Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wyprawa do Wisconsin - nie tylko na ryby - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 09:59

Cześć,
Jak zwykle w drugiej połowie maja w ostatnim tygodniu przed Mamorial Day wybrałem się na szczupaki do Phillips Wisconsin. Trzy dni wcześniej otrzymałem wiadomość od Mike’a, właściciela Evergreen Point Resort, że szczupaki i sandacze są aktywne. Wyjechaliśmy o 12-tej w nocy z soboty na niedzielę. Towarzyszył mi Grzegorz Wilczyński.Grzegorz jest mistrzem w wędkarstwie muchowym, pasjonatem wędkarstwa podlodowego. Jest również konstruktorem wędek podlodowych i nie tylko. Szukając producenta wędek, z którym mógłby realizować swoje konstrukcje i patenty postawił na najlepszych. Związał się i współpracuje z St. Croix Rod Co.

O przygodach wędkarskich, łowieniu bassów, szczupaków i muskie oraz o wizycie w fabryce słynych wędek st. Croix opowiada Wojtek Bogusławski. Artykuł dla miłośników dobrej lektury i ciekawych jak to jest z drugiej strony. Polecam!

Niniejszym chciałbym podziękować Jerremu naszemu King of the jerkbait.pl oraz Jackowi (JackyBrown) za załatwienie i udostępnienie tego materiału. Dziękuję!!!! Artykuł był opublikowany na łamach czasopisma Zew Natury.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 22 sierpień 2007 - 10:19

Fajny artykulik super się czyta

Gratuluje

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 22 sierpień 2007 - 10:31

Doskonały tekst!! Bardzo na miejscu i czasie, w końcu wśród czytelników jerkbaita jest sporo użytkowników wedzisk ST Croix.

Opis produkcji kijow, zdjęcia nawijania maty na metalowy rdzeń to chyba debiut w Polsce. Mnie brakowało informacji na jakiej zasadzie wyznacza sie miejsce na przelotki? czy kazdy blank jest indywidualnie sprawdzany i wpraowadza się korekty do ustawienia standardowego, czy wszystkie kije w serii mają identycznie ustawione przelotki..

pozd JW :D



#4 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 sierpień 2007 - 10:43

Bardzo dobry tekst !
Wojciech - masz talent, pomysł i możliwości - czyli to czego prawdziwemu autorowi tak naprawdę potrzeba :D
(sam również czasem piszę artykuły, tylko do magazynów o innej tematyce)

Większość osób na forum mówi o budowaniu wędek zaczynając już od gotowego blanku, Ty pokazałeś cały proces produkcji

Wielkie gratulacje !


#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 22 sierpień 2007 - 11:20

Grzegorz wspomniał jak machnął muchówką tak nieszczęśliwie, że haczyk złapał go za górną powiekę. W samochodzie przeglądając się w lusterku, cążkami obciął ostrze wraz z zadziorem i w ten sposób mógł wyciągnąć haczyk. Niestety, mucha uległa zniszczeniu.



ten fragment bije wszystko na glowe... <_< <_< <_< <_<

szkoda muchy... a taka fajna byla.. amerikańska :mellow:

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2007 - 11:53

Myślę że ten artykuł to gratka dla miłośników i amerykanskiego łowienia i dobrego sprzętu. Co tu ukrywać, trochę jak powiew egzotyki w naszych realiach.

Z przyjemnością przeczytałem relację jak to się robi w USA. Mam cichą nadzieję, że w przyszłości będzie więcej artykułów Zewu Natury na naszej stronie i byc moze, vice versa.

#7 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 sierpień 2007 - 11:59

Witajcie Koledzy.
Rzeczywiście powiew egzotyki, ale jakże wspaniały. Warto czasami
przeczytać coś takiego, choćby po to aby poprawić sobie humor.
Świetny artykuł.

#8 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 22 sierpień 2007 - 20:11

Artykul ten jest dla mnie totalnym zaskoczeniem.Nawet bym niepomyślal że bedzie taki temat i zdjęcia z firmy ST.Croix :D
Fajna przeplatanka opisu polowów i produkcji wedzisk.
A ja wlaśnie w tej chwili czekam na dwa St.Croixy kupione na Ebayu :D
Też mnie ciekawi czy przelotki mocowane są po ustaleniu optymalnego ustawienia dla danego egzemplarza?

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 21:37

Artykul ten jest dla mnie totalnym zaskoczeniem.Nawet bym niepomyślal że bedzie taki temat i zdjęcia z firmy ST.Croix :D


Staramy się jak możemy. Poświęcamy na to sporo czasu, szukamy ciekawych tematów, wszystko po to by nasi forumowicze mieli informacje z pierwszej ręki.


Jeśli chodzi o st. Croix to powiem szczerze, że wyobrażałem sobie to ZUPEŁNIE inaczej. Zdjęcia rozmijają się zupełnie z moim wyobrażeniem. Czuć jednak klimat tych wędek. Teraz ilekroć wezmę wędkę z st. Croix będę widział te zdjęcia i będę czuł tą atmosferę i fajną opowieść o tym jak Jerremu wbiła się kotwica w miejsce gdzie plecy się kończą :D.

Pozdrawiam
Remek


#10 OFFLINE   jackybrown

jackybrown

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaUSA

Napisano 22 sierpień 2007 - 23:36

Panowie!!!!!!!!!!!!!!to dopiero poczatek naszej wspolpracy(tzn jerka z zewem) jeden z waszych artykulikow pojawi sie juz w wrzesniowym wydaniu... :o a ponadto mam nadzieje ze bedzie ich wiecej.... B)

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 sierpień 2007 - 23:41

Panowie!!!!!!!!!!!!!!to dopiero poczatek naszej wspolpracy(tzn jerka z zewem) jeden z waszych artykulikow pojawi sie juz w wrzesniowym wydaniu... :o a ponadto mam nadzieje ze bedzie ich wiecej.... B)



Załatwi się :D Dzięki Jacku! Dobierzemy się do Waszego archiwum :lol:

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 23 sierpień 2007 - 05:17

Chcialem tylko powiedziec ze ten jerry z hakiem w tylku to nie ja :lol: . Wiem ze podobaja sie artykuly o wedek budowaniu lecz ja zawsze czekam na Przygode . Tez mam nadzieje ze Przygody Wojtka , Jacka zdomonuja wiesci z tej strony oceanu . Wymiana artykulow jest pozyteczna dla obu stron . Ja za tydzien wyjezdrzam i goraczka zakupow , list , przygotowan nie pozwala mi tu wiele pisac ...tak za bardzo to nie ma o czym bo podtapia nasze stany , ulewy , ulewy i ulewy . Przyroda robi porzadki B)

#13 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 sierpień 2007 - 15:51

Ale czadowa wycieczka - ja jako domorosly dziergacz, dlubacz, rzezbiarz i stolarz uwielbiam takie tematy. Jak chlopaki rozwiazali problem recznego wykonania na duza skale, jak lakieruja, gdzie trzymaja wedki, ile toto miejsca zajmuje itp. Super srtykul. Nastepnym razem zabierz mnie ze soba :D:D:D

#14 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 23 sierpień 2007 - 19:38

Świetny artykuł!
Byłby jeszcze lepszy , gdyby wzbogacić go o zdjęcia miejscówek i ryb.

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 sierpień 2007 - 20:15

mi tez sie podoba, mi brakuje dokladniejszych opisow produkcji wedek, zwlaszcza informacji na temat mat weglowych, ich grubosci ... nie potrafie sobie tego wyobrazic ... nawijania na stozki, itd ... to mnie bardzo interesuje

#16 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 sierpień 2007 - 15:12

SUPER TEKST, ZUPEŁNIE INACZEJ SOBIE WYOBRAŻAŁEM TWORZENIE BLANKU, A TU PROSZĘ PRAWIE JAK KROKIETY :lol:

#17 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 25 sierpień 2007 - 03:12

Tak, St. Croix to poczciwy sprzecik, mam w swojej stajni 3 kije tej firmy. Co do samego stanu Wisconsin to obfituje on duze ilosci strumykow, rzek i jezior a im dalej na polnoc tym piekniejsza przyroda ktora bede mial okazje podziwiac z wedka w reku juz za tydzien na 4 dniowym wypadzie. :mellow:

#18 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 25 sierpień 2007 - 06:15

Darku masz szczescie ze za tydzien bo w tej chwili zarowno w Wisconsin jak i Minnesocie sa stany alarmowe . Po ulewach ktore tu przechodza od dwoch tygodni rzeki pozelawaly duze obszary . Juz od niedzieli ma sie poprawiac i jest szansa ze w nastepne dni wszystko wroci do normy .

#19 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 25 sierpień 2007 - 14:50

Czesc Jerry, tak wody to ostatnio mamy po dostatkiem, ja wybieram sie na granice Wisconsin i Michgan . Ciekawostka jest ze w tej czesci Michigan(UP) deszcze nie byly tak obfite chociaz cala reszta tak jak piszesz pozalewana. Pogoda ma sie poprawic bo najgorzej bylo by z dojazdem gdyby np. pozamykali jakies odcinki autostrady, tak jak to mialo miejsce wczoraj w Chicago.


Użytkownik Darecki72 edytował ten post 13 lipiec 2013 - 04:23


#20 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 25 sierpień 2007 - 14:52

mi tez sie podoba, mi brakuje dokladniejszych opisow produkcji wedek, zwlaszcza informacji na temat mat weglowych, ich grubosci ... nie potrafie sobie tego wyobrazic ... nawijania na stozki, itd ... to mnie bardzo interesuje

Owszem to jest bardzo ciekawe, ale się tego nie dowiemy :D. Jak można przeczytać, sposób nawijania i specjalne maszyny które to owinięcie dopracowują to tajemnice strzeżone przed konkurencją. W sumie to może i dobrze :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych