Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu revo sx vs reszta modeli niskoprofilowych Abu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 26 grudzień 2016 - 14:35

Za takim rozwiązaniem przemawiają względy wytrzymałościowe obu multików, czy inne? 

 

Nie ukrywam, że odwrócenie mojej koncepcji doprowadziłoby do brzydoty moje zestawy (kolory multików i patyków). ;) 



#42 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 26 grudzień 2016 - 16:31

Przychylam się do zdania Roberta. ale STX też da radę.


  • Rraptor lubi to

#43 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2016 - 20:30

a o estetyce nie mówimy  :P  :D



#44 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 26 grudzień 2016 - 21:07

Jest jeszcze problem przełożenia, bo mój SX ma mniejsze przełożenie (6,4:1), niż STX (7 coś). Wydaje mi się, że do ciężkiego jerkowania większe będzie bardziej odpowiednie. 



#45 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2016 - 21:46

Jednak niestety na odwrót :)



#46 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 26 grudzień 2016 - 22:50

Panowie, lekko odgrzebie wątek. 

 

Akurat posiadam oba przedmiotowe multiki.

 

Jak oceniacie ich możliwości jeżeli chodzi o wagę używanych wabików? Zakładam następującą konfigurację: 

 

Revo STX - przynęty 30g - 100g 

 

Revo SX - przynęty 15g - 60g 

 

Czy podołają takim zakresom? 

Która generacja . Jak 3 to oba zajeździsz w sezon.No może w dwa . 100 g  nie ten multik


Użytkownik jacekp29 edytował ten post 26 grudzień 2016 - 22:55


#47 OFFLINE   Rraptor

Rraptor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaWarszawa / Lublin

Napisano 26 grudzień 2016 - 23:47

3 generacja...

 

Przynęty ponad 80g (shad teez 22cm, Gunki G'Bump 20 cm) mają być rzadkością. Żaden z powyższych nie podoła umiarkowanej eksploatacji takimi wabikami? 



#48 OFFLINE   sucks_one

sucks_one

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 879 postów
  • LokalizacjaKonstancin Jeziorna
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Kurek

Napisano 27 grudzień 2016 - 07:16

Do jerków używam młynka z jeszcze mniejszym przełożeniem niż ma SX.

Jacek przy jakich przynętach zajeździłeś SX'a i STX'a? Pytam z czystej ciekawości.

Oba sprzęty są niemal identyczne wewnątrz więc wg mnie pisanie o tym, który da radę a który nie może być jedynie oparte na  pierwszych odczuciach i rzeczywiście również wg mnie STX wydaje się być delikatniejszym ale żeby go zajeździć? Okrąglaki ABU można znaleźć zajeżdżone ale to może świadczyć o czymś zupełnie innym.

Jeśli łowisz ciężkimi gumami i do animacji używasz głównie kija możesz być spokojny tym bardziej przy jerkach, które są tylko ciężkie a w wodzie opór stawiają niewielki.


  • Rraptor lubi to

#49 OFFLINE   Olo1970

Olo1970

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Olo

Napisano 28 grudzień 2016 - 16:07

Panowie przepraszam, że wejdę w słowo. Ja z takim pytaniem: Abu Revo S pierwszej generacji z 2012r, bez magnetycznego hamulca, w stanie prawie fabrycznym za 350 zł, czy warto? Moje doświadczenie jeżeli chodzi o multiki jest zerowe, dlatego ośmieliłem się zapytać.


Użytkownik Olo1970 edytował ten post 28 grudzień 2016 - 16:07


#50 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 grudzień 2016 - 16:24

Na pewno lepszy od "prawie" każdej Okumy nawet za większą kasę ;) . Szkoda, że nie druga, poprawiona generacja ... zbij te 50 zeta i weź na pierwszy kontakt z castem :)



#51 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:53

Nie wiem, Robercie, na czym opierasz tą recenzję. STX II jest ulubionym młynkiem Seby. Ale zawsze robi nim brody na każdej wyprawie. A przecież uczyłem się od niego. Radzi sobie znakomicie (młynek)w średnio ciężkim caście. Ale to nie moja bajka. Zawsze wolałem Daiwy i Shimano. Przewaliłem parę ABU ale to do mnie nie przemawia. To moja subiektywna opinia. Znam mnóstwo gości łowiących tym młynkiem i są zadowoleni. A ja legendę mam w dupie. W sumie solidna konstrukcja, ale jak napisałem, nie przepadam za ABU. Proszę tego nie traktować jako wiążącej opinii. Mnie się po prostu wygodniej łowi innymi młynkami.


Użytkownik Novis edytował ten post 28 grudzień 2016 - 19:57


#52 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:12

Panowie przepraszam, że wejdę w słowo. Ja z takim pytaniem: Abu Revo S pierwszej generacji z 2012r, bez magnetycznego hamulca, w stanie prawie fabrycznym za 350 zł, czy warto? Moje doświadczenie jeżeli chodzi o multiki jest zerowe, dlatego ośmieliłem się zapytać.

Bierz śmiało, solidny sprzęt do gramatury 10-100 gram. Ciężej też można, znosi takie wyczyny spokojnie. Tylko 2012 to już raczej druga generacja.

#53 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:13

Na pewno lepszy od "prawie" każdej Okumy nawet za większą kasę ;) . Szkoda, że nie druga, poprawiona generacja ... zbij te 50 zeta i weź na pierwszy kontakt z castem :)

A co takiego poprawili w drugiej generacji? Ta pokręcona korba to tylko na minus.



#54 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:20

Nie wiem, Robercie, na czym opierasz tą recenzję. STX II jest ulubionym młynkiem Seby. Ale zawsze robi nim brody na każdej wyprawie. A przecież uczyłem się od niego. Radzi sobie znakomicie (młynek)w średnio ciężkim caście. Ale to nie moja bajka. Zawsze wolałem Daiwy i Shimano. Przewaliłem parę ABU ale to do mnie nie przemawia. To moja subiektywna opinia. Znam mnóstwo gości łowiących tym młynkiem i są zadowoleni. A ja legendę mam w dupie. W sumie solidna konstrukcja, ale jak napisałem, nie przepadam za ABU. Proszę tego nie traktować jako wiążącej opinii. Mnie się po prostu wygodniej łowi innymi młynkami.

I dokładnie traktuję to co napisałeś jak Twoją subiektywną opinię tym bardziej, że mówimy tutaj o S1 a nie STX2. A jeśli mamy pisać subiektywnie i nie w temacie: miałem STX2 i zupełnie nie dogadywałem się z tym sprzętem. Kupił go ode mnie mój kolega z zerowym doświadczeniem castingowym i ... od pierwszego rzutu posługiwał się z nim tak bezproblemowo jak przez ostatnie dwadzieścia lat kołowrotkiem ze stałą szpulą :P  :D



#55 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:24

A co takiego poprawili w drugiej generacji? Ta pokręcona korba to tylko na minus.

...równiej pracujący hamulec walki i bardziej przewidywalny (mniej "brodo twórczy") hamulec rzutowy. A może to tylko moje odczucia? albo egzemplarz na jaki trafiłem? ;)



#56 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:33

...równiej pracujący hamulec walki i bardziej przewidywalny (mniej "brodo twórczy") hamulec rzutowy. A może to tylko moje odczucia? albo egzemplarz na jaki trafiłem? ;)

Porównujesz SX 1 generacji do SX 2 generacji? Bo S do SX nie ma sensu.



#57 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:53

Wiem, że to było by bez sensu...porównuję S1 i S2



#58 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 28 grudzień 2016 - 20:53

Chyba się nieco zagubiliśmy. Z całej serii Revo leży mi najbardziej SX. Wzbudza zaufanie i taki jest. Najwyżej plasowany był Premier, chociażby ze względu

na dostępność lekkiej szpuli. Niewiele dobrego nasłuchałem się o Revo S III gen. Choć jest ładniejszy od dwóch poprzednich. A tak nawiasem mówiąc. ABU w ostatnim wyścigu zbrojeń oddaje pole przeciwnikom. Zresztą w niskoprofilowcach nigdy im nie dorównywało.



#59 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 28 grudzień 2016 - 21:27

troche chyba nie tak Novis,skoro piszemy tylko o modelach na europe

abu jest w pierwszej lidze tak samo jak daiwa czy shimano


Użytkownik didi edytował ten post 28 grudzień 2016 - 21:29


#60 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1743 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 28 grudzień 2016 - 21:57

To Twoja, nie moja liga. Na Europę? Dla mnie BC nie ma granic.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych