Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nanofil


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 luty 2013 - 22:36

Witam, kto lowi z powodzeniem na to ustrojstwo.Czy artykul i kilka ciekwaych opini w necie.Moze ktos uzywa.Chodzi mi glownie o bolenie.Pzdr



#2 OFFLINE   joza67

joza67

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaRzuchów /Dąbie
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Sędziak

Napisano 04 luty 2013 - 22:44

Miałem to przy okoniówce do gumek z opadu i powiem tak: moim zdaniem sztywniejszy niż klasyczna plećka choć odległość na jaką można posłać przynętę bardzo zadowalająca. Jeżeli woda brudna łapie jej kolor i wygląda paskudnie. Trzeba dobrać do niego odpowiedni rodzaj węzła (można znajeżć w necie) gdyż inaczej bardzo podatny na zerwanie jakby sam sie ciął. Poza tym wydaje mi się że na bolka lepsza chyba żyłka.



#3 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 luty 2013 - 22:50

Glownie chodzi mi o cos co ma mala srednice o ile w takich linkach mozna o srednicy mowic 



#4 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 04 luty 2013 - 23:05

http://jerkbait.pl/p...l-pod-lupa-r282   ;)


Użytkownik makamba edytował ten post 04 luty 2013 - 23:09


#5 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 04 luty 2013 - 23:36

Dzieki makamba, czytalem to juz.Wlasnei interesuje mnie jak sie sprawdza w praktyce.Bo jak przy expresie bolek przywali to boje sie ze linka strzeli.



#6 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2013 - 23:40

Nie kupuj tego świństwa. Tą Ci polecam na bolki http://jerkbait.pl/t...ka-ktora/page-5



#7 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 luty 2013 - 00:00

Ja mam to "świństwo" i nic nie mogę o tym powiedzieć jeszcze bo nie łowione było . Ale jedno mnie zastanawia , pytałem kiedyś w innym wątku czy to "świństwo" nie gubi koloru jak tradycyjne plećki , chodziło mi o zielony nanofil i.... Przy nawijaniu na palcach zostaje zieleń z tej linki , może mniej tego jak z niektórych pleciek ale jednak . Zobaczymy jak ta zieleń będzie wyglądała po kilku wyprawach . W sumie to chyba wiem jak :rolleyes:



#8 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4646 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2013 - 00:26

Ja mam to "świństwo" i nic nie mogę o tym powiedzieć jeszcze bo nie łowione było . Ale jedno mnie zastanawia , pytałem kiedyś w innym wątku czy to "świństwo" nie gubi koloru jak tradycyjne plećki , chodziło mi o zielony nanofil i.... Przy nawijaniu na palcach zostaje zieleń z tej linki , może mniej tego jak z niektórych pleciek ale jednak . Zobaczymy jak ta zieleń będzie wyglądała po kilku wyprawach . W sumie to chyba wiem jak :rolleyes:

to zielone też jest ??? Ja to miałem takie białe to świństwo , rwało się, przecierało  :wacko: 



#9 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 05 luty 2013 - 07:59

jest zielone. Mój zielony nanofil spędził miesiąc nad Odrą i nie stracił swojej barwy. Nanofil jest barwiony na etapie produkcji kompozytu. Ja w tym roku planuję zakup nanofila właśnie do połowu boleni. O węzeł się nie martwię bo ten podany przez producenta na ulotce jak jest prawidłowo zaciśnięty sprawdza mi się w 100%. A co do wyboru między żyłkami a plecionkami to nie jeden temat już się przewinął. Ja wolę łowić na plecionki i dlatego zmieniam tradycyjną plecionkę na nano gdyż dalej nim rzucę. 


Użytkownik tier edytował ten post 05 luty 2013 - 08:01


#10 OFFLINE   miklas_64

miklas_64

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 124 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 09 marzec 2013 - 03:21

Witam,  również używam Nanofila 0,12 i 0,17 ale białego i nie narzekam, zamiast węzła używam kliksa bezwęzłowego, tylko trzeba kilkanaście razy owinąć, bo jak za mało, to się potrafi ześlizgnąć,  trochę na końcówce się strzępi, bo często łowię w zawadach, ale za to rzuty są dalekosiężne, na nowy sezon mam jeszcze nową 0,20. Mimo dużo negatywnych opinii na jej temat, ja jestem bardzo zadowolony.


Użytkownik miklas_64 edytował ten post 09 marzec 2013 - 03:22


#11 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 09 marzec 2013 - 11:45

..używam na pstrągi. Wytrzymałość liniowa spora w stosunku do przekroju, trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiedniego węzła ( najlepiej podwójny palomar). Co jakiś czas obcinka 0.5-1m i jest OK.



#12 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 09 marzec 2013 - 12:25

Mi się podwójny palomer nie sprawdza , rwie się przy zaciskaniu  pomimo dokładnego nawilżania . Stosuję taki jak poniżej węzeł , przy czym jak zaznaczyłem na schemacie owijam linkę 10x i następnie 2x przez "podwójne oczko" przy agrafce ( nanofil 0.10 ) . Trzeba dobrze nawilżyć przed zaciśnięciem . Nanofil na węźle trzyma moc , nie ścina go i nie "wyślizguje" się .

 

[attachment=110584:węzeł.jpg]

 

 

 



#13 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 09 marzec 2013 - 12:43

Ja też mam to świństwo i jestem zadowolony przy odpowiednim węźle naprawdę się sprawdza mam 0,06 na okonia ale zdarzały się i 60 cm szczupaki jako przyłów i dawało rade.Polecam.

 

Ps.nie wiedziałem że jest zielona trzeba zakupić.



#14 ONLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1205 postów
  • LokalizacjaByła norwegia jest hiszpania
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 09 marzec 2013 - 14:09

Hej.

Ja łowię na nanofil pod lodem. Sprawdza się :)

Ale stosuje łączniki bezwęzłowe

Trzeba tylko kilka owinięć więcej dać bo jest śliski i może zjechać


Użytkownik MIGOTKA edytował ten post 09 marzec 2013 - 17:34


#15 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 marzec 2013 - 21:03



#16 OFFLINE   przemo_bass

przemo_bass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 marzec 2013 - 22:01

Witam,

 

Łowiłem nanofilem 0,08 na okoniówce i stwierdzam, że gorszego szmelcu to chyba nie ma. Jedyny plus to dość dalekie rzuty. Poza tym pleciona rwała się jak nitka i mocna strzępiła. Tak, że jednym słowem - nie polecam. To co polecam to plecionka POWER PRO 8 SLICK, najlepiej bezpośrednio z USA / jak ktoś ma takie możliwości/ a jedyny dylemat to brak średnic poniżej 0,12. Łowiłem na nią całe poprzednie dwa sezony i nie magę jej nic zarzucić. Cichutko przechodzi przez przelotki, mocna, nie strzępi się, minimalnie tylko gubi kolor, ale to wszystkie. Z cienszych plecionek polecam POWER STRIKE też USA, na którą chcę łowić w tym sezonie a opieram się jedynie na opinii kolegów którzy nią łowią i są z niej zadowoleni. Tak, że przetestuję osobiście w bieżącym sezonie i podzielę się wrażeniami :)



#17 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 07:55

"Jedyny plus to dość dalekie rzuty"....   to jest własnie ten parametr dlaczego używam nanofila a nie innych plecionek do połowu jazi i kleni nad Odrą. Plecionka nie rwie się jak nitka. Jak jest poprawnie zawiązany węzeł to przy 0.12 trzeba się troszkę napocić żeby zerwać. pozdrawiam



#18 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 10:04

nanofil to nie jest plecionka :mellow:


  • ms80 lubi to

#19 OFFLINE   tier

tier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów

Napisano 22 marzec 2013 - 17:46

oczywiście że nie jest. żyłka to tez nie jest. ja tak mówię bo bliżej jej do plecionki ze względu na swoje parametry niż do żyłki chociaż pleciona nie jest :-) linka kompozytowa to będzie trafione określenie :-)

#20 OFFLINE   przemo_bass

przemo_bass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 24 marzec 2013 - 22:09

Witam,

 

Nie czepiajmy się szczegółów. Wiemy o co chodzi. Niech to się nazywa jak chce, ale i tak nie będę już na to łowił.

No faktycznie @tier przy poprawnym węźle trudno zerwać takie ustrojstwo jak nanofil 0,12 a ja pisałem o połowie okonia i faktycznie w Polsce takich okoni nie ma, co by dały radę nanofil 0,12. Chyba, że znasz takie miejsca to daj znać, przyjadę, ale nie z nanofilem - bo jeszcze raz powtarzam, to szmelc i będę tak pisał bo żaden produkt wędkarski nie przysporzył mi tyle bólów głowy.

 

Wodom cześć. P. :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych