Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Woblery Harjera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
785 odpowiedzi w tym temacie

#521 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 09 wrzesień 2015 - 10:31

Woblery szczupakowe - Extreme

Postanowiłem wrzucić filmik i zaprezentować jak one się mają w wodzie ;)

 


Użytkownik Harjer edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 10:31

  • joker lubi to

#522 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 09 wrzesień 2015 - 11:11

Woblery ze sterem krzesełkowym.

 

Trochę czasu zabrało mi poszukiwanie sposobu zwiększenia w znacznym stopniu zanurzenia woblerów, których "oczko" prowadzące jest krótkie - umieszczone na "nosku" przynęty. Celem było jak zaznaczyłem duże zanurzenie, niezmienność charakterystyki pracy woblera oraz zmniejszenie oporu wody na ster.

Wiele prób, testów przyniosło efekt i zadowolenie  :)

 

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 09 wrzesień 2015 - 11:25

  • martek i Hesher lubią to

#523 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 26 październik 2015 - 16:32

Sporo czasu upłynęło, gdy tutaj ostatnio byłem !  :o aż musiałem się szukać :P

Sumy, karasie i inne cuda, zebrałem siły i pomyślałem, że się uda. Nożyki, pilniki i tak o to pomalutku wystrugałem Odonatę - owada drapieżnego ;)

Ważka zielona - wobler do połowów pstrąga, klenia  ( skala 1:1) Przynęta rzadko spotykana w postaci woblerów.

materiał: drewno lipy.

dł. 7 cm

waga: 5,5 g

wolnotonący,

akcja: po prostej z chybotaniem boczkami (lewo,prawo) uwidocznioną pracą skrzydeł

 

Załączone pliki



#524 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 26 październik 2015 - 20:20

Jak zwykle perfekt.

Zdradzisz z czego skrzydełka? Gotowce, czy samemu robione?

#525 OFFLINE   GoLoManoLo

GoLoManoLo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaDziki Wschód ;)

Napisano 27 październik 2015 - 07:50

Ważka ekstraklasa !
  • joker lubi to

#526 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 27 październik 2015 - 08:16

Jak zwykle perfekt.

Zdradzisz z czego skrzydełka? Gotowce, czy samemu robione?

 

Cieszę się, że się podoba :) Dzięki.

Oh ! To żadna tajemnica z wykonaniem skrzydeł. Wykonanie własnoręczne z opakowania po kółeczkach łącznikowych - materiał wtórny ;), elastyczny, trwały po zabezpieczeniu lakierem, dający b. dobry efekt wizualny i stanowiący dobry wabik w wodzie.


  • atb69 lubi to

#527 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 27 październik 2015 - 22:33

Sporo czasu upłynęło, gdy tutaj ostatnio byłem !  :o aż musiałem się szukać :P

Sumy, karasie i inne cuda, zebrałem siły i pomyślałem, że się uda. Nożyki, pilniki i tak o to pomalutku wystrugałem Odonatę - owada drapieżnego ;)

Ważka zielona - wobler do połowów pstrąga, klenia  ( skala 1:1) Przynęta rzadko spotykana w postaci woblerów.

materiał: drewno lipy.

dł. 7 cm

waga: 5,5 g

wolnotonący,

akcja: po prostej z chybotaniem boczkami (lewo,prawo) uwidocznioną pracą skrzydeł

 

Ważka jest piękna, choć z rozpakowaniem musiałem zaczekać aż syn pójdzie spać, bo jak ją zobaczył to chciał zakosić dla siebie ;)


  • *Hektor* lubi to

#528 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 28 październik 2015 - 09:24

Pomalutku zbieram się do kupy, nie jest źle. Zaczynam coś dłubać. W 60% mam zrobionego do pary,(ważki) kolejnego "stworka", ażeby dobrze im się fruwało :) 

Pozdrawiam Wszystkich :)  


  • Piotrek Milupa i woblery z Bielska lubią to

#529 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 29 październik 2015 - 12:12

Choć jeszcze nie koniec sezonu, przychodzi czas analizowania tego co było na wodzie. Chyba jak wszędzie kapryśny jest ten rok pod względem występowania i żerowania ryb. Myślę, że znaczący wpływ min. na to zjawisko miała susza, bardzo duże obniżenie się poziomu wód. Jednak ja zaobserwowałem ciekawy fakt ! 

Z całej bogatej palety woblerów cechujących je pracą i kolorystyką - jeden odniósł sukces pod względem brań przez szczupaki i sumy - karaś złocisty. Większość wyholowanych ryb było właśnie na ten wobler. Aczkolwiek ten sezon wygrał mój junior złapawszy z trollingu na okonia real - suma blisko 190 cm długości :)

      To spowodowało, że "poszły" do testów nowe karasie.

Prezentuję trzy rodzaje woblerów:  

1. Wobler sumowy 10 cm, 32 g, SFDR  < 7 m  o agresywnej akcji do trollingu (w wykonaniu akcję woblera można zmieniać, poprzez zmianę      

    obciążenia woblera oraz kształtu steru).

2. Wobler - banan 7 cm, 6,5 g, FDR < 2 m, akcja agresywna, spinning.

3.   - // -                                     SDR podpowierzchniowy, chybotanie bokami - lewa, prawa

 

Bananki FDR-ki wymagają dopracowania w zmianie punktów dociążenia, wyeliminowaniu zbyt agresywnej akcji. Tak więc jest przy czym popracować w długie jesienne wieczory ;)

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 29 październik 2015 - 12:13

  • Piotrek Milupa lubi to

#530 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 29 październik 2015 - 22:27

Pomalutku zbieram się do kupy, nie jest źle. Zaczynam coś dłubać. W 60% mam zrobionego do pary,(ważki) kolejnego "stworka", ażeby dobrze im się fruwało :)

Pozdrawiam Wszystkich :)  

 

OK. Teraz mogę pokazać co za robal przygotowuje się do dalekiego lotu, by dołączyć do ważki i pozostałego roju :D

Dzisiaj skończyłem pracę przy Bryzgunie brzozowcu. Ma dodatek w nazwie "rogatek", gdyż uwidoczniłem różkami czułka.

Kurcze wanna za mała, bym w pełni mógł zaprezentować to co potrafi w wodzie :D Nie ładnie jest się chwalić, ale pracę ma piękną  :P

 

Załączone pliki


Użytkownik Harjer edytował ten post 29 październik 2015 - 22:54

  • Piotrek Milupa, bigrafi i Ubik lubią to

#531 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 09 listopad 2015 - 18:39

Byłbym niespokojny, gdybym nie dołączył do roju jeszcze tych trzech owadów, (koników polnych i chrabąszcza majowego z rozchylonymi skrzydełkami - pstrągowo kleniowe). To będzie stanowiło prawie całą serię "Owadów jak w naturze" ;)

Skończyłem właśnie malowanie, (ręczne, pędzelek i akryl). Od jutra nakładanie lakieru i przygotowywanie do kolejnego lotu. 

Mam nadzieję, że ucieszę dusze nabywców podczas licytacji dobroczynnej, którzy przyczynią się do radości serc dzieciaków.

Załączone pliki



#532 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 listopad 2015 - 18:42

W czwartek 12 listopada byłem z juniorem na zbiorniku zaporowym Słup, nieopodal Jawora, 87 km od Wrocławia. Zbiornik znany jest z obfitości ryb w tym tych drapieżnych: szczupak, sandacz. Mieliśmy pecha pod względem pogody. Choć w miarę było ciepło, lecz był potężny wiatr i niżówka na zbiorniku, ok. 2 m mniej wody - po suszy.  Z czasem na zbiorniku zaczęły powstawać fale, a gdy się wiatr wzmógł przybrały wysokość 70 cm. Pływało nas w sumie cztery jednostki: trzy łódki i my na pontonie. My czuliśmy się pewnie, gdyż pływadełko jest stabilne, 360 cm i szerokość robią swoje, ale woda strzelała do środka ! Obaj czesaliśmy znalezione na echo miejscówki, gdzie siedziały sandałki. Co rzut, to cięciwa wyciągana przez wiatr na odległość ok. 10 -15 m od miejsca gdzie wpadła guma nie pozwalała na czucie ewentualnych brań z opadu Przez osiem godzin spinningowania z chwilą gdy wiatr uspakajał się miałem dwa wyczuwalne bicia. Jeden sandacz, jeden okoń, holowany niestety wypiął się. Jednak podczas całej tej ekstremalnej sesji straciłem trzy gumy Sevage Gear, pocięte jak cholera - bez ogonków. To były brania za ogonek, których nie czułem przez ten cholerny wiatr. To samo miał na swoim sprzęcie junior.

Pomyślałem, że pomogę sobie w tym problemie i zrobię ripera. Będzie sandał żarł za ogon to się zapnie, a wówczas będę to czuł ! I tak to w ten o to sposób wystrugałem sobie riperka z drewienka lipy. Sprawdzony, stuka fajnie pod dnie i ładnie lusterkuje. Jak mu nałożę skórę z żywicy to się sandałęk zaskoczy :D

Riper: 10 cm, 22 g,  do malowania 

 

Załączone pliki


  • joker, martek i woblery z Bielska lubią to

#533 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 listopad 2015 - 20:18

Gdy człek się nudzi, to czas się dłuży :)

Troszkę pocudowałem, bo gdy na dworze leje i wieje to i coś skleciłem. Zrobiłem nowy model małego 5 cm woblerka na przyszły sezon 2016 r.,(oczywiście nie dzisiaj, troszę to trwało !) poprostu rybka, bo nie mam pojęcia jak go nazwać, ale morda mi się raduje, bo ślicznie drobniutko pływa. Nie mam pojęcia co się dzieje, ale nie mogłem wstawić do filmu nagrania z testów ! Jedno przycięcie klatki i pokazywały się wykrzykniki, nie wchodził !? Skleciłem więc film tak jak się dało, jak potrafiłem i przedstawiam nowy model woblerka na przyszły sezon 2016 r. Jak go robiłem ? cierpliwi wytrzymają  :D

Ps. czy ktoś podpowie mi jak rozszerzyć na czas długości - całości filmu nałożoną, wybraną muzykę, (dźwięk)?

 



#534 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 17 listopad 2015 - 11:55

Całkowicie ukończony do prezentacji.

 

Świetne do lekkiego trollingu na okonia, klenia, szczupaczka ;) Doskonała wyrzutność z brzegu.


  • woblery z Bielska lubi to

#535 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4620 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 listopad 2015 - 15:00

Całkowicie ukończony do prezentacji.

 

Świetne do lekkiego trollingu na okonia, klenia, szczupaczka ;) Doskonała wyrzutność z brzegu.

Bardzo ładna praca. Na rzekę ideał ;)


  • joker lubi to

#536 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 17 listopad 2015 - 17:02

Bardzo ładna praca. Na rzekę ideał ;)

 

:) No i tak trzymamy ;) Już latem pomyślałem o nich, była zrobiona forma, później zdrowia zabrakło, ale nie ma złego co by na dobre nie wyszło.



#537 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 18 listopad 2015 - 16:09

No i jest pierwszy riperek sandaczowy gotowy do lakierowania. Pozostałe są "obrabiane" :)

Na dno po sandacza, na powierzchnię po bolenia, na głębokośC pośrednią po szczupaka ;)

 

Załączone pliki


  • martek, stoner, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to

#538 OFFLINE   stoner

stoner

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1535 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Irek

Napisano 18 listopad 2015 - 18:20

Oj, wiem, że w tego typu przynęcie drzemie wielki potencjał. Wbrew pozorom,nie jest to łatwa przynętra. Przy swoich podobnych konstrukcach, musiałem sporo pokombinować aby nauczyć się skutecznie poprowadzić i zwabić wszelkie drapieżne.

Kombinacji prowadzenia jest sporo, ale te najbardziej udziwnione dawały zaskakujące efekty.

Jaka waga, jeśli można spytać?



#539 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 18 listopad 2015 - 18:55

Waga tego prezentowanego 22 g, (wzrasta po każdej warstwie nakładanego lakieru, do ostatecznej po uzbrojeniu w kotwiczki). Najskuteczniejszy efekt w połowie sandacza, to szybki dwu - trzykrotny obrót na kołowrotku, przerwa i ponawianie, odskakuje od dna lusterkując. W nurcie średnie i szybkie tempo prowadzenia ;)



#540 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 22 listopad 2015 - 17:12

Żaba będzie miała formę ;)

Kawałeczek listwy lipowej, mini szlifierka, nóż, zdzieraczek i pilniczki oraz papier ścierny - trochę chęci i cierpliwości i robi się :)

Żabka 6 cm do połowów powierzchniowych szczupaka, (wiosna, lato). Wzornik robiony do wykonania formy silikonowej. 

Rodzaj uzbrojenia: 1 kotwiczka lub hak jigowy u góry nad dupką ;)

Załączone pliki


  • woblery z Bielska, grzegorzp i Pride lubią to