Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Maksymalny przebieg silników (motogodziny)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2013 - 14:25

Może ktoś wie , Czy są jakieś dane na temat maksymalnej trwałości silników 10-15 km 4T w motogodzinach ? czy jest uznawany jakiś przebieg w motogodzinach jako graniczny dla np. wymiany pierścieni , szlifu + nowy tłok , nowy wał, przekładnia itp ? . 

Czy przebieg 500 motogodzin dla silnika Suzuki 15km 4t jest bardzo duży ? (silnik z 2006 stale serwisowany )



#2 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 12 luty 2013 - 14:46

Jest nie wielki, dopiero dotarty. Nie ma czegoś takiego jak limit moto godziń bo każdy inaczej jest eksplatowany. Po 10 latach bez serwisu i w naszych warunkach eksplatacji obowiązkowo przegląd główny trzeba zrobić i to nie znaczy że tłoki ,korby czy pierścienie trzeba będzie wymieniać. Pilnować oleje, świece i zapomnieć o zdarzających się kłopotach.A ktoś kto ma żrący pot na rękach i tak go zajedzie w 1 sezon.

Użytkownik tornado edytował ten post 12 luty 2013 - 14:48


#3 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1119 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 luty 2013 - 11:20

Myślę, że zależne jest to również od marki i danego modelu. Takie dane podaje producent, chyba nie do końca można tu uogólniać (podobnie jak w przypadku aut) :)



#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 luty 2013 - 15:19

to jest mój własny przelicznik-na moje oko w porównaniu z autem jest to ok 30-50 tys km.



#5 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 17 luty 2013 - 23:40

500 motogodzin to przyzwoity wynik na dwa sezony. Jeżeli silniczek jest serwisowany, to wszystko w nim gra. Teoretycznie producenci piszą, że serwis co 200-250 motogodzin lub raz w roku. W Szwecji miałem przyjemność śmigać Tohatsu z 82-go roku z przebiegiem około 2 mln motogodzin. Silnik palił bez stresu i równiutko chodził całymi dniami.

 

Bartek



#6 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 19 luty 2013 - 20:38

500 motogodzin to przyzwoity wynik na dwa sezony. Jeżeli silniczek jest serwisowany, to wszystko w nim gra. Teoretycznie producenci piszą, że serwis co 200-250 motogodzin lub raz w roku. W Szwecji miałem przyjemność śmigać Tohatsu z 82-go roku z przebiegiem około 2 mln motogodzin. Silnik palił bez stresu i równiutko chodził całymi dniami.

 

Bartek

Jak mógł mieć 2 miliony motogodzin ??? :o  :wacko:  :ph34r:  Nawet jeśli założymy, że działałby non stop przez te 31 lat od 82 roku i przy założeniu że 1 motogodzina to ok 1 normalna godzina to:

 

31 lat x 365 dni x 24 h = 271.560 motogodzin

 

Do 2 milionów motogodzin przy tym tempie brakuje mu około 197 lat ciągłej pracy. Jeśli cofniemy to w czasie to będzie, że pod koniec 18 wieku go włączyli i dalej działa....wtedy ma 2 miliony motogodzin  :D  Natomiast jeśli wystartował w 82 roku i działa non stop to ok 2210 roku osiągnie te 2 miliony  ;)

 

Nie żebym się czepiał....ale mnie to zaciekawiło  :rolleyes:


  • wobler129, Monk i Kaemel lubią to

#7 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 06 marzec 2013 - 20:36

Witam!

Brawo Drago!

   Przypomniał mi się pewien fakt.   W latach 80-siątych paliwo jak wiadomo było na kartki. Samochody służbowe więcej stały niż jeżdziły(większość), a silniczki od wycieraczek  co noc "biły" setki kilometrów. W pewnym SKR-e  polski żuk przejechał 340 tys. w niespełna rok, i o dziwo nie był w remoncie.

Kiedyś to Polacy umieli zrobić samochód.

Pozdrawiam. Sławek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych