Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja Jezioro Jvosjon


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 11 luty 2013 - 13:48

Witam ,czy któś z was tam był prywatnie autem na rybach z pontonem ,swoim sonarem na rybach za szczupakiem ,okoniem? Jakie koszty takiego wyjazdu na 5-7 dni łapania,domek dla dwóch osób,przejazd z PL dwie strony + prom?


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 11 luty 2013 - 13:50


#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 luty 2013 - 15:42

Prom do Ystad (Unity) 1000-1200PLN w obie strony dla auta i dwóch osób, paliwo - praktycznie tyle, co przez Polskę, paliwo do łodzi - tyle, ile spalisz, ja w tydzień przepalam z 40-60 litrów, domek - poszukaj w lokalnych ogłoszeniach, ceny nie przekraczają 500SEK/dziennie, lub na tydzień nie przekraczają 2500SEK dla 4 osób, licencja pewnie w granicach 150-200SEK/tydzień/osoba.



#3 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 11 luty 2013 - 18:19

Byłem tam 4 lata temu z biurem podróży a początku maja. W 6 osób było 66 szczupaków, dwa leszcze i może 3-4 okonki. Ogólnie OLBRZYMIE jezioro i ciężko było znaleźć rybę.

Mogę Ci dać dane do gości a u którego byliśmy ( dał nam wizytówki) i zagadaj do niego. Miał łodzie z silnikami i fajne domki :)



#4 OFFLINE   spinerex

spinerex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 11 luty 2013 - 22:31

Witam, czytam sobie i wyczytałem że na jeziorze tym złowiono daną liczbę ryb przez daną liczbę polskich wędkarzy w danym czasie kilka lat temu, mając takie dane nie rozumiem po kiego tam jechać, chyba że widoki są super.

Nie chcę zachwalać konkretnych zbiorników zagranicznych ale jestem stanowczego zdania że z tak odległych i nie tanich wycieczek, musimy wymagać czegoś więcej niż 10-15 szt szczupaków wymiarów różnych na tydzień. Popytaj, poczytaj napewno koledzy wędkarze pomogą i podpowiedzą gdzie za jakim gatunkiem się udać na wyprawę wędkarską, w skandynawii nie każde jezioro jest odpowiednio rybne a kasy i czasu szkoda. Pozdrawiam Marek.



#5 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 11 luty 2013 - 22:57

mam pytanie ile taki wyjazd kosztuje do szwecji ?



#6 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 12 luty 2013 - 07:55

Zależy skąd jedziesz ile osób w samochodzie i jak daleko w Szwecji. Ja mam do przedymania całą Polskę. W zeszłym roku byłem z kolegą jednym autem w dwie osoby. Wyszło tak po 1600zł na łebka z tego co pamiętam. Największy koszt to paliwo zarówno do samochodu jak i do łajby. Do tego prom i licencje i uzbiera się 1500-1600zł.



#7 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 luty 2013 - 08:25

Witam, czytam sobie i wyczytałem że na jeziorze tym złowiono daną liczbę ryb przez daną liczbę polskich wędkarzy w danym czasie kilka lat temu, mając takie dane nie rozumiem po kiego tam jechać, chyba że widoki są super.

Nie chcę zachwalać konkretnych zbiorników zagranicznych ale jestem stanowczego zdania że z tak odległych i nie tanich wycieczek, musimy wymagać czegoś więcej niż 10-15 szt szczupaków wymiarów różnych na tydzień. Popytaj, poczytaj napewno koledzy wędkarze pomogą i podpowiedzą gdzie za jakim gatunkiem się udać na wyprawę wędkarską, w skandynawii nie każde jezioro jest odpowiednio rybne a kasy i czasu szkoda. Pozdrawiam Marek.

 

Moi koledzy (niekoniecznie zciśnieniowani na rybę i jednocześnie niezbyt doświadczeni wędkarze) byli kilka lat temu na Runn, złowili po kilka ryb na głowę. Podobną historię zaliczyli wcześniej na Stora Le. Złe jeziora?



#8 OFFLINE   spinerex

spinerex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów

Napisano 12 luty 2013 - 10:59

Witam, nie mnie oceniać czy dobre czy złe jezioro czy też inny zbiornik, ale jak wynika z rozmów w tym temacie kilkanaście ryb w tydzień to troszkę za mało abym się wyłowił i zachwalał miejscówkę kolegom. Pojawia się wontek kosztów i odległości na łowiska tu opisywane i reasumując te dane, słabo to wychodzi, myślę że należy się nam nieco więcej. I to co napisał kol. Krzysiek jest już bardziej zachęcające. Dlatego jestem zdania aby opisywać akweny na których wędkowaliśmy w Skandynawii aby wszyscy mieli jak najwięcej danych i mogli podjąć decyzje o wyborze łowiska dla siebie, a nie jest to proste, jezior jest tam masa i zapewniam że nie wszystkie są super łowiskami. Po tych wywodach chciałbym i ja wspomnieć o pewnym jeziorze w płd.Szwecji, jest to J.Boren moim zdaniem najlepsze jezioro szczupakowe na jakim łowiłem, nie miałem dnia abym nie złowił min. około dziesięciu szt. a mój najlepszy dzień to początek czerwca o godz. 9.00 na łowisku więc laicikowo, do około 20.00 55szt. małych takich do 60cm może było około 20szt. Mimo takiego połowu metrówka się nie trafiła ale kilka grubych szt. 90+ podebrałem. Tego dnia odnosiłem wrażenie że jeśli wpadłbym do wody to by mnie te szczupłe pożarły, mam jeszcze kilka innych sprawdzonych łowisk na które z chęcią wracam ale również zapoznam się z innymi opisanymi przez kolegów, pozdrawiam Marek.



#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 luty 2013 - 11:47

Dopóki się nie spróbuje samemu, trudno sobie wyrobić zdanie nt. konkretnej wody.


Ja na jednym z gorszych jezior szczupakowych w Szwecji, bo zaciąganych siejowymi siatami, tłuczonych przez ekipy z Goteborga i lokalne trolling teamy, złowiłem kiedyś w przez 6 godzin rybę 118, kilka zacnych dziewięćdziesiątek i co najmniej drugie tyle osiemdziesiątek, a innego dnia przez dwanaście godzin (jeden wieczór i jeden ranek) drapnęliśmy na dwóch jedną 110, kolejne 4 metrówki z okładem, kilka dziewięćdziesiątek i liczne osiemdziesiątki. Byłoby lepiej, ale naprawdę duża ryba spadła z kija po braniu. Zatem różnie to bywa i tak sobie myślę, że:
- na odpowiednio dużej wodzie zawsze znajdą się ogromne szczupaki,

- 99% użytkowników tego forum nie widziało, ani nie słyszało o naprawdę dobrych skandynawskich jeziorach.


Wszystko wskazuje na to, że dobre jezioro to takie, o którym w ogóle mało kto słyszał, już na pewno takie, do którego trudno dotrzeć. Obecnie mam namiary na kilka spotów, na których padały ryby w przedziale 18,5–20kg. Jeden okazał się mało sympatyczny, ale potencjał zapewne ma. Inne dopiero
czekają na odkrycie  :)


Nie zmienia to faktu, że odnosiłem sukcesy także na Boren i bardzo miło wspominam jego szmaragdowe wody.



 



#10 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 12 luty 2013 - 12:36

Krzysiu bo to jest chyba tak że dobre/złe łowisko jest wtedy gdy ktoś na nim połowi lub nie ;)



#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 luty 2013 - 13:08

Nie do końca. Znam gości, dla których prawie każde jest złe i takich, dla których relatywnie więcej będzie dobrych niż dla innych ;) - według Twojej nomenklatury :)

 



 

Ale coś w tym jest, że zdarza się bardzo przeciętnie połowić na świetnej wodzie, a mega połowić na wodzie uznawanej za bardzo trudną – vide last year. Jakby mnie ktoś pytał o to drugie łowisko, to stwierdziłbym, że o pstrąga było łatwo jak na jakim burdelu, gdyby nie to, że przedostatniego dnia kompletnie przestały gryźć. Dlatego z opiniami dobre/złe jestem bardzo ostrożny.



 


Użytkownik krzysiek edytował ten post 12 luty 2013 - 13:27


#12 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 12 luty 2013 - 13:27

Trudno mówić o dobrym/złym lowisku po jednym kilkudniowym pobycie. Gdy się trafi na danym łowisku na właściwe miejsce i o właściwej porze to jest "dobre", a przy niesprzyjającym zbiegu okoliczności może okazać się "do d...y". Jeżdżąc już z dziesięć lat nad jedno ze szwedzkich jezior (mogę stwierdzić że wiem gdzie i kiedy szukać tam ryb) bywa że w trakcie jednego wyjazdu trafiają się 3 ryby 100+ w ciągu doby, a bywa że są klopoty ze złowieniem czegokolwiek.



#13 OFFLINE   CLAUDIO

CLAUDIO

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 929 postów
  • LokalizacjaMADRID

Napisano 12 luty 2013 - 13:27

1500 plus 1600  razem 3100 z tego co zrozumialem.No faktycznie nie jest tanio , i do tego jeszcze nie polapiesz to porazka troche lub polapiesz ledwo wymiarowe szczupaczki .

Dzieki krisu za szybka odpowiedz.



#14 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 luty 2013 - 13:34

Krisu chyba miał na myśli całość kosztów(wyjazdu organizowanego we własnym zakresie)-tak mi się wydaje. Za "3klocki" to np. 4 osobową ekipą można jechać przez biuro i na tak zwanym "pełnym wypasie" z wliczonym w to jedzeniem, alkoholem itd.(chyba, że przez ostatnie 2-3 lata ceny tak skoczyły w górę, że nadal żyję w błogiej nieświadomości, to uszczypnijcie proszę ;) )

 

 

Co do wymienianych wyżej jezior. Myślę, że nie ma zbiornika, gdzie wystarczy trafić przynętą w wodę, żeby uwiesiła się metrowa "mamuśka"- jak to próbuje nas przekonać w swoich postach jeden z kolegów. Poza tym, każda dobrze rozreklamowana woda przeżywa następnie "najazd Hunów" i "nagle" nie jest już taka rybna. Dziwne prawda? Dlatego wielu nie podaje nazw miejscówek, bo po prostu szkoda i żal. A inni wręcz przeciwnie. Szkoda, ale dla niektórych "biznes is biznes", a ryby? Znajdzie się inne jezioro....

 

 

Pozdrówka

Kamil



#15 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 luty 2013 - 13:34

1500-1600 to total z paliwem, dwie osoby w aucie, z promem i licencjami, zakwaterowanie w namiocie, własne pływadło. To koszt przy mocno paliwożernym aucie. Za 3100 to można pojachać na full wypasie, a i tak by jeszcze zostało. Niepołapanie w SE to kwestia albo trafienia jakiejś mega niesprzyjającej pogody, albo złej koncepcji. My jeździmy za każdym razem na inną wodę - korzystamy z doświadczeń tylko w sensie ogólnym - i jeszcze się nie zdarzyło, żebyśmy "połapali ledwo wymiarowe szczupaczki". Czasem trzeba tylko trochę zagryźć zęby i robić niekoniecznie to, co by zrobiło 9/10 kolegów po kiju ;)



#16 ONLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1695 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 12 luty 2013 - 14:13

Wyjaz organizowany prywatnie: cztery osoby,prom (kabina 4 os. zewnętrzna), zakwaterowanie (domek ok. 80 m2 + sprzątanie końcowe), 2 łodzie (duże + silniki 4KM), paliwo, licencje, paliwo do samochodu, zakupy spożywcze w Szwecji - niemałe bo ekipa lubi dobrze zjeść  (nie bierzemy jedzenia ze sobą, tylko "paliwo" ;) ) - koszt na jednego nie przekracza 2000 zł (1800-1900 przeciętnie).



#17 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 12 luty 2013 - 14:15

nie do konca by zostało podam ci koszt mojej corocznej wyprawy (dwie osoby)

1. prom +kabiny+auto  Gdansk-Nynashamn  2150zł

2.paliwo jakies 600zł(od promu do miejsca pobytu 700km.)

3.zakwaterowanie na 2 tygodnie 500 euro od osoby(około 35 euro dziennie)

4.licencja na ta wodę gdzie łowimy roczna 450 koron(roczna lepiej sie opłaca)

5.wyzywienie+paliwo do łódki 1000 koron(2 osoby bardzo skromnie)

6.do tego doliczyc licencje jednodniowe na innych łowiskach 500 koron(2 osoby)

mozna by było zmniejszyc koszty do spania w namiocie(pole campingowe 150 euro na tydzien od osoby czyli 300 euro 2 tygodnie) dlatego wole dołozyc 200 euro i spac w domku koszt 2 tygodni w szwecji 3600zł(wersja z namiotem) i to bardzo skromnie



#18 OFFLINE   fireblood

fireblood

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaBelgium
  • Imię:Robert

Napisano 12 luty 2013 - 14:20

drugi wyjazd ubiegłoroczny tydzien na Storsjo 2300zł



#19 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 12 luty 2013 - 14:25

Sporo zależy również od tego, jak daleko się jedzie. My w tym roku oprócz promu planujemy zrobić 2000km w jedną stronę.



#20 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 12 luty 2013 - 14:35

Sporo zależy również od tego, jak daleko się jedzie. My w tym roku oprócz promu planujemy zrobić 2000km w jedną stronę.

Ale za to jakie "ososiowate" oprócz szczupaków! ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych