Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Softjerkbaity – czy guma miękka (jerkowana) nie pęka? - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 21:32

cześć

Idealna pora na publikację tego tekstu. Nie wiem jak u was, ale ja na jesień znacznie cześciej używam gum na szczuopaka niż w innych porach roku, taki Soft Jerkbait(.pl :D ) w długosci 10-15 cm w kolorze red/head leniwie posuwanjące się w zimnej jesiennej wodzie to chyba przepis na szczupaka.

w tekście pojawiła sie marka Matzuo. To w moim przekonaniu specjalista od przynet gumo/plastikowych. Mam kilka wabikow tego producenta i sa znakomite. Zarowno łowność jak i aerodynamika doskonałe.
pozd JW :D

#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 wrzesień 2007 - 22:41

Cześć,
Bardzo się cieszę, że artykuł ten cieszy się popularnością. Od dwóch lat również stosuję świadomie soft jerkbaity. Zbrojenie zarówno texas jak i carolina. Mam niekiedy wrażenie, że są zdecydowanie skuteczniejsze niż zwykłe jerki/glidery. W Szwecji sprawują się wyśmienite. Stosowałem nawet w kolorze całkowicie czarnym i ku mojemu zaskoczeniu okazywały się nardzo skuteczne.

Oczywiście tradycyjne jerki/glidery mają to coś w sobie co nie pozwala mi przejść całowicie na soft. Jednak na swoje wyprawy zawsze zabieram miękkie jerki.

Pitt, czekam na dalsze części.

Pozdrawiam
Remek

#23 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 22:58

Kiedys byl w WS taki artykul o pojedynku gumy z twardym jerkiem w Szwecji jesienia i góra byla guma. Lekko obciazona musi niezle pienic.

Jednak swój rekord szczupaczy zlowilem w listopadzie na woblera, i to dosc zdrowo mieszajacego. I to raczej regula na tamtym lowisku.

#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 wrzesień 2007 - 23:01

Ja życiówkę mam złowioną na soft :D

W ostatnim WŚ Marek Szymański wiele napisał o łowieniu szczupaków na gumę. Ciekawy artykuł zwłaszcza dla osób, które jadą do Szwecji na jesienne szczupaki.

Pozdrawiam
Remek

#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 08 wrzesień 2007 - 23:25

Hej

Generalnie niema myślę co cudować.

Od maja do września szczupaki siedza na głebokościach raczej niewielkich. Mam na myśli te sztuki ktore mozna łowić z rzutu. te kolosy caly sezon siedzą w czeluściach i raczej trol wchodzi tu w grę.

Ja od wiosny wolę płytko schodzace/pływajace woblery (ale nie klasyczne jerki) w długości od 8 do 13 cm.

Jesienią faktycznie trzeba penetrować głebszą wodę, więc guma z obciążeniem jest chyba idealna. W zeszlym roku próbowałem lowić na jerki także w pażdzierniku i listopadzie. Niezły był nawet fatso 10 S RH, ale po rzucie trzeba było czekać aż przynęta opadnie. To dawało wyniki na kilku miejscach, ktore dobrze znałem i wiedziałem, że one tam są :angry:

Przy listopadowo/grudniowym dryfie B) guma okazała się sporo praktyczniejsza tymbardziej, że można było nią łowić skutecznie nawet na głebokości 6-8m. szybki opad do dna i powolny powrót kup powierzchni.

Sztywny od zimna ogon rippera pozbawiony agresywniejszej pracy sunacy majestatycznie w gęstej, prawie zamarzajacej wodzie był co jakiś czas tepo przytrzymywany przez równie anemicznego, ale jeszcze żerującego szczupaka..

Agresywne przynety tez mi się sprawdziły, ale nie wszędzie. mepss 4-5, albo spinnex czy Efzett nr. 4 powoli ściagany z prędkością pozwalająca na powolne obroty paletki chetnie atakują te ostatnie, które siedzą na płytszej wodzie...ale to chyba wykracza poza temat artykułu..
pozd JW :D






#26 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 17:00

Cześć,
Bardzo się cieszę, że artykuł ten cieszy się popularnością ... Pitt, czekam na dalsze części.

jak pisalem, nad czescia numer 2 juz pracuje, ogolny zarys juz mam, teraz tylko konkretne uzupelnienia ... czyli co chcecie konkretnie wiedziec?


#27 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 wrzesień 2007 - 17:01

[quote]
Cześć,
Bardzo się cieszę, że artykuł ten cieszy się popularnością ... Pitt, czekam na dalsze części.
[/quote]
jak pisalem, nad czescia numer 2 juz pracuje, ogolny zarys juz mam, teraz tylko konkretne uzupelnienia ... czyli co chcecie konkretnie wiedziec?

[/quote]


Piciu,
Wiesz jaka jest odpowiedź na takie pytanie? WSZYSTKO :D

Pozdrawiam
Remek

#28 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 wrzesień 2007 - 17:06

noooooo, to dlugi bedzie ten artykul ;) :mellow:

#29 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 09 wrzesień 2007 - 18:56

Jakoś przeczytamy :D nawet długi

#30 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2007 - 10:04

@pitt

myślę że ten artykuł to strzał w 10, tym bardziej iż jest zapowiedź ciągu dalszego. Dziękuję za ciekawy tekst i czekam na ciąg dalszy.

W międzyczasie mam pytanie jak zaplatasz przypon stalowy na haku. Na zdjęciu widzę, że nie używasz zacisków, pewnie po to żeby na blaszcze zielsko nie zostawało. Ale widzę chyba jakąś mini-owijkę na zaplocie? Czy mi się zdaje? Jakich linek uzywasz (firma, model, moc) do przyponów ? Jeśli być zechciał okreasić odpowiedz jakims zdjęciem albo dwoma, zwlaszcza w zakresie zaplatania przyponów - byloby super

Pozdrawiam


#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 13:37

postaram sie dzisiaj wieczorem ... kurcze wszystkie tajemnice z czolwieka wyssacie ... no co za wampiry? ;)

#32 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 10 wrzesień 2007 - 13:38

postaram sie dzisiaj wieczorem ... kurcze wszystkie tajemnice z czolwieka wyssacie ... no co za wampiry? ;)

Nie tylko tajemjnice, ale jak na prawdziwe wampiry przystało - również krew...


#33 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 10 wrzesień 2007 - 14:21

ja wczoraj poobcinałem w zwykłych relaxach kopytaka po bochach i wyszły mi fajnie fikajace niczym sliderek gumki na głowce 3 gr guma 7.5cm,fakt nie jest to to samo uzbrojenie co haki from usa,ale z tego co na you tubie widziałem to moje kopytko fika nawet fajniej,dodam że s całum kopytkiem takiego zachowania i nieobliczalnej pracy nie da rady uzyskać

#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 18:48

[quote]
postaram sie dzisiaj wieczorem ... kurcze wszystkie tajemnice z czolwieka wyssacie ... no co za wampiry? ;)
[/quote]
Nie tylko tajemjnice, ale jak na prawdziwe wampiry przystało - również krew...

[/quote]
dzisiaj nic z tego nie bedzie, wlasnie wrocilem z firmy :wacko:


#35 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 12 wrzesień 2007 - 18:37

co tu duzo mowic, mam urwanie glowy, przypomnijcie mi raz jeszcze o tych fotkach na koniec tygodnia Embarassed

#36 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 lipiec 2008 - 15:51

Prawie roczek stuknął, przy okazji jig felietonu odświeżyłem sobie i ten artykuł. Przejrzałem dyskusję na forum i... visa w łapkę :mellow: i też już mam. Na sucho wyglądają naprawdę .... dziwnie to mało powiedziane. Inna konzystencja niż manns/relax. Wielkie toto w sam raz czyli 12 niektóre :mellow: a przy tym lekkie. Za 55$ ok 35 sztuk naprawdę dużych i ciekawych gum, do tego garść mniejszych krewetkowców. wychodzi 1,5$ za sztukę :mellow: jeszcze tylko napisz Pitt gdzie szukać komonentów do zbrojenia, ja jak będę miał chwile to tez polookam bo na pewno już o tym było. jakieś tam haki morskie mam ale to nie do końca jeszcze to, że o ciężarkach nie wspomnę. Czuję ze jesień będzie ciekawa!!!!!!

p.s.

Coś ta druga część ugrzęzla gdzieś daleko <_<

#37 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 08 lipiec 2008 - 17:20

Haki już zamówione, ciężarki podobnie. Oj będzie sięczego uczyć jesienią.. :mellow:

#38 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 19:45

jak dobrze pojdzie, to remek wstawi niebawem druga czesc tego tekstu ... tym razem z wieksza iloscia konkretow
haki najlepiej bezposrednio w lunker city albo w bass pro shops, powinni miec komplet wymiarow, a o samym zbrojeniu pogadamy (ze szczegolami) jak remas wstawi 2 czesc artykulu

ps. przepraszam wszystkich za ciagly brak zdjec zaplatania przyponow Embarassed postaram sie jak najszybciej ... jezu, ale obciach Embarassed

#39 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 08 lipiec 2008 - 19:48

Pitt, tez bardzo mnie zainteresowaly te gumeczki.
Powiedz mi, czy oplaca sie zamawianie z Bass Pro Shops? Ile kosztuje przesylka do Niemiec? Pozdrawiam

#40 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 08 lipiec 2008 - 19:49

zapytaj w BPS :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych