Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Postępowanie administracyjne wobec PZW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 06 luty 2013 - 20:16

Taaaaaa, pierwszy pistolet Rzeczypospolitej, ruchajło się odezwał - nie chciałbyś widzieć takiego robaka ;)

 dla dobra ogółu poświęcę się  i oblukam tylko daj mi czas na zakup  mikroskopu


Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 06 luty 2013 - 20:17


#42 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 06 luty 2013 - 20:32

Proszę mi tu nie obrażać ziomala.
Jak Zwierzu by zechciał to by wszystkich ministrów ........ Nie tylko Panią Asię , ale nawet Rostowskiego.
To nie jest kwestia wielkości , tylko techniki.
  • godski lubi to

#43 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 07 luty 2013 - 12:17

Eeeeee no aż taki zdesperowany to ja nie jestem ^_^ (żadne dziwolągi na G i popaprańce na B nie wchodzą w rachubę, co do tego pseudo ekonoma to szkoda słów), jak już Krzychu wspomniał o tym duchu wędkarstwa z min Muchą, to dlaczego by tu kolegi nie wesprzeć dla dobra wspólnej sprawy, nie wolno człeka zostawić samego, jam tylko z poparciem wystąpił.
 
;)
 
 

dla dobra ogółu poświęcę się  i oblukam tylko daj mi czas na zakup  mikroskopu

 
uważaj bo Ci ten robak mikroskop zeżre :D

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 07 luty 2013 - 12:41


#44 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 07 luty 2013 - 15:25

Chociaż nie przepadam za rzecznikiem PZW Kustoszem, to przyznać muszę rację w jednym, problem stworzyło MSiT. Problem oczywiście dla PZW, bo za dużo oczów patrzy na raz, a wiadomo, jak patrzą, to można coś zobaczyć.

 

To, że PZW w swojej wieloletniej działalności rybackiej zajmowało się organizacją sportu wędkarskiego, nie oznacza odpustu dla nich w tej sprawie. Już dzisiaj poza dyplomami, medalami i pucharami, wszelkie inne nagrody winny pochodzić od sponsorów prywatnych, i tak jest w zawodach sportowych. Trzeba przy tym pamiętać, że ZG zajmuje się organizacją raptem kilku zawodów w całym roku, fakt, tych ostatecznych i najważniejszych. Jednak cała krecia robota, robiona jest w sekcjach, klubach i kołach, a te organizują swoją działalność sportową z własnej części składki członkowskiej. Na dzisiaj start w zawodach mistrzowskich musi być poprzedzony intensywnym treningiem i wieloma startami w ciągu całego roku, i bez "sponsora", nieliczne osoby na to stać. Ciężar tych startów przejęły kluby utworzone pod banderami różnej maści firm, najczęściej wędkarskich. Stąd lament nad dolą "sportowego" PZW uważam za nieuzasadniony. Jak PZW wypadnie z tej roli, znajdzie się ktoś inny.Przyroda nie znosi pustki  ;) Ci co chcą organizacji zawodów mistrzowskich oraz uczestniczyć w imprezach międzynarodowych, to pieniądze znajdą. Mają dojną krowę PZW, to z niej ciągną. PZW odpadnie, znajdą nowe źródło.  

To podtrzymywanie sportu przez ZG już dawno jest sztuczne. Pewnie obrzucą mnie kamieniami co niektórzy  :ph34r:

 

PZW (wierchuszka) przez działalność sportową ukazuje światu swoją szlachetność, której po prostu nie ma. Według ZG "Pojęcie składki członkowskiej w Polskim Związku Wędkarskim obejmuje : 1) składkę członkowską ogólnozwiązkową uchwaloną na potrzeby finansowania zadań organizacyjnych  i sportu wędkarskiego,"

Do ZG spływa 10% składki członkowskiej, czyli 6,60 od każdego z 630 tysięcy członków = 4 158 000 PLN. Jeśli, jak podają źródła na pensje ZG poszło 4 mln, to coś tu śmierdzi, bo na wypłaty poszło by wszystko co do nich spływa. A gdzie sport, a gdzie działania organizacyjne? Skąd na to pieniądze?  

Być może zupełnie ktoś inny posłużył się MSiT by móc grzebać w globalnej kasie (rozliczeniach z fiskusem) PZW. Bo jeśli MSiT liczy, że przejmie w jakiś sposób więcej pieniędzy po PZW z tytułu "sportu", to się mocno rozczaruje (czytaj: są bałwanami)  ;)



#45 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 07 luty 2013 - 16:48

Odnośnie ostatniego postu kolegi Jokera, dodam że ZG radzi sobie nieźle z zarabianiem pieniędzy, chociażby wynajmując lokale nikomu innemu jak Okręgowi Mazowieckiemu PZW za kilkanaście tyś. miesięcznie... Dodatkowo pod ZG podlega gospodarstwo rybackie Suwałki, jeden z największych złodziei ryb na tym terenie... pewnie jeszcze wiele takich źródełek się by znalazło....

 

Osobiście na temat PZW nie chcę już się wypowiadać, za dużo mnie to nerwów kosztuje...

 

pozdrawiam serdecznie

Paweł nizinny


  • Guzu lubi to

#46 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 07 luty 2013 - 19:02

Słusznie. Po co wciągle gadać o PZW . Tylko krew się psuje.
Lepiej porozmawiajmy o tym kto i jak wpoiłby Pani Minister " ducha wędkarstwa ".
Ten wątek zdaje się być o wiele ciekawszy.

Użytkownik samwieszkto edytował ten post 07 luty 2013 - 19:10


#47 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 07 luty 2013 - 19:09

Zabrać ją na jeden ze zlotów, najlepiej muchowych ;) i przepadnie kobitka...:)



#48 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 07 luty 2013 - 19:11

Chciałeś napisać -"upadnie".
  • Hesher lubi to

#49 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 07 luty 2013 - 19:15

Chyba jednak bliżej do - "wpadnie" :)



#50 OFFLINE   Maciek_7

Maciek_7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1319 postów

Napisano 15 luty 2013 - 11:35

https://docs.google....dit?usp=sharing

 

Do poczytania



#51 OFFLINE   mesonyx

mesonyx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 61 postów
  • Imię:Michał

Napisano 15 luty 2013 - 13:17

https://docs.google....dit?usp=sharing

 

Do poczytania

Cytowany artykuł nadal jest do przeczytania bezpośrednio w serwisie "Polityki"   :

http://www.polityka....ed-sezonem.read



#52 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 10 marzec 2013 - 20:08

Bardzo ciężki temat mamy piękne wody zaniedbane i zrabowane ,a za tyle pieniędzy co wpływa do PZW powinien być raj wędkarski,niestety płacimy na pensie i ludzi co zrobili sobie z tego biznes i maja gdzieś przyrodę wędkarzy i ryby ważne żeby opłaty wpływały to sie liczy ,niestety mam wrażenie ze będzie coraz gorzej,i niedługo trzeba będzie z plecakiem jeździć żeby papiery pomieścić (zezwolenia pozwolenia rejestry )  a to wszystko ma na celu podniesienie składek a nie poprawienie stanu naszych wod 



#53 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 10 marzec 2013 - 20:11

PZW czyli POLSKI ZŁODZIEJ WÓD :angry:



#54 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 10 marzec 2013 - 23:40

PZW czyli POLSKI ZŁODZIEJ WÓD :angry:

Wypraszam sobie.

PZW to nie jakiś mityczny stwór, tylko stowarzyszenie, w tym Ty, ja i ładnych parę tysięcy naszych kolegów. I co, sami złodzieje?

Mów proszę za siebie.

A to, że Generał tyle lat u steru siedzi nie świadczy o jego genialności, tylko o tym, że dupy z nas, bo nie potrafimy nic zmienić. Na trąby, baranów, nawet dupy mogę się zgodzić. Na złodziei nie!



#55 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 11 marzec 2013 - 09:18

Niech będzie zatem neutralnie: PZW czyli Polski Związek Wyżywienia.

 

Rozwinięcie nikogo nie obraża, a trafnie oddaje ducha i cel tej organizacji...

 

Ps. Nie wydaje mi się, aby Szanowny Kolega Matusiak miał na myśli szeregowych członków PZW, a ludzi, którzy rozdają karty i kanalizują kasę, nie tam, gdzie trzeba.



#56 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 11 marzec 2013 - 10:29

Pewnie ze nie miałem na mysli wedkarzy tylko władze u gory i brak jakiejkolwiek gospodarnosci w kierunku wod ,bo gospodarnosc w kierunku wypłat i premi to maja znakomita



#57 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 10:35