Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#2061 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 18 maj 2018 - 18:05

To i ja się wypowiem. łódź romana 440 z polmiru. Silnik Yamaha 20km. Waga łodzi około 160kg waga silnika około 60kg. zbiornik paliwa 25l kotwice 14 i 9 kg. Prędkość z jedną osobą (95kg) 40km/h Prędkość maksymalna z 3 facetami 30km/h. Ogólnie jestem zadowolony, moja pierwsza łódź. Łódź z laminatu, wysokie burty i bardzo stabilna. Pływałem na razie kilka razy i póki co jestem zadowolony. Pozdrawiam

Daj fotki jakieś.

#2062 ONLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 18 maj 2018 - 19:18

To i ja się wypowiem. łódź romana 440 z polmiru. Silnik Yamaha 20km. Waga łodzi około 160kg waga silnika około 60kg. zbiornik paliwa 25l kotwice 14 i 9 kg. Prędkość z jedną osobą (95kg) 40km/h Prędkość maksymalna z 3 facetami 30km/h. Ogólnie jestem zadowolony, moja pierwsza łódź. Łódź z laminatu, wysokie burty i bardzo stabilna. Pływałem na razie kilka razy i póki co jestem zadowolony. Pozdrawiam

Fajny zestaw.

Daj jakiś film. Bo kolega na takiej samej łodzi nie może osiągnąć takich wyników.



#2063 OFFLINE   rewolwerowiec

rewolwerowiec

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Elmir
  • Nazwisko:Melkor

Napisano 18 maj 2018 - 19:44

Nie nagrałem ale spoko. Następnym razem nagram i wrzucę. Pozdrawiam



#2064 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 18 maj 2018 - 19:49

Ja na Romanie i 25km Yamaha płynę lekko 40km/h we dwie osoby plus graty.

#2065 ONLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 maj 2018 - 00:10

Ale 25 to nie 20 ate 5 kucyków to naprawdę sporo daje.
mialem kupić romane razem z koleģą żeby było taniej ale się wyłamałem. Trafiła się okazja kupna za te same pieniądze aluminiaka 450 .p
Ja wykręcam max 42 a kolega 32.
Ciekawe czy ktoś ważyl swoją łódkę?
Czy na prawdę waży te 160kg czy czasem nie jest to 140kg.
  • @Brig lubi to

#2066 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 20 maj 2018 - 18:50

A to mój zestaw

Załączone pliki


Użytkownik bociekgc8 edytował ten post 20 maj 2018 - 18:51


#2067 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1470 postów

Napisano 20 maj 2018 - 19:02

Co za motorek?

#2068 OFFLINE   puszek7

puszek7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 662 postów
  • LokalizacjaWM OST M
  • Imię:Przemek

Napisano 20 maj 2018 - 20:01

I co to za krypka?


Tapatalkniete z iPhone 7

#2069 OFFLINE   bociekgc8

bociekgc8

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjakraków

Napisano 20 maj 2018 - 21:25

318 km w zestawie z gańcza 465
  • psulek i womaly23 lubią to

#2070 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 21 maj 2018 - 13:22

Już tyle tu jestem a ciągle zapominam to w końcu wstawie :)

To moje pływadełka + holowniczek do nich.

RF420+ Mercury30 na większość wypadów 

na małe wody ciężko dostępne miejsca i elektryka został ABC385 bo za tyle co przy sprzedaży oferowano wolałem go zostawić .( we dwóch nieść można jak dojazdu nie ma )

Załączone pliki


Użytkownik Tubylec1982 edytował ten post 21 maj 2018 - 13:23


#2071 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 22 maj 2018 - 22:03

Możesz porównać ABC385 do RF420? ABC385 tylko na małe zbiorniki, tzn. na jakie? 



#2072 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 23 maj 2018 - 15:16

Wiesz co pływam nim przeważnie tam gdzie nie można na spalinie  . RF na elektryku to pomyłka jakaś ledwo to to pełznie i manewrować ciężko.  pewnie z przyzwyczajenia do spaliny a i nie chce mi się demontować Mercurego 30 z RF bo może wtedy inaczej by było.  J.Dąbie koło krosna odrzańskiego , Jelito/Giełt .   No i tam gdzie nie mogę wjechać do wody żeby RF-a zwodować.  ABC można przenieść we dwóch .        A porównując to RF zdecydowanie więcej miejsca / płaska podłoga / solidność konstrukcji /wyższe burty / schowki/   W abc niskie ławki i plecy trochę bolą ale we dwóch spokojnie stać można . Choć ABC jest moim zdaniem stabilniejsze w sensie bujania poprzecznego. jest jak by bardziej do wody przyklejone pewnie z racji kila. Na 15 yamaha objeżdżał  RF z 30 tak z ciekawości sprawdzałem choć nie wiele      Jak coś konkretnego to proszę o pytania :)  


Użytkownik Tubylec1982 edytował ten post 23 maj 2018 - 15:19


#2073 OFFLINE   Boczek322

Boczek322

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 postów
  • Lokalizacjawarmia i mazury
  • Imię:Kamil

Napisano 23 maj 2018 - 18:49

 Na 15 yamaha objeżdżał  RF z 30 tak z ciekawości sprawdzałem choć nie wiele     

trochę dziwne ?... :o  pływałem z kolegą na abc z y-ha 15 prędkość niecałe 34 ,a na rf 390 mam 36 z małym haczykiem



#2074 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1601 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 23 maj 2018 - 20:45

Rf390 to nie 420.

#2075 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 23 maj 2018 - 21:12

Wiesz co pływam nim przeważnie tam gdzie nie można na spalinie . RF na elektryku to pomyłka jakaś ledwo to to pełznie i manewrować ciężko. pewnie z przyzwyczajenia do spaliny a i nie chce mi się demontować Mercurego 30 z RF bo może wtedy inaczej by było. J.Dąbie koło krosna odrzańskiego , Jelito/Giełt . No i tam gdzie nie mogę wjechać do wody żeby RF-a zwodować. ABC można przenieść we dwóch . A porównując to RF zdecydowanie więcej miejsca / płaska podłoga / solidność konstrukcji /wyższe burty / schowki/ W abc niskie ławki i plecy trochę bolą ale we dwóch spokojnie stać można . Choć ABC jest moim zdaniem stabilniejsze w sensie bujania poprzecznego. jest jak by bardziej do wody przyklejone pewnie z racji kila. Na 15 yamaha objeżdżał RF z 30 tak z ciekawości sprawdzałem choć nie wiele Jak coś konkretnego to proszę o pytania :)


A jaka masz prędkość na rf i 30 merkury?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2076 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 23 maj 2018 - 21:23

Wiesz co pływam nim przeważnie tam gdzie nie można na spalinie  . RF na elektryku to pomyłka jakaś ledwo to to pełznie i manewrować ciężko.  pewnie z przyzwyczajenia do spaliny a i nie chce mi się demontować Mercurego 30 z RF bo może wtedy inaczej by było.  J.Dąbie koło krosna odrzańskiego , Jelito/Giełt .   No i tam gdzie nie mogę wjechać do wody żeby RF-a zwodować.  ABC można przenieść we dwóch .        A porównując to RF zdecydowanie więcej miejsca / płaska podłoga / solidność konstrukcji /wyższe burty / schowki/   W abc niskie ławki i plecy trochę bolą ale we dwóch spokojnie stać można . Choć ABC jest moim zdaniem stabilniejsze w sensie bujania poprzecznego. jest jak by bardziej do wody przyklejone pewnie z racji kila. Na 15 yamaha objeżdżał  RF z 30 tak z ciekawości sprawdzałem choć nie wiele      Jak coś konkretnego to proszę o pytania :)  

 

Spoko dzięki - mniej więcej o to mi chodziło. ABC to dobra łódka w swojej cenie, szybka nawet na elektryku i jak piszesz bardzo stabilna. Kiedyś wychodziłem z założenia, że burty w łódce na jezioro muszą być bardzo wysokie, ale życie uczy, że nie do końca tak jest, szczególnie gdy się pływa w zasadzie wyłącznie na elektryku. Gdy bardzo mocno wieje na takiej łódce robi się co prawda niebezpiecznie, ale wtedy ze względu na wiatr nie porzucasz komfortowo nawet z dużej łodzi. Natomiast łódka z niższą burtą i przyjazną prędkości bryłą zawsze będzie szybsza (a różnica prędkości rzędu 2 km/h dla użytkownika elektryka to bardzo dużo) i często stabilniejsza, bo jak piszesz jest bliżej wody.



#2077 OFFLINE   Tubylec1982

Tubylec1982

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 24 maj 2018 - 08:52

Na rf obecnie mam 38 w dwie osoby i majdan  , trochę bawiłem się śrubami żeby dopasować i trymem bo dużo daje jak się okazało .  szkoda że nie miałem echo na abc żeby sprawdzić ile leci choć w RF 2aku były i trochję  szpeju i może to miało znaczenie aż takie no i nie wiem jak kierownik gazował hehe zresztą nie ważne bo tylko zabawa 1- razowa . Chciałem ją sprzedać ale bez silnika z przyczepa więcej jak 2-2.5 nie mogłem dostać to lepej było zostawiać zamiast kupować gumiaka .   Trochę wkurzało że chlapie jak się szybko płynie.   Na elektryku jej to nie grozi . i masz rację jak na tą kasę jest godna polecenia na początek choć na miejscu producenta jednak dołożył bym parę kilo laminatu żeby nie był przezroczysty miejscami . Na upartego w 3os da się spiningować choć trza się zgrać 



#2078 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 24 maj 2018 - 14:03

Zawsze można parę stówek położyć przy zakupie i będzie więcej laminatu :) Łódka jest tańsza od konkurencji więc i tak się kalkuluje. Dla mnie duży plus to, że dorabiasz sobie płytę między bakisty i robi się fajny pokład do jerkowania. 


  • Robson1981 lubi to

#2079 ONLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 27 maj 2018 - 19:56

Przesiadka z RF 390 na 405 ( niby niewiele ale jednak sporo ) , dzisiaj udało się coś popływać i jest duży + w stosunku do wcześniejszej konstrukcji ...szybsze wejście w ślizg , wyższa prędkość max , łódeczka ogólnie dużo ''lżej'' daje się sterować  ;) pozostaje jeszcze doposażyć w kilka fantów i będzie petarda !!!

 

Ps. Przyczepka dedykowana również pod FOX-a - polecam ...

 

Załączony plik  f1.jpg   62,44 KB   41 Ilość pobrań

Załączony plik  f2.jpg   73,71 KB   41 Ilość pobrań

Załączony plik  f4.jpg   50,5 KB   41 Ilość pobrań

Załączony plik  f5.jpg   68,99 KB   39 Ilość pobrań

Załączony plik  f6.jpg   72,86 KB   39 Ilość pobrań

Załączony plik  f7.jpg   49,82 KB   40 Ilość pobrań

Załączony plik  ppp.jpg   140,54 KB   41 Ilość pobrań


Użytkownik Karol Krause edytował ten post 27 maj 2018 - 20:01


#2080 ONLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 27 maj 2018 - 20:44

Karol - petarda zestaw 😀
Suza jednak zostaje?