Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#2221 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 21 sierpień 2018 - 21:56

-

Użytkownik sajdol1 edytował ten post 21 sierpień 2018 - 21:56


#2222 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2158 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 22 sierpień 2018 - 04:48

Zobacz takze łódź SEL460, aluminiowa z płaskim dnem,

#2223 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 22 sierpień 2018 - 06:53

Polecam się zgłosić do Psulka. Ma kilka sprawdzonych kadłubów które świetnie pływają,sam jestem bardzo zadowolonym posiadaczem łodzi płaskodennej z jego stajni i mogę polecić. Myślę że uskrobie coś dla Ciebie i dopasuje układ pokładu.

#2224 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4677 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:15

A łódź na bazie pływaków katamarana z pełnym pokładem i relingami nie rozwiązałaby kwestii przestrzeni?

 

Stabilność nie do pobicia, ilość m2 również, nautycznie bardzo dobre to jest.


Użytkownik Maciej_K edytował ten post 22 sierpień 2018 - 08:31

  • cabage lubi to

#2225 OFFLINE   sajdol1

sajdol1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 22 sierpień 2018 - 08:43

Jeżeli ma być bardzo stabilna to szukał bym jak największej łodzi, czyli w Twoim przypadku ok 5m.

#2226 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8447 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 sierpień 2018 - 09:24

Hej szukam dla siebie łodzi o długości od 4,4 do 5,2m bardzo stabilnej z płaskim dnem oraz dużą przestrzenią z racji tego że jeżdżę na wózku inwalidzkim. Podrzucie jakieś propozycje gdzie mógłbym taką łódkę kupić dla siebie. Na zdjęciu jestem w pożyczonej łódce kolegi o dł. 3,9m a na drugim zdjęciu łódka 4,4m kolegi z szynami do zjazdu wózka inwalidzkiego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Myślę że warto spojrzeć na artykuł kolegi z tego portalu, chyba nie ma lepszej rekomendacji niż od praktyków

 

https://www.wedkarze...a-pierwsza-lodz


  • SzymusS, godski i Dsf lubią to

#2227 OFFLINE   sina2

sina2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:11

A łódź na bazie pływaków katamarana z pełnym pokładem i relingami nie rozwiązałaby kwestii przestrzeni?

 

Stabilność nie do pobicia, ilość m2 również, nautycznie bardzo dobre to jest.

 

też mi się wydaje że katamaran byłby super, np najazd opuszczany w dziobowej części pomiedzy pływakami np



#2228 OFFLINE   grzesiu

grzesiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 21:19

Myślę że warto spojrzeć na artykuł kolegi z tego portalu, chyba nie ma lepszej rekomendacji niż od praktyków

https://www.wedkarze...a-pierwsza-lodz

to jest właśnie ta łódka której zdjęcie wstawiłem z szynami zjazdowymi co nie znaczy że jest to najlepsze rozwiązanie ale dałem temat na forum bo może ktoś lepszą będzie miał koncepcję i łódkę, chętnie bym podjął współpracę nad koncepcyjną łódką dla wózkowiczów z jakąś stocznią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Piotrek Milupa lubi to

#2229 OFFLINE   grzesiu

grzesiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 22:10

75d79b1b1d43027649ca6dd724282f16.pngbd181ca975503770ed5f40f68ff9e63e.png000de6d0ea81e5f20d48949730a74010.png planowałem kiedyś taką łódź kupić ale niestety się spóźniłem, fajny kadłub 5,2m długi 2,0m szeroki , widać że stabilna; coś w tym stylu by mnie interesowało, pokład można fajnie rozplanować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2230 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 22 sierpień 2018 - 22:21

To jest trochę ciężki temat, musiałbyś bardzo precyzyjnie określić wymagania, typu ile miejsca potrzeba żeby się zmieścić wózkiem. To są rzeczy którymi normalnie nie zaprząta się głowy, 1cm w tą czy w tą zazwyczaj nie ma znaczenia. Sądzę, że lepsze było by dla ciebie coś w stylu jon boat, nawet taki z płaskim dnem, bo mają dosyć szeroki dziób i można wygospodarować więcej miejsca na poruszanie się wózkiem. W klasycznej łódce masz ostro i tego, że się robi wąsko nie przeskoczysz. Nie głupi jest tez katamaran z platformą, może nawet lepszy - furtka w relingu + trap. Przy czym obie jednostki mają swoje ograniczenia. Gdybyś napisał tak naprawdę czego ci brakuje w łódce ze zdjęć powyżej, to by było prościej. Wątek raczej do wydzielenia.

 

EDYTA

 

Taka carolina skiff jak na zdjęciach powyżej też niezła.


Użytkownik psulek edytował ten post 22 sierpień 2018 - 22:23


#2231 OFFLINE   sina2

sina2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 23 sierpień 2018 - 19:05

temat takiej łódki byc może wart pochylenia nad nim, ale dużo dodatkowych danych trzebabyłoby ustalić, no i określić próg cenowy



#2232 OFFLINE   grzesiu

grzesiu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 09:38

76f97e77461e838233bb78029c77c30a.pngf6a586efcc2d2f5b8aceccab9ee01825.pngWbrew pozorom to nie taki diabeł strasznyefbfe4475344cf0c0f18628fbbd054cd.png Poruszanie się wózkiem aktywnym po pokładzie to kwestii odpowiedniej przestrzeni którą można rozplanować jak rzut mieszkania z góry. tego typu kadłub jak carolina skiff 17 stóp uważam, że byłby najlepszy, pokład to kwestia adaptacji do swobodnego poruszania się wózkiem. W internecie ktoś się chwalił że rozpoczął produkcję takich łodzi ale poza zdjęciami brak aktualnego kontaktu. Może ktoś z kolegów ma informację gdzie można podjąć kontakt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#2233 OFFLINE   dropek96

dropek96

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaGrudziadz
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Dropiński

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:49

Czy ma ktoś namiar na kogoś kto ma na sprzedaż carolina skiff bez sterówki ?

#2234 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:57

Też chciałem Caroline ale po przeliczeniu kosztów ściągnięcia z Włoch czy Węgier jakiejś kopii nawet nie opłacało się w porównaniu do tego co zaoferował Psulek. Dropek odezwij się na fb. Paweł zrobił łódź na moje sumowe wymagania.

#2235 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:13

Tutaj macie SEL460. Zabudowa wedle życzenia. W mojej wersji pływała (czyli wchodziła w ślizg) z 30KM na krótkiej stopie. Ale bez pokładu dziobowego i długiego schowka może 25KM dałoby radę (ale nie dajcie się przekonać, że 15KM - u mnie weszła w ślizg przy 15KM jako golas z 1-2 lekkimi osobami na pokładzie). Potem doszły schowki, aku, szpej itp. i straciła wigor.

Użytkowo - ma płaskie dno, niskie burty i faktycznie dużo miejsca w środku, nawet z tymi schowkami. Ja swoją sprzedałem, więc już na żywo nie pokażę.

Ale ogólnie również polecam pogadać z @psulkiem - może coś innego wymyślicie z lepszą nautyką, co spełni wymagania.

Załączony plik  post-45593-0-37317900-1479603642.jpg   85,04 KB   58 Ilość pobrań
  • Łukasz.t i grzesiu lubią to

#2236 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 sierpień 2018 - 21:39

To ja może o czymś innym . Kupiłem nową przyczepę suskiego z oświetleniem ledowym i żeby nie było za lekko to pojawił się problem . Po podłączeniu ( do kia sorento 2017) wtyczki nawet przy wyłączonych światłach kierunki na przyczepie cały czas się palą , jak włączę awaryjne lub kierunek to zaczynają normalnie działać . Podłączając do tego samochodu inną przyczepę z oświetleniem zwykłym wszystko jest ok , podłączając tą nową przyczepę do innego samochodu też wszystko jest ok . Więc wychodzi na to że i samochód i przyczepa oddzielnie są ok ale razem coś nie gra , miał ktoś podobny problem ??



#2237 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4805 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 24 sierpień 2018 - 22:09

Możesz mieć lekkie przebicie w gnieździe/na wiązce i wystarczy prądu, żeby tlił się LED, bo potrzebuje mało, ale żarówka już nie zadziała. Tak bym w każdym razie tak obstawiał na początek. A jak wyłączysz światła mijania/pozycyjne/stopy (nie naciskamy hamulca) to problem też jest? Zmierz woltomierzem napięcie miedzy zasilaniem kierunków a masą przy odłączonej wtyczce i wyłączonych kierunkach, jak masz coś skopane w aucie to bedzie około 12V.


Użytkownik psulek edytował ten post 24 sierpień 2018 - 22:11


#2238 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 25 sierpień 2018 - 00:57

To ja może o czymś innym . Kupiłem nową przyczepę suskiego z oświetleniem ledowym i żeby nie było za lekko to pojawił się problem . Po podłączeniu ( do kia sorento 2017) wtyczki nawet przy wyłączonych światłach kierunki na przyczepie cały czas się palą ,

Hak jest fabryczny ? Może to efekt braku modułu CAN ? Nowoczesne auta "sprawdzają" działanie żarówek podając na tyle niski prąd, że żarówka się nie zaświeci, ale LED już tak. Jeśli pomiary rekomendowane przez psułka nie pomogą to szukaj przyczyny tu gdzie opisałem - wtedy może taniej wyjdzie zmiana lamp na tradycyjne ?



#2239 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 25 sierpień 2018 - 07:58

Miałem taki przypadek. U mnie w obu autach przyczepa świeci jak trzeba. Kolega wyciągnął mnie na zawody, zapinamy jego auto i brak świateł w przyczepie... U mnie brak modułów w obu a u niego jest. Przyczepa że zwykłymi światłami działa u niego normalnie. Nie do końca wiedzieliśmy o co chodzi ale jak widać nie tylko u nas coś takiego się zdarzyło.

#2240 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1166 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 25 sierpień 2018 - 09:10

Widocznie instalacja w samochodzie nie " czyta obciążenia " jakim jest mały /znikomy pobór prądu przez światła ledowe.

Może to pomoże 

http://beson.com.pl/...d-12v-97-0400