Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

AKUMULATOR DO SONDY, KTÓRY NAJLEPSZY ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 21:43

Witam

 

Czy najpopularniejsze akumulatory  do sondy 7 Ah, mogą być aż tak zróżnicowane pod względem długości pracy?

 

Kolejna Toyama pójdzie do kosza czy może ktoś polecić coś naprawdę dobrego.

 

Skłaniam się już do zakupu akumulatora firmy Sonnenschein bo mam wrażenie, że może te będą trzymały dłużej niż najbardziej oklepana Toyama.

 

Tu link do parametrów:

 

http://www.am.com.pl/sonnenschein.php

 

Może ktoś poleci coś dobrego;  i do tego odpowiednią ładowarkę, szybko ładującą i do pełna.

 

;)



#2 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3413 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 27 styczeń 2013 - 22:20

przy cenach aku ja bym kupil najtanszy o danej pojemnosci i ladowarke z lidla/aldi (tronic) - moja laduje aku 7Ah wzwyz przy sredniej zycia aku kilka lat (liczy sie w ilosci cykli zakladam wyjazd co weekend i ladowanie co wyjazd) i tak go zajedziesz moment. co ci daje kupno ladowarki za 250 pln ponad ladowarka za 70 pln jak aku kosztuje 80 a jaka ladowarka by nie byla to on i tak 3x tyle nie pociagnie... co innego z aku do silnika czy cos..



#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2013 - 23:36

Kup SSB najlepiej czerwona seria . Może byc też zielona.



#4 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 00:46

witam  posiadam toyame  i non name bo podobno to wszystko i tak male chinskie raczki robia toyama wytrzymuje na kolorze 5 cali do 12 h ten drugi pada po 8 temp otoczenia ok+10 ladowarka tatarex model 12 LA 6/12/1,5 laduje szybko i gleboko ale wlasnie druga pojedzie do naprawy {pierwsza mi wymienili}



#5 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 28 styczeń 2013 - 22:08

a ja to sobie używkę kupiłem taką mocniejszą 12 ah za 4 dyszki.nie wiem ile pociągnie bo nie zdążyłem przetestować ale napięcie trzyma 12.8v

#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2013 - 23:24

Francisco, do covera wchodzą 2 x 7Ah. Na pewno dłużej pociagną. I dłużej bez ładowania pochodzą.



#7 OFFLINE   dadex

dadex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaGolub-Dobrzyń

Napisano 30 styczeń 2013 - 21:07

Francisco, do covera wchodzą 2 x 7Ah. Na pewno dłużej pociagną. I dłużej bez ładowania pochodzą.

Zgzdzam się , mam to samo zastosowani u siebie , sprawdza sie bdb. Minusem jest cięzszy cover.


  • francisco scaramanga lubi to

#8 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 styczeń 2013 - 22:42

Poza tym juz dosc dawno sa dostepne na rynku aku zelowe standardowej wielkosci akumulatora  poj. 7 Ah majace poj. 9 Ah.

 

Coz, ktory aku kupic..?

Ja juz mialem rozne sytuacje...i wszystkie one nieuchronnie kieruja mnie w strone takiego miejsca niepozornego w Wwie na Żurawiej, gdzie jest taki sklepik z tradycjami od kilkuziesieciu lat..tylko baterie i przyleglosci...

 

A co do roznych legend/ przypowiesci, krazacych po internecie..to mam na ten temat swoje zdanie...

 

Gumo


  • ictus lubi to

#9 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 31 styczeń 2013 - 12:05

Znam sklepik który poleca Gumo. Sprzedawca zna się na rzeczy, sporo u niego kupowałem akumulatorów i ładowarek potrzebnych do różnych "pracowych" projektów. Sensownie doradzi, wyreguluje ładowarkę pod dany akumulator i pomoże w dalszym użytkowaniu. Mi "podnosił" już kilka akumulatorów które nie działały a teraz działają - za free. Zna się i ceny ma też sensowne. Kiedyś dużo wystawiał też na allegro.

 

Pozdrawiam

Ictus



#10 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 31 styczeń 2013 - 13:11

SSB i Europower, używamy ich w firmie do podtrzymywania sterowników w szafach zewnętrznych, mi w echo, też się sprawdziły



#11 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 luty 2013 - 12:36

Zgzdzam się , mam to samo zastosowani u siebie , sprawdza sie bdb. Minusem jest cięzszy cover.

 

Witam,

 

Czy taki zestaw 2 x 7Ah ładujecie standardową ładowarką 1,5 A ? ile czasu się to ładuje ?



#12 OFFLINE   giepol

giepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 190 postów
  • Lokalizacjaleśniczówka/Radawnicy

Napisano 01 luty 2013 - 20:56

Witam,

 

Czy taki zestaw 2 x 7Ah ładujecie standardową ładowarką 1,5 A ? ile czasu się to ładuje ?

Kolego a ile ładujesz swoje echo po wędkowaniu????  o ile jakiekolwiek  posiadasz??? . jeżeli masz standartowe echo i do tego aku 7 AH to po co Tobie takie  info .

P.S.-

 Echo tak jak i aku  po wędkowaniu się ładuje tego samego "wieczora"- ( lub dnia ,zależy kto jak wędkuje!!!)



#13 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 luty 2013 - 21:24

Mój akumulator przy kolorowej sondzie pracuje około 3 godzin może nieco dłużej  dokładnie nigdy tego nie sprawdzałem (ale za krótko). Szukam jednak czegoś takiego co wytrzyma cały dzień  ;) bez potrzeby podłączania kabelkiem do akumulatora 130Ah który zasila silnik.



#14 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 01 luty 2013 - 23:57

Kolego a ile ładujesz swoje echo po wędkowaniu???? o ile jakiekolwiek posiadasz??? . jeżeli masz standartowe echo i do tego aku 7 AH to po co Tobie takie info .
P.S.-
Echo tak jak i aku po wędkowaniu się ładuje tego samego "wieczora"- ( lub dnia ,zależy kto jak wędkuje!!!)
Kolego nie błysnąłeś albo nie zrozumialeś pytania. Moje echo w dziale sprzedam. Może jesteś zainteresowany ? Planuję przesiadkę na kolor w wersji przenośnej i próbuję do minimum ograniczyć dyskomfort, dlatego pytałem o czas ładowania zestawu 2 x 7 Ah. Walnąłem małą gafę z ładowarką bo standardowa do 7 Ah które dają w zestawach to 700mAh ale to szczegół. Ponawiam pytanie. Ile czasu ląduje się zestaw dwóch aku 7Ah od pełnego rozładowania taką standardową ładowarką, ew. Jaką ładowarką byście polecili do równoległe podłączonych dwóch aku 7 lub 9 Ah żeby do min skrócić czas ładowania oraz żeby była bezpieczna dla tej pojemności aku? Z góry dziękuję za info

Użytkownik rower26 edytował ten post 02 luty 2013 - 00:01


#15 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 02 luty 2013 - 16:36

to chyba zależy od akumulatorka.baterie euro power można ładować max 3 x większym prądem niż jego pojemność. czyli 2 aku 7ah możesz ładować 4,2A i wychodzi że naładujesz je w 3h 20min.ale jeśli ci nie będzie spieszno z ładowaniem zalecam 1,4A przez 10h


Użytkownik busz231 edytował ten post 02 luty 2013 - 16:39


#16 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2013 - 23:23

Nigdy nie interesowalem sie ile czasu trwalo naladowanie aku 7Ah standardowa automatyczna ladowarka. Jak zostalo napisane - wlacza sie po dotarciu do chalupy a rano swieci sie zielona dioda (znak naladowania).

Z tego co obserwowalem rezim tych ladowarek nieco sie rozni od siebie a i stan aku wplywa na czas...

 

Jezeli bym mial ladowac 2 aku polaczone rownolegle( z elektrotech. wiadomo, ze wowczas napiecie jest takie samo czyli 12V a pojemnosc rowna sumie) to juz bym sie zrujnowal na ta wielokrotnie wspominana EST 516 a prad dobieral w okolicach 10% sumy pojemnosci. Taka wartosc juz widac na wskazniku tej ladowarki i nie ma strachu.

A jakbym mial gdzies zywotnosc to dawalbym ile wlezie pradu, byle szybciej naladowac. Juz kiedys to trenowalem bo szczupaki braly a dnie byly czerwcowe (i noce) - 3szt po 80Ah na zmiane dawaly non stop a po nocnym ladowaniu az dym z nich walil bo trzeba bylo szybko ladowac a i to jeszzce jeden zostawal w domku "na dozynke" i bralo sie go w razie potrzeby bedac w poblizu...

 

Wszystkie te aku w szybkim tempie poszly na przemial...

 

Jesli chodzi o kolorowe echo to coz, skoro 7Ah wystarcza na 3h to trzeba pomnozyc tyle razy ile godzin sie wedkuje najdluzej (i dodac co nieco na zuzycie) i taki aku zakupic albo...zmienic echo...albo...przeprosic sie z aku sprzezonym z silnikiem elektr/ spalinowym...(zabezpieczajac uklad odp. bezpiecznikiem)

 

Gumo



#17 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 05 luty 2013 - 22:50

Kurka wodna , to może gumo lub ktoś inny w końcu podrzuci jakiś zestaw najlepszy z najlepszych ładowarka + akumulator gdzie wszystko będzie na maxa,

 

Najdłuższa z najdłuższych długość pracy przy kolorowym echu akumulatora 7Ah :)

Najszybsza z najszybszych ładowarek bez opcji uszkodzenia akumulatora ;)

 

I oby wszystko było naj :D



#18 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2013 - 22:58

7 Ah choćby nie wiem jakie było nie da rady cały dzień pracować z kolorowym echem  z gps-em. Chyba, że ekranik malutki i mocno przyciemnione. Sam z tym walczyłem i skończyło się na drugim 7 Ah w coverze.



#19 OFFLINE   kielbasa99

kielbasa99

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • Lokalizacjadom

Napisano 06 luty 2013 - 13:29

..chyba 12 volt :blink:



#20 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 06 luty 2013 - 14:31

A ja się tak podłączę i zapytam, ładowałem wczoraj aku do echo, dziś włączyłem go żeby sprawdzić ile pochodzi i ku mojemu zdziwieniu dał radę ledwo 90 minut. Po naładowaniu wskazywał napięcie 12,4V po 90 minutach było już ledwo 9,5V czy to jakaś oznaka by zakupić nowy aku?

 

Test wykonywany w domu czujnik włożony do akwarium.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych