Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

AKUMULATOR DO SONDY, KTÓRY NAJLEPSZY ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 06 luty 2013 - 14:59

A ja się tak podłączę i zapytam, ładowałem wczoraj aku do echo, dziś włączyłem go żeby sprawdzić ile pochodzi i ku mojemu zdziwieniu dał radę ledwo 90 minut. Po naładowaniu wskazywał napięcie 12,4V po 90 minutach było już ledwo 9,5V czy to jakaś oznaka by zakupić nowy aku?

 

Test wykonywany w domu czujnik włożony do akwarium.

 

przy takich problemach radziłbym wszystkim sprawdzać jakość okablowania w covverze. zdarzyło mi się, że małe chińskie rączki czegoś nie dolutowały i miałem cyrk przez prawie rok. po tej przygodzie nie miałem już żadnych żabek/wsuwek- polutowałem kabelki do klem i pozbyłem się wszystkich problemów (echo działało bardzo krótko, wieszało się, grzał się ekran).



#22 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 06 luty 2013 - 20:28

Takich problemów poza tym, że szybko padło nie miałem, a echo w tamtym sezonie chodziło bez problemów i na jednym ładowaniu nawet 3 dni wędkowania ogarniałem, a tu taki zonk. Co prawda nie ładowałem aku od połowy października do wczoraj, czy to może mieć też wpływ? Dziś ładuję od nowa zobaczę co będzie jutro



#23 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 06 luty 2013 - 21:23

przyczyn może być kilka.według mnie aku skończyło żywot.



#24 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 06 luty 2013 - 21:56

to też biorę pod uwagę



#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2013 - 23:40

Naładuj go na full. Odłącz ładowarkę. Jak po tygodniu od naładowania ma mniej niż 12,5- 12,6 V to krótki jego żywot. To tak z autopsji.  



#26 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 07 luty 2013 - 12:34

Teraz po naładowaniu na full na 12,4 i dziś popracował p[rawie 3 godziny i padł, więc chyba zanosi się że aku padło już.



#27 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 07 luty 2013 - 12:47

za 4 dyszki z przesyłką na aledrogo masz 12v 12ah używki europower.nie wiem ile pociągnie ale wygląda dobrze napięcie wyjściowe 12,8v.



#28 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 luty 2013 - 22:32

Napięcie wyściowe 12,8, ale może gość przed chwilą odpiął z prostownika...



#29 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 08 luty 2013 - 10:30

Raczej jeśli już kupię to nowy, bo właśnie ten był używką razem w zestawie i padł po kilkunastu wyjazdach. I raczej zakup sklepowy jakby w razie czego oddać na gwarancję, bo więcej problemów przy reklamacjach.



#30 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 luty 2013 - 23:41

Wracajac do tematu watku - uzywany akumulator z allegro (ani w ogole uzywany) to nie jest najlepsze rozwiazanie. Tak az pachnie placeniem 2 razy, zwlaszcza w przypadku roznych "tanich" okazji oferowanych przez rownie okazyjnych sprzedawcow typu - podany sam telefon, ktorzy nie maja czasu odpowiadac na pytania "z braku czasu", platnosc przelewem bez opcji paczki pobraniowej...

 

Pozostawienie akumulatora nawet naladowanego na kilka miesiecy moze nie polepszyc sprawy - w niesprzyjajacych zwlaszzca warunkach ma on tendencje do samorozladowania. Pozostawienie rozladowanego na kilka miesiecy z reguly zalatwia sprawe juz za 1 razem.

 

Sklep tez warto wybrac nieprzypadkowy, zdarzylo mi sie zamowic kwasowke, zawineli owszem folia na 16 razy i dali nawet drewniany postument ale nikt nie nakleil kartki, ktora strona nalezy to stawiac...

Jak tez byly sugestie to, ze w sklepie stoi i ma 13V jeszcze o niczym nie swiadczy, przeciez go nie wyrzuca na smietnik jak bedzie tak stal ze 3 lata tylko albo go zuzyje wlasciciel sklepu albo...

 

Ja sie nacialem kiedys na inna rzecz, zadzialalem typowo - byl mi potrzebny aku do sondy bo juz stary byl za slaby to kupilem jadac po drodze na ryby w sklepie wedkarskim - skutek zakupy w innej walucie. Pozniej okazalo sie, ze to byla (ten stary) taka sezonowa marka...

 

Gumo



#31 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 12 luty 2013 - 12:40

akumulator to delikatna rzecz bez różnicy stary czy nowy.kumpel tydzień wstecz kopił zestaw ponton silnik ładowarkę i aku.sprzedawca mu powiedział że aku[nowy] trzeba naładować.po zakupie podłączył do silnika i po diodach pokazało ok 30 procent naładowania.dobrze że gwarancja na 2 lata.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych