Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

daiwa certate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 11:57

Na wstępie chciałbym się przywitać z wszystkimi serdecznie. Część użytkowników juz znałem wcześniej.
Łowię głównie na muchę i rzadziej już na spinning. Mam zamiar nadrobić zaległości w spinie i zwracam się do Was z prośbą o poradę co do zakupu kołowrotka. Model wybrany - certate 2500 koniecznie z zapasową szpulką. Problem w tym: gdzie jak i u kogo najkorzystniej można dokonać takiego zakupu. A może któryś z kolegów specjalizuje się w sprowadzaniu sprzętu w atrakcyjnych cenach? Liczę na pomoc w tym temacie i z góry dziękuję
iREK

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 31 lipiec 2007 - 11:59

Witaj iRKU. myśle, że burzum666 będzie mógł pomóc...

jakni on to na pewno ktoś inny.

#3 OFFLINE   Daniel Wirek

Daniel Wirek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • LokalizacjaWrocław / Nowa Sól
  • Imię:Daniel

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:02

http://www.kogutomania.pl/daiwa-certate-2500-p-7.html?osCsid =62c2f6eaa8a2f27232b9f615d0195d92

Cena - 1.509,01 zł

#4 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:06

Witam, dzięki za szybką reakcję. Muszę uzuełnić mój pierwszy post. Mając na myśli atrakcyjną cenę myślałem o kwotach innych niż np w podanym linku. Mam możliwość zakupu w cenie 1 280 zł z zapasową szpulką ( niestety bez gwarancji), a liczę na to, że nie jest to jeszcze ta najlepsza oferta.
pozdrawiam
iREK

#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:10

cześc Irek!
na allegro kiedyś widziałem Team Daiwe Steez 103HL za mniej niż 1300 zł. poszperaj na ebayu. Za odobna kwotę mozęsz już dostac wspomnianego steeza albo dawie alphas ito. To sporo lepsze młynki od tej Sertejt.
pozd JW :D



#6 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:20

witaj
z zapasem szpuli to chyba taniej nie znajdziesz
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=2823& ;start=0&

#7 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 12:27

no witam, Paweł chyba z Tobą rozmawiałem przez tel. w tej sprawie :D Świat jest malutki strasznie. W drugim poście powoływalem się właśnie na Twoją ofertę :D
Może jeszcze troszkę z tą kwotą powalczymy? A może ktoś doradzi coś mądrego?
Dzięki za odzew
iREK

#8 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 13:32

Witaj @iREK mam pytanie czy Ty chcesz kupić dobry kołowrotek, czy koniecznie Daiwe. Bo wbrew reklamie PRAWIE nie robi aż takiej dużej różnicy. Jest masę innego sprzętu, który za 1/3 ceny o której była mowa dostarczy Ci wartości użytkowych, które nie sprawią Ci różnicy.
Pozdrowienia Jachu

#9 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 14:00

czołem,
jestem już przyzwyczajony do marki, mam starą SS, mam emblema, lagunę, capricorna...
ale chętnie wysłucham...?
pozdrawiam
iREK

#10 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 14:08

Witaj @iREK mam pytanie czy Ty chcesz kupić dobry kołowrotek, czy koniecznie Daiwe. Bo wbrew reklamie PRAWIE nie robi aż takiej dużej różnicy. Jest masę innego sprzętu, który za 1/3 ceny o której była mowa dostarczy Ci wartości użytkowych, które nie sprawią Ci różnicy.
Pozdrowienia Jachu


heheh ..dobry tekst :D dla mnie ...co może większość forumowiczów urazić wartości użytkowe ma tylko daiwa i shimano :D a reszta to imitacje tych dwóch producentów. Jedne bardziej udane inne mniej :D Pozwolę sobie napisać tak jak kiedyś Remek ...Wolę mieć 4 megabassy niż 12 premierów... To jest kwintesencja moich myśli, lepiej mieć kilka daiw i shimano z wyższej japońskiej półki niż kilkanaście SPRO, nie wspominając o kilkudziesięciu JAXONACH, MIKADO, DRAGONACH, itp.
Sorry jeśli tym stwierdzeniem kogoś uraziłem, ale wyraziłem tylko swoją prywatną opinię. Pozdrawiam


#11 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 14:09

Chylę czoła @iREK kolekcja godna pozazdroszczenia. Pisząc to co wcześniej miałem na myśli produkt Shimano lub może jakiś PENN.
Ale oczywiście nic na siłę, szanuję preferencje Twoje i innych.
Sądzę jednak, że może nie koniecznie za 1/3 ceny ale za 1/2 można kupić porównywalny kręcioł w/w firm. Oczywiście orginał mam na myśli a nie jakieś Taiwany czy inne Chiny.

#12 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 14:31

e tam, co to za kolekcja... :D w połowie made in malesya itd. W sumie najlepszy to ten emblem i ss jeszcze. Miałem shimano kiedyś i już nie mam. To jest tak jak z blondynkami i brunetkami :D W zasadzie to kołowrotek już wybrałem a chodzi mi tylko o to jak w pierwszym poście - gdzie najtaniej dostanę.
pozdrawiam
iREK

#13 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 14:36

Jasne @iREK wszystko jasne, jeśli chodzi o clue tematu to Ci nie pomogę. Ale miło było pogadać i za to dzięki.
Pozdrowienia Jachu

#14 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 14:41

cześc Irek!
na allegro kiedyś widziałem Team Daiwe Steez 103HL za mniej niż 1300 zł. poszperaj na ebayu. Za odobna kwotę mozęsz już dostac wspomnianego steeza albo dawie alphas ito. To sporo lepsze młynki od tej Sertejt.
pozd JW :D



no tak Jerzy, ale tej kwocie bez zapasowej szpuli a to dla mnie nie do zaakceptowania, a ze szpulką to cena o hoho

#15 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 14:58

Witaj @burzum666. Jak rozumię zgadzasz się ze mną po części. Jasne jest, że w dobie globalizacji coraz trudniej będzie kupić
oryginalny sprzęt. Z drugiej strony Taiwan to nie Chiny, a Maylesia to Singapur (byłem tam, w Singapurze w '81 i powiem Wam, że już wtedy nie mieli się czego wstydzić. Kupiłem tam jeden z pierwszych ABU Garccia Cardinal 754, służy mi do tej pory. Jakby nie było jest to jakaś rekomendacja. Oczywiście wiem, że może to być przypadek jednostkowy, ale z drugiej strony dla gościa wychowanego na Tokozach czy Rileh Rexach to jednak była Ameryka. A tak gwoli prawdzie to te wspomniane służą mi do dziś.
Pozdrowienia Jachu

#16 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 15:35

Witaj @burzum666. Taka mała dygresja dla uzupełnienia. Jeśli chodzi o wartości użytkowe to w wielu konkretnych sytuacjach np.
połowy Głowacicy czy Łososi i Troci te dzisiejsze wynalazki z
najwyższej półki nie są w stanie sprostać starym konstrukcjom na ślimaku jak ABU Cardinale 66, czy 77 DAM Royal, nawet nowa
szwedzka konstrukcja z przekładnią ślimakową jak ABU Suveran nie
jest w stanie dorównać tym starociom. To chyba też daje do myślenia.
Pozdrowienia Jachu

#17 OFFLINE   burzum666

burzum666

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 31 lipiec 2007 - 15:43

:lol:
Rilex Rex tez by pewnie wytrzymał :D Wiesz Januszu...mi się wydaje, że nowe ABU to rzeczywiście porażka, a Suvernem to można za psami rzucać, bo lubi łotrzyk w krótkim czasie chrobotać wewnątrz. ABU to robi dobre multi i na tym powinno poprzestać... Druga sprawa, że jak załóżmy ktoś sobie kupi na osośka czy głowatkę np. Saltigę Game czy Hyper Customa cz Morethana Branzino( eee ten ostatni to raczej za mały do tych rybek :D) to nie wydaje mi się aby się rozleciały. Wiele spraw wymaga odpowiednio wydanej kasy na odpowiedni model. OOOO do starego DAMu to mam sentyment z młodości :D Pozdrawiam

#18 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 31 lipiec 2007 - 15:50

Jasne @burzum666 masz rację zgadzem się z Tobą na 100% tyle tylko, że różnica cenowa w zakupie urzywanych w b.dobrym stanie
wspomnianych staroci jest nie porównywalna z cenami młynków o których wspomniałeś.

#19 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 14 sierpień 2007 - 09:43

czołem
od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem certatki 2500 dzięki koledze burzum666
pozdrawiam
iREK

#20 OFFLINE   Mdah

Mdah

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaPabianice
  • Imię:Piotrek

Napisano 16 sierpień 2007 - 08:57

czołem
od dzisiaj jestem szczęśliwym posiadaczem certatki 2500 dzięki koledze burzum666
pozdrawiam
iREK

Cześć
Napisz wrażenia z kręcenia tym kołowrotkiem. Po latach przygody z shimano mam chętkę na coś z dobrej daiwy.
Pzdr





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych