Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

kołowrotek


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 26 lipiec 2007 - 11:15

Witam wszystkich Użytkowników Forum, ostatnio nabylem Catane Fa 2500, moim zdaniem jest to bardzo delikatny kolowrotek. Wielkość 2500 to minimum. Co do oceny to na minus przeszkadza niezbyt plynna praca kolowrotka (slychac pracę przekładni), na plus równe układanie żylki, ladny wygląd (rzecz gustu), oraz stosunkowo niewielka masa, oraz cena. Moim zdaniem Regal 4i Daiwy - wydaje sie byc mocniejszy, mimo ze wykonany w Chinach. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 26 lipiec 2007 - 11:17

ale z tego co się orinetuje to catana tez chyba do japońców nie należy... chociaz mogę się mylić ...

#3 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 26 lipiec 2007 - 11:21

Mifek nie mylisz się :mellow:

#4 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 26 lipiec 2007 - 12:13

catana to produkt z Malezji

#5 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 lipiec 2007 - 15:42

Witaj Jacku.
Nie gniewaj się za protekcjonalny ton, ale wydaje mi się, że jesteś w takim wieku, że pierwsze PRAWDZIWE kołowrotki Shimano pojawiły się na naszym rynku kiedy byłeś jeszcze w przedszkolu. Jak udałoby Ci się kupić np. Shimano 3010GTM, pojawiło się na naszym rynku ok. 1994r. i był to prawdziwy japoniec jeden z pierwszych z podwójną korbą, to będziesz wiedział, że masz Shimano. Mam taki kręciął kupiony m.w w tym czsie i dalej działa, a kupione wiele lat potem wynalazki też niby Shimano już dawno się roazsypały. A tak w ogóle nazwa Catana dotyczy sprzętu Shimano bardzo popularnego, pewnie nie jeden wyrób sygnowany marką Jaxon czy YORK byłby lepszy. To tyle Pozdrawiam
Jachu

#6 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 lipiec 2007 - 07:13

janusz.walaszewski@ Ja co prawda nie jestem w tym wieku ale jeszcze pamiętam sprzęt Shimano produkcji japońskiej w polskich sklepach. Natomiast stwierdzenie, że nad wodą mógłby okazać się bardziej wytrzymały kołowrotek Jaxon czy York ( tak lubiany na Pomorzu) niczego nie wnosi do układu chociasz merytorycznie jest słuszne.
A co by powiedzieli koledzy nad brzegiem rzeki lub jeziora jeżeli Jaceczko@ miałby nad wodą jakieś coś, a nie SHIMANO?
Dobrze, że Jaceczko@ zauważył swój błąd. Teraz chodzi o to czy wyciągnie z niego wnioski.

#7 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 27 lipiec 2007 - 07:20

Witaj Jachu , oczywiscie nie gniewam sie, w 1994r bylem juz doroslym czlowiekiem gwoli scislosci. Czasem przeglądam fora internetowe czytając opinie dotyczące sprzętu wędkarskiego. Moja opinia dotyczy sprzetu który kupiłem. Rzeczywiście chodzi o Shimano Catana. Mniejsza o to z jakiego kraju pochodzi sprzęt jesli zaspokaja potrzeby jego użytkownika. Niestety nie mam przyjemności byc tak często na rybach jak tego chce, a co do wyboru sprzętu to bralem pod uwagę opinie pochodzące z rożnych źródeł min. z forów internetowych. nie sugerowalem tez
ze catana to produkt z japonii.

pozdrawiam

#8 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 27 lipiec 2007 - 08:11

Thymallus, przeczytales lecz nie zrozumiales mojej intencji, ja nie jestem zadowolony z tego kolowrotka bo to shimano, raczej chcialem przestrzec innych zeby nie sugerowali sie nazwą, marką itp.

#9 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 lipiec 2007 - 10:49

Witam wszystkich na forum. Ja też miłem dokładnie takie same intencje jak thymallus. A co do Shimano to z całą odpowiedzialnością mogę polecić model SPHEROS Aero SP-3000F, jest orginał japończyk robiony na rynek amerykański trochę trzeba pokombinować, aby gao namierzyć. Krótka charakterystyka:
przedni hamulec, duża korba pojedyńcza średnica obrotu korby to
ok. 18cm, pojemność szpuli 180yard/12lb to daje ok 170m/0,35, obudowa całkowicie metalowa więc trzy łożyska wystarczają całkowicie, nie ma łożyska oporowego więc blokada wstecznego jest skokowa, ale o małym skoku, rolka prowadząca żyłkę bez łożyska ale wykonana z najleprzej jakości węglików spiekanych. Używam go do trociowania na parsęcie (a to ciężka orka) już 8lat
i zero luzów żadnych stuków. (przekładnia z brązu o dwurzędowych
kołach zębatych) sama klasyka jednym słowem.
  • biosteron lubi to

#10 OFFLINE   klon

klon

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 415 postów
  • LokalizacjaPruszków/Piastów

Napisano 27 lipiec 2007 - 11:11

A co do Shimano to z całą odpowiedzialnością mogę polecić model SPHEROS Aero SP-3000F, jest orginał japończyk robiony na rynek amerykański trochę trzeba pokombinować, aby gao namierzyć. .


Niespecjalnie trzeba kombinować:
http://www.hottackle.com/product_info.php?cPath=290&prod ucts_id=2991
Wysyłają do Polski!


#11 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 27 lipiec 2007 - 11:42

Na tak 8 lat temu jeszcze nie wysyłali. Hehe ale ten świat idzie naprzód. Pozdrowionka
Zajrzałem na stronkę i powiem, że nie zamieniłbym swojego na nowe. Ale uważam, że są ok i za przyzwoitą kasę. Ale swój kupiłem za 200 PLN to chyba nieźle.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych