Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#2001 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 08 czerwiec 2018 - 17:00

MIĘSISTO SZCZUPAKOWO

Kijek na blanku Xzoga Black Buster X o mocy 4kg zbudowany do łowienia szczupaków na lekko i średnio ciężko do max 30g łącznej masy.

Kijek o niesamowitej mięsistości i amortyzacji a przy tym bardzo czuły.

Egzemplarz ten został przedłużony do 2,07m, dostał przelotki Fuji sic S, uchwyt DPS 17 z insertem z drewna, korek tygrys z dodatkiem korkogumy i pomarańczowej pianki.

 

Załączone pliki



#2002 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 18 czerwiec 2018 - 16:53

Zapomnilem napisać ze odebrałem kija …

Zaczynamy J

CHAPTER V

End ?

 Wyleciałem z domu w kierunku samochodu szybciej niż rakieta Elena Maska … wsiadam do auta , dwa głębokie oddechy, i zapierdzielam …pierwszy postoj przy bramie … jeszcze nigdy nie otwierała się tak wolno jak dzisiaj …kolejne sekundy trac na światłach – jak na złość wszystkie są czerwone …podczas oczekiwania na zielone światło szukam sobie muzyczki co by zagłuszyła ryk silnika pod maska  … wybór pada na : https://www.youtube....h?v=yLarDhciHY0 Zapala się zielone – nie wytrzymuje ciśnienia i ruszam niczym  Paul Valker w szybkich i wściekłych ….opony już się wystarczająco nagrzały abym mogł wykorzystać 100% mocy silnika … rondo pokonuje w bardziej widowiskowy sposób niż Ken Block … wpadam na dwupasmówkę  (zmieniła się piosenka : https://www.youtube....h?v=SgLy-6yj1Ws )  i akurat… już wiem ze tu nie ma miękkiej gry … a wiec przełączam z lpg na benzynę żeby uzyskać więcej mocy z silnika Daci (by renault) Logan ( bo kto zabroni biednemu bogato żyć J ) … po drodze wyprzedam nieoznakowane bmw … tak szybko ich wyprzedzałem ze nie zdarzyli zobaczyć mojego przyglupkowatego uśmiechu na twarzy z którym jadę do Rafała … chyba wiedzieli  ,że nie jadę na gazie bo nawet nie podjęli próby pościgu ….oni się nie obejrzałem a już byłem w Małdytach …  

Myślałem ,że jak podjadę pod pracownie to będzie na mnie czekał czerwony dywan na podjeździe , a na schodach Rafał z dziewczynami , wejdziemy do środka a tam z kranu będzie leciał „dżony łolker”… niestety ani  dywanu ani dziewczyn nie  było … tylko pies co zawsze obwąchuje mi nogawkę smutnymi oczami na mnie popatrzył … - no nic myślę -wchodzę …

 

Wchodzę do środka … tu już nie ma zbędnej gadki …bardziej cos w stylu: gdzie jest moja wędka ku…wa …

Spoglądam na ścianę gdzie wisi wiele gotowych kijów … mój rzuca się od razu w oczy bo jest najpiękniejszy i najmojszy …

Rafał z gracja niczym Magda z kola fortuny podaje mi moja wędkę  … świat jak by zwolnił  i w kościach czułem ze słońce wyszło nad Małdytami (w kościach bo u Rafała pracowni nie ma okien … i klamek chyba tez J - albo ja nie zauważyłem )  radość była przeogromna …  kij wykonany na najwyższym poziomie terminy dotrzymane i wszystko zgodnie z moimi oczekiwaniami … brawo Rafał brawo JA

Wesołym krokiem zmierzam do auta … pakuje kija … i jadę … już nie tak szybko … dostojnie z gracja i na lpg … spoglądam na licznik -magiczne 90 i lecę … a i zapomniałbym o radyjku… https://www.youtube....h?v=eioU-RxZvVE



#2003 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 19 czerwiec 2018 - 09:24

ale o so chosi ?


  • guciolucky lubi to

#2004 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 czerwiec 2018 - 16:24

ZESTAW NFC

Zestaw łódkowy na blankach NFC do średniego i cięższego łowienia. Kijki na blankach MB 706 (HM) i MB 709 (IM).

Obydwa w jednoskładzie długości 2,13m  HM do 21g , IM do 56g. 

Kijki w zasadzie bliźniaczo podobne jeżeli sposób o wygląd ,różnią się jedynie rodzajem korka w rękojeści , no i oczywiście dobór przelotek był nie co inny w związku z tym ,że kijki zasadniczo różne jeżeli chodzi o moc. 

A wyszły tak;

 

Załączone pliki



#2005 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 21 czerwiec 2018 - 16:35

Napisy rewelacja  :good:



#2006 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 czerwiec 2018 - 12:28

SZCZUPŁY NA NIEBIESKO

Kijek pod szczupaki na blanku Lemax SlimMax 6kg. Blank bardzo charakterystyczny pomijając jego kolor niebieska perła w satynie. Smukły i grubościenny ,bardzo ale to bardzo mięsisty o pięknym progresywnym ugięciu, c.w bardzo szerokie. Kijek na sucho wydaje się bardzo subtelny jak taka powiedzmy normalna uncjówka, ale moc drzemie w nim ogromna. Moje testy rzutowe wykazały ,ze kijek świetnie rzuca przynętą 12g jak i 60g w pełnym komforcie i czuję ,że jeszcze jest mały zapas. 

Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Sic S KL, uchwyt Essex DPS 17 cracked blue, korek Rivier II, z dodatkiem niebieskich wstawek z pianki.

Załączone pliki



#2007 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 28 czerwiec 2018 - 12:46

SUZUKI W X-FAST

Kijek na nowym blanku ze stajni Suzuki RXXF-18LB-701pro. ( 2,13m w jednYm kawałku, 18lb mocy, c.w 7-21g) Kijek stworzony do ostrego jigowania ,czyli typowa sandaczówka choć nie tylko, równie dobrze sprawdzi się przy większych woblerach twitchingowych. Nie jest to tak zwany kołek z miękka szczytówka. Ugięcie opisane jako X-fast ,ale nie aż tak jak w niektórych amerykańskich konstrukcjach, ugięcie bardzo płynne choć szczytowe, ale chętnie współpracuje część środkowa kijka , dolnik już z zapasem ,ale nie kołek. Blank  świetnie zbalansowany, po uzbrojeniu świetnie leży w ręku i sprawia wrażenie wyjątkowo lekkiego mimo ,że blank waży ok 49g, czułość na bardzo wysokim poziomie

Egzemplarz ten został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite, Uchwyt DPS 17 z insertem z drewna, rękojeść split z korka tygrys ze wstawkami z korkogumy i szarej pianki.

 

Załączone pliki



#2008 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 05 lipiec 2018 - 11:55

SZCZUPAK, BOLEŃ

Kijek mocno uniwersalny pod szczupaka ,bolka i nie tylko , na blanku Suzuki RXF-16lb-762. Długość 2,28m pozwalająca na komfortowe łowienie za równo z brzegu jak i z pływadła. O samym blanku nie będę się rozpisywał bo już bardzo znane. Od siebie dodam tylko ,że to jedne z najlepszych blanków pod szczupaki.

Kijek ten został uzbrojony w uchwyt dzielony z korka burnt z dodatkiem korkogumy, uchwyt SKSS 17 z insertem z drewna egzotycznego, przelotki Fuji Torzite.

Załączone pliki



#2009 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 05 lipiec 2018 - 12:02

SUZUKI MOCNIEJ

Kolejny kijek na blanku Suzuki. Tym razem nie co dłuższy i mocniejszy RXF-20lb-862. Kijek pod szczupale łowione z brzegu na większe gumy. Kijek ma 2,6m długości , 25lb mocy, cw. opisany do 41g ale realnie daje radę przy masie przynęty 55g.

Kijek uzbrojony w pełną rękojeść z burnta  z wstawką z kaktusa i korkogumy, uchwyt SKSS 17 z insertem z korkogumy, przelotki Fuji Sic S

Załączone pliki



#2010 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 05 lipiec 2018 - 12:07

SZCZUPAKOWO W CAST

Kijek pod szczupłego w castingu na blanku Suzuki RXF-16lb-702.

Załączone pliki



#2011 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 lipiec 2018 - 18:00

SANDACZ Z BRZEGU

Kijek wybitnie jigowy do uganiania się za sandałkami na blanku Phenix Black Chrome  BCX82MH. ( 2,65m długości, 17lb mocy, opisany do 35g i to jest prawidłowy opis jeżeli chodzi o łączną masę przynęty). Kijek szybki i cięty z dość mocnym dolnikiem ale nie pałowatym.

Kijek ten został uzbrojony w rękojeść dzieloną  z korka tygrys ze wstawkami z korkogumy i czarnej pianki , uchwyt Alps RPD 17 i przelotki fuji sic

 

Załączone pliki



#2012 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 10 lipiec 2018 - 10:05

witam

 

ten  powyżej  to  chyba  BCX 88 MH   ...?



#2013 ONLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 10 lipiec 2018 - 10:15

na drugim zdjeciu jest podpis na wedce ze to 88  :D



#2014 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 11 lipiec 2018 - 16:56

witam

 

ten  powyżej  to  chyba  BCX 88 MH   ...?

Dokładnie. Pomyliłem cyferki  <_<



#2015 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 11 lipiec 2018 - 17:06

BRZEGOWY SANDACZYK NA NIECO LŻEJ
Kijek pod sandałka na blanku Phenix Black Chrome BCX92ML ( 2,77m ,14lb mocy opisany do 21g ). Dłuższy, odrobinę delikatniejszy ,przez co bardziej uniwersalny od mocniejszego braciszka BCX88MH.
Kijek uzbrojony został w przelotki Fuji Torzite, rękojeść dzieloną z tygrysa , wstawki z rudej korkogumy i pomarańczowej pianki, uchwyt DPS17 z insertem z drewna. Omotki koloru tik z pomarańczowymi tipetami.

Załączone pliki



#2016 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 lipiec 2018 - 16:16

SZCZUPAL NA GRUBO, SUMEK RÓWNIEŻ

Kijek na blanku Gawas Conquer GB 120X-J68/180G. Smukły i grubościenny o bardzo mięsistym ugięciu. 2,03m w jednym kawałku realnie do przynęt max 120g.

Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Sic, uchwyt DPS18 z insertem z korkogumy, rękojeść pełna z ciemnych korków.

Załączone pliki



#2017 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 14 lipiec 2018 - 19:53

SZCZUPAL NA GRUBO, SUMEK RÓWNIEŻ
Kijek na blanku Gawas Conquer GB 120X-J68/180G. Smukły i grubościenny o bardzo mięsistym ugięciu. 2,03m w jednym kawałku realnie do przynęt max 120g.
Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Sic, uchwyt DPS18 z insertem z korkogumy, rękojeść pełna z ciemnych korków.


Mój ci on ;) Lada moment pójdzie w bój na sumy :)

Użytkownik Krab edytował ten post 14 lipiec 2018 - 19:54


#2018 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 20 lipiec 2018 - 16:59

BRZEGOWY UNIWERSAŁ

Kijek mega uniwersalny do ganiania po brzegu na blanku Matagi Super Seabass M. Świetny pod bolka, szczupłego, klenia na nie co większe wobki, równie dobrze poradzi sobie z sandaczem łowionym na jiga jak i woblery. kijek bardzo lekki i czuły, z delikatnym szczytem ,ale ugięcie typowo progresywne, wystarczająco szybki  żeby popukać główka za okoniem czy sandaczem.

Kijek ten został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite, uchwyt TVS z rurką woven ,oraz rękojeść dzielona z pianki Matagi z dodatkiem złotych pierścionków. Bardzo poręczny kijek.

 

Załączone pliki



#2019 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 20 lipiec 2018 - 17:10

ŁÓDKOWY UNIWERSAŁ

Bardzo uniwersalny jednoczęściowy kijek na blanku Phenix z serii M1,  MX72ML. Oryginalnie 2,16m ,ale został przycięty do 2,03m, 12lb mocy c,w do 18g. Taki typowy faścik o miękkim ugięciu , pod grube okonie ,szczupłego spokojnie ogarnie na lżej a szybkości ma wystarczająco do jigowania za sandaczem na głowki 8-18g+4' gumka.

Kijek ten został uzbrojony w uchwyt Delfin i przelotki Fuji Torzite w systemie Delta.

Załączone pliki


  • malinabar, Werem i Voiteh lubią to

#2020 ONLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 24 lipiec 2018 - 22:03

Rafał , jak byś opisał różnicę pomiędzy MX72ML a MXS72M ? Jak rozumiem ten pierwszy blank castingowy ?







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych