Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Regulamin Giełdy - pytania i odpowiedzi ( FAQ )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
519 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 06 listopad 2014 - 15:40

Witam

 

Pytanie do Admina i/lub Moderatorów . Czy możliwe jest podpięcie ogłoszenia w dziale kupię ? Jeżeli tak to proszę o kontakt na priva. Wysłałem zapytanie do Remka ale cisza z jego strony to pytam w FAQ .

 

Pozdrawiam :)

 

Skontaktuj się proszę w tej sprawie z Friko


  • gulf lubi to

#162 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 26 listopad 2014 - 23:11

Dlaczego regulamin zawiera przepisy martwe , na ktore nikt nie zwraca uwagi np nr8 regulamin gieldy  , wydaje mi sie ze kazde zlamanie regulaminu powinno byc brane pod uwage , szkoda ze jednym wypada dac ostrzezenie innym nie , ale to brak profesjonalizmu 


  • R0BERT lubi to

#163 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3555 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 listopad 2014 - 09:31

Dlaczego regulamin zawiera przepisy martwe , na ktore nikt nie zwraca uwagi np nr8 regulamin gieldy  , wydaje mi sie ze kazde zlamanie regulaminu powinno byc brane pod uwage , szkoda ze jednym wypada dac ostrzezenie innym nie , ale to brak profesjonalizmu 

 

Konkrety, konkrety, a nie ogólniki!

Widzisz łamanie regulaminu, zgłaszasz do moderacji (przycisk 'Zgłoś')!



#164 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 listopad 2014 - 10:44

6. Na Giełdzie jerkbait.pl zakazane jest organizowanie aukcji przedmiotów  jak również umieszczanie ogłoszeń zamieszczanych w tym samym czasie na portalach aukcyjnych.

 

Olx nie jest portalem aukcyjnym, nie pobiera opłat za wystawiane i sprzedawane na tym portalu rzeczy, przedmnioty itp. dlatego wystawiając swoje woblery na olx. i jednocześnie tutaj uważam że nie złamałem regulaminu a mimo to moje ogłoszenie zostało usunięte. Nadinterpretacja czy niezrozumienie słowa polskiego w pisowni?

 

Dla wiadomości Moderatorów warto poczytać http://www.web.gov.p...i/331_3575.html

 

Nadal uważam że nie złamałem regulaminu.


Użytkownik Serinus edytował ten post 27 listopad 2014 - 10:49


#165 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3555 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 listopad 2014 - 10:55

Otrzymałeś ode mnie i użytkowników, informację, jak widzę - nie wystarczyło...

 

Więc jeszcze raz: ogłoszenia na OLX traktujemy jak ogłoszenia na portalach aukcyjnych.

 

EOT.



#166 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 listopad 2014 - 11:08

mario czy nie pojmujesz że olx nie jest prawnie portalem aukcyjnym a wy w Regulaminie macie jasno napisane

 

6. Na Giełdzie jerkbait.pl zakazane jest organizowanie aukcji przedmiotów  jak również umieszczanie ogłoszeń zamieszczanych w tym samym czasie na portalach aukcyjnych.

 

trakktować sobie możesz jak chcesz ale to niezgodne z ustawą i prawem, bo to nie portal aukcyjny, jeśli tworzy się regulamin  giełdy na forum trzeba znać podstawy prawne do jego utworzenia w określonym słownictwie. Wogóle to mógłby zapoznać się z tematem Administrator i odnieść się do tego bo jak widać co Moderator to inna interpretacja, jakoś ogłoszenie wisiało wcześniej nim wszedłeś na forum widzieli je inni Moderatorzy i go nie usunęli czyli jeden ma przerost ambicji nad funkcjami i wywala ogłoszenia bo uważa sam sobie że olx to portal aukcyjny a inny uważa że tak nie jest i nie wywala ogłoszenia, a może ten inny Mod pojmuje co to portal aukcyjny.


  • R0BERT i Bartas93 lubią to

#167 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3555 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 27 listopad 2014 - 11:16

Interpretację w gronie moderatorów mamy spójną, nie każdy jednak śledzi giełdę w trybie 24/7.
Do Admina już Twój przypadek zgłosiłem.

 

Skoro tak wnikliwie czytasz regulaminy, to czy zapoznałeś się z pkt. 5:

http://jerkbait.pl/i...tion=rules&f=11



#168 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 27 listopad 2014 - 11:25

Przeczytałem i nie będę więcej dyskutował, nie zamierzam "kopać się z koniem" jesli ktoś czegoś nie rozumie. Wystawiłem woblery jako zestaw więc nie łamię regulaminu giełdy.


Użytkownik Serinus edytował ten post 27 listopad 2014 - 11:26


#169 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 27 listopad 2014 - 11:52

Czyli jak sprzedasz jednego lub dwa na olx to będziesz usuwać z zestawu i zmniejszać cenę ? Bardzo inteligentnie na tym samym poziomie co strzał ze ślimakiem w mistrallu.

Jak widać "Trolling" nie tylko uprawia się nad wodą :)

Użytkownik Qowax001 edytował ten post 27 listopad 2014 - 11:52


#170 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 27 listopad 2014 - 17:13

Czyli jak sprzedasz jednego lub dwa na olx to będziesz usuwać z zestawu i zmniejszać cenę ? Bardzo inteligentnie na tym samym poziomie co strzał ze ślimakiem w mistrallu.

Jak widać "Trolling" nie tylko uprawia się nad wodą :)

najwidoczniej nic pojałes z rozmowy tych Panów , Pierwszy wykazuje brak uregulowania zachowan w konkretnych sytuacjach w regulaminie ,co daje admina szanse do ich interpretacji , ktore budza czasem kontrowersje , Drugi Pan z braku argumentow odsyla do pkt5 regulaminu ktory mowi o konsekwencji wyrzucenia z forum , Ty zas zanim zwrocisz komus uwage na temat logicznego myslenia , sam potrenuj czytanie ze zrozumieniem


  • R0BERT lubi to

#171 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 listopad 2014 - 02:51

najwidoczniej nic pojałes z rozmowy tych Panów , Pierwszy wykazuje brak uregulowania zachowan w konkretnych sytuacjach w regulaminie ,co daje admina szanse do ich interpretacji , ktore budza czasem kontrowersje , Drugi Pan z braku argumentow odsyla do pkt5 regulaminu ktory mowi o konsekwencji wyrzucenia z forum , Ty zas zanim zwrocisz komus uwage na temat logicznego myslenia , sam potrenuj czytanie ze zrozumieniem


gość wystawia 15woblerow w zestawie na jerkbaicie za kwotę x i te same woblery na olx. na sztuki co w tym jest ciężkiego do pojęcia ? To lekka paranoja bo po sprzedaży każdej sztuki na olx musiałby zmieniać skład zestawu na jerkbaicie, czytam i rozumiem, jak nie rozumiem pytam, milcze lub staram się zrozumieć.

Pozdrawiam

#172 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 09:00

Witam,

 

Czy na prawde  ciezko zrozumiec, ze takie kwestie jak olx naleza do moderatora,  jak pisze ze niet to niet i koniec. To nie demokracja jakiej pozory mamy w kraju. To ustruj totalitarny gdzie ucinalo sie glowe ( ban) czy  chlostalo ( punkcik). Jak nie pasuje takie pojmowanie j.pl to lepiej zalogowac sie gdzies indziej.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo


  • mario, Karol Krause i krystiano1981r lubią to

#173 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 28 listopad 2014 - 10:34

Udziwniony regulamin giełdy powoduje, że moderowanie faktycznie wygląda jakby ten i ów przymykał oko na kolegę. Było zresztą ostatnio kilka przypadków, że oko było przymykane. Czasem było posprzątene szybciej, czasem później, ale smród pozostaje.

 

Jak ogólnie wiadomo, tutaj regulamin jest dla niektórych, więc nie rozumiem o co niektórzy się burzą, tak jest i już :D 


Użytkownik Rebort edytował ten post 28 listopad 2014 - 10:34


#174 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 28 listopad 2014 - 10:41

gość wystawia 15woblerow w zestawie na jerkbaicie za kwotę x i te same woblery na olx. na sztuki co w tym jest ciężkiego do pojęcia ? To lekka paranoja bo po sprzedaży każdej sztuki na olx musiałby zmieniać skład zestawu na jerkbaicie, czytam i rozumiem, jak nie rozumiem pytam, milcze lub staram się zrozumieć.

Pozdrawiam

to ze sprzedaz tych samych przynet na roznych portalach mogla by w jakis sposob zaklucac lad masz racje tylko  ze tamta rozmowa toczyla sie na temat przepisow regulaminu ktore nie okreslaja wszytkich zachowan , (dlatego sa te spory i rozczarowania)m mowisz o trudnosciach w zyciu  najpieriw przpis potem zycie taka kolejnosc . To bardzo fajnie ze ludzie dbaja tu o porzadek , tylko dobrze bybylo zeby wtakich sprwach wygrywala sila argumentu a nie status uzytkownika lub ilosc jego postow ,fajnie gdyby ten regulamin byl ciagle rozwijany i modernizowany skoro niekorzy wiecej czasu spedzaja tu na forum niz na rybach:)



#175 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 28 listopad 2014 - 11:10

to ze sprzedaz tych samych przynet na roznych portalach mogla by w jakis sposob zaklucac lad masz racje tylko  ze tamta rozmowa toczyla sie na temat przepisow regulaminu ktore nie okreslaja wszytkich zachowan , (dlatego sa te spory i rozczarowania)m mowisz o trudnosciach w zyciu  najpieriw przpis potem zycie taka kolejnosc . To bardzo fajnie ze ludzie dbaja tu o porzadek , tylko dobrze bybylo zeby wtakich sprwach wygrywala sila argumentu a nie status uzytkownika lub ilosc jego postow ,fajnie gdyby ten regulamin byl ciagle rozwijany i modernizowany skoro niekorzy wiecej czasu spedzaja tu na forum niz na rybach:)


Ja opisałem tylko daną sytuacje konkretnego ogłoszenia, co do regulaminu to nie będę się wypowiadał mi pasuje i nie wnikam w to głębiej, w żaden sposób nie szufladkuje ludzi po ilości postów :) wszyscy jestesmy ludzmi i kazdemu z nas nalezy się szacunek i równe prawa do korzystania z zasobów forum które jakby nie patrzył jest prywatną inicjatywą i pod pewne reguły trzeba się podporządkować lub z niego zrezygnować .

#176 OFFLINE   gammbler

gammbler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 28 listopad 2014 - 11:33

Ja opisałem tylko daną sytuacje konkretnego ogłoszenia, co do regulaminu to nie będę się wypowiadał mi pasuje i nie wnikam w to głębiej, w żaden sposób nie szufladkuje ludzi po ilości postów :) wszyscy jestesmy ludzmi i kazdemu z nas nalezy się szacunek i równe prawa do korzystania z zasobów forum które jakby nie patrzył jest prywatną inicjatywą i pod pewne reguły trzeba się podporządkować lub z niego zrezygnować .

to identycznie jak w naszym kraju nic nie idzie ku lepszemu bo boimy sie rozmow i zmian  jedni sie podporzadkuja inni emigruja  , z takim podejsciem do wszytkiego nie dziwie sie ze ten kraj tak wyglada , przykre jest takze ze spoleczensto polskie ubrane w tutuly magisterskie , licencjackie itd. nadal jest tak "prostym" narodem



#177 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 29 listopad 2014 - 00:34

Uwazam , ze skoro regulamin jest to nalezy go przestrzegac.Zaczynajac od moderatorow konczac na ostatnio zarejestrowanym uzytkowniku.Jezeli ktos podejmuje sie pisania regulaminu to musi go rozumiec wedlug ogolnie panujacych zasad anie wlasnej interpretacji tzw widzimisie.Co do ogloszenia, moim zdaniem nie powinno byc usuniete (mimo ze sprzedaz tych samych rzeczy w dwoch roznych miejscach nie jest w porzadku wzgledem przyszlych klientow, aczkolwiek post mozna edytowac, co ma miejsce w wielu watkach sprzedazowych) poniewaz regulaminu nie zlamalo.Moim zdaniem zmianie powinien ulec regulamin w tym wlasnie punkcie , w miejsce "portali aukcyjnych" wstawic ...... (tu konczy sie moja rola i zaczyna administracji)



#178 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 29 listopad 2014 - 04:47

Sam ostatnio dostałem po łapach.

 

Uważam, że zanim ktoś coś wystawi powinien dostać do zaakceptowanie regulamin forum (giełdy). Bo taki szary człowiek jak ja, nie wiedział że istniał tutaj owy regulamin. Nie wiem jaki jest sens podpunktu który złamałem (czyt. że w tym samym czasie wystawiłem coś na portalu akcyjnym). Nie mam pojęcia czy to kwestia mniejszych korzyści majątkowych dla portalu, czy chodzi o samo zamieszanie na prawdę nie wiem.

 

Wiem tylko, że skoro ktoś sobie coś takiego wymyślił, to można krzyczeć, gryźć ale to niestety niczego nie zmieni. Śmiesznym dla mnie tylko pozostaje, że dostałem odpowiedź "nieznajomość prawa, nie uprawnia do jego nieprzestrzegania". Śmieszne jest tym bardziej dlatego, że z owym prawem mam trochę lub więcej do czynienia i owo słowo prawo w tym kontekście jest zabawne. Co najwyżej można nazwać to regulaminem.

 

Albo że moje problemy osobiste administracji nie interesują. Wiem, że to będzie po raz kolejny niestylistyczne. używając słowa śmiech, ale styczność z owym moderatorem nieźle mnie rozbawiła. Czy otrzymanie koniuszka władzy na takim portalu odmienia charakter człowieka robiąc z niego bezdusznego pana prokuratora ? Równie dobrze kupując jabłka w warzywniaku ktoś nam może odburknąć, ale ja wychodzę z założenia że z każdym da się normalnie rozmawiać. Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, że będąc teraz w wieku studenckim i osiągając to co chciałbym osiągnąć wyzbędę się empatii. Na pewno to, że zostałbym modem na jakimś portalu hobbistycznym nie sprawi, że będą utożsamiał się z sądownictwem. Dobrze, że jeszcze nie zostały powiadomione odpowiednie organy ścigania. 

 

A ludzie jak to ludzie, chcą należeć do elitarnej społeczności i będą się podporządkowywać bardziej lub mniej. Bo uznanie na takim portalu przecież tak wiele znaczy..

 

PS. To nie był atak na wasz system. Fajnie, że macie portal i im moderujecie. Mało tego szczerze życzę wam powodzenia. Jednakże sama otoczka jaka została wytworzona w zestawienie z tak błahymi sprawami, jest zabawna. Panowie na litość boską, to czy ktoś coś wystawił, czy że to zostało skasowane, czy że coś tam - to nic innego jak pierdoły, które warto przyjmować z uśmiechem.


Użytkownik Bartas93 edytował ten post 29 listopad 2014 - 05:03


#179 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3555 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 29 listopad 2014 - 09:10

Aktualnie pkt. 6 regulaminu giełdy brzmi:

 

6. Na Giełdzie jerkbait.pl zakazane jest organizowanie aukcji przedmiotów  jak również umieszczanie ogłoszeń zamieszczanych w tym samym czasie na portalach aukcyjnych i tablicach ogłoszeń (np. OLX.pl). Zamieszczanie linków do aukcji charytatywnych lub umieszczenie ogłoszeń w celach charytatywnych możliwe jest tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z administracją portalu - ogłoszenia nieautoryzowane będą natychmiast usuwane.


  • Negra lubi to

#180 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 listopad 2014 - 10:39

Aktualnie pkt. 6 regulaminu giełdy brzmi:

 

6. Na Giełdzie jerkbait.pl zakazane jest organizowanie aukcji przedmiotów  jak również umieszczanie ogłoszeń zamieszczanych w tym samym czasie na portalach aukcyjnych i tablicach ogłoszeń (np. OLX.pl). Zamieszczanie linków do aukcji charytatywnych lub umieszczenie ogłoszeń w celach charytatywnych możliwe jest tylko po wcześniejszym uzgodnieniu z administracją portalu - ogłoszenia nieautoryzowane będą natychmiast usuwane.

Właśnie chyba o ten dopisek (np OLX.pl) chodziło :)  i nie będzie nadinterpretacji naszego regulaminu :)