Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

Phenix FX 802-2

blank phenix

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:40

Homesaver . Jesteś chyba zbyt dobrze wychowany na to forum.

#22 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:44

specem nie jestem ,ale od pewnego czasu drążę temat K i wg mnie 25 na starcie może być, tylko po co, skoro 20 będzie idealna :), zwłaszcza pod 2500

kolesie z Matagi mają takie sobie pojęcie o zbrojeniu i wyczytali Ci to co mają w swoich wytycznych. St. Croix zaleca zbrojenie 76LF : 30-20-16-10-8-7-6, ciekaw jestem czy ktoś chciałby tak sobie uzbroić wędkę


Użytkownik bazyloss edytował ten post 25 styczeń 2013 - 20:45


#23 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:59

Witam,

blank Phenix FX 802-2 mam już tydzień, dzisiaj doszły części na rękojeść i przelotki.

Mam Zamiar Blank troszkę skrócić, aby był troszkę mocniejszy.

Robił to już ktoś?

I wie może czy było warte?

Uzbrojenie będzie Fuji Tytan, KL-H 25-12-5,5-4,5-.....-4,5

Myślę go o 1,5 cale od szczytówki skrócić.

Co myślcie o tym?

Dwa cale, to może już za dużo.

 

Witam. Myślę, że nikt nie wie lepiej, niż rodbuilder, który na tych blankach zrobił sporo wędek i sporo blanków zaprojektował. Mało prawdopodobne, żeby ktoś chciał osiągnąć dokładnie to co Ty, poprzez skracanie tego samego blanku o taką samą długość. Stąd wypowiedzi "nie na temat" osób, które mają zdanie o cięciu blanków, chociaż nie cięły 802-2 tak jak Ty zamierzasz. Praktyka dowodzi, że wiele blanków można ciąć i czasem wychodzi to świetnie, a czasem można przedobrzyć. Nawet jeśli ktoś napisałby, że uciął tak jak Ty chcesz uciąć i że wędka wyszła fatalna, nie znaczy że dla Ciebie też taka będzie. I odwrotnie, gdy ktoś stwierdzi, że wyszła świetnie, Ty może będziesz rozczarowany. Jeśli Łukasz Masiak odpowiedział na pytanie, "czy można skrócić o cal", to pewnie można i wędka nie straci, a jedynie się zmieni. Trzeba było zapytać, czy dwa cale to już za dużo i kłopot z głowy - ucinać po kawałku i sprawdzać kiedy wyda się dla Ciebie OK.

Jeszcze jedna uwaga. Wiesz już bardzo dokładnie jakie będzie uzbrojenie wędki (rodzaj i rozmiar kolejnych przelotek), a jeszcze nie masz docelowego blanku.  ;) 

Powodzenia, pozdrawiam

Grzesiek



#24 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:59

Przy Kl-H masz tylko trzy wybory:

 

  • 25-12-5.5
  • 20-10-5.5
  • 16-8-5.5

Czyli wybór dość łatwy.

 

Daiwa w rozmiaże 2500ma dość dużą szpulkę, jeżeli przelotka startowa 20-tka przy Daiwie 2506 to kiedy stosować 25, przy których kołowrotkach i przynętach oraz mocy wędki.

Uważam że te trzy składniki wpływają na wybór startowej przelitki jak również rodzaj oraz średnica używanej linki.

 

Zalecane zdrojenie jest nieraz bardzo ciekawe i budzi wiele pytań, dlatego budowa wędek jest tak ciekawym tematym.

Co najmniej dla mnie.



#25 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:04

Nie ma co się drapać o to ,kto co powiedział ,lub czego nie :) Blank ,o który Ci chodzi obsłuży gumy w zakładanym przedziale ,jeśli idzie o wobki to powinien ,choć delikatna szczytówka może trochę klękać przy 4cm w szybszym nurcie.Może odjęcie 2cm pozwoli komfortowe poprowadzenie wobka , może ,ale stracisz komfort w dolnym CW przy jigach.



#26 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:17

Homesaver . Jesteś chyba zbyt dobrze wychowany i zbyt wrażliwy na to forum.
Przykro mi że musiałeś trafić na to żmijowisko gdzie każdy jest tak zadufany w sobie że bez jakiejkolwiek refleksji wygłasza swoje opinie nie licząc się z uczuciami innych.

#27 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:31

W kontekście planowanego przez Ciebie zbrojenia.Mialem ostatnio okazję zbroić kilka Phenixów UL ,które wymagają lekkiego zbrojenia ,nie jak najmniejszego ale lekkiego.System Fuji KL-H świetnie nadaje się do blanków powiedzmy lekko-średnich i d lotne wabie jak wszelkiego rodzaju jigi.Jak się okazało można też zastosować system Fuji na analogicznym układzie przelotek PB minma ,które w zbojeniu wędek UL i L mają tą przewagę nad fuji ,że  średnice wew. przelotek są większe, od odpowiedników sławniejszej m-ki ,a przy tym lżejsze. Do Twojej wędki świetnie pasowałby układ PBminima  TiCh  Match 20-10-5-4 i do końca V-lub L4,choć przy częstym stosowaniu żyłki bardziej V,zapobiegną klejeniu się linki do blanku i są ciut lżejsze niż L a na pewno lżejsze od Fuji alconit BKTAG w stalowych ramkach. 

Ale zrobisz ,jak uważasz ;)

 

Aha jeszcze co do cięcia.Jak przyjdzie blank zamontuj na spokojnie przelotki na taśmy lub wentyle przejdź się nad wodę z wobkami   i rzuć parę razy.Jeśli stwierdzisz że lekko klęczy przytnij 1cm ,może wystarczy ,a może nie .Jeśli będzie OK ,to ingerencja w dolnik nie będzie konieczna .Jeśli zdecydujesz się na cięcie 2cm ze szczytu  to też nie musisz ciąć tyle samo z dołu ,tylko 1cm mniej :)


Użytkownik Dąbek 111 edytował ten post 25 styczeń 2013 - 21:37


#28 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 25 styczeń 2013 - 21:46

Co się stało to się stało.

Gorzki smak zostaje.

 

Przelotki zamówiłem dopiero jak wiedziałem jaki blank, a tak dokładnie to blank juz miałem. '

Jeszcze go nie skróciłem, ale był w domu.

 

Co do FX 793-3, to sądzę, że go też kupię.

Ale z tym dam sobie jeszcze trochę czasu.

 

Na razie mam dość "projektów" (tak to nazwie) które począłem a nie skończyłem.

 

Na pomysł z skróceniem wpadłem, gdy stwierdziłem, że aż tak delikaty zakres dolnego cw mi nie jest potrzebny.

Większy dolny CW i górny.

Górny tylko jako rezerwa.

 

Pytałem się o praktyczne doświadczenia na forum ze skróconym blankiem nad wodą.

 

Ze skracanie blank nie zawsze przyniesie pożądany skutek, oraz że to co nam się wydaje na sucho sie nad wodą nie sprawdza jest mi jasne.

 

I to widzę siłę tego forum, praktyka z nad wody.

A nie słyszałem / pomyślałem sobie.

 

@Dąbek111: przelotki mam już, również uchwyt. W niedzielę zacznę powoli wszystko składać.

Zima potrwa może jeszcze miesiąć (lub mniej, co zdecydowanie preferuje), a kij ma byc gotowy.  

Postaram się.


Użytkownik Homesaver edytował ten post 25 styczeń 2013 - 21:51


#29 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:35

z tego co ja zrozumiałem Concept, to sprawa przelotki wlotowej wygląda troszke inaczej niż w "klasycznym", głównie ze względu na co po niej,

aczkolwiek oczywiście średnica szpuli i odległość jej osi od blanku mam znaczenie

na razie jest mało informacji praktycznych, nawet na zachodnich forach, więc sugeruję się w tej chwili tym co zaleca Fuji i nigdzie tam nie widzę w klasie U i L 25 na starcie

 

http://www.fujitackl...ex.html#page=53


Użytkownik bazyloss edytował ten post 25 styczeń 2013 - 22:35


#30 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:52

W rzeczy samej BKLAG25H  będzie już na oko wyglądała mocarnie na wątkowym blanku. Myślę ,że autor sam to stwierdzi naocznie ,a czas na dokupienie 20H  jeszcze będzie  :)



#31 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 styczeń 2013 - 07:58

Już się tak nie obrażaj jak młoda  panienka.Czasem goście mają różne pomysły i mocno trzeba argumentować aby im wybić z głowy.Twarde to forum czasem bywa, zima, słońca brak, ludzi czasem ponosi.

NIkt nie mówił że będzie łatwo, nikt też nie mówił że bęzie tak ciężko :D .

Jak już Pstrągman Ci napisał, że tego blanku nie należy ciąć a TY dalej drążysz temat to ja już z tego nic nie rozumiem :( .


Użytkownik Jozi edytował ten post 26 styczeń 2013 - 17:50


#32 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 26 styczeń 2013 - 08:21

Już się tak nie obrażaj jakmłoda  panienka.Czasem goście mają różne pomysły i mocno trzeba argumentować aby im wybić z głowy.Twarde to forum czasem bywa, zima, słońca brak, ludzi czasem ponosi.

NIkt nie mówił że będzie łatwo, nikt też nie mówił że bęzie tak ciężko :D .

Jak już Pstrągman Ci napisał, że tego blanku nie należy ciąć a TY dalej drążysz temat to ja już z tego nic nie rozumiem :( .

 

Tak drążę temat, bo nie daje mi spokoju.

Pstrągmann napisał że zniszczę w ten sposób blank.

Nie zgadzam się z tym, co nie ma znaczyć że uważam go za "mądralę".

Napisał to co uznaje według własnych przemyśleń.

Świat jest wolny i każdemu wolno mieć swoje zdanie.

A argumentacja polega na wymianie zdań, opartych o argumenty.

I to ostatnie jest bardzo ważną cechą.

Przelotka startowa 25-tka może być za duża, może kto wie?

Testowanie rozstawienia przelotek na zewnątrz które są tylko taśmą zamontowane, to do tego brakuje mi odwagi.

Boje się ich potem w trawie szukać.

Przyczyn 25-tke to może by i znalazł ale 4,5 to już by była niezła sztuka.

Zmontuje, założę omotki i próbę można zrobić.

Już raz tak zrobiłem, założyłem omotki poszedłem na ryby.

Trzy razy nad wodą i przelotki nie musiałem szukać.

Z taśma bym tego nigdy w życiu zrobił.

Dawia 2506 ma (prawie) taka samą średnice zewnętrzną szpulki jak Shimano 4000 (mierzyłem stelle 4000 i był jeden milimetr więcej).

Dlatego też preferuję 25-tkę,

Może w stosunku do średnicy blanku wyglądać to dziwnie.

Ale to ma działać.

 

Dziwnie wygląda concept od ATC, tylko że ma świetnie działać.



#33 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 styczeń 2013 - 09:33

...Testowanie rozstawienia przelotek na zewnątrz które są tylko taśmą zamontowane, to do tego brakuje mi odwagi.

Boje się ich potem w trawie szukać........

Testujesz bez żyłki? No, bo jeśli z żyłką, to w czym problem?



#34 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:05

Z żyłką oczywiscie.

Bez, jak by miało to działac.

 

Z żyłką było by łatwiej znaleść bo są na "sznurku", to się zgadza.

 

I tak wolę z omotkami, trwa dłużej, ale krótki wypad nad wodę jest możliwy



#35 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 26 styczeń 2013 - 10:07

Pozwólcie niech tnie ten blank,najwyżej jak się nie uda to pozostanie badyl do poganiania krów. :)



#36 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 26 styczeń 2013 - 12:00

ja już tego nie rozumie, chcesz wg K-R, a jednocześnie wlotowa wg New Concept, to po co te wszystkie testy kolesi z Fuji ?

chyba jednak jesteś od nich mądrzejszy albo nie rozumiesz na czym ta idea ma polegać



#37 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 styczeń 2013 - 12:56

Mam dłuższego brata t.j FX 862-2.Zbrojony na tytanach od startowej 20-ki.Współpracuje ze stelką 2500FD.Według mnie jak chcesz łowić z daiwą 2506, która ma szpulę średnicy shimano 4000 to zdecydowanie od 25-ki zaczynać zbrojenie.



#38 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 26 styczeń 2013 - 13:04

Mam dłuższego brata t.j FX 862-2.Zbrojony na tytanach od startowej 20-ki.Współpracuje ze stelką 2500FD.Według mnie jak chcesz łowić z daiwą 2506, która ma szpulę średnicy shimano 4000 to zdecydowanie od 25-ki zaczynać zbrojenie.

 

wg K-R ?



#39 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 26 styczeń 2013 - 13:31

wg K-R ?

Według DanielaXR :) .Daniel zbroił na fuji tytanach raczej na podstawie swojego doświadczenia , chyba tych wynalazków jeszcze nie było.



#40 OFFLINE   Jan13

Jan13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaSamborzec
  • Imię:Jan

Napisano 26 styczeń 2013 - 15:04

ja już tego nie rozumie, chcesz wg K-R, a jednocześnie wlotowa wg New Concept, to po co te wszystkie testy kolesi z Fuji ?

chyba jednak jesteś od nich mądrzejszy albo nie rozumiesz na czym ta idea ma polegać

 

Masz teraz mnie na myśli?

 

Pisałemże chce zbrojic z startowa KL-H 25.

Czyli co jest według ciebie nie tak?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, phenix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych