Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lubuskie - ośrodek wypoczynkowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rawi

Rawi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 09 luty 2013 - 16:31

Cześć!

Mam pytanie o ośrodek wypoczynkowy w Lubuskiem. Nigdy jeszcze nie byłem w tej części Polski, a ponoć pięknie, więc chciałbym spędzić tam sierpniowe wakacje. Zdarzył się cud i udało się nakłonić żonę na urlop wędkarski, o ile warunki będą jak się wyraziła - "w miarę", toteż chciałbym już coś zarezerwować zanim skończy się tydzień dobroci dla wędkarzy. Znalazłem w sieci ośrodek Nowy Dworek nad jeziorem Paklicko Wielkie i proszę o informację, czy któryś z Kolegów zna to miejsce i czy jest "w miarę" godne polecenia (pod kątem średnio wybrednej żony i 9-latka)? Dla wędkarza wydaje się ok, nad samym jeziorem i łódkę można wypożyczyć. Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi lub jakiekolwiek inne sugestie ( poza rozwodowymi ;-) ).

Pozdrawiam,

Rafał



#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 luty 2013 - 16:46

polecam lubniewice woda coraz bardziej rybna a burmistrz nastawiony na promocje wędkarską 



#3 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 luty 2013 - 16:49

polecam lubniewice woda coraz bardziej rybna a burmistrz nastawiony na promocje wędkarską 

No. W końcu i do władz dociera, że wędkarze, to kasa?



#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 luty 2013 - 16:56

z tego co wiem jezioro Lubiąż jest we władaniu gminy Lubniewice piękne okonie sandacze szupaki oraz sumy w tej wodzie :D http://www.lubniewic..._wedkarski.html miasto samo w sobie po paru latach zapomnienia odradza się na maxa i robi się perełką Lubuskiego ponadto http://www.lubniewic...wice_2012.html  filmik z zawodów


Użytkownik szpiegu edytował ten post 09 luty 2013 - 16:59


#5 OFFLINE   tasiek321

tasiek321

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1419 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 luty 2013 - 17:09

Rawi szukaj jakiegoś ośrodka nad jeziorkiem w lubuskiem ale w miarę możliwości blisko Odry. W sierpniu ryby w jeziorze kapryśne a Odra to Odra zawsze coś chapnie :D



#6 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 09 luty 2013 - 18:02

Jeśli chodzi o widoki to Łagów ale ryba bardzo kapryśna. Lubniewice również rewelacja, ryby jest, lodki można wypożyczyć. Baza ośrodków duza o różnych standardach. Jak dla wedkarza to najlepszy będzie ośrodek stilonu.

#7 OFFLINE   robertd

robertd

    Legnica

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1077 postów

Napisano 09 luty 2013 - 18:13

ja polecam jez nieslysz miejscowosc przelazy jest pare osrodkow ,ryba tez jest



#8 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 09 luty 2013 - 18:29

Rawi szukaj jakiegoś ośrodka nad jeziorkiem w lubuskiem ale w miarę możliwości blisko Odry. W sierpniu ryby w jeziorze kapryśne a Odra to Odra zawsze coś chapnie :D

No, to może http://jezioro.info.pl/jezioro-borak

Z zasłyszanych wieści jest tam jakiś ośrodek.

Niestety jeziorka nie znam, ośrodków również, za to Odra tam zasobna jeszcze.


Użytkownik popper edytował ten post 09 luty 2013 - 18:31


#9 OFFLINE   Kris1973

Kris1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 09 luty 2013 - 18:54

Witam 

Ośrodek w bardzo zacisznym miejscu, całkiem sympatycznie . Fajne są Przełazy , woda tutaj zdecydowanie czystsza bardziej cywilizowane miejsce . 



#10 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 09 luty 2013 - 19:26

Niesłysz piękne duże jeziorko warto odwiedzić,dużo okonia.



#11 OFFLINE   Rawi

Rawi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 09 luty 2013 - 19:29

Serdecznie dziękuję za wszystkie, dotychczasowe odpowiedzi. Poszedłem sobie chwilę postrzelać z łuku, a tu tyle tego. Jestem mile zaskoczony, bo nie spodziewałem się takiego odzewu, widać to forum działa prężnie. Jezioro Lubiąż wydaje się wędkarsko bardzo atrakcyjne, trochę o nim poczytałem i utwierdza mnie to w przekonaniu, że jedynie lokalne, w najmniejszym tego słowa znaczeniu ośrodki władzy są w stanie prowadzić racjonalną gospodarkę wędkarską, w tym gminy, o ile rzeczywiście dotrze, że wędkarz to kasa. Tylko, że to jezioro aż za bardzo cywilizowane, zwłaszcza jak na dziki zachód ;-).

Kolego Kris1973 - pisałeś o tym Nowym Dworku, że zaciszne miejsce? O co chodzi z tą wodą w Paklicku - że zakwit, czy po prostu brudna?



#12 OFFLINE   Kris1973

Kris1973

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 09 luty 2013 - 21:33

Mieszkam niedaleko  więc bywam nad tymi jeziorkami. Niesłysz super czysta woda  z rybkami różnie Paklicko wizualnie woda ciemniejsza ale to w niczym nie przeszkadza . Jeśli chodzi o rybki bardzo podobne wody . Paklicko i ośrodek położone między lasami cisza i spokój natomiast Niesłysz bardziej oblegane przez turystów . poleciłem Przełazy bo tutaj latem przebywam . Całkiem niedaleko Łagów dwa jeziorka Lubrza . Ogólnie można coś wybrać miejsc do wędkowania i wypoczynku sporo .



#13 OFFLINE   Rawi

Rawi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 09 luty 2013 - 22:01

Dzięki wielkie.



#14 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 09 luty 2013 - 22:52

żony tez nie ma co wywozić na kompletne zadupie bo po 2 dniach znudzi sie jej i będzie lament :D



#15 OFFLINE   Rawi

Rawi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 09 luty 2013 - 23:16

utopi się babę, a że woda ponoć ciemna, to nie będzie widać ;)



#16 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 11 luty 2013 - 10:40

Ja mogę polecić to:  http://www.akme.pl/t...ndex.php?doc=34

Byłem tam 3 tygodnie z rodziną w 2012 roku. Domki są przyzwoite i niedrogie, knajpka na miejscu jest. O kelnerkach nie wspomnę bo może żona przeczyta hihihi  (kosmos :) )

Łódkę na 3 tygodnie miałem zacumowaną i nikt mi jej nie ruszył.

Na ryby nie narzekaliśmy, AKME ma cąły obwód rybacki, poza Soleckiem mają kilka jezior w okolicznych lasach, cudowne dzikie jeziora. W jednym z nich ogromne okonie !!!

Mi wyszedł do gumki ponad 50cm !!!  Łowione były 40-tki i większe.

 

Przy ośrodku na dużym jeziorze łowiłem szczupaki, okonie i trafił się sumek 108cm :)

 

Na terenie ośrodka jest bardzo czysto, codziennie Pan sprząta, wynosi Ci śmieci spod domu itp.

Piękna, czysta plaża z piaskiem i wykoszoną trawą. Duży pomost. Widać na zdjęciach an stronie.

 

Na pomostach przy ośrodku wygrzewa się chyba ze 6 zaskrońców :)

Ośrodek ma swojego strażnika rybackiego, który udzielił mi wszystkich niezbędnych informacji o rybach, a na dodatek ściga wieczorem kłusoli po lasach :) itp.

Licencja na miesiąc kosztowała chyba 80 albo 90 zł.

 

Prawdopodobnie w tym roku też tam pojadę.

 

Szczerze polecam.

 

Slavo


Użytkownik Slavobeer edytował ten post 11 luty 2013 - 12:06


#17 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 11 luty 2013 - 10:42

http://www.agro-wypoczynek.com.pl/



#18 OFFLINE   Rawi

Rawi

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 11 luty 2013 - 13:36

Dzięki jeszcze raz. Te kelnerki rzeczywiście takie atrakcyjne? Nie pytam dla siebie rzecz jasna, ale mam 9-letniego syna, niech się wprawia :D

A na serio, to dość dziwny regulamin jest w AKME, z punktu 14 zdaje się wynikać, że nie wolno tam spiningować z łodzi. Płaciłeś za wynajem łodzi 10 zł za godzinę???

Kolego Popper, również dziękuję. Fajny ośrodek.



#19 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 11 luty 2013 - 16:00

Nowy Dworek jest w miarę ok, często tam jestem z racji mojej pracy , jest fajny plac zabaw dla dzieci, strzeżone kąpielisko i domki na średnim standardzie.. Nad Niesłyszem znajdziesz co najmniej kilkanaście ośrodków na różnym poziomie standardów.. przez co i na wodzie w okresie letnim nie znajdziesz spokojnego miejsca, a i rybak zrobił już tam nie zły przesiew nie polecam. Łagów jest oszałamiająco ładny, estetyczni , ryba jest... tylko ilość rowerków wodnych jest porażająca.. w sobotę i niedziele na wodzie jest żółto. Miłe zaskoczenie spotkało Mnie natomiast nad Lubikowem, jest również kilka ośrodków są łódki do wypożyczenia i z rybą idzie się pobawić.. a na wodzie spokój...

Ja spałem w ośrodku Ada było czysto,przyjemnie i wesoło a z właścicielem idzie się dogadać ... Często też bywam w Folwarku Amalia jest to na prawdę konkrety ośrodek o wysokim standardzie..

http://www.osrodekada.pl/

http://www.folwarkamalia.pl/

 

Jak byś miał dodatkowe pytania wal na priv.



#20 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 11 luty 2013 - 20:04

Podłączę się do tematu. @Dero możesz coś więcej na temat Łagowa powiedzieć. Bardziej wypoczynkowo minie interesuje niż wędkarsko, ale wędkę jedną pewnie zabiorę  ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych