Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brzany 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 27 lipiec 2013 - 12:02

A w dzień też walą w takie duże? Z tego co zaobserwowałem, to jak jest ciemniej stają się bardziej agresywne, tylko ja u siebie na górskiej w nocy łapać nie moge. Ale popróbuje na coś większego, tylko coś czuję, że w głazach to maksymalnie w drugim rzucie zostawie takiego woblera w wodzie :D

Za dnia rzadko ostatnio łowie bo robota daje w dupe. Ale w poprzednim sezonie obrzucałem pod barbusa czasami w dznień i w końcu trafiłem 80+. Niestety nasza krakowska Wisełka ma na dnie tyle syfu że zaczep to standard przy bobrowaniu dna. Dlatego dla ograniczenia strat łowie mocniejszym sprzętem niż na brzane przystało... a i sumisko śie trafi czasem :) Brzana to wg mnie świnia która żeruje jeśli tylko ma gdzie. Noc/dzień nie ma różnicy



#42 OFFLINE   hycu

hycu

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaPrzeworsk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Żuk

Napisano 05 sierpień 2013 - 14:57

A tutaj taka moja Brzanka złowiona wczoraj w Sanie, w trakcie Zawodów Spinningowych ;D

Załączone pliki


  • Wojtek B. lubi to

#43 OFFLINE   sproket77

sproket77

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 sierpień 2013 - 16:40

Ładna :)


  • Ferret lubi to

#44 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 sierpień 2013 - 22:01

Na ostatnich kleniowych wyprawach cos sie meldowalo i po kliku minutach odplywalo, tym razem sie udalo doprowadzic sprawe do konca

Załączone pliki

  • Załączony plik  b.jpg   39,12 KB   485 Ilość pobrań
  • Załączony plik  b1.jpg   38,44 KB   530 Ilość pobrań
  • Załączony plik  b2.jpg   31,71 KB   364 Ilość pobrań

  • Wojtek B. i Robertson lubią to

#45 ONLINE   wildriver

wildriver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1167 postów
  • LokalizacjaGdzieSandomierzadoWisły

Napisano 06 sierpień 2013 - 23:38

Niezły barbus,takiego musze złowić  :D Tylko,że ostatnio cały czas z grubym sprzętem chodzę :rolleyes:

Graty wypracowanej barbary :)



#46 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 sierpień 2013 - 10:02

A mowilem ze z lightem tez da sie pobawic i wciaga i efekty sa :)



#47 OFFLINE   MateuszWwa

MateuszWwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:.
  • Nazwisko:...

Napisano 07 sierpień 2013 - 17:14

po co tyle tematów o brzanach ?! 2012 2011 czy ktoś nowy na forum musi to wszystko czytac? nie lepiej robic jeden wątek który by miał kilkanaście stron? Chyba łatwiej byłoby to przeglądać... taka drobna sugestia. Tak samo szukanie inf o tych rybach to droga przez mękę bo każdy pokazuje ze złowił a mało jak gdzie na co i dlaczego a dlaczego nei na to a na tamto, czy ryba się płoszy czy nie? zero systematyzacji na tym forum...



#48 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 07 sierpień 2013 - 17:17

Zmien forum badz przesiadz sie na WW tam masz wszytsko lacznie z przepisami na zupe z bolenia :) Pzdr



#49 Guest_Erin_*

Guest_Erin_*
  • Guests

Napisano 07 sierpień 2013 - 17:38

Zmien forum badz przesiadz sie na WW tam masz wszytsko lacznie z przepisami na zupe z bolenia :) Pzdr

Riposta godna członka. PZW oczywiście ! :ph34r:



#50 OFFLINE   MateuszWwa

MateuszWwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:.
  • Nazwisko:...

Napisano 07 sierpień 2013 - 17:40

ww nie czytam od dawna od kiedy wykasowali powiadania wędkarskie i przebranżowili się na tablice reklamową. Kiedyś można było z nich więcej wyczytać. Teraz myślałem, że forum będzie strzałem w dziesiątkę, ale chyba średnio z ta wymianą doświadczeń, jeszcze poczytam...może zmienie zdanie



#51 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9509 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 sierpień 2013 - 17:44

............... zero systematyzacji na tym forum...

No. To jest forum a nie poradnik: jak, gdzie, kiedy i na co  :P



#52 OFFLINE   MateuszWwa

MateuszWwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 29 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:.
  • Nazwisko:...

Napisano 07 sierpień 2013 - 18:00

Fakt, jak tak to nawet nie będę zaczynał czytania różnych wątków... po co mam słuchać dyskusji o "czyiś samochodach" ale przemyślcie czy wątek brzany 2040 nie zaśmieca wam forum? lata leca szybko a takie rozdrabnianie się to słaby pomysł. Przeciez przy każdym poscie wyswietla się data...



#53 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 07 sierpień 2013 - 18:08

Upał jest.


  • tofik lubi to

#54 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2133 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 07 sierpień 2013 - 18:12

Tiaaa a teraz Remek i jego dream team poświęcą tydzień albo dwa, żeby dograć forum do oczekiwań kolegi Mateusza :rolleyes:



#55 OFFLINE   maek7

maek7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaŁokurwonowo Zadupne

Napisano 07 sierpień 2013 - 22:37

WTF?! Panie Mateusz - lepiej wajchę se przełóż.

Grunwald i Hycu keep going! ;)



#56 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 15 sierpień 2013 - 21:40

Taki przylowik przy kleniowaniu, i filmiki bidne bo bidne ale sa :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  br.jpg   49,25 KB   216 Ilość pobrań
  • Załączony plik  br1.jpg   46,41 KB   214 Ilość pobrań

  • wildriver i Apioo lubią to

#57 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 16 sierpień 2013 - 16:41

W jak głębokich miejscach łowisz te brzany? Są to długie leje czy rafy? I jak prowadzisz woblera wachlarzem czy pod prąd i z jaką szybkości i na jakiej głębokości. Twoje najskuteczniejsze woblery na brzany?  (Sorki że tak wypytuje ale te informacje kiedyś może pozwolą mi się zmierzyć z tą ryba)



#58 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 16 sierpień 2013 - 16:54

Hej nie nastawiam sie specjalnie na brzany, sa to przylowy w lowieniu kleni.Jak kleni nie ma na plytkiej wodzie szukam ich glebiej.Sa to wlasnie rafki.Ta brzane zlowilem za lejem wlasnie przy opasce, woda nie wiem jakiej byla glebokosci, podejrzewam ze nie glebiej jak 2 metry.Wobek to w obu przypadkach male plywajace bonito 2.5cm.Brzany to silne ryby stworzone do przebywania w silnym nurcie.Jesli nastawiasz sie na brzany to pamietaj o tym aby wobek byl wyposazony tylko w jedna kotwiczke z tylu poniewaz brzana lubi pozbyc sie wobka ryjac o dno, jak bedziesz mial kotwiczke luzna nie zapieta o rybe to prawdopodobnie skonczy sie na tym ze zakotwiczy sie na kamieniu i brzana sie uwolni.Wobkow uzywaj sdr, jak masz powyzej metra zawsze mozesz podniesc szczyt do gory, jak wobek stuka w kamienie to jestes w domu, w tak silnym nurcie nie musisz zwijac caly czas, kilka wolnych obrotow kilka stukniec i czekasz wobek pracuje przy kamieniach,Tylko czekac az poczujesz takie PUK i siedzi :) hol brzany na delikatnym zestawie to cos niesamowitego.Klen 60cm vs brzana 60cm nie ma nic do powiedzenia, klen po dwoch odjazdach jest wypompowany i daje sie podebrac jak dziecko, brzana muruje odchodzi kilka razy :)


  • Dienekes i Zwierzu lubią to

#59 OFFLINE   Adri@n

Adri@n

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 186 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 16 sierpień 2013 - 23:26

Wiem o tym bo mam na swoim koncie parę brzan powyżej 60 cm ale niestety dawne czasy i wszystko łapane na spławik jak mnie to jeszcze cieszyło i na rzece oddalonej ode mnie o 200km. OD czasu kiedy złapałem pierwszą brzane i zobaczyłem ich siłe zakochałem się w tych rybach. Niestety w moich rzekach jest ich bardzo mało i ciężko jest bardzo je namierzyć. Ale dzięki za parę wskazówek :)



#60 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 sierpień 2013 - 17:43

Dzisiaj sie dzialo, najpierw mala brzanka ale za to pieknie skakala furczac przy tym ze hoho :) a odjazd jaki zrobila :) Nastepnej juz nie dalem rady wyciagnac, przymurowala i nie bylo mozliwosci jej ruszyc, podszedlem do niej na ile moglem i powoli zaczalem pompowac delikatnie szla, jak juz byla pod powierzchnia to z takim spokojem zaczela plynac pod prad :) piekna, silna i opanowana, po chwili wobek wystrzelil w powietrze, byc moze tez byla podczepiona.Nie wiem czy powinienem wklejac fote poniewaz byla podczepiona za ogon.Jak cos to moderatorzy usuna.Zalaczam filmiki, ktorych nagranie zlecilem przypadkowemu francuskiemu wedkarzowi z chrypa naszych chlopow spod budek z piwem :) zwalil koncowke poniewaz przyblizyl i chyba nie wiedzial jak oddalic.Jest to niezrozumialy dialog dwoch osob mowiacych w jezykach :

-francuskim

-hiszpanskim

-chyba angielskim :) ale glowy sobie nie dam uciac

-polskim

Pzdr

Załączone pliki

  • Załączony plik  bn.jpg   78,16 KB   234 Ilość pobrań

Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 18 sierpień 2013 - 18:29

  • pepa73 lubi to