Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#1601 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 09 czerwiec 2017 - 17:25

Co do delfina to wedki z tym uchwytem wizualnie to dramat.(moja prywatna opinia)
Co nie zmienia faktu że Skalek-77 robi mega kijki.Sam mam i mogę tylko zachwalać jego prace.
Pozdrawiam.

 Teraz to już nie ma takiego dramatu . Nowe uchwyty Delfin można powiedzieć ,że w porównaniu do tych z pierwszego wypustu są bardzo ładne.

Mi przynajmniej już ich "brzydota" zupełnie nie przeszkadza.

I dzięki serdeczne za uznanie ;)


  • Hubertus i Michał. lubią to

#1602 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 10 czerwiec 2017 - 13:23

Co do delfina to wedki z tym uchwytem wizualnie to dramat.(moja prywatna opinia)
Co nie zmienia faktu że Skalek-77 robi mega kijki.Sam mam i mogę tylko zachwalać jego prace.
Pozdrawiam.

 

Kolego nie jest tak źle. Jednakże ich dodatnie aspekty (znacznie mniejszy ciężar od korków i korko-gum, dużo lepsze przenoszenie drgań, jest znacznie przyjemniejszy w łowieniu w jesiennie i zimowe dni niż każda inna rękojeść, dla mnie jak by cieplejszy w dotyku :huh: ) powodują iż jeden in minus jakim jest wygląd nie mają dla mnie znaczenia..

A Rafał ma racje, bo jest to już chyba trzecia ich generacja. Są w miarę dopracowane.

Ja używam w wędkach do łowienia okoni i sandaczy. Przy łowieniu szczupaków nie zdecyduję się na to.


  • skalek-77 lubi to

#1603 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 10 czerwiec 2017 - 16:36

Kolego nie jest tak źle. Jednakże ich dodatnie aspekty (znacznie mniejszy ciężar od korków i korko-gum, dużo lepsze przenoszenie drgań, jest znacznie przyjemniejszy w łowieniu w jesiennie i zimowe dni niż każda inna rękojeść, dla mnie jak by cieplejszy w dotyku :huh: ) powodują iż jeden in minus jakim jest wygląd nie mają dla mnie znaczenia..

A Rafał ma racje, bo jest to już chyba trzecia ich generacja. Są w miarę dopracowane.

Ja używam w wędkach do łowienia okoni i sandaczy. Przy łowieniu szczupaków nie zdecyduję się na to.

 

Marcin przeceniasz mnie znacznie.

Od początku to nie był projekt komercyjny. Więc i wcześniejszych generacji nikt nie widział. Eksperymentowałem na własne potrzeby z kształtem. Obecna generacja to już 6. Do tego każda generacja przechodziła facelifting.

Gdybym ja był taki zdolny, że już przy 3 podejściu osiągnął bym taki efekt.

 

Z tymi szczupakami to i ja bym się wahał, wiadomo, szczupak to wzrokowiec.



#1604 OFFLINE   wsw1515

wsw1515

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaZielona Góra
  • Imię:Kuba

Napisano 11 czerwiec 2017 - 09:35

Z tymi szczupakami to i ja bym się wahał, wiadomo, szczupak to wzrokowiec.


Dobre :)

Użytkownik wsw1515 edytował ten post 11 czerwiec 2017 - 09:36


#1605 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 11 czerwiec 2017 - 10:39

Z tymi szczupakami to i ja bym się wahał, wiadomo, szczupak to wzrokowiec.


Dobre :)

 

To nie była złośliwość, powiedzmy, że racjonalny argument  ;)  B) 

 

Kij zbrojony klasycznie, nieważne, jakby go uzbroić, nie da takiej amortyzacji, nie wykorzysta w takim stopniu dolnika, nie skróci czasu reakcji na zachowanie ryby, jak zbrojony w Deltę.

To wszystko przy łowieniu szczupaków jest ważne, żeby z tego rezygnować, trzeba mieć racjonalne powody.

 

Przy okazji, małe sprostowanie, obecna, to już 7 generacja Delfina, na szybko sam się pogubiłem.


  • skalek-77 lubi to

#1606 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 12 czerwiec 2017 - 18:04

Marcin przeceniasz mnie znacznie.

Od początku to nie był projekt komercyjny. Więc i wcześniejszych generacji nikt nie widział. Eksperymentowałem na własne potrzeby z kształtem. Obecna generacja to już 6. Do tego każda generacja przechodziła facelifting.

Gdybym ja był taki zdolny, że już przy 3 podejściu osiągnął bym taki efekt.

 

Z tymi szczupakami to i ja bym się wahał, wiadomo, szczupak to wzrokowiec.

 

Miło poznać, i gratulacje dla pomysłu DELFIN :)


  • JanuszD lubi to

#1607 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 12 czerwiec 2017 - 19:00

Z tymi szczupakami to i ja bym się wahał, wiadomo, szczupak to wzrokowiec.


Dobre :)

Jeszcze jest jedna rzecz to komfort łowienia bo uchwyt ma wiele zalet ;) jedna to czułość druga to komfort i wygoda, jeśli czułość nie jest w przypadku łowienia szczupaków tak bardzo potrzebna jak w przypadku sandaczy to komfort i wygoda jak najbardziej się przyda ;)


  • skalek-77 i JanuszD lubią to

#1608 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 17 czerwiec 2017 - 09:47

Kolejny komplecik do połowu okoni. Bardzo lekki kijek na blanku Matagi Super Big Pond do łowienia okoni na najmniejsze przynęty i kijek na Suzuki RXF-6lb-662 do nieco cięższego łowienia okoni. Kijki zbudowane w podobnym stylu , różnica polega w zasadzie na nieco innym uchwycie i innym kolorze wstawek w piance. Obydwa kijki uzbrojone w przelotki Fuji Torzite z tym ,że Suzuki jest na T2 czyli torzite w kolorze gun smoke.

Załączone pliki



#1609 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 17 czerwiec 2017 - 09:59

Kijek okoniowo pstrągowy na blanku Suzuki RXF-4lb-602. Kijek uzbrojony w uchwyt Delfin, przelotki Fuji Torzite w systemie Delta.

 

Załączone pliki



#1610 OFFLINE   Bleak

Bleak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaUK
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Ukleja

Napisano 23 czerwiec 2017 - 00:01

Właśnie oglądam wędkę, którą dostarczył dziś przewoźnik. Każda, która od Ciebie przeleciała była wspaniała. Nie mogę jednak oprzeć się wrażeniu, że każda następna jest lepiej wykonana od poprzedniczki. Jak bardzo możesz jeszcze udoskonalić swoje możliwości? Jutro nie dam rady przetestować kijka, ale sobotnie popołudnie i większość niedzieli już dla niego zarezerwowałem. Wielkie dzięki Rafał.
  • skalek-77 lubi to

#1611 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 czerwiec 2017 - 10:30

Dzięki Jacek za dobre słowo ;) .Naturalny progres podczas wykonywania, w zasadzie każdej pracy jest w/g mnie rzeczą naturalną. I tak powinno być ,że jakość produktu końcowego wzrasta . Nie wyobrażam sobie ,żeby było inaczej.


  • Lepton lubi to

#1612 OFFLINE   lukanio

lukanio

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 24 czerwiec 2017 - 21:17

Ciekawe jaki będzie progres mojej boleniówki ??? :-)



#1613 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 26 czerwiec 2017 - 09:11

Kolejny komplecik na plywadło. Kijki na blankach Phenix TX-684-c i Kraag XF ,SKXF605-1N. Obydwa kijki zbudowane na uchwycie Delfin z przelotkami Fuji Torzite w systemie Delta. Kijki stworzone do typowego jigowania . TX pod sandałka, SKXF na okonie.

 

Załączone pliki



#1614 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:09

Uniwersalny lekki kijek na rzekę na blanku Blaas F  SLF-9610-2N. Kijek uzbrojony w przelotki FUJI sic, rękojeść dzielona z tygrysa ,uchwyt SKSS17 z insertem drewnianym.

 

Załączone pliki


  • Artech, pietrus i malinabar lubią to

#1615 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:15

Kijek na blanku Blaas Slim ,SLS-9622-2N. Zbudowany z myślą o łowieniu szczupaków z brzegu na większe gumy i wahadła. Równie świetnie sprawdzi się podczas łowienia morskich troci i nie tylko. Kijek w pełnej rękojeści na korku Tiger , uchwyt SKSS 17 z insertem ze stabilizowanego drewna oraz zakończenie z tego samego drewna. Przelotki Fuji Torzite.

 

Załączone pliki



#1616 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 30 czerwiec 2017 - 12:18

Lux torpeda !  :)


  • skalek-77 lubi to

#1617 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 30 czerwiec 2017 - 13:03

Fajny kijek :)


  • skalek-77 lubi to

#1618 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 lipiec 2017 - 11:15

Kijek na grubego sandacza na blanku Phenix K2, model TX-715H-c. Blank skrócony do 2,00m . W delfinie i torzitach w Delcie . Kawał szpady sandaczowej. W opisie 25lb , po skróceniu myślę ,że zostało takie dobre 20lb. Kijek zbudowany pod ciężkie koguty i główki. Pełny komfort myślę ,że w przedziale 20-40g ołowiu.

 

Załączone pliki



#1619 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 07 lipiec 2017 - 11:28

Kijek pod szczupale na blanku GAWAS Conquer GB 120X-J62/ 100g ,na nieco grubsze przynęty. Pod większe gumy, złom i mniejsze jerki. Myślę ,że kijek obsłuży wszelkie przynęty w zakresie 15-60g. Kijek przedłużony do 1,98m , uzbrojony w przelotki Torzite T2, Rękojeść pełna z burnta z korkogumą ,uchwyt SKSS 17 insertem frezowanym z korkogumy ( pierwszy raz własnoręcznie taki zrobiłem ;) )  jest mega wygodny. Świetny wyszedł kijek pod takie zastosowania jak wyżej opisałem. 

 

Załączone pliki



#1620 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 10 lipiec 2017 - 12:57

Jak go odbierałem , i razem ze Skałkiem go  gięliśmy, to o mało Rafała nie podniosłem :P

 

Teraz na serio, kijek zastąpił innego Suzuki (raptem 5 razy na rybach ale był dla mnie za długi 2,14), mega fajny. Nowy insert, rewelacja. Z tymi przypalanymi przelotkami wygląda kozacko.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych