Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Czy ta wędka nadaje się pod multiplikator?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 03 wrzesień 2007 - 23:28

Hi,
zadaję tu pytanie, które zadawałem już kilkakrotnie (na innych forach) jednak nigdy nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi – to znaczy popartej konkretnymi przesłankami. Ja to tak lubię usłyszeć uzasadnienie

Mam wędkę morską Shimano Hyperloop 2.4 cw. 300g pytanie brzmi czy wędka nadaje się pod multiplikator (ewentualnie pod jaki się nie nadaje).
Odległość pierwszej przelotki do najbliższego jej końca mocowania kołowrotka to 60cm Przelotka ma obwód zewnętrzny 2.5 cm i jest na stopce o wys. 2 cm Cała wędka ma 8 przelotek włącznie ze szczytową.


#2 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2293 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 04 wrzesień 2007 - 00:25

jeżeli przelotki ma dwustopkowe ( pewnie ma ) to nada się. wędy morskie, szczególnie te do pilkerów nie zawsze mają pazur. spokojnie możesz walić z multika. lekko off topic ale sam używam do surfcastingu i martwej ryby kija karpiowego, właśnie z multikiem. sprawdza się pięknie.
pozdrawiam!


#3 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 05 wrzesień 2007 - 08:15

Hej chłopaki? Czy moje pytanie jest głupie? Nieprecyzyjne? Co innego trzeba wiedzieć o wędce żeby na nie odpowiedzieć? Dzięki Krzysiek za odp - ja też jestem niemalże przekonany że nadaje się pod multiplikator ale prawdę powiedziawszy liczyłem usłyszeć tu opinie potwierdzone konkretnymi wiadomościami dotyczącymi konstrukcji wędki czy jej uzbrojenia. Opini w stylu jak ma w nazwie boat to się nadaje już wiele przeczytałem ale jak pisałem wcześniej, chciał bym usłyszeć coś bardziej konkretnego.

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2007 - 09:34

Tamaszek,

byc moze po prostu nie ma uzytkowników tego kijka. Ja osobiscie chcialbym Ci pomóc, ale interseuje mnie bardziej sprzet custom niz fabryczny, wiec nie jestem na bieżąco.

Pamietam ze jakies 2 lata temu rozgladalem sie za długim kijem surfacatsingowym lub sea-bass pod multik, i wtedy jakies shimano mialem w rece, Nexave lub Hyperloop wlasnie, ale kijek mial 3.30 lub 3.60, nie pamietam dokladnie. Uzbrojony był pośrednio w takie przelotki troche za wysokie jak na casting i troche za niskie jak na spinning, czyli w zalozeniu uniwersalne. Do tego uchwyt bez pazura. Mysle ze takie rozwiazanie zdaniem producenta / projektanta miało umożliwic potencjalnemu kupujacemu zastosowanie do wedki zarówno kołowrotka o szpuli stałej jak i multiplikatora. Mysle ze jest to koncepcja bardziej handlowa niz techniczna, chociaz przy ciezszych kijach, zwłaszcza do zastosowan morskich, mozna uznac takie rzeczy za niuanse.

Patrzac na wysokosc pierwszej przelotki od uchwytu, ktora podałes (4,5cm = 2cm stopka + 2,5cm pierscien) wydaje mi sie iz w omawianym przypadku mozemy miec do czynienia z podobna koncepcja, chociaz zastrzegam ze kija nie widzialem - wnioskuje z tego co piszesz. 2 cm wysokości stopki to jednak sporo.

Z tego co sie orientuje wedka o której rozmawiamy jest handlowana ponizej 200 zł (chyba?) wiec wiele nie ryzykujesz w razie czego :unsure:

Pozdrawiam

#5 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 05 wrzesień 2007 - 10:08

Tomaszek
z tego co podałeś trudno jest Ci jednoznacznie odpowiedzieć czy się nadaje... gdybyś załączył zdjęcia byłoby niewątpliwie łatwiej,podejrzewam że niewielu z nas ma lub zna ten patyk,zależy jak ma usytuowany uchwyt, jakiego typu są przelotki, sam obwód wejściowej nie mówi nic...8 przelotek może wystarczyć przy tej długości jeśli kij jest bardzo mocny i ma długi uchwyt, zależy to wszystko od ich typu i ugięcia kija. A jeśli się nadaje to przy tych parametrach jedynie do każdego dużego, morskiego multiplikatora, jakoś niskiego profila czy C4601 sobie tam nie wyobrazam. Nie miej pretensji ze nikt ci nie odpisuje bo to trochę taki konkurs piękności przez telefon...Twoje pytanie nie jest głupie, lecz bardzo ogólne i nieprecyzyjne poprostu.
Pozdrawiam


#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18593 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2007 - 10:30

A jeśli się nadaje to przy tych parametrach jedynie do każdego dużego, morskiego multiplikatora


To prawda, jesli ABU to najmniej 6501 i podobne roundy od tej wielkości w górę. Raczej do pilkera pod kuter niz do czegoś więcej.

Przelotki wysokie po byku sądząc po pierwszej, pewnie dlatego mniej


#7 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 05 wrzesień 2007 - 20:05

A jeśli się nadaje to przy tych parametrach jedynie do każdego dużego, morskiego multiplikatora, jakoś niskiego profila czy C4601 sobie tam nie wyobrazam. Nie miej pretensji ze nikt ci nie odpisuje, bo to trochę taki konkurs piękności przez telefon...

Pretensji nie mam, co najwyżej chcę się dowiedzieć dlaczego źle pytam. Poniżej kilka zdjęć.

http://images27.fotosik.pl/76/81c2d65e9ba75c07m.jpghttp://images29.fotosik.pl/76/a0d1ebc957d8b086m.jpghttp://images26.fotosik.pl/75/51bd1aa1a45dd0d7m.jpg

Z tą wędką chcę użyć Shimano Tekota 700. Oczywiście, że zapomniałem dodać że sprzęt ma być na może na grubego.