Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu Record RCN41


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dziadzia

dziadzia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPn.Mazowsze

Napisano 22 sierpień 2007 - 15:29

Poszukuję informacji z pierwszej ręki o multiku Abu Ambassadeur Record RCN41 lub 51 (wrażenia z urzytkowania,jaką gramaturę przynęt obsługuje, wielkość w stosunku do C3 4601).Proszę o opinie.Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 22 sierpień 2007 - 17:22

Odpowiedz jest dość łatwa. tego pierwszego to chyba w ogóle nie ma.A ten drugi to odpowiednik 5601. Ma 6 łapek trochę więcej łożysk i przełożenie 6,3/1 Waży bez żyłki 329 gram. Można nawinąć około 135 yardów żyłki 12 lb.
Użytkowanie. średni casting. nadaje się też do cięższych gliderów.
W sumie trochÄ™ zmodernizowany klasyk. Niestety wodzik dalej chodzi przy rzucie.

#3 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 sierpień 2007 - 19:53

witaj na forum :D

tu znajdziesz maly przeglad modeli tego mlynka http://www.abugarcia.com/prod.php?k=50134&sk=46555&p =PURRCN40

#4 OFFLINE   dziadzia

dziadzia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPn.Mazowsze

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:38

Jest.Znalazłem RCN41 w niemieckim sklepie.Dzięki za info.Pozdrawiam.

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 23 sierpień 2007 - 05:32

To dobrze. Napisz koniecznie do wytwórni, żeby zamieścili ten mdel na swojej stronie www.Na pewno bardzo się ucieszą. Podaj im adres sklepu gdzie występuje taki model.

#6 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 24 sierpień 2007 - 09:23

Witaj Dziadzia,

kupilem ABU Record RCN41 w zeszlym roku na niemieckim e-bay za ok. 100€ + przesylka 6 € (nowy, od handlarza). Bardzo solidna maszynka, przelowilem nia prawie caly zeszloroczny sezon i jestem bardzo z niej zadowolony - jak z kazdego ABU do tej pory. Porownalem go do Ambassadora 4601, ktorego rowniez uzywa(le)m - czesci sa zamienialne, rama RN41 jest ale chyba z chromowanego mosiadzu, skad dosc duza roznica wagi calego kolowrotka rzedu 50 g (kiedys wazylem)na niekorzysc RC41. Chyba kiedys przeloze boczne panele na ta rame z 4601 (na poczatku probowalem, 5 min. roboty i gra). Konstrukcja szpuli w RN41 kompletnie inna, z wewnetrznym lozyskiem oporowym (nie dojrzalem walorow tego zastosowania). Nie wiem dlaczego, ale rzuty RN41 wychodza ciut dluzsze niz z 4601...
Wbrew innym opinia uwazam, ze ruchomy wodzik w multiplikatorach do sredniego/ciezkiego castingu (miotam nim spokojnie Fatso 10 S- ok. 56 g) nie ma najmniejszego wplywu na walory uzyteczne - wrecz przeciwnie, dziela on po wylaczeniu bloczkow hamulcowych jako ostatni mechanizm anti-backlash, a wystrzelone 50 g nie ma problemow z napedem wodzika. Wiecej jeszcze - przy przewidywanych przeciazeniach preferuje zdecydowanie zsynchronizowany ze szpula na stale wodzik (pilkowalem nim w tym roku w Baltyku).
Podsumowujac - maszynka znalazla u mnie stale miejse w kadrze :mellow:
(Zdjecia rozebranych czworek moge Ci podeslac na priv.)
Pozdrawiam --Yacaré--
  • kedar lubi to

#7 OFFLINE   dziadzia

dziadzia

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPn.Mazowsze

Napisano 24 sierpień 2007 - 10:04

Serdeczne dzięki za wyczerpujące informacje. Chętnie skorzystam z fotek.Trochę zal, że 41 nie mozna kupić w USA. Chyba że znasz jakiś link w Stanach?Pozdrawiam - Piotr

#8 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 24 sierpień 2007 - 11:56

yacare, jesli chodzi o roznice w dlugosci rzutu to moze byc ze wynika to z innej - lzejszej i azurowej.. przynajmniej tak mi sie wydaje...

#9 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 24 sierpień 2007 - 12:27

@dziadzia: Jakos nie udalo mi sie skontaktowac bezposrednio, wiec zdjecia w zalaczniku - . Dlaczego potrzebujesz ten mlynek z USA? Jest bezproblemowo dostepny na niemieckim rynku...

@Mifek: Masz racje, szpula jest troche plytsza i bardziej filigranowa poprzez ten azur... za to ma dodatkowo lozysko oporowe wewnatrz...
Jedynym mankamentem tego mlynka jest jego ciezar - powaznie sie zastanawiam nad zmiana ramy na ta z 4601...

Na marginesie: Jak pmniejszyc zdjecie 3000 x 2000 pixeli na 100 kb, abe nie wyszlo takie mikroskopijne jak moje???

Pozdrawiam --Yacaré--

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  RN41-4601-2.jpg   97,63 KB   55 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  reel2.jpg   98,35 KB   72 Ilość pobraÅ„


#10 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 24 sierpień 2007 - 12:29

... i jeszcze szpulki...

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  Spool2.jpg   90,29 KB   47 Ilość pobraÅ„





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych