Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jakie echo za około 3-4tyś z gps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pio76

pio76

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaChełm
  • Imię:Piotr

Napisano 12 marzec 2013 - 22:14

Witam...też zamierzam kupić echo tylko ELITE 5 DSI z gps, a teraz patrzę, że ta 7 ma DSI i także możliwość klasycznego obrazowania. Może warto dołożyć jakieś 1200zł (bo taka jest różnica w cenie) i kupić 7. Nie wiem jak sprawdza się DSI, czy lepiej niż klasycznie...? Może doradzicie.. Dzięki



#22 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 13 marzec 2013 - 09:14

Jak masz kasę i chcesz łuki,scan dna, gps czyli 3 w 1 to bierz Elitkę 7. Fakt pewnie trzeba mieć min. z 14ah żelowkę ale jak mi kolega powiedział to już jest sprzęt wyższej klasy.



#23 OFFLINE   lewyspec

lewyspec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 485 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 marzec 2013 - 15:36

Witam

Kolego poznałeś swoje wody,miejscówki na "starym"echu.jeśli myślisz,że kupując echo za cztery tysiące będziesz lepszym wędkarzem to się mylisz.Co się liczy,ukształtowanie dna,kamienie,dołki,górki,wszystko Twoje stare echo pokazało,jeśli byłeś spostrzegawczy to wszystkie charakterystyczne  obiekty byłeś w stanie zapamiętać.Prawidłowością jest,że każdy zmierza ku lepszemu,ale szczerze powiedziawszy co Ci nowe echo pokaże,kolorowy ładniejszy obraz,będziesz mógł pochwalić się przed kolegami,że masz wysoki model.

Ps.Łowię na bardzo dużym jeziorze,poświęciłem na zbadanie zbiornika kilka sezonów,teraz pływam bez echa i lokalizuję swoje miejscówki na podstawie charakterystycznych miejsc na lądzie.

A tutaj kolego to bym polemizował :) tyle wody co jest u nas (jeziora łączące się z rzekami i zalewem Szczecińskim), kamieni, dołków, górek itd, nie da się zapamiętać, ten sprzęt się przyda nie tylko w namierzaniu domków ryb :-) ale w ich zapamiętywaniu też.Ostatnio wypływałem z kolegą na jeziorze Dąbie we mgle, i chociaż od kilkunastu lat on tam pływa mgła zrobiła z nas ślepców pływaliśmy około godziny na slepo. Gps na tak dużych jeziorach i obszarach (zapamiętywanie kamieni itd)naprowadzanie do celu- domu, plus dobre odwzorowanie dna, a przy okazji przy szybkich przelotach łuki , to super narzędzie i frajda.Ale dzięki za wyjaśnienie :rolleyes: pozdrawiam



#24 OFFLINE   fishingman

fishingman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 marzec 2013 - 21:49

Witam . Pozwolcie Ze sie Podlacze do tematu. Z echosadami mam juz kilka lat do czynienia, powiem krotko tanie modele to bezsensowna inwestycja . Dzialaja poprawnie gdy sa tylko nowe nastepny sezon to 85% to bledne informacje , powod malo stabilne oprogramowanie , szlabsze przetworniki itd , niejednokrotnie to przerabialem , w Ubieglym sezonie plywalem na HDS 8  2gen  i powiem wam tragedia na wodzie , ten sezon to HB 1198c si . Polecam Zakupy w USA tam sprzet polowe tanszy a z polskim softem niema problemu , kazde echo czy to Hb czy lowrance posiadam softy w pl 



#25 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 30 marzec 2013 - 08:29

kazde echo czy to Hb czy lowrance posiadam softy w pl 

do humminbirda podobno nie da sie wgrac polskiego softu.



#26 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 marzec 2013 - 13:36

Da się, to się da. To tylko kwestia kasy



#27 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 30 marzec 2013 - 13:42

Jezeli sie da to prosze o namiary osoby ktora sie tym zajmuje, chetnie skorzystam :)



#28 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 marzec 2013 - 15:17

Napisz do mnie na priva, podam namiary. Albo zadzwoń do mnie na 66 999 55 69



#29 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 marzec 2013 - 15:31

Dla ścisłości dodam tylko, że jest to możliwe w echosondach Humminbirda, które mają możliwość aktualizowania software poprzez połączenie z komputerem lub bezpośrednio z karty SD. Czyli musi mieć slot na karty lub łącze komputerowe. Tym samym wszystkie proste modele odpadają.



#30 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 marzec 2013 - 16:46

Czesc
Ten model masz z polskim menu, ostatnio sprawdzalem bedac w sklepie.
http://www.cabelas.c...-gpssonar-combo

 

bo w Kanadzie są wersje International C"X", sam kupowałem w Kanadzie


Użytkownik bazyloss edytował ten post 30 marzec 2013 - 16:51


#31 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 marzec 2013 - 16:48

wgrywanie Softu z systemem metrycznym u "tego Pana" 400-700zł, ale do następnej aktualizacji :) potem znowu kasa



#32 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 marzec 2013 - 16:50

A tutaj kolego to bym polemizował :) tyle wody co jest u nas (jeziora łączące się z rzekami i zalewem Szczecińskim), kamieni, dołków, górek itd, nie da się zapamiętać, ten sprzęt się przyda nie tylko w namierzaniu domków ryb :-) ale w ich zapamiętywaniu też.Ostatnio wypływałem z kolegą na jeziorze Dąbie we mgle, i chociaż od kilkunastu lat on tam pływa mgła zrobiła z nas ślepców pływaliśmy około godziny na slepo. Gps na tak dużych jeziorach i obszarach (zapamiętywanie kamieni itd)naprowadzanie do celu- domu, plus dobre odwzorowanie dna, a przy okazji przy szybkich przelotach łuki , to super narzędzie i frajda.Ale dzięki za wyjaśnienie :rolleyes: pozdrawiam

 

boczny sonar to zupełnie nowa/wyższa płaszczyzna badania wody, trudno porównać ze zwykłym stożkiem (z wyłączeniem DI/DS bo to lipa jakim mało i tutaj lepszy wg mnie jest klasyczny stożek)



#33 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 marzec 2013 - 19:07

wgrywanie Softu z systemem metrycznym u "tego Pana" 400-700zł, ale do następnej aktualizacji :) potem znowu kasa

Pytanie było czy się da a nie za ile... A koszt kolejnej aktualizacji jest w zasadzie symboliczny :) . I pytanie kolejne czy następna aktualizacja jest potrzebna. Bo co nam po aktualizacji która uruchamia np. tylko protokół NMEA 2000, skoro nie mamy żadnego urządzenia które będzie z tego korzystało ? Aktualizacje mają w zasadzie tylko dawać  poczucie, że producent myśli o kliencie. Wgrywanie wszystkich kolejnych aktualizacji to nieporozumienie. Zawsze warto przeczytać co nowa aktualizacja wnosi nowego i wtedy okazuje się, że wgranie co którejś kolejnej ma sens. No chyba, że jak tylko raz w historii aktualizacji  się zdarzyło aktualizacja do urządzeń wyposażonych w SideImaging dodawała DownImaging.



#34 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 marzec 2013 - 19:24

spokojnie można dla 798 zostać przy 5.59, np. 6.57 dodała mnóstwo błędów i szybko musieli wypuścić 6.61, aby to wyprostować :)

ja kupiłem z chyba 3.25 i w między czasie parę ważnych rzeczy dodano lub poprawiono

 

a co do symbolicznej kwoty to nie do końca, bo 100zł + przesyłka kurierska w obie strony to parę groszy już jest


Użytkownik bazyloss edytował ten post 30 marzec 2013 - 19:25


#35 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 30 marzec 2013 - 20:44

Najlepiej kupić wersję International, wiemy to wszyscy i nikt tego nie neguje. Tylko, że nie każdy może, no i co z tymi którzy dostali taki fant z US ?



#36 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 marzec 2013 - 21:07

ja nie twierdze, że to nie ma zupełnie sensu, znam nawet takich co używają w PL systemu imperialnego i się przyzwyczaili (z głębokością nie ma większego problemu, jedynie temperatury nie da się przeliczyć w głowie na szybko)



#37 OFFLINE   Kajtelek2

Kajtelek2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1334 postów
  • LokalizacjaAluminiowe Miasto

Napisano 30 marzec 2013 - 22:15

Witam . Pozwolcie Ze sie Podlacze do tematu. Z echosadami mam juz kilka lat do czynienia, powiem krotko tanie modele to bezsensowna inwestycja . Dzialaja poprawnie gdy sa tylko nowe nastepny sezon to 85% to bledne informacje , powod malo stabilne oprogramowanie , szlabsze przetworniki itd , niejednokrotnie to przerabialem , w Ubieglym sezonie plywalem na HDS 8  2gen  i powiem wam tragedia na wodzie , ten sezon to HB 1198c si . Polecam Zakupy w USA tam sprzet polowe tanszy a z polskim softem niema problemu , kazde echo czy to Hb czy lowrance posiadam softy w pl 

Dlaczego tak sądzisz, że tylko nowe są dokładne ,a po jakimś czasie tracą swoje parametry ? Seria HDS to już wysoka półka w sonarach i cieszy się uznaniem,coś mi się w to nie chce wierzyć.Dla przykładu kilkuletnie Lowrance X-125 pracują mimo upływu lat, ludziska mało narzekają.Seria starsza LMS ci co mają do dziś użytkują i jakoś pozbyć się ich nie chcą.


Użytkownik Kajtelek2 edytował ten post 30 marzec 2013 - 22:23


#38 OFFLINE   redrik

redrik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjakanada
  • Imię:Rafał

Napisano 31 marzec 2013 - 18:00

Wszyskie echa z kanady mają możliwość wyswietlania stopni Celsjusza i metrów.

Humminbird, lowrance za wyjątkiem wersji hds mają polskie menu.



#39 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaTychy

Napisano 01 kwiecień 2013 - 21:14

oj nie wszystkie, mailowalem z wieloma internetowymi kanadyjskimi sklepami i tylko jeden mial interesujace mnie echo z systemem metrycznym, oczywiscie drozsze niz w usa i sklep ten nie wysyla poza kanade. Mowie o humminbirdzie.



#40 OFFLINE   fishingman

fishingman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 kwiecień 2013 - 21:29

witam . chcecie polaka do kazdego echa humminbira pisz sms 884 249 499 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych