Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#2381 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4797 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 kwiecień 2019 - 10:21

Zapewne bakista ma odpływ.



#2382 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 kwiecień 2019 - 10:27

Widzę tu jakieś niezrozumienie pojęcia "podłoga samoodpływowa" ;)



#2383 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Napisano 29 kwiecień 2019 - 11:36

W większości łodzi z niską burtą, gdzie  poziom podłogi jest niżej niż poziom wody, bądź na granicy  -jest po prostu niemożliwe ;) 


  • krzysiek lubi to

#2384 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4797 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 29 kwiecień 2019 - 12:20

To już inna sprawa.



#2385 OFFLINE   Darek Koralewski

Darek Koralewski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 230 postów
  • LokalizacjaNorrköping
  • Imię:Darek
  • Nazwisko:Koralewski

Napisano 04 maj 2019 - 10:13

Jest moda i też wygoda na BAKISTY im więcej schowków tym lepiej ,  ale jak rozwiązujecie problem z deszczem . Przyszła ulewa i miałem lepiej jak pół łódki , wtedy nie miałem schowków wiadro i do przodu . W nowej są schowki teraz stoi pod plandeką  , jest odprowadzenie wody ,ale trza na brzegu ją mieć żeby woda wylatywała inaczej w schowkach pełno wody będzie . Napiszcie jak to rozwiązaliście


A coś takiego ?
https://www.jula.pl/...-zezowa-650459/
  • lexi lubi to

#2386 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 maj 2019 - 10:51

Jest moda i też wygoda na BAKISTY im więcej schowków tym lepiej ,  ale jak rozwiązujecie problem z deszczem . Przyszła ulewa i miałem lepiej jak pół łódki , wtedy nie miałem schowków wiadro i do przodu . W nowej są schowki teraz stoi pod plandeką  , jest odprowadzenie wody ,ale trza na brzegu ją mieć żeby woda wylatywała inaczej w schowkach pełno wody będzie . Napiszcie jak to rozwiązaliście  

W mojej lodce wiekszosc bakist ma odprowadzenie wodyna poklad lodzi (lacznie z tym, ze sa kanaliki dookola klap by woda sie nigdziue nie trzymala. Pod pokladem jest wyplyw obudowany plastikiem od przodu. Jak plyne szybko to wysysa wode z pokladu a nowa nie wplywa - tylko trzeba plynac najlepiej w slizgu - jak sie zatrzymasz woda sie naleje. Jest jedna bakista na  port burcie bez odplywu na poklad - bo jest niby przeznaczona na zywe ryby - po otwarciu korka stojac woda wyplywa z niej i bakista sie osusza. By ja napelnic trzeba albo wiadeka albo pozakrecac troche w lewo z otwartym korkiem tak by w trakcie plyniecia woda wlewala sie do srodka. Jest tylko jedno ale - jak jest wiatr to mozna zeby pogubic probujac spuscic wode z pokladu. Lodka to terhi 6020c



#2387 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 04 maj 2019 - 14:32

Przednia bakista ma 15 cm do rantu ,potem woda się przeleje i zostaje czerpak do wody i gąbka . Druga jest wyżej 28 cm do rantu  , z bakist nie mam odprowadzenia wody , z pokładu jest korek spustowy , ale na elektryku w ślizg nie wejdę   ;)  , trzeba dziób do góry podnieść żeby zrobić odpływ , albo  duże wiadro  . Widać moja NOWA  łódka ma taki urok  :P



#2388 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 05 maj 2019 - 08:44

..mam podobne "cudo" przy jednej łódce- sprawdza się idealnie w wypadku małych odkrytych lodek (takich do 5m powiedzmy), taka pompka jest bardziej uniwersalna niż elektryczna  moim zdaniem..


Użytkownik lexi edytował ten post 05 maj 2019 - 08:45


#2389 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 05 maj 2019 - 09:31

Dzięki zobaczę to w  sklepie jest  nie daleko , nawet nie widziałem że są takie . Na wodze jak łódka stoi to się przyda a koszt aż tak wielki nie jest 



#2390 OFFLINE   kornetes

kornetes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Dawid

Napisano 08 maj 2019 - 15:19

Mam i ja! :P

Teraz czas na zabawę z montowaniem osprzętu  :) najgorszą zmorą wydaje się montaż podstawy pod echo... Pytanie do posiadaczy RF, podrzuci ktoś fotę jak wyprowadzić fachowo kable w miejscu pod echo? zdj.4 :mellow:

 

 

Załączone pliki



#2391 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 08 maj 2019 - 20:10

Szkoda że od razu nie zleciłeś by Ci ładnie wszystko zmontowali . W lutym odbierałem swojego  RF ALE 320   :)  ,obok stała 405 pomacałem piękna łódka  , ale nie dla mnie półka cenowa plus przyczepa pod łodziowa . Mniejszą ładuję w przyczepę towarową , wszyscy ze sklepu pomagali bo łatwo nie było   łódkę na bok i do przodu  :P  . Dywanika nie Masz ja kupiłem w markecie duże wycieraczki gumowe , raz że chronią podłogę jak coś spodnie a dwa nie niesie tak po wodzie jak się chodzi , a tu można tańczyć  :D   Super zestaw . Swojej nie wiem ja wstawić zdjęcia   :(



#2392 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 292 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 maj 2019 - 20:27

Mam i ja!
Teraz czas na zabawę z montowaniem osprzętu :) najgorszą zmorą wydaje się montaż podstawy pod echo... Pytanie do posiadaczy RF, podrzuci ktoś fotę jak wyprowadzić fachowo kable w miejscu pod echo? zdj.4 :mellow:

Jutro postaram się zrobić kilka fotek i wrzucę

#2393 OFFLINE   kornetes

kornetes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaNad wodą
  • Imię:Dawid

Napisano 08 maj 2019 - 21:12

Jutro postaram się zrobić kilka fotek i wrzucę

 

Super, będę wdzięczny  :)

 

Szkoda że od razu nie zleciłeś by Ci ładnie wszystko zmontowali . W lutym odbierałem swojego  RF ALE 320   :)  ,obok stała 405 pomacałem piękna łódka  , ale nie dla mnie półka cenowa plus przyczepa pod łodziowa . Mniejszą ładuję w przyczepę towarową , wszyscy ze sklepu pomagali bo łatwo nie było   łódkę na bok i do przodu  :P  . Dywanika nie Masz ja kupiłem w markecie duże wycieraczki gumowe , raz że chronią podłogę jak coś spodnie a dwa nie niesie tak po wodzie jak się chodzi , a tu można tańczyć  :D   Super zestaw . Swojej nie wiem ja wstawić zdjęcia   :(

 

Nie zlecałem montażu echa bo finalnie jeszcze niewiem na co padnie wybór, także tymczasowo ląduje stara elitka  ;) nie chciałem z kasą przesadzać więc nad dywanikiem wygrał pokład słoneczny, ale dywanik i fotele niedługo wjadą na pokład  B)


Użytkownik kornetes edytował ten post 08 maj 2019 - 21:13


#2394 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 09 maj 2019 - 17:05

Pochwalę się moją łódką RF 320 . Zmontowałem  fotel obrotowy , ma ten plus że można go przestawiać w zależności z której strony łowimy . Na razie pływam po suchym  ;)  nie mogę się doczekać pierwszego wodowania  :)

 

Załączone pliki



#2395 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 09 maj 2019 - 17:14

Kornetes jak będziesz kupował to fotel z oparciem  bardzo duża wygoda  , spoko silnikiem można kręcić  :D

Załączone pliki



#2396 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 09 maj 2019 - 17:29

Kornetes jak będziesz kupował to fotel z oparciem  bardzo duża wygoda  , spoko silnikiem można kręcić  :D

Zamontowałeś go do ławeczki tym patentem z Juli?

https://www.jula.pl/...brotowa-651013/



#2397 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 09 maj 2019 - 17:43

Mam fotel z juli z tym właśnie patentem i jest spoko.

bardzo wygodnie.

Pytanie, czy przymocowany fotel do kawałka deski położonej luźno nie będzie się gibał za mocno?

 

A w pierwszej połowie czerwca pochwalę się moim Wigry 355 z długimi relingami i w graficie :)

Jak kasa pozwoli to i fotel będzie :)

Ale to już uzależnione jak ponton się sprzeda - za ile i z fotelem czy bez.



#2398 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 09 maj 2019 - 18:14

Mam fotel z juli z tym właśnie patentem i jest spoko.

bardzo wygodnie.

Pytanie, czy przymocowany fotel do kawałka deski położonej luźno nie będzie się gibał za mocno?

 

A Ty masz  go umocowany do czego?



#2399 Guest_Drac_*

Guest_Drac_*
  • Guests

Napisano 09 maj 2019 - 18:25

Ja mam w pontonie - dwie deski szersze od ławeczki złączone czterema śrubami, a fotel do deski która jest na górze ławeczki.

Czyli jedna deska od dołu ławki, druga od góry, obejmują ławkę ściskając ją mocno.

Jest na sztywno i można siedzieć, leżeć...... jest stabilnie.



#2400 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 09 maj 2019 - 18:40

Ciekawy patent.... Możesz przy okazji wrzucić fotkę?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych