Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jaką średnice plecionki??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   klubklen

klubklen

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 15:44

Jade jutro kupić sobie plecionke, ktora ma być także bezpiecznikiem przed rwaniem za duzej ilosci woblerow kleniowych...

Nie moge sie zdecydować jaka grubosc kupić bo chce kupic o minimalnej srednicy aby za bardzo rzutow nie skracac, a jednoczesnie zalezy mi na tym, aby po zaczepie rozginac standardową kotwiczke przy malym woblerku...

Kupuje plecionke Mikro Tex dragona...

A WY jaką grubość byście radzili tej plecionki??

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 06 sierpień 2007 - 15:53

Po prostu zapytaj sprzedwacę w sklepie. Sprzedawcy bardzo lubią średnice różnego rodzaju. Tak będzie chyba najprościej.
Normalnie na klenia powinna wystarczyć plecionka 6 lbs. Producenta wybierz sobie sam.

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 15:56

Kup żyłkę sufix 0,20 (10lb) i też rozegniesz kotwice w kleniowym woblerze, ponadto plecionka nie ma średnicy, bo nie jest okragła. Było już o tym setki razy na forum. Jesli jednak uperasz się przy plecionce to poszukaj za granicą, np ebay, plecionki Power Pro 5 lbs, albo spiderwire stealth 6 lbs. Żadnych linek typu MicroTex Dragon, czy innych Mikado/Konger Kongo/KingKong :huh: Megamix hitExpres supercast new concept braid nie kupuj bo szkoda pieniędzy na takie rzeczy.
pozd JW :D

#4 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 16:26

Żadnych linek typu MicroTex Dragon...

Off topic - tez tak sadzilem dopóki cos mnie nie podkusilo kupic plecionki niewidzialnej Berkleya. Puszcza na wezlach jak cholera. :angry: Wiec nastepny z taka oferta byl...Dragon Embarassed I ta plecionka trzyma...ino mocniejsza jest, 10lbs a tamta byla jakos 6.


#5 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 sierpień 2007 - 16:30

[quote]
Żadnych linek typu MicroTex Dragon...
[/quote]
Off topic - tez tak sadzilem dopóki cos mnie nie podkusilo kupic plecionki niewidzialnej Berkleya. Puszcza na wezlach jak cholera. :angry: Wiec nastepny z taka oferta byl...Dragon Embarassed I ta plecionka trzyma...ino mocniejsza jest, 10lbs a tamta byla jakos 6.

[/quote]

Polecam PP z usa - nidgy nie zawiodłem się
(tez o tym było 1K razy na forum )

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 16:33

[quote]
Żadnych linek typu MicroTex Dragon...
[/quote]
Off topic - tez tak sadzilem dopóki cos mnie nie podkusilo kupic plecionki niewidzialnej Berkleya. Puszcza na wezlach jak cholera. :angry: Wiec nastepny z taka oferta byl...Dragon Embarassed I ta plecionka trzyma...ino mocniejsza jest, 10lbs a tamta byla jakos 6.

[/quote]

Pogadamy jak połowisz nią intensywnie przez 3-4 miesiace, czy też będzie trzymać. Kupujac PP czy inne tej klasy mam spokój na sezon. Miałem kiedyś plecionkę Team dragon Techno 0,20mm (wg producenta). Przez pierwsze trzy wyprawy była Ok, ale później jej jakość spadała w tempie geometrycznym. Berkley z tego co wiem to taki amerykański Jaxon, więc jakosc odpowiednia do produktu.. :D

pozd JW

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2007 - 16:57

Odpowiadając na tytułowe pytanie - żadną. Przy plecionkach jak zauwazyli koledzy powyżej lepiej operować jest wytrzymałością, i to oryginalnie podawaną przez producenta w funtach (lbs) - bo przy tłumaczeniu na kilogramy sprzedawcom również zdarzaja się potknięcia.

Nie używałem jeszcze wraz z multiplikatorem plecionki cienszej niz 10 lb. Raz ze nie miałem takiej potrzeby bo nie łowie na casting kleni itp, a dwa że bałbym się że plecionka będzie zbyt cienka i może wchodzić pod szpulę - być może koledzy którzy uzytkowali cieńsze plecionki w castingu UL/L mają w tym temacie jakieś swoje doświadcznia.

Przy kołowrotku o szpuli stałej można łowić nawet na najcieńsze linki, z tym że te z kolei mają tendencję że sa troche płaskie i skręcają się w taką spiralkę. Tak że być może warto pozostac przy żyłce, zwłaszcza jesli woda jest czysta a w arsenale przynęt są równiez obrotówki.

#8 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 17:25

Friko, w scorpionach i innych multikach klasy Light można stosować bardzo cienkie plecionki. Ja używałem PP 8 lbs i Sufix Braid 6 lbs. Zdarza się, że tak cienka linka wchodzi pod szpulę, ale tylko w wypadku kiedy jest jej dość sporo, więcej niż poprawne nawinięcie. Dużo częściej zdarza się branie pod szpulę bardzo cienkich żyłek czy fluorocarbonu. Takie linki są sztywniejsze od plecionki i mają tendencję do podnoszenia się zwojami. Łowiłem kiedyś okonie na strofta 0,16. To był horror. :angry: co trzeci rzut linka trafiała pod szpulę, podobnie z cieniutkim fluorocarbonem o mocy tylko 5 lbs. Nawinięcie na multik żylki 0,18-0,20mm pozwala już łowić bez najmniejszych przeszkód. Rybom nawet bardziej płochliwym wisi jaka jest grubosć linki do pewnego stopnia. Klenie łowiłem z taką samą skutecznoscią żyłką 0,20mm jak 0,16mm. Żadnych problemów. Więcej też wabików z zaczepów odzyskalem...
pozd JW :D

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 18:28

plecionka do lowienia kleni, po to zeby nie rwac woblerow? :unsure:
dobra zylka kolego klubklen, dobra zylka :D

************************************************************ ****

a tutaj mozesz poczytac o plecionkach, oczywiscie jezeli masz ochote lub nie znasz artykulu :D
http://www.jerkbait.pl/?p=56

#10 OFFLINE   KJ-UB

KJ-UB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 06 sierpień 2007 - 20:37

Żyłka 0,20 - 10 lb :huh: ??? - 0,20 wytrzymująca 5 kilo obciążenia to chyba tylko u Jaxona :mellow: . 0,25 to już się znajdzie, ale nie 0,20.

Polecam strena 8 i 10 lb (różnicy nie widać gołym okiem) ... ale nie na klenie. PP od 10 lb w dół jest płaska.

#11 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 20:59

Pogadamy jak połowisz nią intensywnie przez 3-4 miesiace, czy też będzie trzymać...

Polowie...tak naprawde to Sufix a nie Dragon, Dragon sprzedaje i sie podpisal :lol: Sufixa mam dluuuugo i jeszcze sie wiaze.
A Power Pro uzywam juz jakies 7 lat bedzie; nie ma co uczyc ojca dzieci robic ;) I Gumofilca nauczylem, bo on zylkowiec byl...
Tyle ze - jak pisalem - invisible wlasnie potrzebowalem, a PP nie mialo akurat.

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 06 sierpień 2007 - 21:10

Sufix 0,20 ma 10 lb i jest to prawda. ozginanie kotwic w hornetach Salmo czy w małych wabikach Rapali to norma. Sprawdzałem. najmocniejsza linka nylonowa jaką używałem.

pozd JW :D


#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 sierpień 2007 - 21:17

Tylko że trochę grubsza niż 0,20 tak po prawdzie - już się wywiedziałem. Niemniej jednak, jest to najciekawsza żyłka jaką do tej pory widziałem na multiku :unsure: - choć jak pisałem, widywałem głównie plecionki B)

#14 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 06 sierpień 2007 - 22:12

[quote title=pitt napisał(a) dnia Mon, 06 August 2007 07:28]plecionka do lowienia kleni, po to zeby nie rwac woblerow? :unsure:
dobra zylka kolego klubklen, dobra zylka :D

************************************************************ **** :mellow: nic dodać

#15 OFFLINE   klubklen

klubklen

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 08 sierpień 2007 - 17:31

Kupilem jakąś plecionke firmy YORK, bo sprzedawca ją polecał.

Okazalo sie, ze to szajz i aż mnie krew zaczęła zalewac po 30minutach lowienia... :lol:

Dobrze, ze jeszcze tego samego dnia odsprzedalem to znajomemu, ktory chcial juz sobie od dawna kupic, do lowienia na grunt...

Teraz to uzbieram kasy i kupie cos porzadnego bo nie warto oszczedzać B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych