Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#2141 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3412 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 czerwiec 2018 - 08:37

http://fishingtravel...pedem-jedna-os/

Moja octavia nie ma siły jechać z łòdką po drodze , a co dopiero wodować

no patent jest spoko poki jest w miare plasko - nie przewaza ci lodki na rufe jak wodujesz na slipie? (zakladam, ze wodujesz z silnikiem spalinowym i paliwem w lodzi) mam okolo 50m slip kolo siebie i ostatnie 10m na odplywie to algi tak sliskie, ze problemem jest chdzenie - o jezdzeniu samochodem nawet 4x4 mozesz zapomniec. uzywalem podobnego patentu (bez wyciagarki - mocowalem lodke do liny i ja opuszczalem rekami - po podwojnym owinieciu wokol haka daje rade samemu mimo, ze to dobre 400kg. Tylko musze siedziec na przodzie przyczepy inaczej by sie "kopyrtla" do tylu)



#2142 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 czerwiec 2018 - 14:31

no patent jest spoko poki jest w miare plasko - nie przewaza ci lodki na rufe jak wodujesz na slipie? (zakladam, ze wodujesz z silnikiem spalinowym i paliwem w lodzi) mam okolo 50m slip kolo siebie i ostatnie 10m na odplywie to algi tak sliskie, ze problemem jest chdzenie - o jezdzeniu samochodem nawet 4x4 mozesz zapomniec. uzywalem podobnego patentu (bez wyciagarki - mocowalem lodke do liny i ja opuszczalem rekami - po podwojnym owinieciu wokol haka daje rade samemu mimo, ze to dobre 400kg. Tylko musze siedziec na przodzie przyczepy inaczej by sie "kopyrtla" do tylu)


Tak, woduję z silnikiem, paliwem, sprzętem itd. - czyli wszystkim co chcę mieć na łodzi (ładuję to do łodzi, gdy jest jeszcze na przyczepie)

Przeważa na płaskim w ostatniej fazie jak spycham łódź z przyczepy (co chociażby uwidoczniłem tutaj: http://fishingtravel...nie-lodzi-3.jpg), ale to ostatnia faza i łatwo to zniwelować opierając o przód przyczepy.
Na ostrym slipie nigdy się w ten sposób nie wodowałem, więc nie wiem :) Zjeżdżałem po niedużych skarpach i przyczepa się nie przewaliła

#2143 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 29 czerwiec 2018 - 17:10

http://www.pegazus-boats.pl/modele.php aktualnie produkowane modele.


Pisałem z producentem i wysłał mi w załączniku pegazusa 450 i 425. Wszystko o tych łodziach dodatki ceny itd

#2144 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 czerwiec 2018 - 17:45

Tak, wracaliśmy z zapiętą plandeką.
Mocowanie plandeki jest na napy, które są zamocowane pod spodem rantu burty (na którym jest zamocowana listwa odbojowa), pokrowiec zawija się więc na odbojnicy i jest zapięty pod nią, stąd nic nie fruwa - to przemyślana konstrukcja właśnie na potrzeby transportu łodzi.
Jutro postaram się zrobić i zamieścić zdjęcie tego rozwiązania.

 

Tak wygląda mocowanie plandeki - pod krawędzią burty łodzi.

Załączony plik  plandeka_1.jpg   30,53 KB   49 Ilość pobrań  Załączony plik  plandeka_2.jpg   22,37 KB   49 Ilość pobrań

 

Dodatkowo - niektóre napy są w wersji z 'kołnierzem', który zapobiega ich wypięciu.

Załączony plik  napy_kołnierz_2.jpg   46,42 KB   49 Ilość pobrań  Załączony plik  napy_kołnierz_1.jpg   16,61 KB   49 Ilość pobrań



#2145 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 30 czerwiec 2018 - 18:09

Tak wygląda Pegazus 450 na wodzie:

Załączony plik  pegazus_1_retusz.jpg   40,44 KB   182 Ilość pobrań  Załączony plik  pegazus_2_retusz.jpg   39,25 KB   153 Ilość pobrań  Załączony plik  pegazus_4_retusz.jpg   41,14 KB   144 Ilość pobrań

 

Testy na wodzie potwierdziły komfort i bezpieczeństwo użytkowania - łódź jest stabilna i ma dobrą nautykę - nawet na sporej fali, przy wietrze 5-6 m/s, pływa wyjątkowo stabilnie (nie skacze na falach, nie rozbryzguje wody na boki), w środku jest mnóstwo miejsca (szerokość 195cm!) - polecam rozwiązanie z rumplem, które pozwala zmaksymalizować powierzchnię użytkową.

W zestawie 2x aku: 100Ah do silnika elektrycznego i 60Ah do rozruchu spalinowego i echosondy.

Vmax (silnik Mercury 30km) osiągnięta przy dwóch osobach z pełnym obciążeniem to 38km/h.

 

 



#2146 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 30 czerwiec 2018 - 18:40

Jeszcze na łodzi dobry sternik :) .


  • Friko i mario lubią to

#2147 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 23:50

Wszystko fajnie, tylko po co ta ławka na środku? Rumpel powiększa powierzchnię użytkową, a ławka pomniejsza i znacznie utrudnia przemieszczanie się po pokładzie.


  • AdamCh lubi to

#2148 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 01 lipiec 2018 - 04:02

Wszystko fajnie, tylko po co ta ławka na środku? Rumpel powiększa powierzchnię użytkową, a ławka pomniejsza i znacznie utrudnia przemieszczanie się po pokładzie.

To fakt. Komunikacja jest utrudniona czasami.

Ale mam wrażenie ,że chyba można ją zdemontować ?

10.jpg

 

Jeśli tak to rozwiązanie jest genialne.



#2149 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 lipiec 2018 - 06:16

Tak wygląda Pegazus 450 na wodzie:
attachicon.gif pegazus_1_retusz.jpg  attachicon.gif pegazus_2_retusz.jpg  attachicon.gif pegazus_4_retusz.jpg
 
Testy na wodzie potwierdziły komfort i bezpieczeństwo użytkowania - łódź jest stabilna i ma dobrą nautykę - nawet na sporej fali, przy wietrze 5-6 m/s, pływa wyjątkowo stabilnie (nie skacze na falach, nie rozbryzguje wody na boki), w środku jest mnóstwo miejsca (szerokość 195cm!) - polecam rozwiązanie z rumplem, które pozwala zmaksymalizować powierzchnię użytkową.
W zestawie 2x aku: 100Ah do silnika elektrycznego i 60Ah do rozruchu spalinowego i echosondy.
Vmax (silnik Mercury 30km) osiągnięta przy dwóch osobach z pełnym obciążeniem to 38km/h.


Rozmawiałem wczoraj z producentem Pegazusa i wspominał że macie dorobioną bakiste na lewej burcie. Możesz wrzucić zdjęcia ?

#2150 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 01 lipiec 2018 - 06:47

Wszystko fajnie, tylko po co ta ławka na środku? Rumpel powiększa powierzchnię użytkową, a ławka pomniejsza i znacznie utrudnia przemieszczanie się po pokładzie.

 

To fakt. Komunikacja jest utrudniona czasami.

Ale mam wrażenie ,że chyba można ją zdemontować ?

 

 

Jeśli tak to rozwiązanie jest genialne.

 

Tak, środkowa ławka z bakistą jest demontowalna.

U nas pełni ona funkcję podstawowej i jedynej bakisty na szpej (w przedniej bakiście są 2 akumulatory, które ją wypełniają, w bocznej - zbiornik paliwa). W komunikacji nie przeszkadza wg mnie (nie biegamy po łódce), a daje miejsce na apteczkę, gaśnicę, kapoki, suche ubrania, etc.


  • SYMBIOZA lubi to

#2151 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3533 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 01 lipiec 2018 - 06:50

Rozmawiałem wczoraj z producentem Pegazusa i wspominał że macie dorobioną bakiste na lewej burcie. Możesz wrzucić zdjęcia ?

 

Tak, mamy dorobioną bakistę na lewej burcie w części rufowej na zbiornik paliwa (który pierwotnie miał stać na rufie pod silnikiem i ograniczałby możliwości łowienia z rufowego fotela).

Niestety, zdjęć teraz nie wrzucę, ponieważ łódkę mam 'zaparkowaną' kawałek od domu i nie mam do niej aktualnie dostępu.


  • cabage lubi to

#2152 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18582 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 lipiec 2018 - 09:16

Wszystko fajnie, tylko po co ta ławka na środku? Rumpel powiększa powierzchnię użytkową, a ławka pomniejsza i znacznie utrudnia przemieszczanie się po pokładzie.

 

Jest to jedyny układ umożliwiający montaż krzesełek obrotowych (bez podnoszenia pokładu) tak żeby była zapewniony obrót 360 stopni - dlatego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. W komunikacji to nie przeszkadza może dlatego że łódka jest dosyć szeroka i duża w środku. Poprzeczna ławka przydaje się również jako "blat" do rozmaitych operacji na łodzi



#2153 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 01 lipiec 2018 - 09:35

Ok, rozumiem, aczkolwiek bakista na środku łodzi to moim zdaniem nigdy nie jest najbardziej praktyczne rozwiązanie. Ciekawa konstrukcja, aczkolwiek mimo 20 cm szerszego kadłuba w porównaniu do Semper 440 XT wygląda na to, że miejsca na pokładzie jest mniej. Burty schodzące się pod kątem do środka też zabierają powierzchnię na pokładzie. Każdy ma swoje upodobania, dlatego gratuluję zakupu i życzę przyjemności z użytkowania.



#2154 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 lipiec 2018 - 12:29

Ok, rozumiem, aczkolwiek bakista na środku łodzi to moim zdaniem nigdy nie jest najbardziej praktyczne rozwiązanie. Ciekawa konstrukcja, aczkolwiek mimo 20 cm szerszego kadłuba w porównaniu do Semper 440 XT wygląda na to, że miejsca na pokładzie jest mniej. Burty schodzące się pod kątem do środka też zabierają powierzchnię na pokładzie. Każdy ma swoje upodobania, dlatego gratuluję zakupu i życzę przyjemności z użytkowania.

Z tymi burtami schodzącymi i miejscem to trochę złudna sprawa. W Pegazusie burty są wyższe w porównaniu z 440 xt a i mierząc po dnie też brakuje jej kilka cm do 450 Pegazusa. Inna sprawa że jak by nie było skrzyni po środku tylko na rufie było by miodzio, ewentualnie jakiś myk żeby nie było tych ławeczek po środku tylko boczne bakisty na dziobie lub na rufie pociągnięte do środka. Podejrzewam że producent może trochę zmodernizować układ bakist na łodzi. Nie zmienia to jednak faktu, że wykonanie i stabilność na wodzie zadziwia bardzo. No i co ciekawe przy dlugości 4,4m waga łodzi na pusto to prawie 300 kilo !!


  • Friko i mario lubią to

#2155 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 01 lipiec 2018 - 12:45

Pytanie czy taka waga to wada czy zaleta. Semper waży ok. 200 kg, jest super stabilny i popłynie szybciej na 30-stce. Za to ma znacznie niższe burty. Co kto woli.



#2156 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 lipiec 2018 - 12:56

Przy założonej 30tce dziub w semperze jest lekko w powietrzu, może to kwestia rozmieszczenia wagi lub inna przyczyna ale widziałem takie zachowanie łodzi wielokrotnie na Turawie u kogoś z wędkujących. Tutaj widać że 30tka i wędkarz na rufie nie robi żadnego wrażenia. Jak ktoś pływa tylko na rzece to może łowić i z tratwy , ja wedkuje na Turawie a tam potrafi dmuchnąć i np dla mnie kilka centymetrów więcej burty akurat robi dużo. Semper musi szybciej uciekać przy większej fali, pewnie stąd szybsze pływanie :) :) :)

#2157 ONLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 01 lipiec 2018 - 15:07

Ja będę całował w:
Pegazusa 450
Riverfoxa 420
Skylla 370.

Pod to będę dawał silnik 30-40 Ale co z nich wywrzeć ba mnie największe wrażenie to się okaże jak będę jeździł od producenta do producenta.

#2158 OFFLINE   cabage

cabage

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1516 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Tohatsu/Mercury/Lowrance/MG/Ram Mounts

Napisano 01 lipiec 2018 - 15:18

Brał bym najdłuższy wariant, jak i wysokość burt. Pegazus jako jedyny z tych wymienionych ma atest na 50KM na rufie.(tak mi się wydaje)

#2159 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 01 lipiec 2018 - 16:56

Zobacz jeszcze riverfoxa 470 pod rumpel. Na FB fox boats są już pierwsze zdjęcia.



#2160 ONLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 01 lipiec 2018 - 18:17

Tak wygląda Pegazus 450 na wodzie:

attachicon.gif pegazus_1_retusz.jpg  attachicon.gif pegazus_2_retusz.jpg  attachicon.gif pegazus_4_retusz.jpg

 

Testy na wodzie potwierdziły komfort i bezpieczeństwo użytkowania - łódź jest stabilna i ma dobrą nautykę - nawet na sporej fali, przy wietrze 5-6 m/s, pływa wyjątkowo stabilnie (nie skacze na falach, nie rozbryzguje wody na boki), w środku jest mnóstwo miejsca (szerokość 195cm!) - polecam rozwiązanie z rumplem, które pozwala zmaksymalizować powierzchnię użytkową.

W zestawie 2x aku: 100Ah do silnika elektrycznego i 60Ah do rozruchu spalinowego i echosondy.

Vmax (silnik Mercury 30km) osiągnięta przy dwóch osobach z pełnym obciążeniem to 38km/h.

 

 

Mariusz, będziesz czymś wykładał dno czy zostawiasz czysty pokład?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych