Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3509 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   lin2

lin2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjaopolskie

Napisano 03 listopad 2016 - 09:53

Kijek do dłubania okoni na blanku Matagi Super Mebaru -SGT. Opisany do 3g i 6lb mocy ale w rzeczywistości nieco więcej może. Przyłowy kleniowo jaziowe również świetnie ogarnie. Kijek uzbrojony w Fuji Torzite ,rękojeść dzielona z tygryska i uchwyt SKSS 16 z insertem z wovenu. Jedna z fajniejszych propozycji kijka XUL w tej długości. Szczerze polecam.

 

Nie cytujemy zdjęć!!

 

A możesz wrzucić ugięcie ? Oczywiście jeśli jeszcze nie poszedł do ludzi :-)


Użytkownik mario edytował ten post 03 listopad 2016 - 13:02


#1182 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 03 listopad 2016 - 12:19

A możesz wrzucić ugięcie ? Oczywiście jeśli jeszcze nie poszedł do ludzi :-)

Poszedł już jakiś czas temu



#1183 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 04 listopad 2016 - 13:23

No to jeszcze jedna wykałaczka do dłubania okoni na blanku Matagi. Tym razem TR68 Super Big Pond . 2.03m do 3,5g i w tym przypadku opis zgodny z rzeczywistością, główka 3, max 4g+ paproch to koniec możliwości, Dolna granica praktycznie nie istnieje bo można łowić już samą agrafką jak ktoś lubi oczywiście ;) . Kijek uzbrojony w Fuji torzite uchwyt SKSS 16 z insertem z wovenu i koreczek burnt z dodatkiem korkogumy. Świetny kijek do zabawy z okonkami i białorybem. Każdy większy przyłów to już mega frajda.

56639190c61f.jpg 24d158301b9a.jpg 28634e300b2f.jpg ee128d0b98da.jpg 04f484b43c09.jpg

7d47a843166d.jpg    



#1184 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 05 listopad 2016 - 04:58

Witam,
 
czas pochwalić się nowym kijem z pracowni Rafała, który to zastąpił MHX-a S842-2 wykonanego przez Hubertusa. Po pierwszych kilku testach nad wodą mogę stwierdzić, że opłaca się wydać kilka złotych więcej na blank z górnej półki jakim moim zdaniem jest Suzuki aby posiadać wędkę bez kompromisów. Porównując Suzuki do MHX-a to jest zupełnie inna liga, MHX wydawał się OK ale po wzięciu do ręki Suzuki to jest to czego szukałem. Co do różnicy w pracy na korzyść Suzuki przemawia płynne ugięcie i fajna pracą nawet pod małym okoniem, podczas wyrzutu szczytówka momentalnie gaśnie w porównaniu do makaronu jakim był MHX.
 
Na koniec chciałbym podziękować Rafałowi za dobrze wykonaną robotę. Dla wszystkich niezdecydowanych co do wyboru blanku i komponentów pod wędkę czasem warto dozbierać te "pare groszy" aby później być zadowolonym w 100% z finalnego dzieła.

Bardzo trafny opis MHX nic do dodawania

#1185 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 05 listopad 2016 - 05:04

To nie tusz tylko farba modelarska Humbrol. A piszą stalówką z Chińskiego pióra. Lepszej jeszcze nie znalazłem ;)


Próbowałeś kiedyś pisać markerami z farba? Dużo ludzi których znam tak podpisują wedki lub woblery które wyszły z pod ich ręki polecam
  • biker1 lubi to

#1186 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 05 listopad 2016 - 10:04

Próbowałem . Marker stawia zupełnie inną kreskę niż stalówka i kompletnie nie podobało mi się . Stalówką pisze się trudniej ale wychodzi taki bardziej "klasyczny " charakter pisania.


  • Krzysiek Rogalski, Lepton i Del Toro lubią to

#1187 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 05 listopad 2016 - 16:52

Tym co zaraz napisze nie mam na celu podlizywania się lub naganiania klientów choć nie sądzę żebym musiał. Miałem ,mam lub trzymałem w rękach czołówkę z czołówki światowej w temacie morskich wedek i muszę przyznać że jakość Twojego wykonania wcale in nie ustępuje prawie każdy zrobi ładna rękojeść po wielu próbach omota przelotki ale rękę specjalisty zawsze widać w epoxy tu jak saper można pomylić się raz :-) .Mam parę wędek zrobionych dla mnie przez MC works, RCW ,czy synit jeżeli kiedyś zamówię wędkę w Polsce napewno wybrał bym Twoja pracownie. Z ciekawości od paru miesięcy oglądam powiększone zdjęcia najróżniejszych Polski wykonawców i Twoje są najlepsze nie wiem jak layout ale sądząc po doborze komponentów chyba na poziomie całości ,tak trzymaj powodzenia Bruno
  • pawello, shavt i Voiteh lubią to

#1188 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 05 listopad 2016 - 17:45

Dzięki Bruno za uznanie :) .



#1189 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 05 listopad 2016 - 19:48

Proszę chociaż nie jestem żadnym autorytetem porostu miałem okazję trzymać w ręce światową elitę nie jestem ślepy więc piszę co widzę. Dużo z nas myśli że podstawą dobrej wędki to blank hmmm nie do końca można zrobić dość dobra wędkę z średniego banku a skopac nawet najlepszy produkt a odzwierciedlenie tego są komponenty które jak widzę używasz najlepsze plus layout przelotek ma grać z planowanym kołowrotkiem i siła maksymalna hamulca nie mylić z siłą maksymalna wędki to kompletnie dwie różne sprawy jak dzień i noc co da nam w skrócie długość rzutu przez zminimalizowanie obijania się linki o blank co jest spowodowane złym rozstawieniem jak zarazem waga szczytowych przelotek.... .rozpisałem się nie potrzebnie. Cieszę się że w Polsce są ludzie robiący coś co można porównać do najlepszych
  • Rheinangler, Lars i biker1 lubią to

#1190 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 listopad 2016 - 16:24

Kijek na okonie w wersji travel 3 częściowy, na dodatek szczytówka z pełnego włókna węglowego czyli potocznie wklejka. Kijek powstał  na bazie blanków ST.C . długość całkowita coś ok 1,95m, moc 6lb, c.w do 6g ołowiu. Generalnie punktem wyjścia był fakt ,że składy miały mieć dokładnie 68cm. Kijek uzbrojony w uchwyt Delfin, przelotki mix fuji torzite z fuji sic. Wszystkie omotki na łączeniu części i połączenie wklejki zrobione z nici węglowej. 

Jest to jedyny taki egzemplarz jaki powstał. Praktycznie nie do powtórzenia , a wyszedł w/g mnie kapitalnie. ;)

5e4e7a725494.jpg 30b769a03706.jpg f20fea8da2b6.jpg fc6376f326c4.jpg ddb875a36316.jpg

e66626a1c934.jpg    



#1191 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 16:53

Rafał.Wykonanie perfekcyjne i walory użytkowe to bajka.Tą wędką aż szkoda mi łowić .

 

Dziękuję Ci  raz jeszcze.

 

Polecam wszystkim pracownię Rafała.


Użytkownik januszz edytował ten post 07 listopad 2016 - 17:00

  • skalek-77 lubi to

#1192 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 18:45

Dodam,że masa travelka wynosi 51g.



#1193 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 07 listopad 2016 - 22:02

Gdzie można kupić taki reel seat delfin

#1194 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 08 listopad 2016 - 00:55

Gdzie można kupić taki reel seat delfin

Tu masz kontakt do twórcy delfina :

 

http://jerkbait.pl/user/56663-januszd/


  • sharkfishing lubi to

#1195 OFFLINE   holdfast

holdfast

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 08 listopad 2016 - 09:08

Kijek do dłubania okoni na blanku Matagi Super Mebaru -SGT. Opisany do 3g i 6lb mocy ale w rzeczywistości nieco więcej może. Przyłowy kleniowo jaziowe również świetnie ogarnie. Kijek uzbrojony w Fuji Torzite ,rękojeść dzielona z tygryska i uchwyt SKSS 16 z insertem z wovenu. Jedna z fajniejszych propozycji kijka XUL w tej długości. Szczerze polecam.

   

 

Wielkie dzięki Rafał:Kijek jak zwykle wyszedł pierwsza klasa,opisany do 3g ale spokojnie radzi sobie z główkami 5g plus na przykład keitech 2 cale.Małe wobki kleniowe i małe wirówki nie są mu straszne.Finezja łowienia z potencjałem w dolniku,(pracującym dolniku)moim zdaniem spokojnie między 7-8lb. Masz kontrolę nad holem nawet w przypadku większych ryb (do tej pory największy klenik 46cm,pewny hol)

U mnie super uzupełnia się z Matagi tr 68 super big pond.

Jeszcze raz wielkie dzięki.
 


  • skalek-77 i Luciano79 lubią to

#1196 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 09 listopad 2016 - 00:50

[quote name="dreadknight" post="2012820" timestamp="1478562940"]Tu masz kontakt do twórcy delfina :
 
http://jerkbait.pl/user/56663-januszd/[/quote
Dziękuję Pan był tak uprzejmy że się ze mną skontaktował zanim ja zdążyłem to zrobić

#1197 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2265 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 10 listopad 2016 - 11:16

Phenix K2 TX-684-c w Definie ,przelotki Fuji sic w w układzie hybrydowym tak nie do końca Delta i nie całkiem system KR ( na życzenie klienta).Kijek wyszedł w wadze 67g :)

9c8528949011.jpg 0fa7c95acc87.jpg 40b92cf1f7e3.jpg 52ebd8cbacf2.jpg 4468bdd72709.jpg

0326ea07c994.jpg    



#1198 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 10 listopad 2016 - 11:19

Czyzby kolegi z Iławy ?  ;)



#1199 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8002 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 10 listopad 2016 - 11:43

Fajny :) Taki industrialny.

 

Jesli to nie tajemnica, to moglbys cos wiecej napisac o tym systemie hybrydowym jaki zastosowales?


  • JanuszD lubi to

#1200 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 12:29

Bardzo ładny wyszedł. Delfin w najnowszej odsłonie - z wyprofilowaną górną częścią :)


  • JanuszD lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb