Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#3441 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 luty 2024 - 13:46

Panowie i Panie, 

 

Może wątek nie do końca odpowiedni, ale wielu customerów śledzi ten wątek to może coś podpowie. No i liczę na pomoc również @skalek-77.

 

Chciałbym na ten sezon zakupić, a właściwie wykonać kijek pod łowienie okoni w toni (jeziora, rzeki - ograniczone do wody stojącej/lekko płynącej w klatkach). Przynęty jakich chcę używać to guma, maksymalnie 2 cale i 2gr-3gr obciążenia. Typowa wykałaczka. 

 

Pomożecie z wyborem? :)

Noctiss Nano SNT645-2N

lub lżej i szybciej Matagi TR60 Ajax Lightning


Użytkownik scOOtt edytował ten post 29 luty 2024 - 13:46


#3442 OFFLINE   gringo

gringo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 luty 2024 - 16:34

Noctiss 3lb też ogarnie 3g :)

#3443 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 29 luty 2024 - 17:37

Panowie i Panie, 

 

Może wątek nie do końca odpowiedni, ale wielu customerów śledzi ten wątek to może coś podpowie. No i liczę na pomoc również @skalek-77.

 

Chciałbym na ten sezon zakupić, a właściwie wykonać kijek pod łowienie okoni w toni (jeziora, rzeki - ograniczone do wody stojącej/lekko płynącej w klatkach). Przynęty jakich chcę używać to guma, maksymalnie 2 cale i 2gr-3gr obciążenia. Typowa wykałaczka. 

 

Pomożecie z wyborem? :)

 

EDIT: Zapomniałem dodać, długość <=193cm, raczej jestem zdecydowany by był w jednym kawałku.

Witam. Proponuje kontakt tel. lub priv.



#3444 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 luty 2024 - 18:22

SUZUKI RXF-14LB-962 pro POD MORSKĄ TROTKĘ I BOLKA
Kijek na nowym blanku ze stajni Suzuki, model RXF-14lb-962 pro. 2 składy w długości 2,90m, moc 14lb opisany do 21g. Realnie jest nie co mocniejszy. Świetna propozycja jako materiał na kijek boleniowy lub pod trotki łowione w morzu. Umiarkowanie szybki i wyraźnie mięsisty blank z bardzo ładnym ugięciem. Łączenie typu spigot , co akurat bardzo lubię.
Kijek w wydaniu klasycznym i dość budżetowym. Rękojeść pełna z korka Rivier 2 i korkogumy, uchwyt Fuji DPS , przelotki Fuji Sic Slim.


A tak zapytam.. lubię dps, ale rzeczywiście nakrętka w obecnych "de luxe" jest ostra, chodzi o jej krawędzie "do dokręcania" 😉 Ja siebie poleciałem równo pilnikiem by nadać temu odpowoednio miły "dotyk" i środkiem który "ożywia" plastik tak że wygląda jak nowa fabryka.. jasne że Ty klientowi tak nie zrobisz, ja też bym nie zrobił... Ale.. czemu nie kdps od góry ? Trudno dostępny ?

#3445 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 01 marzec 2024 - 10:01

A tak zapytam.. lubię dps, ale rzeczywiście nakrętka w obecnych "de luxe" jest ostra, chodzi o jej krawędzie "do dokręcania" Ja siebie poleciałem równo pilnikiem by nadać temu odpowoednio miły "dotyk" i środkiem który "ożywia" plastik tak że wygląda jak nowa fabryka.. jasne że Ty klientowi tak nie zrobisz, ja też bym nie zrobił... Ale.. czemu nie kdps od góry ? Trudno dostępny ?

Ja nie widzę problemu z nakrętkami od DPS a mam te uchwyty w większości kijków. I powiem szczerze pierwszy raz spotykam się z taką opinią , że "nakrętka jest ostra". Co do KDPS 17 to od dłuższego  czasu nieosiągalne. 


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 01 marzec 2024 - 10:02

  • Krzysiek Rogalski lubi to

#3446 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2024 - 18:07

Ja nie widzę problemu z nakrętkami od DPS a mam te uchwyty w większości kijków. I powiem szczerze pierwszy raz spotykam się z taką opinią , że "nakrętka jest ostra". Co do KDPS 17 to od dłuższego czasu nieosiągalne.


Jak "robiłem" wędkę, to ktoś uznany zwrócił mi na to uwagę, i muszę mu przyznać rację. Jasne że jest to subiektywne wrażenie i jeśli nie przeszkadza to luz 🙂 Szkoda że kdps 17 nieosiągalny, bardzo szkoda. Ale widzę że jesteś chyba zwolennikiem starego dpsa. Ja lubię na okrągło. Sksy i tvs tylko w okoniowych kijkach jak dla mnie ale.. każdemu wedłu gustu i potrzeb.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 01 marzec 2024 - 18:10


#3447 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 04 marzec 2024 - 18:20

Jak "robiłem" wędkę, to ktoś uznany zwrócił mi na to uwagę, i muszę mu przyznać rację. Jasne że jest to subiektywne wrażenie i jeśli nie przeszkadza to luz Szkoda że kdps 17 nieosiągalny, bardzo szkoda. Ale widzę że jesteś chyba zwolennikiem starego dpsa. Ja lubię na okrągło. Sksy i tvs tylko w okoniowych kijkach jak dla mnie ale.. każdemu wedłu gustu i potrzeb.

Nie ma dla mnie znaczenia czy nowy czy stary DPS. Szczerze to nawet nie wiedziałem ,że się czymś różnią.

 Ale jak ktoś będzie się upierał , że nowe nakrętki są BE. To mam troche tych starych. Takich bez metalowego pierścienia. Bo o to chyba chodzi ?


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 04 marzec 2024 - 18:24


#3448 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 marzec 2024 - 16:28

SUZUKI POD SZCZUPOLE

Kijek na blanku Suzuki RXF-16lb-762. Kijek dwu częściowy w długości 2,28m, moc 20lb , opisany przez producenta do 21g , realnie 35g na spokojnie. Kijek zbudowany pod szczupacze łowy. W/g mnie jedna z ciekawszych propozycji na kijek szczupakowy. 

Kijek został uzbrojony w uchwyt rękojeść dzieloną z korka Kaktus 2, uchwyt BRS-11-229G z drewnianym insertem, przelotki Fuji Torzite.

Załączone pliki



#3449 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 marzec 2024 - 16:37

VEGTER BORON POD PSTRĄGA

Kijek na blanku boronowym Vegter Boron Nono , model SS8310-2N malowanie w kolor Burgundy Dust Transparent. Kijek zbudowany z myślą o łowieniu pstrągów na woblery, obrotówki i większe gumy na główkach 3-7g. Kijek dwu częściowy o długości 2,54m, moc 10lb c,w 2-15g. Blank TOP jeżeli chodzi o takie łowienie.

 Kijek dostał pełna rękojeść z korka portugalskiego bardzo dobrej jakości, uchwyt Fuji SKSS 16 , insert i wykończenia z drewienka stabilizowanego ( amarant) pod kolor blanku. Przelotki możliwie najlepsze, czyli Fuji Torzite T2.

Załączone pliki



#3450 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 08 marzec 2024 - 11:56

witam

 

Czy omawiany w/w  kij  obsłuży  przy wyrzucie  lekkie  woblery   5-7 cm   w granicach   2,5 -4 gramów  , jaka  jest średnica  realna  szczytówki   i jak  szybko się wzmacnia   ? Czy bliżej   mu do  blanków suzuki  np. 762 8   czy  Matagi TR 78 12 lb  

jeśli  chodzi  o  szybkość    blanku  ?  

 

pozdrawiam

Maciej 



#3451 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 marzec 2024 - 17:58

XZOGA TAKA GX 7KG POD JERKI

Kijek zbudowany na blanku Xzoga Taka GX/ 7KG jako spinning pod średnie jerki. 

Rękojeść dzielona z korka naturalnego i korkogumy, uchwyt BRS11-229G z ciemno brązowym drewnem. przelotki Fuji Torzite T2.

 

Załączone pliki



#3452 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 marzec 2024 - 18:07

NOCTISS NANO- OKOŃ, SANDACZ 

Kijek na dwu częściowym blanku Noctiss Nano, model SNT7013-2N. 2 składy w długości 2,13m, moc 13lb , c,w 4-17g wyjątkowo trafiony. Kijek pod okonie cięzej i na sandałki na lekko, główka 4-12g + guma 3-4' to żywioł tego kijka. Bardzo czuły kijek z wyjątkowo precyzyjną szczytówką, akcja szczytowa ale bez "pały w doklniku".

 Kijek uzbrojony w stylu klasycznym i eleganckim. Rękojeść pełna z korka portugalskiego klasy flor z elementami drewna, uchwyt Fuji DPS 17 GM z insertem z drewna stabilizowanego, przelotki Fuji Torzite.

Załączone pliki



#3453 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 16 marzec 2024 - 07:23

Rafale, z przyjemnością odbieram takie wędki osobiście, tak perfekcyjnie wykonane. Z pewnością Noctiss będzie świetnym uzupełnieniem dla Thorusa 17lb.

#3454 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 16 marzec 2024 - 08:24

Rafale, z przyjemnością odbieram takie wędki osobiście, tak perfekcyjnie wykonane. Z pewnością Noctiss będzie świetnym uzupełnieniem dla Thorusa 17lb.


Widzę, że klasyczny styl dalej jest Ci bardzo bliski. 🙃
  • maniak lubi to

#3455 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 16 marzec 2024 - 10:01

Kilkanaście lat prób pozwoliło mi dojść do tego co tak naprawdę lubię i najbardziej mi pasuje. Taki klasyczny styl z topowymi komponentami. To zaspokaja mój głód w 100 %.

#3456 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 16 marzec 2024 - 11:02

Miałem podobnie, co wiązało się ze zbyt częstym przerzucaniem kiji. Aż w końcu, od kilku lat, klasyka zagościła u mnie, na stałe. 😎

#3457 OFFLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 732 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 16 marzec 2024 - 12:27

Rafale, z przyjemnością odbieram takie wędki osobiście, tak perfekcyjnie wykonane. Z pewnością Noctiss będzie świetnym uzupełnieniem dla Thorusa 17lb.


A Ty nie miałeś może identycznie zrobionego Noctissa 17LB w 2 kawałkach? 😀

#3458 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 16 marzec 2024 - 12:53

Stawiam stówę, że miał

#3459 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 16 marzec 2024 - 13:15

17lb Noctiss w podobnej kolorystyce to nie był mój projekt, ale na forum jest ktoś kto ma bardzo podobne preferencje :)

#3460 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 16 marzec 2024 - 17:05

Rafale, z przyjemnością odbieram takie wędki osobiście, tak perfekcyjnie wykonane. Z pewnością Noctiss będzie świetnym uzupełnieniem dla Thorusa 17lb.

Maciek, moja jest ładniejsza. :D  :D  :D







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych