Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

WŚ 12/05


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 listopad 2005 - 13:08

Witam,
Dzisiaj wpadł w moje ręce nowy numer WŚ 12/05. Muszę powiedzieć, że ten numer jest bardzo dobry i ciekawy. Na wstępie chciałbym pogratulować Jackowi Stępniowi za tytuł mistrza Polski. Czytając relację nie ma wątpliwosci, że Jacek należy do elity polskiego spinningu - profesjonalizm. Serdecznie gratuję!

W numerze ciekawa kontynuacja artykułów o trollingu Marka Szymańskiego. W połączeniu z poprzednimi stanowi dobrą całość a w efekcie powstaje smaczek na większą specjalizację w tym kierunku. Artykuły o wielkich przynętach oraz o gumowych monsterach bardzo mi się podobają! Dodatkowo w numerze piękne relacje z Kanady (Yukon oraz Ontario). Wspaniałe relacje i dobre zdjęcia. O artykułach Cezarego Karpińskiego nie będę duzo mówił - jak zwykle ciekawe i na wysokim poziomie. Poza tym kilka drobnych artykułów.

Przeczytałem również rozważania Jacka Kolendowicza na temat plecionki. Chcialbym tylko zadac pytanie Panu Jackowi jak sprawdzał widoczność fluorocarbonu pod wodą? Cytuję: Zwolennicy fluorocarbonu twierdzą, że jest niewidoczny w wodzie i mniej płoszy ryby. To bajka wymyślona przez producentów - ja ten przypon widzę w wodzie więc ryby pewnie też. Panie Jacku jak pan to sprawdzał? Głowa pod wodę i obserwacja linki? Fluorocarbon jest prawie niewidoczny dla ryby. Współczynni załamania wody to 1,33 (tzw. refractive index) natomiast dobrych linek fluorocarbonowych około 1,4, a dla żyłki ponad 1,5. Tak więc widać, że fluorocarbon zdecydowanie mniej załamuje światło niż zwykła żyłka czyniąc go praktycznie niewidocznym pod wodą (trzeba mieć ten sam punkt odniesienia - więc mam nadzieję, ze Pan Jacek pofatygował się włożyć głowę pod wodę). Poza tym fluorocarbon może zdradzać jeszcze odbicie światła od ścianek, ale na pewnych głębokosciach nie ma to najmniejszego znaczenia.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 listopad 2005 - 13:13

I ja bardzo lubie czytać WŚ. Niestety w artykułąch pojawia się coraz więcej literóek oraz błędów, co moim zdaniem w szanowanującej się gazecie raczej ni epowinno mieć miejsca. Odnoszę wrażenie jakby dział odpowiedzialny za korekte miał wolne od ładnych paru miesięcy... A szkoda...

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 listopad 2005 - 13:15

Ja mifku nie narzekam :D Generalnie to nawet nie zauważyłem :mellow:

Pozdrawiam
Remek


#4 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 listopad 2005 - 14:20

Może się trochę czepiam, może jestem estetą, ale w innych gazeciorkach tego nie ma... Szkoda, bo swego czasu była to moja ulubiona gazetka :mellow: ... Była...

#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 listopad 2005 - 12:39

Podzielam zdanie remka, bardzo dobry numer wyszedł redakcji WŚ.
A fotki z Kanady - rewelacja!!!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych