Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łosoś i troć na casting


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 29 lipiec 2007 - 13:16

@jerry koniecznie zapodaj fotke. Widzialem juz takie byki, ale duzych ryb z kropkami nigdy dosyc. Przedwczoraj koledzy wrocili z wyprawy z Highlandow, trollowali za feroxem. Mieli tylko jedno branie. Podobno to byla potezna ryba, zdemolowala zestaw, kumpel tylko przez moment mial ja na kiju. W sumie to i dobrze, bo jest motywacja, zeby tam wrocic :D Ja juz nie moge usiedziec przy ksiazkach. Znowu byly silne opady, ale woda zaczyna sie klarowac, napewno weszly nowe srebrniaki, wiec w tygodniu bede musial wyskoczyc.
Pozdrawiam

#42 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 29 lipiec 2007 - 22:10

[quote]
Do tego potrzebne jest niestety długie wędzisko jak feeder czy odległościówka. Pozdrawiam Jachu
[/quote]
A jesli chodzi o waska, dosc zakrzaczona rzeke jak na wschodnim Pomorzu?? :wacko:

[/quote]
Witaj Kuba
to o długim wędzisku dotyczyłow tylko połowów na durzych rzekach
typy Odra, konkretnie na zawodach.

#43 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 lipiec 2007 - 13:32

Staram sie o zdiecie tego Lake Browna , dokladnie mial 25,5 lb . Po za tym to postanowilem ze kupie te wedke [ Grzesiek otrzymal takie trzy egzemplarze ] , przypominam ze to jest wedka spiningowa [ sorry Standerus ze temat nie dotyczy castu ]...bede wiec do niej kompletowal kolowrotek . plecionke jednym slowem caly zestaw na TE ryby . Chcialem tez przypomniec ze te lowy beda wieczorowa i nocna pora wiec spining jest tu latwiejszy . Najpozniej wiec w czwartek pozny wieczor bede probowal .


Jerry poprosił mnie o wstawienie zdjęć do wątku. Na pewno dzisiaj będzie komentarz.

pozdrawiam
Remek

Załączone pliki

  • Załączony plik  4.jpg   152,56 KB   244 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   151,38 KB   253 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   86,95 KB   250 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   177,85 KB   254 Ilość pobrań


#44 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 30 lipiec 2007 - 14:42

Oglądając te zdjęcia jestem przerażony, jeśli tak ma wyglądać nowoczesne wędkarstow łososiowe, to wybaczcie ale ma to w d..ie. Wolę przez rok nic nie złowić, ale łowić na prawdziwej rzece łososiowo-trociowej. Mamy teoretycznie tego towaru mniej, ale czy napewno ? Wydaje mi się, że nie - nic mi się nie wydaje
wiem,że gdyby całą energię. którą tracimy gdzie indziej włożyć tam gdzie trzeba i wykorzystać odpowiednio. To ludzie z Irlandii na łososie przyjeżdżaliby tutaj. Ale czy kogoś to obchodzi, biorądz pod pod uwagę nasze działania (Klubu SALMO i Towarzystwa Miłośników PARSĘTY) uważam, że większość ma to w d..pie. Niestety moi drodzy taka jest prawda i jeśli wśród was nie ma ludzi, którzy to rozumieją to właściwie nie wiem co robię na tym Forum.
Mimo wszystko, Pozdrowienia Jachu

#45 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 30 lipiec 2007 - 22:57

Nigdzie nie napisalem ze TO jest nowoczesne wedkarstwo lososiowe ...napisalem natomiast ze ja bede tak lowil lososie i brown trouty z brzegu Laku Michigen . Mozna tez wziasc lodz i potrolowac co jest nastepna mozliwa technika [ ja nie mam lodzi i mnie taki troling nie interesuje ] . Mozna tez podjechac na nieliczne rzeczki ktore wpadaja do Lake Michigen i ustawic sie jako 15ty do dolka , w wodzie po kolana , z muchowka ...absolutnie odpada :( .
Januszku zycze Ci powrotu dobrego samopoczucia ...i troche tolerancji .

#46 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 30 lipiec 2007 - 23:12

@Jachu, jak sie nie ma tego co sie lubi, to sie lubi to, co sie ma, czyli lapie sie tam, gdzie ma sie dostep i jest ryba. Odjazd grubego loska na pelnej parze zrekompensuje brak walorow estetycznych.

@Jerry, do boju!!!

Pozdrawiam

#47 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 30 lipiec 2007 - 23:21

Dzieki Luko :mellow: TO chcialem uslyszec :lol: ...po prostu polow lososi z brzegu [ Baltyk , Michigen ...itd. ]

#48 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 lipiec 2007 - 08:19

Jurek skoro juz mowa i MIchigan i Bałtyku, to ... chciałym mic takie skałki na Bałtyku pod nosem :mellow:

#49 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 09:21

Ale czy kogoś to obchodzi, biorądz pod pod uwagę nasze działania (Klubu SAOLMO i Towarzystwa Miłośników PARSĘTY) uważam, że większość ma to w d..pie.

Wystapcie o dzierzawe.


#50 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 11:57

Jurek skoro juz mowa i MIchigan i Bałtyku, to ... chciałym mic takie skałki na Bałtyku pod nosem :mellow:

Witaj Mifku. Mamy takie skałki na Bałtyku i to całkiem pod nosem
dookoła Bornholmu, niektórzy kołobrzescy armatorzy jednostek organizują takie wypady, można łowić z brzegu na skałkach w śpiochach z wody i trolować po okolicy.
Pozdrowionka Jachu

#51 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:00

wiem ze tam sa. sa tez na rugii. ale to ciagle jeszcze troche za daleko... :mellow:

#52 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:03

[quote]
Ale czy kogoś to obchodzi, biorądz pod pod uwagę nasze działania (Klubu SAOLMO i Towarzystwa Miłośników PARSĘTY) uważam, że większość ma to w d..pie.
[/quote]
Wystapcie o dzierzawe.

[/quote]
Witaj Kuba. Braliśmy to pod uwagę i w dalszym ciągu czynimy starania. Plan jest taki aby Towarzystwo wzięło odcinek od zapory w Rościnie do Wrzosowa, a my tzn. Klub SALMO od Wrzosowa
do ujścia. Ale na razie wygląda to tak jak walka ekologów o Dolinę Rospudy, czyli trochę walka z wiatrakami ale nie poddamy się. I już.
Pozdrowienia Jachu

#53 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:04

@Mifek, ale ty jestes maruda, wszedzie ci daleko. Niedlugo powiesz, ze dajesz sobie spokoj ze szczupakami, bo tam tez ci za daleko :unsure:

#54 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:11

wiem ze tam sa. sa tez na rugii. ale to ciagle jeszcze troche za daleko... :mellow:

Jednak zdecydowanie bliżej jak do Irlandii czy Kanady, kilku moich kumpli było wielokrotnie i sobie chwalą. Wyniki też mieli
zachęcające, ja nie pojechałem bo nie bardzo uśmiecha mi się łowienie w śpiochach na śliskich skałkach gdzie jedna kąpiel dziennie w marcowej czy kwietniowej wodzie gwarantowana. Ale zdjęcia widziałem i fakt ryby są i to warte zachodu. Notabene takie wyprawy organizuje Andrzej Zdun ze Szczecina koszty całkiem przyzwoite przy pełnej obsadzie. Nie znam dokładnych kwot, ale wiem, że nie są astronomiczne.
Jachu

#55 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:52

@Mifek, ale ty jestes maruda, wszedzie ci daleko. Niedlugo powiesz, ze dajesz sobie spokoj ze szczupakami, bo tam tez ci za daleko :unsure:



i tu sie mylisz.. jesli wszyskto pojdzie po mojej mysli to od pazdziernika bede mial na szczupaki 10km a nie 110 jak teraz ;)

pesymisto jeden ;)

#56 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:54

[ale nie poddamy się. I już.

Tak trzymaj :mellow: To zyla zlota jest...

#57 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 13:04

Hej @Mifek. Przeprowadzasz się do Widuchowej czy gdzieś w tym kierunku, czy może jakieś komercyjne łowisko szykuje się pod
Szczecinem. A może bierzecie w dzierżawe tor wioślarski, to żart oczywiście.
Pozdrowienia Jachu

#58 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 13:12

Wiem @Kuba, że to żyła złota. Ja wiem i wielu zainteresowanych
wie. Tyle tylko, że ci którzy powinni być bardziej zainteresowani tego nie wiedzą. Myślę tu o władzach lokalnych
(choć na tym polu zrobiliśmy już bardzo dużo) i właścicielach bazy noclegowej, która teraz wykorzystywana jest tylko przez dwa
m-ce w roku tak na 100%. Jak przekonamy ich, że będą mogli czerpać korzyści przez co najmniej pół roku nie licząc sezonu to
myślę, że zyskamy poważnego sojusznika. Staramy się działać w myśl zasady, że jak nie kijem go to pałką, a jak to nie pomoże to marchewka. I myślę, w kontekście tego co napisałem ta marchewka to powinno być TO !

#59 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 31 lipiec 2007 - 13:27

[quote]
@Mifek, ale ty jestes maruda, wszedzie ci daleko. Niedlugo powiesz, ze dajesz sobie spokoj ze szczupakami, bo tam tez ci za daleko :unsure:
[/quote]


i tu sie mylisz.. jesli wszyskto pojdzie po mojej mysli to od pazdziernika bede mial na szczupaki 10km a nie 110 jak teraz ;)

pesymisto jeden ;)
[/quote]

Czyzby otwierali jakies nowe burdello pod wioska z tramwajami :lol: ;)

#60 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 lipiec 2007 - 13:40

wam to tylko burdele w glowie.... ;)

prawda jest taka ze bede w tyg urzedowal w mieszkaniu sluzbowym tuz nad morzem wiec do szczupakow bedzie rzut moherem... :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych