Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Lovrance,meni LMS-480DF kontra HDS-5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 01 marzec 2013 - 10:38

Eksplatuje te dwa echa i mam pewne watpliwości co do samego meni.

 

W LMSie 480 meni w języku angielskim takie mam jest bardzo mocno rozbudowane dla echa jak i dla GPSa co sprawiało nie mało czasu aby to wszystko opanować ze względu na mnogość funkcji.

Kiedy dostałem HDSa -5 i to w języku Polskim,stwierdziłem że  to meni zostało strasznie okrojone z różnych funkcji. Ciekaw jestem bo nie posiadam instrukcji pisanej czy tak jest,czy są jakieś kruczki typu przytrzymanie klawisza naciśnięcie dwóch aby dostać się dalej, czy znawcy tematu coś napiszecie na ten temat ? Pozdrawiam



#2 OFFLINE   Nizdęb

Nizdęb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 01 marzec 2013 - 11:07

Jeśli mogę pomóc to w Humminbirdzie można aktywować zaawansowane funkcje włączając odpowiednią opcję, można także włączyć lub wyłączyć pewne opcje, które od tej pory będą dostępne lub nie w "prostym"menu. To fajna opcja, która pozwala ułatwić / przyśpieszyć posługiwanie się echem ograniczając poruszanie się w koło tylko pomiędzy najczęściej wykorzystywanymi opcjami. Domyślam się że takie udogodnienia niedostępne są w najbardziej podstawowych modelach ale mój 383c wcale do jakichś topowych nie należy ;)



#3 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 01 marzec 2013 - 17:20

No tak ale humi to nie lowrance :)



#4 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2013 - 19:27

Używałem i używam zarówno LMS480 jak i HDS5. Interfejs jest diametralnie różny ale funkcje są właściwie te same, są tylko w zupełnie innych miejscach. Moim zdaniem nawet w HDS jest ich więcej. Masz menu głowne  i po ponownym wciśnięciu przycisku "menu" menu ustawień poszczególnych funkci. wiele funkcji i ustawień  zobaczysz dopiero po wejsciu w konkretną zakładkę: menu sonaru, mapy,radaru, info, pliki, zaawansowane itd. Powiedz coś więcej co cię trapi czego ci brakuje. Skoro nie masz instrukcji przejrzyj na stronie producenta - jest po angielsku ale jak poradziłeś sobie z LMSem to i teraz dasz radę. Mi tez było się ciężko przestawić z LMSa na HDSa ale dałem radę i sobie chwalę :)



#5 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 01 marzec 2013 - 21:51

Dzięki jutro popatrzę i się odezwę co w tych zaawansowanych popatrzę.Praktycznie mam je rozpracowane i nie mam problemów poza tytm że wydaje mi się :) Widzę po postach że jesteś obczaskany w te klocki jak zawodowiec i za takiego Cię mam. Może byś rozpracował czy da się HDSa  połączyć kablem NMEA 2000 z ploterem Raimarine 65A tak aby echo HDSa odczytać na Rai.Pozdrawiam



#6 OFFLINE   bierjoza

bierjoza

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 marzec 2013 - 18:26

Dzięki jutro popatrzę i się odezwę co w tych zaawansowanych popatrzę.Praktycznie mam je rozpracowane i nie mam problemów poza tytm że wydaje mi się :) Widzę po postach że jesteś obczaskany w te klocki jak zawodowiec i za takiego Cię mam. Może byś rozpracował czy da się HDSa  połączyć kablem NMEA 2000 z ploterem Raimarine 65A tak aby echo HDSa odczytać na Rai.Pozdrawiam

 

Dzięki jutro popatrzę i się odezwę co w tych zaawansowanych popatrzę.Praktycznie mam je rozpracowane i nie mam problemów poza tytm że wydaje mi się :) Widzę po postach że jesteś obczaskany w te klocki jak zawodowiec i za takiego Cię mam. Może byś rozpracował czy da się HDSa  połączyć kablem NMEA 2000 z ploterem Raimarine 65A tak aby echo HDSa odczytać na Rai.Pozdrawiam

Nie da się.



#7 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 03 marzec 2013 - 18:38

Szkoda ,Z Raimarine pozostanie ploter do map i GPS a w HDSie cały ekran do echa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych