Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 18:52

wytrzyma spokojnie!! jak porzedny niski profil to można nim rzucac nawet 100g wabikami,
pozd JW :D

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2007 - 18:59

@jerzy

jaki mocny niski profil masz na mysli do jerkow 100 gram?

Daiwa Big Bait Special ? Curado 301 ? Tak z ciekawosci pytam...

#23 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 19:49

a no właśnie od tego roku jest dostęppny, curado 301, wersja 201DPV spokojnie też wytrzyma, wkońcu ma mocniejsze i pewniejsze bebechy niż ABU C3, który już 10-lecia ćwiczony jest m.in wabikami o sporej masie. Dla koneserów jest tez Antares Scorpion Ver. 2 z głeboką szpula i całym mechanizmem dostosowanym do heavy duty. Pamietaj o jednym większość łowiących na tak duże przynety szarpie kijem a młynkiem wybiera jedynie luz na lince. Wg mnie dużo bardziej katuje mechanizm spinningowanie wabikami stawiającymi spory opór wirówy DT 16 itd niż łowienie nawet najcięższymi jerkami.
pozd JW :D

#24 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2007 - 19:55

Zastanawiam sie jak przy rzutach tak ciezkimi przynetami wyglada kwestia braku wodzika zsynchronizowanego z ruchem szpuli w niskich profilach :unsure:

#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 20:16

Zastanawiam sie jak przy rzutach tak ciezkimi przynetami wyglada kwestia braku wodzika zsynchronizowanego z ruchem szpuli w niskich profilach :unsure:


Nijak to problem czysto teoretyczny nie mający wpływu na pracę multika. Napewno nie wyrwiesz wodzika podczas rzutu 100g jerkiem, bo nie jestes wstanie nadac takiej przynecie takiej predkości która mogła by uszkodzic wodzik. Jak miałbyś około 4m wzrostu, siłę Herkulesa i kij 3m to kto wie :unsure: :lol: W moim przekonaniu rzut czymkolwiek z jakiegokolwiek multika ma mniejszy wpływ na jego zużywanie niż ściaganie przynety do siebie. Wszak zarówno scorpion 1001 jak i Curado 201D czy metanium XT i kilka innych mają identyczne łożyska główne, opisane przez Andrzeja w artykule o konserwacji multika.
pozd JW :D


#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2007 - 20:19

myslalem nie tylko o multiku, ale rowniez o lince :unsure:

#27 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 20:29

myslalem nie tylko o multiku, ale rowniez o lince :unsure:



no a co z linką?? Jak nawiniesz Sraxon niu koncept to szlak ją trafi tak czy siak, ale jak nawiniesz strena 20 lbs albo spiderewire stealth czy PP o podobnej mocy nic się nie stanie. Ja śmigałem z rozemiejera do 80g i 201DPV i PP 20 lbs fatso 14S i latalo pięknie i daleko. Dopóki miałem siłe. :unsure:


#28 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2007 - 21:19

Kołowrotek ze stałą szpulą nie nadaje się do jerków z innego względu. Inaczej położony jest środek ciężkości niż przy multiku.

Rozumiem, ze z nawykami czy z tym co sie komus podoba trudno polemizowac.
Ale nie bardzo rozumiem o jaki srodek ciezkosci chodzi? Jezeli kolowrotek bedzie nie w tym m-cu to albo kij bedzie lecial na pysk albo odwrotnie.
A jezeli chodzi o inny rodzaj wywazenia to wystarczy wziac kij z multikiem w pozycji lowienie w dwa palce i puscic.
Calosc obroci sie do pozycji down

Gumo




#29 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2007 - 23:23

Multiplikator jest generalnie przed dłonią, stałoszpulowiec jest po obu stronach. Multik pomaga ruszyć w dół wędką dodatkowo sam chwyt w tym pomaga, w innej płaszczyźnie ruch wykonuje nadgarstek. Porównaj sobie w praktyce obydwa zestawy to zrozumiesz o co mi chodzi.

#30 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 01 sierpień 2007 - 08:01

[quote]
myslalem nie tylko o multiku, ale rowniez o lince :unsure:
[/quote]


no a co z linką?? Jak nawiniesz Sraxon niu koncept to szlak ją trafi tak czy siak, ale jak nawiniesz strena 20 lbs albo spiderewire stealth czy PP o podobnej mocy nic się nie stanie. Ja śmigałem z rozemiejera do 80g i 201DPV i PP 20 lbs fatso 14S i latalo pięknie i daleko. Dopóki miałem siłe. :unsure:

[/quote]

201DPV i FATSO 14S :D odważnie ... wiem przynajmniej od kogo multików nie kupować :lol:

pozdrawiam
Remek


#31 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2007 - 08:23

Metne to cos coraz bardziej... :D
A to w innych kierunkach szarpac nie mozna?Zakladajac, ze kierunek w dol w czyms przeszkadza?

W tej sytuacji mozna odwrocic :
Kołowrotek z ruchomą szpulą nie nadaje się do jerków z innego względu. Inaczej położony jest środek ciężkości niż przy stałej szpuli. B)

Gumo

#32 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 sierpień 2007 - 08:42

[quote]
myslalem nie tylko o multiku, ale rowniez o lince :unsure:
[/quote]


no a co z linką?? Jak nawiniesz Sraxon niu koncept to szlak ją trafi tak czy siak, ale jak nawiniesz strena 20 lbs albo spiderewire stealth czy PP o podobnej mocy nic się nie stanie. Ja śmigałem z rozemiejera do 80g i 201DPV i PP 20 lbs fatso 14S i latalo pięknie i daleko. Dopóki miałem siłe. :unsure:

[/quote]

201DPV i FATSO 14S :D odważnie ... wiem przynajmniej od kogo multików nie kupować :lol:

pozdrawiam
Remek

[/quote]


remek ale jurek chyba juz sprzedal swojego curoda 201


#33 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 01 sierpień 2007 - 14:41

Zmądrzałem ;) kupie sobie okumę VS (zaczynam kompletować sprzęt :lol: ) decyzja zapadła. Ale był to ciekawy węteg bo jedni mówią że sieda a dródzy jkak odbicie lustrzene mówią nieee...

#34 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 sierpień 2007 - 15:06

suchy i to moim zdaniem oznacza ze jest ok. gdyby sie zdarzylo ze pytasz o cos i wszyscy mowia to samo to ... po co w ogole pytac

#35 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 sierpień 2007 - 17:56

Zmądrzałem ;) kupie sobie okumę VS (zaczynam kompletować sprzęt :lol: ) decyzja zapadła. Ale był to ciekawy węteg bo jedni mówią że sieda a dródzy jkak odbicie lustrzene mówią nieee...

Bardzo dobra decyzja. Łowienie stałą szpulą to jak wyważanie otwartych drzwi. Można, tylko po co? :D

#36 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 02 sierpień 2007 - 11:12

Hmm... po co? sam niewiem ;)

#37 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 23:37

...201DPV i FATSO 14S :D odważnie ... wiem przynajmniej od kogo multików nie kupować :lol:

pozdrawiam
Remek


a co jest nie tak? Jak mógłbym uszkodzic 201DPV rzucajac i ściągając fatso 14S? Jedyne co bolało po godzinie rzucania czymś takim to..plecy.
pozd JW :D


#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 05 sierpień 2007 - 00:11

Witam,

Zostalem wywolany do dyskusji posrednio.

Tak sie sklada ze jerkuje nie uzywajac multiplikatora.

Nie wiem ile razy bylo to juz pisane ze samo jerkowanie to sposob prowadzenia przynety, a nie zestaw z pazurem multikiem do rzucania cegiel do wody.

Niedawno mialem okazje powedkowac na Odrze, wedka do 21 gramow dlugosci 260 cm, do tego Slider 7 cm w wersji tonacej. To jerkowanie ? Jasna sprawa ze mialem kolowrotek wiszacy.

W maju bylem w Szwecji, wedka 210 cm, rzucam sobie Sliderem. Za chwile zmiana i wchodzi wirowka rozmiaru 7 a potem kopyto 15 cm. Wychodzi ze jerkowalem pierwsza przyneta, spiningowalem druga, a trzecia jigowalem. I jak do takiej sytuacji dobrac teoretyczne zestawy ? :unsure:

Jak sie lowi a nie teoretyzuje o jakis wywazeniach, palcach czy innych historiach to powyzsze problemy nie wystapia, bo liczy sie to kogo spotkamy (lub nie) po drugiej stronie zestawu.

A ponizej to co, jak szczescie dopisze, mozna spotkac jerkujac w Odrze.


Guzu

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych