Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Duże gumy - dozbrajanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
449 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2017 - 19:12

Jakie rozmiary magnesów rekomendujesz do kotwic w rozmiarach:

4, 1/0, 2/0, 4/0 ?
  • kwibar lubi to

#102 OFFLINE   megavega

megavega

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Różycki

Napisano 22 luty 2017 - 19:23

Oprócz rozmiaru kotwicy ma też znaczenie wielkość gumy.

Ja stosuję 4 rozmiary: 3x6; 4x7; 5x7 i 5x10 (na pierwszym miejscu średnic na drugim długość).

Do mniejszych kotwic mniejsze do 4/0 i 5/0 daję 5x10, gdyż te kotwice używam do największych gum.

Zasada: lepiej wkleić większy magnes, jeśli pozwala na to guma. Ryba i tak zsunie kotwicę.

Trzeba wyciąć precyzyjny otwór i użyć dobrego kleju.

W klubie megavega, w dziale "zrób to sam" znajdziesz wszystko co potrzebne do "magnesologii" i sprawdzone przez nas na wyprawach.


  • przem i Waldi lubią to

#103 OFFLINE   wielinskik

wielinskik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wielinski

Napisano 15 kwiecień 2017 - 20:45

Wydaje się, że temat z wklejaniem magnesów wyczerpany w 100%. Ale z natury wolę prostsze rozwiązania, do teraz w większości przypadków stingery na zwykłych szpilkach z drutu w ocynku spokojnie dawały radę. Problem pojawia się wtedy, gdy guma nam się wykłada i trzeba ratować się np. bulletami.

 

Prawdopodobnie znalazłem patent, który łączy zalety magnesów oraz prostotę szpilek, a dodatkowo pomaga w stabilizacji gumy. Sanger ma coś takiego w ofercie (cena 17 zł za 5 magnesów i 5 wkrętów jest wygórowana), ale można taniej i samemu. Na allegro można kupić magnesy pod wkręt (cena za magnes 1-2 zł), do tego dołożyć wkręty i mamy gotowe. 

 

W sezonie zobaczymy ile to warte i czy zdaje egzamin, ale może ktoś z Was próbował wcześniej takiego rozwiązania i ma własne spostrzeżenia?

Załączone pliki


Użytkownik wielinskik edytował ten post 15 kwiecień 2017 - 20:50


#104 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:22

Czy ktoś poleci dobrą linkę do robienia dozbrojek? Gumy 20-25cm, mogą trafiać się szczupaki 120-130cm. Chodzi o na prawdę sprawdzone linki. Dzięki za odpowiedzi :) 



#105 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:26

Czy ktoś poleci dobrą linkę do robienia dozbrojek? Gumy 20-25cm, mogą trafiać się szczupaki 120-130cm. Chodzi o na prawdę sprawdzone linki. Dzięki za odpowiedzi :)

AfW Surflon 45LB lub mocniej, dostępne np.  w 

https://www.sklep.br...czarna-9,2m/463


  • wobler129 lubi to

#106 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 24 kwiecień 2017 - 08:31

Wydaje się, że temat z wklejaniem magnesów wyczerpany w 100%. Ale z natury wolę prostsze rozwiązania, do teraz w większości przypadków stingery na zwykłych szpilkach z drutu w ocynku spokojnie dawały radę. Problem pojawia się wtedy, gdy guma nam się wykłada i trzeba ratować się np. bulletami.

 

Prawdopodobnie znalazłem patent, który łączy zalety magnesów oraz prostotę szpilek, a dodatkowo pomaga w stabilizacji gumy. Sanger ma coś takiego w ofercie (cena 17 zł za 5 magnesów i 5 wkrętów jest wygórowana), ale można taniej i samemu. Na allegro można kupić magnesy pod wkręt (cena za magnes 1-2 zł), do tego dołożyć wkręty i mamy gotowe. 

 

W sezonie zobaczymy ile to warte i czy zdaje egzamin, ale może ktoś z Was próbował wcześniej takiego rozwiązania i ma własne spostrzeżenia?

 

 

Ile ważą te magnesy?



#107 OFFLINE   wielinskik

wielinskik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Wielinski

Napisano 24 kwiecień 2017 - 12:16

Ile ważą te magnesy?

 

Wygoogluj sobie "magnes pod wkręt", pierwsza witryna i masz zdjęcia na papierze milimetrowym, wymiary i wagę. Dla przykładu magnes 15x5mm z otworem 7/3,5mm wg strony waży 6 gramów.


  • tomaszGD lubi to

#108 OFFLINE   megavega

megavega

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Różycki

Napisano 24 kwiecień 2017 - 13:51

Wygoogluj sobie "magnes pod wkręt", pierwsza witryna i masz zdjęcia na papierze milimetrowym, wymiary i wagę. Dla przykładu magnes 15x5mm z otworem 7/3,5mm wg strony waży 6 gramów.

 

Magnes ww. to uchwyt magnetyczny o średnicy 15x5 ma udźwig ok 5 kg!!!! Jaka ryba zsunie kotwicę z takiego magnesu?

Mały neodym walcowy fi 4 mm lub fi 5 mm, prawidłowo wklejony w perfekcyjnie wycięty otwór, zdecydowanie wystarczy.

 

Załączony plik  P1090006shop.JPG   148,03 KB   26 Ilość pobrań

 

Do mniejszych gum stosuję nawet fi 3 mm.

 

Załączony plik  DSCN1275.JPG   77,79 KB   26 Ilość pobrań

Tu na foto wyżej, 22,5 cm Hammery, które już sprawdziłem w Norwegii w marcu na skrei.

Doskonałe do morskiego spinningu z dużą czeburaszką.

Zamierzam użyć je w październiku na szkierowe szczupaki. Rzut tak uzbrojoną dużą gumą, nie powoduje odpadania dozbrojki z kotwicami a magnesy są tylko fi 4x5mm Zawsze można wkleić większy, fi 5x10 mm, który ma siłę 0,9 kg!

Ważne, aby były poprawnie wklejone! 

 

Kiedy rozwiązałem problem z nieskutecznymi klejami i dobrałem właściwy i niedrogi klej etylo-cjanoakrylowy, wszystko doskonale zagrało! Przypomnę może link do filmu instruktażowego

 

Wydaje się, że temat z wklejaniem magnesów wyczerpany w 100%. Ale z natury wolę prostsze rozwiązania, do teraz w większości przypadków stingery na zwykłych szpilkach z drutu w ocynku spokojnie dawały radę. Problem pojawia się wtedy, gdy guma nam się wykłada i trzeba ratować się np. bulletami.

 

Prawdopodobnie znalazłem patent, który łączy zalety magnesów oraz prostotę szpilek, a dodatkowo pomaga w stabilizacji gumy. Sanger ma coś takiego w ofercie (cena 17 zł za 5 magnesów i 5 wkrętów jest wygórowana), ale można taniej i samemu. Na allegro można kupić magnesy pod wkręt (cena za magnes 1-2 zł), do tego dołożyć wkręty i mamy gotowe. 

 

W sezonie zobaczymy ile to warte i czy zdaje egzamin, ale może ktoś z Was próbował wcześniej takiego rozwiązania i ma własne spostrzeżenia?

 

Temat z wklejaniem magnesów jest bardzo rozwojowy.

Świetnie sprawdzają mi się małe neodymy walcowe już od 3 lat, i cały czas udoskonalam "magnesologię" w dużych przynętach gumowych.

Zanim zastosowałem magnesy, kotwice wsuwałem w wytopiony otwór, jak na zdjęciu niżej.

 

Załączony plik  PC240046_600.JPG   82,52 KB   22 Ilość pobrań

 

Przerabiałem 4 lata temu, wkręcanie takich uchwytów magnetycznych do dużych morskich przynęt.

Nie sprawdziło się.

Jak wkręcić taki duży uchwyt do mniejszej gumy (poniżej 20 cm)???

Tu nie chodzi o cenę rozwiązania, ale o siłę magnesu (zbyt duża) i jego kształt.

Kształt i wielkość takiego "przyśrubowanego" uchwytu, zaburza pracę przynęty.

Zaleta jest może tylko taka, że ciężar uchwytu magnetycznego służy jako stabilizator w pracy gumy....i jeszcze to, że ze zniszczonej gumy odzyskamy (wykręcimy) uchwyt ;)

Zanim jednak moje gumy zniszczą zęby ryb, naprawiam je nad wodą szybko klejem fishingglue.



#109 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:02

AfW Surflon 45LB lub mocniej, dostępne np.  w 

https://www.sklep.br...czarna-9,2m/463

 

Ja stosuję coś takiego ... cenowa 20 razy ;-)

http://allegro.pl/li...6625378788.html


  • wobler129 lubi to

#110 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2017 - 18:27

Czy ktoś poleci dobrą linkę do robienia dozbrojek? Gumy 20-25cm, mogą trafiać się szczupaki 120-130cm. Chodzi o na prawdę sprawdzone linki. Dzięki za odpowiedzi :)

 

 

AfW Surflon 45LB lub mocniej, dostępne np.  w 

https://www.sklep.br...czarna-9,2m/463

 

 

Ja stosuję coś takiego ... cenowa 20 razy ;-)

http://allegro.pl/li...6625378788.html

 

 

Ale ta jubilerska jakościowo dużo gorzej. A na tym nie warto oszczędzać. Już lepiej tańszy młynek kupić.

 

http://jerkbait.pl/t...hl=+test +linek


  • wobler129 i megavega lubią to

#111 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 24 kwiecień 2017 - 19:19

Ja mam całe trzy sztuki gum 18 cm.  :lol:  a dozbrojenie to "gotowiec" od dragona bo w dobrej cenie był :) albo kotwica na agrafce podpięta pod główkę.



#112 OFFLINE   Waldi

Waldi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2017 - 19:30

Dwie propozycje:

1. https://www.sportfis...d-wires-5m.html

2. Surfstand 1x19 Self-Made

#113 OFFLINE   tomasxt

tomasxt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaStargard
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 kwiecień 2017 - 19:58

Ja stosuję coś takiego ... cenowa 20 razy ;-)
http://allegro.pl/li...6625378788.html


Napisz coś więcej o tej lince

#114 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2017 - 20:03

Też proponuję Surfstranda AFW o odpowiedniej mocy. Surflon to to samo ale jest w platikowej osłonce przez to jest grubszy i sztywniejszy.


Użytkownik godski edytował ten post 24 kwiecień 2017 - 20:31

  • wobler129 lubi to

#115 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 25 kwiecień 2017 - 14:45

Ale ta jubilerska jakościowo dużo gorzej. A na tym nie warto oszczędzać. Już lepiej tańszy młynek kupić.

 

http://jerkbait.pl/t...hl=+test +linek

 

Używam tej linki od kilku lat. Rzucam przynętami  ponadrożsądkowymi ;-) ,  szczupaki nigdy nie protestowały. Używam cieńszej linki do przyponów muchowych. Zaoszczędzone pieniądze wydaje na dobrej jakości whisky.  :)

Ponadto otulinę można zgrzewać , co znacząco poprawia łączenie z agrafką. 


  • tomasxt i megavega lubią to

#116 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 28 kwiecień 2017 - 16:19

Wstawie foto moich zbrojeń do gum :) Wkrętka z drutu 1mm, drut od wkrętki i między kotwiczkami 0,6mm(w zupełności wystarczy) na to ciężarek oliwka 6gr, mocne kółka łącznikowe oraz kotwice i szpilki mocujące z twardego drutu 0,8mm- niemam pojęcia skąd go mam ale tylko na szpilki się nadaje :D Praca gumy przy tym zbrojeniu jest rewelacyjna- przy opadzie kolebie się na boki a nie pikuje pyszczkiem jak w przypadku główki jigowej, gumę można szybciej prowadzić bez obawy że wyłoży się na boku ;) Zbrojenie starałem się robić z możliwie jak najmniejszą liczbą elementów żeby uniknąć słabych punktów a zarazem obniżyć koszt takiego ustrojstwa :)

Załączony plik  Guma1.JPG   72,31 KB   128 Ilość pobrań

Załączony plik  Guma2.JPG   72,07 KB   77 Ilość pobrań


  • urasenty, Rebel64 i megavega lubią to

#117 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 28 kwiecień 2017 - 17:38

W tych szpilkach wyeliminowałbym ten zadzior ,jest zbędny,kaleczy gumę .
  • Filip14 lubi to

#118 OFFLINE   Mateo1989

Mateo1989

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaSopot
  • Imię:Mati
  • Nazwisko:W

Napisano 28 kwiecień 2017 - 17:59

Gdyby nie ten zadzior to dozbrojka by się wyczepiala pod ciężarem samej oliwki a tak dopóki rybka sie nie uwiesi to kotwiczki siedzą przy korpusie :)
  • mefik lubi to

#119 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 28 kwiecień 2017 - 18:45

Panowie widziałem u znajomego specjalne wkręcane obciążniki do dużych gum, wkręcane w dolną część brzucha gumy, były wykonane w wolframu i były lekko stożkowe.

Widzieliście może coś podobnego, ewentualnie gdzie to można nabyć.



#120 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 postów
  • LokalizacjaMałopolskie
  • Imię:Filip

Napisano 28 kwiecień 2017 - 18:55

Na giełdzie były kilka razy,użytkownik @yffea je sprzedawał bodajże ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych