Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3318 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 22 kwiecień 2014 - 23:13

Zapytałem dlatego, że u kolegi w mercurym 50 efi max obroty to 6000 więc pomyślałem, że i w twoim powinny być takie same ale może faktycznie, dla twojego silnika katalogowy max to 5000 z hakiem. W moim staruszku max to 5500 i takie osiągam na śrubie 11 5/8 X 13. Podejrzewam, że na 10 1/2 X 14 obroty nie zmienią się, a prędkość wzrośnie :)
Tak przy okazji, pięknie położone te pilichowice :)

#862 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 23 kwiecień 2014 - 01:02

Nie wiem czy to tylko moje wrażenie. ale mówiąć wprost to coś słabo wychodzi w ślizg.  Może nie poszłeś na ostro.  Tak długie wchodzenie w ślizg jest powiedzmy mało bezpieczne, bo zbyt długo nie widzisz co jest przed tobą .



#863 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 23 kwiecień 2014 - 06:14

Zobacz na filmie że silnik specjalnie tak trymowałem ,ta łudka wchodzi w ślizg odrazu w niedziele nagrań film tak aby start był jak najlepiej widoczny. Spujrz na początek filmu i powiedz mi ze ta łudka długo wchodzi w ślizg ona idzie w ślizgu praktycznie od staru choć i tak silnik nie był do końca opuszczony .

Użytkownik endriu24 edytował ten post 23 kwiecień 2014 - 06:21


#864 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 kwiecień 2014 - 06:34

..powalczyłbym z trymem bo trochę klapie i długo się zbiera...ale jak na takie gabaryty to coś ona chwiejno/przechylna :o ...

Dla mnie nadal ideałem mobilnej łódki wędkarskiej ( na nasze wody) pozostaje  RiverFox 420


  • Krystekwolf lubi to

#865 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 23 kwiecień 2014 - 08:56

patu ale z konsola czy bez :)??



#866 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 kwiecień 2014 - 08:58

..bez ;) ..więcej miejsca do fishingu ;)



#867 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 23 kwiecień 2014 - 09:07

Widać było, że nie wytrymowana. Nie ma się co dziwić Panowie. 50hp to nie jest duży silnik dla tej łódki choć osiągi jak na swoje gabaryty ma bardzo przyzwoite. Żeby to startowało jak np. RF420 na 30hp to trzeba byłoby założyć na pawęż min. 70hp.
Patu, River Foxy to świetne łódki ale porównywać do nich trackera tym bardziej tego ze zdjęć i filmu to tak jak mercedesa klasy a do mercedesa klasy e, no i chyba bardziej mobilny jest RF390, nie wymaga tak dużego silnika jak 420 i jest lżejszy. Z doświadczenia wiem też, że czy łódka waży 250 czy 500 to już nie ma większego znaczenia przy transporcie czy slipowaniu. Mój poczciwy stary michał był idealny pod względem mobilności. Wystarczyło go kopnąć i spadał z wózka do wody. Jak na swoje 110 kg był mega stabilny i na silniku 9,9 pływał we dwie osoby w ślizgu nawet pod prąd. Jedynie pokład dupa. Jakby ktoś taki jak Krzysztof K. go zaprojektował to pewnie z powrotem bym zakupił. 



#868 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 kwiecień 2014 - 09:17

..@kotwitz, dla mnie  RF390 ma za niską burtę..w 420 podoba mi się nautyka i funkcjonalność tyle, że ja na kilka lat wyleczyłem sie z łódki ( poprzednia nacieszyłem się 2-3 miesiące po czym przepadła jak kamień w wodzie...)



#869 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 23 kwiecień 2014 - 09:26

Pamiętam, niestety i tak bywa, współczuję. Znajomemu odkręcili od łódki prawie nową hondę 150hp na własnej posesji i ubezpieczyciel się wyparł bo nie było monitoringu i słabe zabezpieczenie, ponad 50000 w p.....u. 
Ciekawe czy pomimo niskiej burty w rf390 chlapie do środka przy większej falce, może wcale nie przeszkadza niska burta.



#870 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 kwiecień 2014 - 09:51

..z tej samej przystani zginęła zimą 50tka 150tka Merca...ta druga znajomemu...60tys poszło zamarznietym kanałem w niewiadomym kierunku...



#871 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 23 kwiecień 2014 - 14:34

Endriu bez urazy nie widzę tej prędkosci i pochlastałbym sie jak by moja tak pływała ;) :P :P :P.

 

moja łajba warzy w komlecie bez załogi 800kilo i napedza ja suza 60km na śrubie stalowej 13x19,i szybciej wchodzi w ślizg przy którym te taś taś by mnie do furi doprowadziło :)

 

Musisz nad trymem mocniej popracować bo to co pokazałeś to żenada ślizgu .Ale nie odbierz tego do siebie bo nie mam zamiaru kogo kolwiek tu obrazić jedynie wymieniam swoje poglady. Twój traker to fajna łajba silnik niczego sobieale sposób wprowadzania w ślizg beznadzieją rub tak aby dłużej nawet wchodziła ale płasko a nie na dęba .może skrzydło może klapy zrobią o wiele wiecej przemyśl !!!!!pozdro tornado


Użytkownik tornado edytował ten post 23 kwiecień 2014 - 14:46


#872 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 23 kwiecień 2014 - 14:57

Z pełnej tuby

Załączony plik  Zdjęcie244b zakręt.JPG   66,58 KB   25 Ilość pobrań



#873 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 23 kwiecień 2014 - 15:10

Koledzy, najlepszy temat w całym internecie :D  dawajcie najwięcej filmów szczególnie tych z "prądami" :D :D

 

Płaczę ze śmiechu :lol:  bezu urazy.... poważnie... :lol:

Ale jeszcze do tego wszystkiego komentator na filmie przedstawiający dramatyzm sytuacji mnie zabija :D :lol:

 

A tak poważnie - kolego Endriu, fajna łajba, pewnie przepłacona ale nie moja kasa i nie mój problem jednak czy masz na tyle aż tyle gratów, że duża łódż tak siedzi na dupie? Dlaczego ona jest aż tak pochylona?

 

Kolejna sprawa czy naprawdę uważasz, że jak dasz większą śrubę to szybciej Tobie popłynie?

Twój silnik powinien kręcić się na pełnym gazie 5500-6000obr/min.

Masz w tej chwili za dużą śrubę!!! jak dasz jeszcze 14-tkę to obroty wogóle zbijesz do 4500 i będziesz 10 minut wchodzić w ślizg.

Propozycja abyś dał tam 12-tkę to dokręcisz do 5500-5600obr ale łódź mocno odżyje. Prędkości nie zyskasz.

Ciekawe też na jakiej wysokości masz sam silnik, też można temu się przyglądnąć czy jest wszystko ok. Zrób coś z tym przetwornikiem od echa aby tak nie pryskał w górę bo wygląda to wiejsko.

Miałem nie jedną łąjbę to wiem co piszę, swoje wypływałem..

Kolego Tornado suzuka ma inne przekładkę w stopie chyba wysoko ponad 2, a ten merkury 1,83 dlatego będzie duża rużnica skoków miedzy tymi silnikami



#874 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 23 kwiecień 2014 - 15:41

Nie jestem pewien obrotów bo dokładnie się aż nim nie przyglądałem temu najpierw to sprawdzę w niedziele, jeśli chodzi o ciężar jak jesteś tego świadomy tracker ma na dupie bak ponad 50l i 2 aku po 120ah żelowe a na przednim schowku jest pustka dopiero będę tam pakować cumy i inna rupieciarnie, to nie jest moja pierwsza krypa miałem ich już trochę  na  silniku są dołożone płetwy także całkowicie inaczej zachowuje się łódka w ślizgu z pasażerem ale to zobaczysz dopiero w niedziele na filmie tu zależało mi na sprawdzenie skrętności i brania fal na dziób , wcześniej pływałem na texas 430 z johnsonem 35 .Dlaczego uważasz że przepłacona moim zdanie 90 procent firm wędkarskich opiera się na wzorach TRACKER moim zdaniem jedna z najlepszych firm z jakimi miałem do czynienia jak dla mnie warta każdej kasy .

Załączone pliki



#875 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 23 kwiecień 2014 - 15:41

Zgadza się mojej śruby nie pociagnie nawet 100km w wielu silnikach nie chce mi sie szukać ile mam dokładnie ale jest różnica na pewno 2 albo i wiecej. Michał to co piszesz wszystko się zgadza nie zawsze większe jest lepsze jak w Sexsie :) :) :)

 

Endriu ale te skrzydło jest założone chyba odwrotnie o ile dobrze widzę,i nie przejmaj się 1 sliwki robaczywki :)


Użytkownik tornado edytował ten post 23 kwiecień 2014 - 15:46


#876 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 23 kwiecień 2014 - 15:45

Przez was pakuje się i lecę nad wodę sprawdzić te obroty bo mi żyć to nie daje dobrze że mam tylko 10km do niej.



#877 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 23 kwiecień 2014 - 15:53

Tak to tylko wygląda są prawidłowo były zakładane w serwisie yamahy na wybrzeżu gdańskim także oni raczej wiedzą co robią



#878 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 23 kwiecień 2014 - 16:41

U lala cieniutko to widzę z tym ślizgiem ;)



#879 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 23 kwiecień 2014 - 16:51

Endriu to tylko im się tak wydaję że wiedzą , a jak wiedza to fuchę odwalaja :) :) :) :)



#880 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 23 kwiecień 2014 - 16:53

Władek jest dobrze to złudzenie na zdjęciu. Dwie strony wcześniej jest zdjęcie z innego ujęcia.