Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wybór okrągłego multika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 01 sierpień 2007 - 23:15

Jako że casting pochłonął mnie bez reszty, rozglądam się za okrągłym multikiem. Chciałbym mieć coś solidnego, co obsłuży mi przynęty 15gr+ (okrągły od 5gr+ to chyba majątek?) Zastanawiam się nad Shimano Calcutta (bez DC), Shimano Conqest lub ABU C3. Co polecicie? Czy C3 z Allegro po gruntownym wyczyszczeniu i nasmarowaniu oraz wymianie łożysk na nowe będzie sensownym i ekonomicznym rozwiązaniem?

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 02 sierpień 2007 - 05:50

Rozmowa w rodzaju co kupić Conquesta Shimano czy C3 f.Abu to coś takiego jak dyskut w rodzaju co kuić: Volvo S80 czy starego dobrego Forda taunusa po remoncie i wyczyszceniu?
To najpierw trzeba położyć na stół konkretne złotówki na ten cel i dopiero później się zastanawiać nad wyborem w zakresie możliwości.

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 sierpień 2007 - 06:23

Rozmowa w rodzaju co kupić Conquesta Shimano czy C3 f.Abu to coś takiego jak dyskut w rodzaju co kuić: Volvo S80 czy starego dobrego Forda taunusa po remoncie i wyczyszceniu?
To najpierw trzeba położyć na stół konkretne złotówki na ten cel i dopiero później się zastanawiać nad wyborem w zakresie możliwości.

<_< <_< <_< <_<

andrzejku jest rozbrajająca i celna jak maverick :mellow:

#4 OFFLINE   rafael

rafael

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaSłupsk

Napisano 02 sierpień 2007 - 07:03


A pomijając już te najmniej ważne złotówki :mellow: , to ja proponuję Conquesta.

No i nie tylko ja, jak pewnie wywnioskowałeś już z postu @Thymallusa o samochodach :D .

pozdrawiam
Rafał

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 sierpień 2007 - 08:57

Tak Calcutta Conqest będzie najlepszy z wymienionych przez Ciebie. Jeśli możesz przeznaczyć tyle pieniędzy to kupuj. Będziesz zadowolony.

Pozdrawiam
Remek


#6 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:18

Dzięki :D

Podoba mi się C3, ale chyba już nowych nie robią. Szkoda.

Pomyślę nad tym Shimano :D

Podobają mi się okrągłe multiki. Tak poza konkursem: jest coś co obsługuje przynęty poniżej 10gr?

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:25

okragle C3 sa robione po dziś dzień. rok temu doznaly malego liftingu i zmiany hamulca na szesciopunktowy z dwu.... ponoc maja lepsze podkladi na hamulcu i ogolni sa... brzydsze :mellow:
ale to dobre i TANIE maszyny. Jesli stac cię na CC (calcutta conquest to innej opcji ja nie widze... no chyba ze lubisz daiwe... ale wtedy juz nie doradze :mellow:

#8 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:27

Właśnie patrzyłem. Zaskakująco tanie. Nowy C3, to 75$ :o

#9 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:28

Tak poza konkursem: jest coś co obsługuje przynęty poniżej 10gr?


Np. również ze stajni shimano: scorpion 1001 (ew. 1000) lub curado 101d (ew. 100) - tylko że to wersje lowprofile i są przeznaczone głównie raczej do lekkich wabików


#10 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:30

ponizej 10 gram dobrze sobie radzi conquest 50/51. lekko ponizej powinien tez zejsc 100/101. ale tego drugiego nigdy nie mialem w lapie (w tej wersji) wiec ni bede sie wymadrzal :mellow:

51 uzywam do lekkiego pstruchów orazbiałego drazpienika (bolen glownie w lezjszej odmianie), do tej ciezszej mam inny sprzet

#11 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:34

DZIĘKI :D

#12 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:34

lekko ponizej powinien tez zejsc 100/101.


Mifku, nawet nie lekko. Rzeczywiście 101 spokojnie zejdzie poniżej 10g. Jednak jeśli już miałbym łowić poniżej 10g wybrałbym z pewnością 51.

Pozdrawiam
Remek



#13 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:38

Mówimy ciągle o wersji bez DC?

#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 09:55

Dawid, jeśli masz srodki na conquesta 201, czy 101 i chcesz rzucac tym multikiem 10g to na twoim miejscu za posiadaną sume pieniędzy kupiłbym, scorpiona 1001 czy curado 101 do lekkich wabików i nowego C3 4601 do tych cięższych. Pieniędzy pewnie by ci jeszcze zostało na jakis przyzwoity kij i 300 m markowej i świeżej plecionki.
pozd JW :D

#15 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 02 sierpień 2007 - 10:01

Pytanie o lekką wersję było tak poza konkursem. Chciałem zorientować się w rynku.

Wymyśliłem po prostu tak:

Kupuję właśnie kij na SHII 5-14gr. Posadzę na nim właśnie coś w stylu scorpiona lub curado. Będzie to zestaw do łowienia gumami, woblerami i blaszkami 8-12gr.

Zostaje mi goły TRC66MF. Jeżeli posadzę na nim coś okrągłego, to będę miał cięższy zestaw do poważniejszej gumy, większej blaszki i lekkiego jerka (14-25gr). Akurat coś na większe ryby.

Dobrze kombinuję? :D

#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 02 sierpień 2007 - 10:08

Pytanie o lekką wersję było tak poza konkursem. Chciałem zorientować się w rynku.

Wymyśliłem po prostu tak:

Kupuję właśnie kij na SHII 5-14gr. Posadzę na nim właśnie coś w stylu scorpiona lub curado. Będzie to zestaw do łowienia gumami, woblerami i blaszkami 8-12gr.

Zostaje mi goły TRC66MF. Jeżeli posadzę na nim coś okrągłego, to będę miał cięższy zestaw do poważniejszej gumy, większej blaszki i lekkiego jerka (14-25gr). Akurat coś na większe ryby.

Dobrze kombinuję? :D


Kombinujesz prawie dobrze. Bo na tym triumphie lepiej by wyglądał i pracował np. metanium XT, Daiwa Fuego, Ziliion czy TD sol. Te cięższe gumy na 25g główkach latały by równie dobrze a te na 14g lepiej niż z C3, ponadto w grę wchodzi jeszcze komfort samego lowienia. Niski profil jest wygodniejszy i zazwyczaj lżejszy.
pozd JW :D


#17 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 02 sierpień 2007 - 10:10

Spoko to na razie przymiarki :D Chciałem z okrąglakiem wyglądać tak fachowo jak Thymallus

#18 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 sierpień 2007 - 10:12

Niski profil jest wygodniejszy


To też jest kwestia subiektywnych odczuć. Ja np. nigdy bym nie zamienił mojego conquesta 201 z innym multiplikatorem niskoprofilowym. Pasuje do mojego zestawu idealnie.

Pozdrawiam
Remek



#19 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 sierpień 2007 - 10:17

Spoko to na razie przymiarki :D Chciałem z okrąglakiem wyglądać tak fachowo jak Thymallus

Oprócz wyglądu liczy się również komfort
Nie wiem, czy rzucałeś kiedyś okrąglakiem :unsure:
Dla mnie np. one są po prostu za duże - ja wolę niskoprofilowe.
Warto wcześniej z kimś się umówić i przetestować, lub chociażby wziąć do łapki w sklepie

(kurcze ale się wymądrzam )