Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3333 odpowiedzi w tym temacie

#681 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 10 czerwiec 2013 - 09:16

W tej łódce nie ma miecza. Ona tylko z wierzchu wygląda na żaglówkę bez takielunku. Dno jest płaskie(prawie) i ma trzy kile dwa po bokach mniejsze i jeden większy na środku, płynie do bólu prosto i w ogóle nie kiwa się na boki. Boczny wiatr no to coż na elektryku go nie oszukasz, ale dzięki kilom trzyma kierunek. Zanurzenie łajby całe 20cm) Ostatnio staliśmy z Tomkiem na rufie i tak mówiliśmy że aż się prosi o pożądny pałąk z nierdzewki i z 6 uchwytów.

  White Willow łódka podróżuje na przyczepie Brenderupp 815 którą sam do niej przystosowałem wykorzystując fabryczne części. Łatwo nie było bo dno łajby dosyć nietypowe. Przy pierwszym slipowaniu z tej przyczepy miałem obawy czy mi wszystko wypali co sobie pomierzyłem, wyliczyłem itd. Okazało się, że slipowanie dziecinnie proste i tylko jedna rolka wymagała lekkiej korekty.  Cały zestaw jest na tyle mały, że można bez problemu slipować nawet w dosyć trudnych miejscach. Ja to ostatnio robiłem z dzikiej błotnistej plaży po mega ulewie w błocie po kostki. W sumie w połączeniu z autem typu suv(Rav4) bardzo fajna pływająca przyczepa kempingowa.


  • Pumba lubi to

#682 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 czerwiec 2013 - 09:52

Baja! :)

Kawał burty, spory dryf pewnie będzie, ale na falę na duże akweny to miód. Z resztą - chyba nic nie ma większego dryfu niż guma, a i to można ogarnąć.



#683 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 czerwiec 2013 - 10:41

Jaka to łódka ta kabinówka , kto ją produkuje ?



#684 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 10 czerwiec 2013 - 13:40

http://www.jachty-ka...pl/karas450.htm

Ja mam inną zabudowę niż na zdjęciach. Drewno jest ładniejsze, nie takie ciemne i wszystko mam wyklejone materiałem. Na str. 26 tego wątku masz moją w środku.



#685 OFFLINE   shorty

shorty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 10 czerwiec 2013 - 14:22

Krisu a jeśli można wiedzieć ile Cie kosztowała ta łódka? Nie widziałem cen na stronie a szczerze powiem, że mnie zaciekawiła.

#686 OFFLINE   Krisu23

Krisu23

    Zniewalam okazy

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2620 postów
  • LokalizacjaPensjonat pod pstrągiem

Napisano 10 czerwiec 2013 - 18:48

Masz prv


  • shorty lubi to

#687 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 czerwiec 2013 - 13:31

Witam Panowie

Stary Karaś 450 będzie przebudowywany. Nie ma go. W tej chwili są do zamówienia i kupienia te dłuższe Karasie 5 metrowe i to w wersji nie żaglowej ale pod nasze wędkarskie potrzeby...

Przed chwilą rozmawiałem z producentem.

Konkretny Gość.

 

Pozdrawiam

Alek



#688 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 17 czerwiec 2013 - 22:45

Moie plywadło w całei okazałosci jeszcze mocno nie testowane bo silnik na dotarciu ale za to już mocno ubrudzone :)

Załączone pliki



#689 OFFLINE   arti-zander

arti-zander

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 130 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Budzik Budziński

Napisano 21 czerwiec 2013 - 09:52

coś się pokiełbasiło :/


Użytkownik arti-zander edytował ten post 27 czerwiec 2013 - 22:07


#690 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 październik 2013 - 18:55

A to moje nowe laboratorium wędkarskie. :)

Dostałem od jednego , znajomego holendra ponton Aquatec 265 i do tego silnik Evinrude 6 koników 2t i jakiś zbiornik Yamahy.

Wsio za darmo (właściwie za 1 sandacza) i wsio sprawne.

Załączony plik  P1060623.JPG   115,47 KB   129 Ilość pobrańZałączony plik  P1060639.JPG   115,01 KB   139 Ilość pobrań

 

Przy okazji chciałem zapytać czy macie jakiś patent na doczyszczenie pontonu???

Leżał chyba jakiś czas do góry "nogami" na strychu i wszystko co białe ma jakieś brązowawe zacieki.

Wszystkiego już próbowałem i cholerstwo nie schodzi. :angry:

Załączony plik  P1060636.JPG   92,68 KB   106 Ilość pobrańZałączony plik  P1060637.JPG   119,87 KB   89 Ilość pobrańZałączony plik  P1060638.JPG   95,31 KB   69 Ilość pobrań


Użytkownik makamba edytował ten post 07 październik 2013 - 18:57


#691 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 07 październik 2013 - 19:02

Kiedyś zajechałem na myjnie z przyczepką, wyleciał facet i zaczął mi obsikiwać ponton, nie wiem co to byłoale latał do okoła i mruczał coś że to specjalistyczny preparat do potonu, jak się później okazało facet też wędkarz pontonowy, nie pamiętam nazwy ale działało cholernie skutecznie, co najważniejsze gumaka nie uszkodziło. Jeśli bardzo Ci zależy podjadę i zapytam.
  • makamba lubi to

#692 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 07 październik 2013 - 19:23

Kiedyś zajechałem na myjnie z przyczepką, wyleciał facet i zaczął mi obsikiwać ponton, nie wiem co to byłoale latał do okoła i mruczał coś że to specjalistyczny preparat do potonu, jak się później okazało facet też wędkarz pontonowy, nie pamiętam nazwy ale działało cholernie skutecznie, co najważniejsze gumaka nie uszkodziło. Jeśli bardzo Ci zależy podjadę i zapytam.

Nie żebyś specjalnie jechał , ale jakbyś był kiedyś w okolicy tej myjni i przy okazji zapytał co to był za specyfik - to byłbym bardzo wdzięczny. ;)



#693 OFFLINE   tete

tete

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów

Napisano 07 październik 2013 - 20:43

Nie żebyś specjalnie jechał , ale jakbyś był kiedyś w okolicy tej myjni i przy okazji zapytał co to był za specyfik - to byłbym bardzo wdzięczny. ;)

To jest niezłe http://www.bosman.sk...niger-0,5L/1379

Czyściłem tym podobne zabrudzenia


Użytkownik tete edytował ten post 07 październik 2013 - 20:44

  • makamba lubi to

#694 OFFLINE   marcin1521

marcin1521

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 163 postów

Napisano 08 październik 2013 - 16:19

:)Ja posiadam suzuki 25hp zakupiony w  made in Italia podpięty pod aluminową łajbę 415 płasko denna w układzie V   plusy są takiej jak rybki nie biorą można poszaleć po wisełce



#695 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 październik 2013 - 17:06

Tete dzięki za link, mnie też się przyda. Chociaż na ciemno zielonym kolibrze tak mocno syfu nie widać :)

btw moderator mógłby rozszerzyć nazwę tematu o pontony :)



#696 Guest_Horn_*

Guest_Horn_*
  • Guests

Napisano 14 październik 2013 - 14:44

Przy 30KM mógłbyś wszystko załatwić tym http://www.marco-mar...index.php?id=30

 

Jaki jest sens zakładania większego i cięższego silnika aby następnie spowolnić( te klapy makabrycznie spowalniają) łódź celem prawidłowego pływania w ślizgu jak jest na mniejszym silniku?   :ph34r:  -czy po to by wydać kasę na droższy silnik, więcej wydać na paliwo i dać zarobić na trym klapach? ;)  

 

Jeszcze nawiązując do tematu wątku.

 

Pokażę Wam pewną moją wyjątkową ( nigdy jej nie zapomnę) łódź której już nie posiadam. Wypływałem na niej około 2 tys godzin i przewiozłem blisko 3 tys. pasażerów na różnej długości rejsach.

 w tej chwili robi dalej karrierę pływając po Niemnie 

http://kresy24.pl/39...ola-po-niemnie/


Użytkownik Horn edytował ten post 14 październik 2013 - 15:23


#697 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 14 październik 2013 - 16:23

ja czyściłem podobne rzeczy cilit kamień i rdza



#698 OFFLINE   JAKO

JAKO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 20 październik 2013 - 19:25

Moie plywadło w całei okazałosci jeszcze mocno nie testowane bo silnik na dotarciu ale za to już mocno ubrudzone :)

Dbaj o silnik a będziesz z niego bardzo zadowolony, małyTohatsu to bardzo dobry wybór.



#699 OFFLINE   Maciek1

Maciek1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 365 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 20 październik 2013 - 19:45

Jestem zadowolony po sezonie pływania żadnych problemów chodzi jak zegarek oby tylko tak dalej. :) :)



#700 OFFLINE   kapi81

kapi81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Piotr

Napisano 03 listopad 2013 - 21:11

A oto moje pływadełko sobotni zakup , na razie bez silnika , czeka az uzbieram trochę miedzi i cos się uwiesi z tylu.

Teraz zaczynam odrabiać dług u żony hehehhe. Zakupiona u koilegi z forum Horna, mam nadzieje ze obydwie strony będą zadowolone ja do maja 2014 już nie popływam to nie ocenie.

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych