Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nasze łodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3333 odpowiedzi w tym temacie

#1521 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 maj 2016 - 14:01

Ubezpieczenie to nie taka prosta sprawa... Już to przerabiałem, a pracuję w podobnej branży (sprzedaż nowych aut). Żaden ubezpieczyciel nie chce ubezpieczyć łodzi na przyczepie (sama przyczepa to co innego) od kradzieży, jeśli nie jest ona parkowania podczas postoju na strzeżonym parkingu/osiedlu itp.

 

Samą przyczepę ubezpieczyć oczywiście można od kradzieży, tak jak auto, i to wykonuję już dziś. Łodź zdecydowanie ciężej ubezpieczyć...


Użytkownik Żbiku edytował ten post 27 maj 2016 - 14:02


#1522 OFFLINE   Dzynek

Dzynek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 52 postów
  • LokalizacjaZąbki
  • Imię:Piotrek

Napisano 27 maj 2016 - 16:56

Jestem właśnie na etapie wyboru ubezpieczenia na łódź (przyczepka już ubezpieczona), na chwilę obecną najatrakcyjniejszą ofertę mam od Gothaer, podobne ubezpieczenia oferują jeszcze PZU, Warta i Allianz ale sporo droższe i z wieloma wyłączeniami.

Może komuś się przyda, ja wstępną wycenę dostałem po wypełnieniu  ankiety na stronie:

http://www.kalkulato...nia_jachtow.php



#1523 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 27 maj 2016 - 17:35

Upewnij sie, czy w ogole ubezpiecza Ci lodz od kradzieży, jesli w okresie postoju nie stoi ona na strzeżonym parkingu lub strzeżonym osiedlu. U mnie nie było problemu z takim ubezpieczeniem kradziezowym dopóki nie okazało sie, ze bedzie stała na niestrzeżonym parkingu pod domem. Wtedy wszyscy ubezpieczyciele zaczęli sie wycofywać z ubezpieczenia takiej lodzi.

#1524 OFFLINE   dziubas123

dziubas123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 212 postów

Napisano 28 maj 2016 - 10:15

@Żbiku podał byś w wolnej chwili wysokość burty ?



#1525 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 maj 2016 - 12:24

Dziś będę mierzył wymiary podłogi pod matę, to zmierzę też burty ;)



#1526 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 maj 2016 - 12:41

Identyczna jak moja,kolor i wyposażenie także. Mam do niej yamahe 6 km i fajnie chodzi.

Fajnie to znaczy ile km/h w pojedynkę i we dwie osoby ze sprzętem?



#1527 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 maj 2016 - 13:15

Dziś będę mierzył wymiary podłogi pod matę, to zmierzę też burty ;)

Testowałeś już łódeczkę? Mam prośbę zrobił byś zdjęcie przyczepki a dokładniej jak leży łódka na niej. Chodzi mi jak są zamontowane podpory itp.

Dorobiłem płozy i mam tylną rolkę kilową ale muszę coś lepiej pokombinować bo czasami spadnie z tej rolki podczas załadunku a jak jeszcze wieje to łódź szybko obraca i udręka z tą rolką zanim uda mi się wciągnąć na płozy.



#1528 ONLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 28 maj 2016 - 14:11

[quote name="godski" post="1911694" timestamp="1464435719"]

Fajnie to znaczy ile km/h w pojedynkę i we dwie osoby ze sprzętem?
Jak plyne sam siedząc na srodku 25 km/h. We dwóch znacznie wolniej ale nie mierzylem prędkości.

#1529 ONLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 28 maj 2016 - 14:13

.

Użytkownik David77 edytował ten post 28 maj 2016 - 14:14


#1530 OFFLINE   Z Olsztyna

Z Olsztyna

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 660 postów
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Z Olsztyna

Napisano 28 maj 2016 - 16:59

Zwodowana :)

Załączone pliki


  • Paweł J, gulf i Dano. lubią to

#1531 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 maj 2016 - 17:17

Ostatnio chodzi za mną taka kabinowa.



#1532 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 28 maj 2016 - 20:18

Testowałeś już łódeczkę? Mam prośbę zrobił byś zdjęcie przyczepki a dokładniej jak leży łódka na niej. Chodzi mi jak są zamontowane podpory itp.
Dorobiłem płozy i mam tylną rolkę kilową ale muszę coś lepiej pokombinować bo czasami spadnie z tej rolki podczas załadunku a jak jeszcze wieje to łódź szybko obraca i udręka z tą rolką zanim uda mi się wciągnąć na płozy.

Testować bede dopiero za 2 tygodnie moze... Na razie trwają kwestie rejestracji lodzi i przyczepy, potem musze zamówić numery na burty. Moze weekend 11-12.06 wypłynę na Martwa Wisle potestować nowy nabytek ;)

Na razie lodz stoi przykryta plandeka, cieżko sie do niej dostać, by cokolwiek pomierzyć czy obfotografowac, bo obwiązalem ja taśmami jak baleron ;)

Użytkownik Żbiku edytował ten post 28 maj 2016 - 20:22

  • zorroXXX lubi to

#1533 OFFLINE   ars25

ars25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaPiotrków.Tryb
  • Imię:Jarek

Napisano 28 maj 2016 - 20:38

sąsiedzi mają  niezły ubaw  :o  :D



#1534 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 maj 2016 - 15:35

Żbiku, zobacz jak ja miałem zrobione bałwanki na pręcie sześciokątnym. Zdjęcia 2 strony wcześniej. Podobnie ma Krzysio z Foxboats przy swoich przyczepach z Violi.

Bałwanki sprawdzają się przy fali, czy wietrze w burtę. Już widziałem miesięczną Alfę z dziurą od profila w burcie. Kolega "bardzo się cieszył".

#1535 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 maj 2016 - 15:37

Z Olsztyna, możesz zrobić zdjęcia od rufy i wnętrze kabiny?

#1536 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 29 maj 2016 - 20:32

Żbiku, zobacz jak ja miałem zrobione bałwanki na pręcie sześciokątnym. Zdjęcia 2 strony wcześniej. Podobnie ma Krzysio z Foxboats przy swoich przyczepach z Violi.
Bałwanki sprawdzają się przy fali, czy wietrze w burtę. Już widziałem miesięczną Alfę z dziurą od profila w burcie. Kolega "bardzo się cieszył".

A co te "bałwanki" dają? Chodzi o jakaś ochronę podczas wciągania lodzi na przyczepę?

#1537 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 29 maj 2016 - 20:37

To dają, że łódka się opiera podczas wyciągania lub wypuszczenia o te bałwanki. To powoduje, że profil przyczepy nie zrobi nam dziury, ani rysy. Oczywiście cały czas mówimy o sytuacji kiedy wieje i łódkę ustawia nam bokiem.

#1538 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 maj 2016 - 10:47

To dają, że łódka się opiera podczas wyciągania lub wypuszczenia o te bałwanki. To powoduje, że profil przyczepy nie zrobi nam dziury, ani rysy. Oczywiście cały czas mówimy o sytuacji kiedy wieje i łódkę ustawia nam bokiem.

Kurde, nadal nie kumam istoty tych "bałwanków" na Twojej przyczepie... Tzn, że mają chronić, to ok, jasne. Ale zastanawiam się w jaki sposób? Te boczne rolki, które masz, stabilizują łódź przy wciąganiu. Bałwanki masz zamontowane na przyczepie czy demontowanym panelu oświetleniowym?

 

Przy moim Niewiadowie P400, po zdemontowaniu panelu oświetlenia, zostają wystające "gołe" końcówki profili, w które wsuwa się prowadnice od panelu świateł. Bałwanki miałyby za zadanie ochronić przed uderzeniem w te wystające profile właśnie?


Użytkownik Żbiku edytował ten post 30 maj 2016 - 10:48


#1539 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 maj 2016 - 10:56

Bałwanki masz zamontowane na przyczepie czy demontowanym panelu oświetleniowym?

 

U mnie przechodziły przez profil przyczepy, Foxboat ma przyspawany profil do profilu przyczepy (ramy)

 

 

Bałwanki miałyby za zadanie ochronić przed uderzeniem w te wystające profile właśnie?

 

Taka jest właśnie idea owych bałwanków. Mają ochronić burtę łodzi przez urazami. Uwierz mi, że napór burty na te wystające, kanciate profile to w najlepszym wypadku głęboka rysa.


  • Robson1981 lubi to

#1540 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 30 maj 2016 - 11:36

Ok, teraz kumam ;)

 

Muszę zatem pomyśleć zabezpieczeniu tych końcówek profili ale jakąś otuliną piankową lub gumową (na samych końcach), bo konstrukcja przyczepy nie pozwala na nasunięcie dłuższego odcinka zabezpieczenia (zacisk i odblask), a nie chcę spawać do przyczepy dodatkowych elementów.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych