Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu Garcia Vendetta / Megabass czy inna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 23 luty 2013 - 13:58

No to spinning czy casting ?

#22 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 23 luty 2013 - 14:05

Coś mi śmierdzi ta aukcja z megabass sprzedający nie odpowiada i fotki nie pokazują całego kija ja odpadam , nie chce kupić rękojeści nowej za 1500zł a po drugie wydaje mi sie że w 10 dniu kwota już prawie 1100zł chyba ktoś specjalnie podbija coś mi tu śmierdzi niby ktoś się nie zna a ma podpiętą ryoge 1016 .



#23 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 23 luty 2013 - 14:08

no jak dla mnie to jest male maslo maslane... 

 

wedka chialbys miec na:

 

szczupaka

okonia

sandacza

 

pozniej dopisujesz jeszcze ze i suma

 

 

 

do polowu na:

żywiec, blacha, wobery, rippery

 

 

 

 

Powiem wprost - pogodzenie tych wszystkich elementow... jakby to powiedziec.. jak Ci sie uda to daj znac - gwarantuje ze swiatowi producenci wedzisk beda walic do ciebie drzwiami i oknami ...



#24 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 luty 2013 - 15:07

no jak dla mnie to jest male maslo maslane... 

 

wedka chialbys miec na:

 

szczupaka

okonia

sandacza

 

pozniej dopisujesz jeszcze ze i suma

 

 

 

do polowu na:

żywiec, blacha, wobery, rippery

 

 

 

 

Powiem wprost - pogodzenie tych wszystkich elementow... jakby to powiedziec.. jak Ci sie uda to daj znac - gwarantuje ze swiatowi producenci wedzisk beda walic do ciebie drzwiami i oknami ...

Mars Cast pogodzi :D  :D

Łowiłem nim na trupka, blachę, woblery i rippery, okonia i szczupaka, sandaczowi i sumowi też da radę myślę :D

Do tego np revo SX i nad wodę ;)



#25 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 23 luty 2013 - 16:59

Coś mi śmierdzi ta aukcja z megabass sprzedający nie odpowiada i fotki nie pokazują całego kija ja odpadam , nie chce kupić rękojeści nowej za 1500zł a po drugie wydaje mi sie że w 10 dniu kwota już prawie 1100zł chyba ktoś specjalnie podbija coś mi tu śmierdzi niby ktoś się nie zna a ma podpiętą ryoge 1016 .


Dobra dobra Andrzej my już wiemy, że to Twoja taktyka żeby zniechęcić kolegów od licytowania. Nie z nami takie sztuczki ;) ;) ;)

#26 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 23 luty 2013 - 17:19

A może to mój kij :D  na poważnie żarty żartami ale  ja już odpadam mówię całkiem poważnie nie kupuje ani nie licytuje go śmierdzi mi to na kilometr cała ta sprawa ,szanuje pieniądze a sprzedawca nie daje mi pewności co kupuję nawet nie ma danych który dokładnie to kij a jest ich sporo nawet o różny wyrzucie poszukacie kijków z tym uchwytem i zobaczycie że jest ich kilka . Zbyt mało o nim napisane  a na dodatek sam dolnik na fotkach nie macie podejrzeń ?



#27 OFFLINE   speedy24pl

speedy24pl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Błażej

Napisano 24 luty 2013 - 07:21

mifek masz zdecydowanie 100% rację, moja nieznajomość wędek dała o sobie znać...

może wybierzmy 2 wędki, 2 kołowrotki/multiplikator, 2 żyłki, przynęty, na szczupaka i suma, każda w takim przedziale 500-700zł, zależy mi na elastyczności/wytrzymałości, jaxony które oddałem miały skłonność do łamliwości...


Użytkownik speedy24pl edytował ten post 24 luty 2013 - 07:31


#28 OFFLINE   speedy24pl

speedy24pl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Błażej

Napisano 24 luty 2013 - 07:23

a co sądzicie o tym kiju abu garcia co link na początku załączyłem??

alb st. croix?



#29 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 24 luty 2013 - 07:50

speedy24pl... poczytaj trochę forum, szczególnie dział baicastingowy (jest tego tyle, że ci na kilka dni starczy... albo i nocy...), wtedy łatwiej ci bedzie sprecyzować swoje potrzeby ("nieznajomosć wędek", jest tu najmniej istotna)... na tę chwilę nie bardzo wiadomo, czy próbujesz zbroić się pod casta z multikiem... czy też jest ci to obojetne i może być klasyczny spinn z nazwijmy ją klasyczną korbą... wbrew pozorom, jest to bardzo istotne :) ...



#30 OFFLINE   speedy24pl

speedy24pl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Błażej

Napisano 24 luty 2013 - 07:54

cast z multiplikatorem - to chciałbym, tylko nie znam się na sprzęcie tak za bardzo i nie wstydzę się przyznać, forum przeczesuję ciekawe tematy, ciekawe rzeczy, można się doedukować dobrze!

jednak chciałbym zostać tu z tematem dla Was nie obcym

 

dziękuję za każdą odpowiedź i pomoc Wam wszystkim



#31 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 24 luty 2013 - 08:16

... jeśli to ma być cast z multiplikatorem proponowałbym złożyć najpierw jeden średniociężki zestaw (pod szczupaczka, który powinien poradzić sobie z przyłowem w postaci sumka)... do maja powinieneś zdążyć ;) ... pierwsze dwa-trzy miesiące dadzą ci odpowiedź, czy to jest "miłość, czy to jest kochanie"... jak załapiesz temat, będziesz miał odłożoną kasę na dalsze inwestycje (i co najważniejsze poznasz swoje "nowe" potrzeby, a to istotne...)... jeśli temat ci nie podejdzie (cast/multik), kupisz zwykły "badyl" ze zwykłą korbą... październik, listopad przełowisz jak lubisz (lub jak polubisz)...



#32 OFFLINE   tratox

tratox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 luty 2013 - 11:58

Witam podpinam się do tematu, mam zamiar zacząć przygodę z castem, interesuje mnie wędka abu vendetta lub okuma black rock która będzie lepsza? o vendetta dobre opinie wyczytałem na tackletour a o okumie na tym forum, moje ulubione przynęty to mały jerkbait vision 110 (14g) i gumy phantom 10cm to waga 11g plus główki 5-7g. Co chodzi o multik nie mam pojęcia co kupić żeby nie zbankrutować przede wszystkim... poradzicie ?:D



#33 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 24 luty 2013 - 12:47

... moje ulubione przynęty to mały jerkbait vision 110 (14g) i gumy phantom 10cm to waga 11g plus główki 5-7g. Co chodzi o multik nie mam pojęcia co kupić żeby nie zbankrutować przede wszystkim... poradzicie ? :D

... ja tu widzę np. abu premiera, ale mogę się mylić...



#34 OFFLINE   tratox

tratox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 luty 2013 - 13:09

kurde 900zł za ten multik ?



#35 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 24 luty 2013 - 13:20

Witam podpinam się do tematu, mam zamiar zacząć przygodę z castem, interesuje mnie wędka abu vendetta lub okuma black rock która będzie lepsza? o vendetta dobre opinie wyczytałem na tackletour a o okumie na tym forum, moje ulubione przynęty to mały jerkbait vision 110 (14g) i gumy phantom 10cm to waga 11g plus główki 5-7g. Co chodzi o multik nie mam pojęcia co kupić żeby nie zbankrutować przede wszystkim... poradzicie ? :D


Zastanów się nad kijem Okuma black rock 5-25g. Multiki jakie mogę Ci polecić to Curado 201e7 , ABU SX / STX , Shimano Citica 201e myślę , że jak poczytasz znajdziesz jeszcze sporo propozycji , które spełnią Twoje oczekiwania. Poczytaj na forum dużo jest na ten temat napisane.

 

 

kurde 900zł za ten multik ?

Niestety, nie są to tanie rzeczy :)



#36 OFFLINE   tratox

tratox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 luty 2013 - 13:55

Myślałem że od 14g to będą tańsze multiki ale ok wezmę to pod uwagę

#37 OFFLINE   maxtip

maxtip

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 608 postów
  • Lokalizacjamiejscowy

Napisano 24 luty 2013 - 14:16

Myślałem że od 14g to będą tańsze multiki ale ok wezmę to pod uwagę

... jest jeszcze giełda... ostatnio przemknął tam jakiś premierek w dobrej kasie... tyle, że używka... trzeba obserwować, to będzie taniej...



#38 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 24 luty 2013 - 14:30

Witam , też bym postawił na uzywke, ja tak zrobiłem i nie załuje, kupiłem na giełdzie scorpiona 1001 za cztery stówki w super stanie.



#39 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 luty 2013 - 14:33

Bez przesady, za 4-5 stówek spokojnie SX czy nawet czasem premiera kupisz, choćby u nas na giełdzie.

Moim zdaniem - od 8-10g sx spokojnie daje radę, a jest jednym z najtańszych niskich profili nie wykonanych z gównolitu



#40 OFFLINE   tratox

tratox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 luty 2013 - 15:05

http://allegro.pl/ab...3026890696.html to na być ten? To wolę dopłacić te 60 zł do nowego




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych