Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

micro jerkbaits


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 sierpień 2007 - 19:01

wielu z nas ma kopletnego bzika na punkcie szarpanych wabikow, ale do jakiego minimum schodzicie, albo uwazacie, ze twardy jerkbait ma sens bytu? oczywiscie nie mam mysli lowienia zebaczy
ja przerabialem rozne wobki na bezsterowe jerkbaity (hornety, butchery, alaski itp. czyli prawdziwe maluchy) ale rezultaty byly dosyc slabe

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 14 sierpień 2007 - 19:18

Ja chętnie używam gliderków Sławka - co prawda jeszcze nic konkretnego na nie nie złapałem ale moim zdaniem jak sie nauczę nimi łowić to będą to killerki. Mają ok 6cm??

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 14 sierpień 2007 - 19:22

6 cm to juz troche wieksze niz ja probowalem uskuteczniac, ja walczylem z zabawkami 4-5 cm, ale efekty byly slabe, byc moze wielkosc przynety i jej praca nie ida w parze? mam na mysli fakt, ze glidery sa chetnie brane przez szczupaki, mniejsze (takie 7 cm) przez okonie i sporadycznie klenie, ale czy jeszcze mniejsze glidery, beda kusic jeszcze inne ryby?

#4 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 sierpień 2007 - 19:28

Witam,

Ja mialem okazje testowac nad Odra przynety bezsterowe.
Nie chodzi tu o Slidera 7, ktory to juz pare boleni ladnych sprowokowal B)

Zanabylem Uklejki TAPSA, tak je nazywam, bo maja napisane Taps na boczku. 9 cm dlugosci i chyba 14 gramow.
Bardzo fajna przyneta. Wymaga checi wyczucia jej i prowadzenia w sposob nie jak wirowke, ale za to lata naprawde daleko, daje sie prowadzic potem super plytko i powoli.
Sa jeszce mniejsze, nie testowalem.


Jak na razie udalo mi sie poprawic dzieki niej rekord zyciowy klenia, o 1 cm - przeskoczylem na 54 cm.

To pyszczek z przyneta, a potem ryba w perspektywie ziemnej :D
Nie bylo warunkow na wysilki, bylem solo, a ona bardzo chciala wracac na swoj naplyw :D



Załączone pliki



#5 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 14 sierpień 2007 - 19:35

Ja chętnie używam gliderków Sławka - co prawda jeszcze nic konkretnego na nie nie złapałem ale moim zdaniem jak sie nauczę nimi łowić to będą to killerki. Mają ok 6cm??

Ja na nie niestety łowię głównie małe szczupaki, bo dużych okoni nie ma w moich łowiskach zbyt wiele. Te gliderki mają równo 7 cm :D

#6 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 14 sierpień 2007 - 20:13

Guzu-cieszy mnie ,ze przynęta się sprawdza.
Ostatnio dość dużo dostaję informacji o skuteczności tej przynęty.Slyszalem o dużych boleniach z zaporówki,pstrągach i kleniach z Brdy.Ja najwiecej złowiłem na nie okoni i szczupaków.Szczupaki walą w nie z głębokości 3-4 metrów .Pierwszym testerem tych przynet(nie licząc mnie)jest Tomek Ekert (Tpe).W Irladnii w zatoce Dingle złowił masę bassów,polacków i makrel.Testowałem je także w morzu.Ochoczo brały belony,polacki i makrele.
Ale wracając do tematu:
Niewielkie bezsterowce używałem kilka lat temu łowiąc wiślane bolenie i okonie.Przynęta miała 5cm,była smukła i pracowała jak Mass Marauder Salmo.W tym roku złowiłem kilka pstrągów na bezsterowego Duela mode TC.Przynęta ma 4cm i znakomicie sprawdza się na płytkiej ,szybkiej wodzie.

#7 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 14 sierpień 2007 - 20:53

Temat ciekawy, jeśli chodzi o glidera to mam takliego cudaka slidero-podobnego o długości 4,5 cm i masie 12g. Wyprodukowała go firma Rapa. Wyniki na niego są delikatnie mówiąc mizerne. Okonie atakują go z rzadka inne ryby nigdy. Dla mnie najlepszym małym jerkiem jest tonący slider 7 RR.
pozd JW :D
p.s ja często jerkuję małymi woblerkami typu Yo-zuri L-minnow czy tonącymi Glogami. Skutecznośc znacznie większa niż w przypadku małych bezsterowców.
:D

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 sierpień 2007 - 08:12

@taps
moze cos wiecej o tym duel?

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 sierpień 2007 - 09:48

Piciu,
Mój najmnijeszy jerk szczupakowy ma 10 cm. :D Bawię się tylko większymi.

pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 sierpień 2007 - 09:53

remas, jak wspomnialem, nie chodzi mi o jerki szczupakowe, tylko male hard jerkies ;)

#11 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 27 sierpień 2007 - 00:14

@pitt
Dokładnie przynęta nazywa się Duel Aile Mode TC. 5cm 2,5gram
Facet sprzedawał je jako breloczki do kluczy bo twierdził, ze nie pracują. :lol:A klientów na nie miał na nie przez kilka lat.
Przy wolnym prowadzeniu sie nie porusza,przy szarpaniu odskakuje na boki.Przy szybkim lekko sie kołysze.I tak złowiłem kilka pstrągów w szybkim nurcie,gdzie zadna inna przynęta nie dawała rady.Miejsce było specyficzne.Silny nurt,latem zielska pod powierchnię,a pstrągi tuż przy burtach w korzeniach.Duel dawał radę,bo nie wyskakiwał i nie schodził głebiej jak 10cm pod powierzchnię.

Załączone pliki



#12 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 27 sierpień 2007 - 01:08

Bezsterowce Michała są niesamowite. W tym roku wszystkie bassy złowiłem właśnie na nie (57 szt. !!!). W maju i na początku czerwca brały też na nie trocie wędrowne. Trafiły się też dwie flądry, o rdzawcach i makrelach nie ma co pisać...
Przypomniałem sobie o innym micro, na który swojego czasu był tajnym pstrągowym killerem na sanowe pstrągi. A był to 5 cm tonący Minnow Salmo z....wyłamanym sterem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych