Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Moje projekty - Pracownia Wędkarska Zdzisław Czekała

autorski-rb pracownia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 13 marzec 2013 - 12:03

Phenix FX905-2 długość 275cm, dwu częściowy, c.w. 10-30g, moc 8-18lb. Uzbrojenie: rękojeść korkowa z wykończeniem różnymi kolorami korkogumy, uchwyt Fuji DPS17B, przelotki Fuji Alkonite, szczytowa Fuju SiC, omotki czarne z popielato-srebrnymi tipetsami.

 

Załączony plik  Phenix9054.jpg   20,29 KB   788 Ilość pobrań Załączony plik  Phenix9051.jpg   27,59 KB   771 Ilość pobrań Załączony plik  Phenix9052.jpg   25,79 KB   813 Ilość pobrań Załączony plik  Phenix9053.jpg   22,25 KB   494 Ilość pobrań


  • marcinesz lubi to

#82 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 13 marzec 2013 - 12:11

Znowu "klasyk". Piękny :)



#83 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1957 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 13 marzec 2013 - 20:58

No to się doczekałem mojego kijka, piękna sprawa. :D



#84 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 21:02

Za....y blank i świetnie wykonana wędka :)



#85 OFFLINE   kesur

kesur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaRadom

Napisano 13 marzec 2013 - 22:15

Bardzo ładne kijki. Jestem pod wielkim wrażeniem. Chyba znalazłem wzorzec lakierowania który warto naśladować.
Pozdrawiam

#86 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5355 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 marzec 2013 - 06:27

Phenix FX905-2 długość 275cm, dwu częściowy, c.w. 10-30g, moc 8-18lb. Uzbrojenie: rękojeść korkowa z wykończeniem różnymi kolorami korkogumy, uchwyt Fuji DPS17B, przelotki Fuji Alkonite, szczytowa Fuju SiC, omotki czarne z popielato-srebrnymi tipetsami.

 

attachicon.gifPhenix9054.jpg attachicon.gifPhenix9051.jpg attachicon.gifPhenix9052.jpg attachicon.gifPhenix9053.jpg

Będę zobowiązany za kilka słów na temat - jak Pan określił cw tego kija i jego moc?

Łowie nim już od jakiegoś czasu i 32 g główka + 10 Lunatik to dla niego całkiem normalny  cw (to zestawienie guma +główka waży ok 40g) i prowadzenie tego zestawu w silnym nurcie nie robi wrażenia na wędce, nie ma również problemów z zacięciem itd.

16lb (mierzone na dynamometrze) plecionkę urywałem spoko zawiązaną o drzewo,- więcej nie próbowałem.

 

Nie tropię żadnej sensacji, po prostu jestem ciekawy bo wiem iż blank na którym robił Pan tę wędkę różni się nieco średnicami w szczycie i innych częściach wędki od blanku który ja otrzymałem,- mimo iż to jest teoretycznie ten sam blank.

Z góry dziękuję za odpowiedź.



#87 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 14 marzec 2013 - 11:24

Będę zobowiązany za kilka słów na temat - jak Pan określił cw tego kija i jego moc?

 

Ja nie jestem od określania mocy i c.w. robi to producent stosując jakiś "współczynnik bezpieczeństwa" (30% 50%, ...) co do mocy to w zasadzie jest to proste obciąża się blank i mierzy parametr przy jakim następuje uszkodzenie blanku odejmuje się "współczynnik bezpieczeństwa" i po ptakach. Co do c.w. to konia z rzędem temu kto jest to w stanie obliczyć, zbyt duża ilość zmiennych do uwzględnienia, tu też trzeba wziąć pod uwagę "współczynnik bezpieczeństwa" itd. Ponadto inne będzie c.w. przy dynamicznym wyrzucie nazwijmy go "strzałem", a inny przy łagodnym, płynnym, jednostajnie przyśpieszonym wyrzucie. Wracając do kijka parametry z opisu blanku są niższe niż ja podałem (1 oz, i chyba 16lb) i tak lekko zawyżyłem. Sądzę, że kijek spokojnie przeniesie nawet 50-55g ale jak się uszkodzi to kto za to odpowie wygodniej i bezpieczniej dla producenta jest opisać go tak jak opisał, robi tak cała Ameryka, a za nią i świat.



#88 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 14 marzec 2013 - 11:39

Z tymi opisami bywa róznie, np kijek TX 684 phenixa był opisany do 3/4 przez producenta,

mi Łukasz opisał do 28 gr. Skończyło się to potężnym trzaskiem podczas rzutu i

kijek stał się 6 częściowym travelem, osobiście jestem za tym by  przyjmować opis producenta.

ZH



#89 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5355 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 14 marzec 2013 - 13:24

Ja nie jestem od określania mocy i c.w. robi to producent stosując jakiś "współczynnik bezpieczeństwa" (30% 50%, ...) co do mocy to w zasadzie jest to proste obciąża się blank i mierzy parametr przy jakim następuje uszkodzenie blanku odejmuje się "współczynnik bezpieczeństwa" i po ptakach. Co do c.w. to konia z rzędem temu kto jest to w stanie obliczyć, zbyt duża ilość zmiennych do uwzględnienia, tu też trzeba wziąć pod uwagę "współczynnik bezpieczeństwa" itd. Ponadto inne będzie c.w. przy dynamicznym wyrzucie nazwijmy go "strzałem", a inny przy łagodnym, płynnym, jednostajnie przyśpieszonym wyrzucie. Wracając do kijka parametry z opisu blanku są niższe niż ja podałem (1 oz, i chyba 16lb) i tak lekko zawyżyłem. Sądzę, że kijek spokojnie przeniesie nawet 50-55g ale jak się uszkodzi to kto za to odpowie wygodniej i bezpieczniej dla producenta jest opisać go tak jak opisał, robi tak cała Ameryka, a za nią i świat.

Z całym szacunkiem Panie Zdzisławie ale Pańska odpowiedź jak na Rodbuildera jest taka trochę z dupy.

Pisze Pan, że nie jest Pan od określania mocy i cw a jednak podaje Pan na zrobionej przez siebie wędce na rzeczonym blanku  więcej niż producent określił powołując się na oczywiste oczywistości co do techniki rzutu i współczynnik bezpieczeństwa.

Widzę jasno czytając Pańską odpowiedź, że należy wziąć współczynnik bezpieczeństwa na Pańskie wyroby.



#90 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 14 marzec 2013 - 13:56

Szacunek, szacunkiem ale tak jakoś nie smacznie z tą dupą choćby dlatego, że szacunek i dupa nie chodzą w parze. Skoro zawyżenie c.w. o około 7% przy prawdopodobnym "współczynniku bezpieczeństwa" 50%, 75%, 100% jest takim wielkim problemem  to ... no comment. Rozumiem, że Kolega w swoim przebłysku jasnowidzenia oglądał moje wyroby stąd ta "negatywna" o nich opinia. Na temat ewentualnego obliczania c.w. sugeruję otworzyć nowy wątek tam Szanowny Kolega przedstawi nam swoje doświadczenia i ewentualnie obliczenia, a ja i być może inni użytkownicy się do tego ustosunkujemy.


  • ark70 lubi to

#91 OFFLINE   dpb-firma

dpb-firma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGościcino
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Bobrucki

Napisano 17 marzec 2013 - 13:32

na realny cw. wpływ ma nie tylko masa przynęty ale także jej powierzchnia i sposób zarzucania (elementarne prawa fizyki). Ważnym czynnikiem jest także sposób zbrojenia blanku.

W wolnej chwili przedstawie stosowne wykresy, ale i one będą tylko teoretyczne bo wymachując wędką chyba nikt nie wykonuje rzutu o idealnym przyspieszeniu po torze krzywoliniowym. ;)



#92 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 14:51

ca7d008b325d3dfdm.jpg

 

Mam pytanie odnośnie uchwytu Fuji SKSS

Do jakie średnicy i mocy blanku można zastosować taki uchwyt ?

Zastanawiam się nad ST1083F-MHX lub ST1023F-MHX  na lekko na sandacza

 

Pozdrawiam

 

 



#93 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 17 marzec 2013 - 19:52

Średnica wewnętrzna uchwytu to 17 mm, można spokojnie zamontować do 20-25 lb jaka jest rzeczywista górna granica nie mam pojęcia.



#94 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 18 marzec 2013 - 13:10

Uchwyt solidny więc chyba górną granicą będzie ograniczona średnicą blanku . Widziałem już 15 kg Xzogę z zamontowanym SKSS 17 a więc bardzo potężny kij .Uchwyty Fuji są bardzo stabilne i nie ma obaw że zawiodą .A wspomniany MHX  ubrany w 16 czy 17 SKSS doskonale się będzie prezentował szczególnie z drewnianym insertem "made Matusiak"



#95 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 18 marzec 2013 - 18:05

Uchwyt solidny więc chyba górną granicą będzie ograniczona średnicą blanku . Widziałem już 15 kg Xzogę z zamontowanym SKSS 17 a więc bardzo potężny kij .Uchwyty Fuji są bardzo stabilne i nie ma obaw że zawiodą .A wspomniany MHX  ubrany w 16 czy 17 SKSS doskonale się będzie prezentował szczególnie z drewnianym insertem "made Matusiak"

 

Widziałem prace bardzo ładnie to wyszło


Użytkownik zenek edytował ten post 20 marzec 2013 - 11:28


#96 OFFLINE   zenek

zenek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 11:28

Podziękowania dla Pana Zdzisława za wykonanie kawał solidnej pracy.

 

Kilka słów o wędce  

 

Wędka na blanku  ST1084F jest z przeznaczeniem do łowienia okazałych drapieżników przy wykorzystaniu średnich i ciężkich przynęt.

 

W moim przypadku będzie to  typowa sandaczówka do łowienia z brzegu.

 

Wędka została wykonana z dużą starannością nie ma się do czego przyczepić.

Blank jest czarny, matowy, równy, bez widocznych skaz i odkształceń, uchwyt kołowrotka sygnowane znakiem Fuji, rękojeść korkowa zdobiona korkogumą.

Przelotki ATC tytanowe ułożone są doskonale prosto i całość wygląda bardzo zgrabnie.

 

Na blanku zostało zamontowane jedenaście przelotek tytanowych, dzięki takiemu rozwiązaniu wędka zyskała na mocy i dynamice, mimo iż blank jest opisany do 15lb w wędce czuć moc, można śmiało ocenić ją na 18 a nawet 20lb.

Omotki są równo położone, lakier nie jest zbyt obfity, a całość zdobi czerwona nitka.

 

Podsumowując

Wędka pod szybkie i agresywne jigowanie, wykonana na najwyższym poziomie przy użyciu wysokiej  klasy komponentów

 

Dziękuje

Pozdrawiam


Użytkownik zenek edytował ten post 20 marzec 2013 - 15:11


#97 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 20 marzec 2013 - 22:55

Phenix Karabela FX793-2 236 cm, 5-14g, 4-10lb. Rękojeść korek, uchwyt Fuji DPS17 silver, przelotki ATC tytanowe.

 

Załączony plik  Phenix 7931.jpg   13,62 KB   302 Ilość pobrań  Załączony plik  Phenix 7932.jpg   19,28 KB   345 Ilość pobrań  Załączony plik  Phenix 7934.jpg   19,04 KB   306 Ilość pobrań  Załączony plik  Phenix 7936.jpg   18,91 KB   251 Ilość pobrań


Użytkownik Zdzisław Czekała edytował ten post 20 marzec 2013 - 23:09


#98 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 20 marzec 2013 - 23:09

Lamiglas G1000 RR 275 cm, 4-14g. Rękojeść korkowa wykończona zieloną korkogumą, uchwyt Fuji DPS17 silver, przelotki Fuji Alkonite, zielone omotki, tipetsy zielony metalik.

 

Załączony plik  lamiglas 031.jpg   47,07 KB   267 Ilość pobrań  Załączony plik  lamiglas 034.jpg   67,23 KB   311 Ilość pobrań  Załączony plik  lamiglas 033.jpg   67,36 KB   302 Ilość pobrań  Załączony plik  lamiglas 030.jpg   158,12 KB   257 Ilość pobrań



#99 OFFLINE   Zander Hunter

Zander Hunter

    Zandero-matic

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 809 postów
  • LokalizacjaNorthern Light

Napisano 21 marzec 2013 - 11:08

Karabelka już po testach (tak tak to moja ), świetny kijek na pstruny,

bardzo dobrze wykonany,wyważony i nic z shimano rarenium  nie waży :)

Jeszcze raz bardzo dziękuję za zrobienie wędki :D

Pozdrawiam i polecam

ZH



#100 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 30 marzec 2013 - 18:16

Wszystkim użytkownikom wędek z mojej pracowni jak również całej społeczności Jerkbait

Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkiej Nocy, Smacznego Jajka i Mokrego Dyngusa.

 

Zdzisław Czekała z rodziną







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb, pracownia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych