Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolejna dyskusja o C&R, tym razem ze szczupakiem w tle ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2007 - 12:00

A czy nie można zastosować rozwiązań brytyjskich? Gdzie nie wolno poprostu zabierać ryb z łowiska?
Jak się komuś nie opłaca łowić bez zabierania mięsa to jego sprawa. Fakt jest taki, że mieszkam nad samą wisłą od ponad 20 lat. Jako dziciak potrafiłem pójść na krótki spacer i złowić komplet szczupaków w 2 godziny. Teraz jak jest - każdy widzi.
Trzeba coś zmienić - ale nie tylko w prawie ale i w mentalności ludzi. I wkurza mnie jak ktoś pisze że robi coś bo ma na to ochotę...mimo iż to jest niezgodne z prawem, obyczajem i zdrowym rozsądkiem.
Nie jestem ortodoksem jesli chodzi o C&R. Moje podejście wynika z pragmatyzmu i z chęci zabrania w przyszłości dzieci na ryby w Polsce.
P.

#42 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 04 wrzesień 2007 - 12:34

@explorator73: Niestety NIE. Do poki nie ma odpowiedniej mentalnej podstawy, niezbedne sa kontrole. A skoro nie da sie tych skutecznie zorganizowac, totalny zakaz wedkowania wyglada na jedyne efektywne rozwiazanie... az zmieni sie jedno lub drugie. Jest jeszcze jeden aspekt: Jesli wiekszosc spoleczenstwa byla by w stanie uprawiac wedkarstwo czysto rekreacyjnie a po lowieniu sporzyc filet z dorsza w restauracji przy piwku, zamiast babrac sie patroszeniem krapi... sytaucja nad woda rowniez by sie rozprezyla - ale to juz inny temat.
Ja podchodze do sprawy podobnie jak ty - moge wziac rybe, ale nie musze, jesli jednak sie zdecyduje, to selekcyjnie pod uwzglednieniem gatunku, wielkosci, zbiornika, przepisow... itd. Wychodzi na 1-2 ryby slodkowodne/rok.

Pozdrawiam --Yacar--

#43 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 04 wrzesień 2007 - 12:57

TOTALNY ZAKAZ JAKIEGOKOLWIEK WEDKOWANIA PRZEZ NASTEPNE 10 LAT W KAZDEJ WODZIE.

Jakis czas temu Jacek Józwiak postulowal 3-letnie moratorium na drapieznika w Zalewie Zegrzynskim. Skonczylo sie na obwodzie ochronnym i to czasowym. A jak to wyglada w praktyce, kazdy wie kto przejezdzal przez most w Zegrzu lub mial okazje zerknac, na jakie przynety sie tam lowi i jakie wyniki maja najlepiej uzbrojeni. Sytuacje te mozna smialo odniesc do 90% lowisk dzierzawionych przez pzw i ma sie jakis poglad na rybnosc i zarzadzanie woda.


#44 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 wrzesień 2007 - 14:57

Minimum 2 lata gulagu i konfiskacja mienia



W cywilizowanej Ameryce wyrok np. 3000 $ i konfiskata samochodu nie jest czym wyjątkowym. Tak się egzekwuje prawo, bo właściciel ma świadomość jak trudno upilnować przyrodę przed ludzką zachłannością. Teraz trzeba porównać to do naszego prawa i już nie dziwi sytuacja jaką mamy. Niestety tak jak złodzieje z pierwszych stron gazet mają swoich protektorów w polityce i mediach, tak kłusole też mają swoich. Ugrupowania chłopskie sprzeciwiają się zaostrzeniu kar bo twierdzą, ze kłusownictwo to efekt biedy na wsi. I tak mamy złodziejstwo sankcjonowane.

#45 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 wrzesień 2007 - 16:23

p.s.Aha, bym zapomnial...Pike_ , jesli o mnie chodzi fajnie by bylo, gdyby ten autoban juz tak pozostal uaktywniony.


Popieram, na razie masz taką fajną opcję ignoruj, naprawdę żyje sie łatwiej :mellow:

#46 OFFLINE   Pike_

Pike_

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 115 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 wrzesień 2007 - 17:07

Mój brat - wykształcony człowiek, mający wpływ na otoczenie, który mógłby przysłużyć się niejednej sprawie (na przykład waszej) - wyrobił sobie kartę wędkarską, ale nie wytrzymał: miał dość chamstwa spotykanego nad wodą i faszyzujących wszystkowiedzów w tv i internecie. Nie jeździ już na ryby i nie chce mieć z tym nic wspólnego. Ja mam niemal sto procent trafień jeśli chodzi o drapieżniki, czego dowód załączam - tyle dobrego dla nich zrobiliście, że ów dowód za chwilę pójdzie na patelnię (jak wszystkie następne). Taki wpływ na myślących katolików ma radio maryja. Tak to działa. Żegnam ozięble.
http://www.fotosik.p...a32d73ab60.html

#47 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 04 wrzesień 2007 - 17:15

No, jednak wychodzi że można kogoś trafnie zdiagnozowac po kilku postach :unsure:
Też żegnam, raczej z niesmakiem choć i z dużą ulgą :mellow:

#48 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 04 wrzesień 2007 - 17:16

@Pike
Daj se chłopie siana.
Weź łopatke, wiaderko, grabki i co mi tam, klocki z kredkami też se zabierz i aktywuj tego obiecanego AUTOBANA.

Żegnam ciepło.

Zanderix

#49 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 04 wrzesień 2007 - 17:34

:lol: :lol: :lol:

#50 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 wrzesień 2007 - 17:38

Żegnam i ja towarzysza. Radio Maryja rulez!

#51 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 04 wrzesień 2007 - 18:29

Mój brat - wykształcony człowiek, mający wpływ na otoczenie, który mógłby przysłużyć się niejednej sprawie (na przykład waszej) - wyrobił sobie kartę wędkarską, ale nie wytrzymał: miał dość chamstwa spotykanego nad wodą i faszyzujących wszystkowiedzów w tv i internecie. Nie jeździ już na ryby i nie chce mieć z tym nic wspólnego. Ja mam niemal sto procent trafień jeśli chodzi o drapieżniki, czego dowód załączam - tyle dobrego dla nich zrobiliście, że ów dowód za chwilę pójdzie na patelnię (jak wszystkie następne). Taki wpływ na myślących katolików ma radio maryja. Tak to działa. Żegnam ozięble.
http://www.fotosik.p...a32d73ab60.html


Forum się rozwija ,coraz więcej takich typów będzie tu zaglądać i głosić różne bzdury.
O ile wiem to jednym z naszych celow jest dawanie dobrego przykładu i promowanie C&R.
Proponuję takich ludzi z problemami odrazu banować ,oszczędzi to miejsca na te IMO bezowocne dyskusje.Róbmy swoje i pokazujmy to na naszym forum ,dla mięsiarzy są inne portale.


#52 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 wrzesień 2007 - 18:48

Róbmy swoje i do przodu - kiedyś takie hasło wzajemnie wymienialiśmy z Remkiem i z tego tylko dobre rzeczy powychodziły :D

#53 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 wrzesień 2007 - 18:58

Pike_ odnoszę wrażenie, że prowokujesz... świętego mikołaja... B)

#54 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 04 wrzesień 2007 - 19:09

Pike rozbroiłeś mnie na maxa :lol:
Duży chłopczyk z małym rozumkiem :unsure:

#55 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 04 wrzesień 2007 - 19:17

Jakże się cieszę , że nie da się wp.......ć zachodu słońca .
Albo zawlec go do chaty ..
Fish'e tak dobrze nie mają ..

#56 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 04 wrzesień 2007 - 19:19

Jakby się dało, to już dawno by go nie było...

#57 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 04 wrzesień 2007 - 19:24

@Pike, stary jestes przykry na maxa, na zasadzie zrobie mamie na zlosc i odmroze sobie uszy...

#58 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 04 wrzesień 2007 - 19:27

Szczere podziękowania dla brata @Pika!!!
On najbardziej przysłużył się rybostanowi naszych wód , bo zrezygnował z łowienia!Chylę czoło i polecam naśladownictwo!
B)

#59 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 04 wrzesień 2007 - 19:56

Jak zwykle występy Pike_a na żywo, gromadzą liczną publiczność i zjednują mu kolejnych fanów. :huh: :o :lol:

#60 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 04 wrzesień 2007 - 19:58

[quote]
Mój brat - wykształcony człowiek, mający wpływ na otoczenie, który mógłby przysłużyć się niejednej sprawie (na przykład waszej) - wyrobił sobie kartę wędkarską, ale nie wytrzymał: miał dość chamstwa spotykanego nad wodą i faszyzujących wszystkowiedzów w tv i internecie. Nie jeździ już na ryby i nie chce mieć z tym nic wspólnego. Ja mam niemal sto procent trafień jeśli chodzi o drapieżniki, czego dowód załączam - tyle dobrego dla nich zrobiliście, że ów dowód za chwilę pójdzie na patelnię (jak wszystkie następne). Taki wpływ na myślących katolików ma radio maryja. Tak to działa. Żegnam ozięble.
http://www.fotosik.p...a32d73ab60.html
[/quote]

Forum się rozwija ,coraz więcej takich typów będzie tu zaglądać i głosić różne bzdury.
O ile wiem to jednym z naszych celow jest dawanie dobrego przykładu i promowanie C&R.
Proponuję takich ludzi z problemami odrazu banować ,oszczędzi to miejsca na te IMO bezowocne dyskusje.Róbmy swoje i pokazujmy to na naszym forum ,dla mięsiarzy są inne portale.

[/quote]

@maciejowaty - śWIęTA RACJA - tak trzymajcie C&R :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych