Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Małe pytanko odnośnie lakiery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   erixon

erixon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 14:03

Witam , chciałem zapytać czy można lakierować (ja używam domaluxa ) wykończone  woblery razem ze sterem? Po wklejeniu steru  wobler wygląda trochę niechlujnie, widać strzępy kleju przy sterze itp  a na pewno kolejne zalanie woblerka ze sterem rozwiązało by ten problem..



#2 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 styczeń 2013 - 14:27

Hmm ja tam nie widzę żadnego problemu :) Domalux nic nie zrobi poliwęglanowi



#3 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 14:37

Witam , chciałem zapytać czy można lakierować (ja używam domaluxa ) wykończone  woblery razem ze sterem? Po wklejeniu steru  wobler wygląda trochę niechlujnie, widać strzępy kleju przy sterze itp  a na pewno kolejne zalanie woblerka ze sterem rozwiązało by ten problem..

Można ale nie należy.Poliuretan zejdzie ze steru po pewnym czasie a ten zostanie matowy.To jeszcze nic przy okazji zejdzie jego uszczelnienie.Jak już masz zrobione wklejone stery.Przykładasz na druciku krople poliuretanu Domalux itp. z jednej potem z drugiej strony tam gdzie jest wklejony ster. i masz uszczelnione.Stery sobie kup gotowe od Konrada z forum,wyglądają ok.



#4 OFFLINE   erixon

erixon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 14:43

Tzn sprawa wygląda dokładnie tak: położyłem 6 warstw lakieru , wkleiłem poxipolem stery i nie za ładnie to wygląda teraz.. dlatego chcę zalać woblera ze sterem 7 warstwą.



#5 OFFLINE   Wędkamojehobby

Wędkamojehobby

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 428 postów
  • Imię:Piotrek

Napisano 31 styczeń 2013 - 14:47

Wiesz co? Odpowiem Ci tak zrób jak uważasz i zobaczysz najlepiej się człowiek uczy na własnych błędach i tak coś w końcu będziesz musiał popsuć :D

Generalnie poliwęglanu nie rozpuści ale może zmatowieć jak tu podpowiada Tomy 

 

A jeszcze tak teraz pomyślałem że może być tak że zrobisz coś inaczej niż wszyscy i się okaże że tak jest dla Ciebie lepiej, albo dla ryb :) Kombinuj testuj bo to właśnie o to w tym chodzi :D:D:D


Użytkownik Wędkamojehobby edytował ten post 31 styczeń 2013 - 14:52


#6 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 31 styczeń 2013 - 15:33

Kolego po prostu brakuje Ci wprawy....jak wkleisz 50 czy 100 sterów to dojdziesz do jakiejś juz wprawy i wyglad 1 i 100 woblera bedzie diametralnie inny :)



#7 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2656 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 31 styczeń 2013 - 20:07

Czy można ?? Chyba tak http://jerkbait.pl/t...ynety-nowwwaka/



#8 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 01 luty 2013 - 16:20

Witam , chciałem zapytać czy można lakierować (ja używam domaluxa ) wykończone  woblery razem ze sterem? Po wklejeniu steru  wobler wygląda trochę niechlujnie, widać strzępy kleju przy sterze itp  a na pewno kolejne zalanie woblerka ze sterem rozwiązało by ten problem..

 

Polecam Ci jeszcze inne rozwiązanie. Ster możesz pokryć takim mleczkiem o nazwie graphigum, które po wyschnięciu tworzy gumiastą, nie przywierającą do podłoża warstwę.

(http://www.swiatarty...mart&Itemid=180

 

Po wyschnięciu jest przeźroczysty i separuje pokryty nim element od farby/lakieru. Po wyschnięciu domalux`u palcem zdejmujesz jego warstwę wraz z "gumą".