Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#1681 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 01 wrzesień 2017 - 10:40

Rafał jesteś w stanie określić od jakiej gramatury zaczyna gadać ten Super Seven przy np. Kajtku ES 4 ?pzdr



#1682 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 01 wrzesień 2017 - 15:21

Rafał jesteś w stanie określić od jakiej gramatury zaczyna gadać ten Super Seven przy np. Kajtku ES 4 ?pzdr

Chodzi o możliwości rzutowe czy komfort łowienia?



#1683 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:38

Rafał jesteś w stanie określić od jakiej gramatury zaczyna gadać ten Super Seven przy np. Kajtku ES 4 ?pzdr

 

 

Wprawdzie pytanie było skierowane do Rafała, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Wędka jest już u mnie i tak się złożyło, że z przynęt i obciążenia na najbliższy weekend mam do dyspozycji jedynie robale od Cyprysa max. 9 cm, trzycalowe rippery Z-MAN oraz czeburaszki 8 i 9 g. Do tego kołowrotek Shimano rozmiaru 2000 z cieniutką plecionką. Tak więc jeśli warunki pogodowe pozwolą, będę mógł napisać, jak wędka się sprawuje przy takich gramaturach. Na test z większymi przynętami i obciążeniami, bardziej dostosowanymi do swojej mocy, kij musi zaczekać do przyszłego weekendu.

 

Rafał, miałeś rację. Stopka młynka z oporem, ale daje się zamocować w uchwycie. Pomogło wpuszczenie kilku kropel oleju syntetycznego. Przynajmniej siedzi pewnie, nic nie stuka i nie lata.


  • skalek-77 lubi to

#1684 ONLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:39

Wprawdzie pytanie było skierowane do Rafała, ale pozwolę sobie odpowiedzieć. Wędka jest już u mnie i tak się złożyło, że z przynęt i obciążenia na najbliższy weekend mam do dyspozycji jedynie robale od Cyprysa max. 9 cm, trzycalowe rippery Z-MAN oraz czeburaszki 8 i 9 g. Do tego kołowrotek Shimano rozmiaru 2000 z cieniutką plecionką. Tak więc jeśli warunki pogodowe pozwolą, będę mógł napisać, jak wędka się sprawuje przy takich gramaturach. Na test z większymi przynętami i obciążeniami, bardziej dostosowanymi do swojej mocy, kij musi zaczekać do przyszłego weekendu.

 

Rafał, miałeś rację. Stopka młynka z oporem, ale daje się zamocować w uchwycie. Pomogło wpuszczenie kilku kropel oleju syntetycznego. Przynajmniej siedzi pewnie, nic nie stuka i nie lata.

Fajny prezent na urodziny dostałeś ;) 


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#1685 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 01 wrzesień 2017 - 18:54

No fakt :D



#1686 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 01 wrzesień 2017 - 20:58

Chodzi o możliwości rzutowe czy komfort łowienia?

Rafał interesuje mnie dolna granica tego blanku.Łowię na głowach w przedziale 3-8 gr+ES4 lub inna smukła guma w tym rozmiarze....90% to 5 gr i ...bardzo rzadko sięgam po 10gr...Wir 3 /4 musi ogarnąć...Szukam  w sumie takiego uniwersału na łodkę... pod sandacza , szczupaka i okonia na grubo;-)  dł. 213/230 cm...... może coś podpowiesz :-) ?

 

Krzysiek czekam na opinie po rozdziewiczeniu ;-) 



#1687 OFFLINE   czocho

czocho

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Kamil

Napisano 01 wrzesień 2017 - 21:02

Jak wagowo wyszedł ten kijek ?



#1688 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 01 wrzesień 2017 - 23:14

Ja będę mógł go zważyć dopiero w przyszły weekend. Chyba że Rafał zrobił to przed wysyłką

 

Jesteś pewien, że chcesz jednym kijem pogodzić komfortowe łowienie ES4 z główkami 3-8 g oraz obrotówkami 3 i 4? Tak przynajmniej to zrozumiałem...



#1689 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 02 wrzesień 2017 - 11:05

Rafał interesuje mnie dolna granica tego blanku.Łowię na głowach w przedziale 3-8 gr+ES4 lub inna smukła guma w tym rozmiarze....90% to 5 gr i ...bardzo rzadko sięgam po 10gr...Wir 3 /4 musi ogarnąć...Szukam  w sumie takiego uniwersału na łodkę... pod sandacza , szczupaka i okonia na grubo;-)  dł. 213/230 cm...... może coś podpowiesz :-) ?

 

Krzysiek czekam na opinie po rozdziewiczeniu ;-) 

Jeżeli łowisz na główki między 3-10g to ten blank jest sporo za mocny. Potrzebował byś coś w rodzaju Super Shore LL lub L ale to już z zapasaem i 3g główkę słabo obsłuży ale jeżeli miałby ogarnąć wira 4 to L-ka musi być.

Zadzwoń najlepiej do mnie to dokładniej objaśnię temat.


  • Krzysiek Rogalski lubi to

#1690 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 13:00

Rafał jesteś w stanie określić od jakiej gramatury zaczyna gadać ten Super Seven przy np. Kajtku ES 4 ?pzdr

&g+4"ES to dolna granica komfortu .


  • Hubertus i pszzz lubią to

#1691 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 03 wrzesień 2017 - 20:09

Matagi Super Seven już po chrzcie bojowym. Jak wcześniej napisałem, przez swoje przeoczenie miałem do dyspozycji jedynie czeburaszki 8 i 9 g oraz smukłe przynęty 7-9 cm czyli ogólnie rzecz biorąc nie to, do czego ten blank jest przeznaczony. Łowiłem w jeziorze z piaszczystym dnem pokrytym miejscami szczątkami roślin. Przy takim obciążeniu kontakt z dnem był odczuwalny, ale trudno powiedzieć, aby szczytówka znaczyła opad, zwłaszcza że przy łowieniu z brzegu i dalekich rzutach trudno uniknąć luzów na plecionce. W czasie brania na krótkim dystansie transmisja drgań dobra, zapewne również dzięki uchwytowi Delfin. Przy holu ok. 30 cm okonia blank oczywiście nie pokazał pełni swoich możliwości, m.in. z powodu hamulca ustawionego pod wytrzymałość cieniutkiej plecionki, przeznaczonej do wędki o zupełnie innej mocy.

Pod przynętami o właściwym dla siebie ciężarze kij będzie miał okazję popracować za tydzień.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 03 wrzesień 2017 - 20:40


#1692 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 08 wrzesień 2017 - 10:13

Niskobudżetowy kijek do dłubania okoni na blanku MHX-S-781-2. Kijek uzbrojony w minimy z torzite na szczycie, Uchwyt KSKSS16 z insertem z wovenu, elementy rękojeści z korka Kaktus.

Załączone pliki


  • Krzysiek Rogalski, Del Toro i ManieQ lubią to

#1693 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 08 wrzesień 2017 - 10:20

Okoniówka na blanku Suzuki RXF-4lb-602. Kijek uzbrojony w przelotki Fuji Torzite  ,Uchwyt SKSS 16 z wovenem i elementy korkowe z tygrysa z BRC ,dodatki korkogumy i paski z burnta.

 

Załączone pliki


  • Krzysiek Rogalski i mario70 lubią to

#1694 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 08 wrzesień 2017 - 10:24

Nieco mocniejsza okoniówka (choć nie tylko ;) )na blanku Suzuki RXF-6lb-702. Kijek również na fuji Torzite, uchwyt Skss 16 z insertem z korkogumy. Rękojeść dzielona  korka naturalnego z korkogumą . Troszkę bardziej klasycznie.

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 08 wrzesień 2017 - 10:25

  • Tomek Wielgus, Krzysiek Rogalski, Del Toro i 1 inna osoba lubią to

#1695 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 11 wrzesień 2017 - 09:30

Witaj

 

ten  702  6  pod  pstrągi  będzie  ok  .?       czy  702 8  nada  się  lepiej   tak  pod  ciut  większe  wobki  i  większą  wodę  ....?



#1696 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 14 wrzesień 2017 - 17:12

Jerkówka ma blanku Phenix M1 ,MXUR 80 MH .Blank przycięty do 2,2m. Rękojeść z  super twardej pianki ,uchwyt ACS z nakrętką KDPS , Elementy metalowe w kolorze niebieskim. Przelotki Fuji Sic W zbrojeniu tradycyjnym,czyli przelotki na górze.
ce4d15423385.jpg 837939afa707.jpg 40e14e172b97.jpg 310436d99d91.jpg 2c51fc691d85.jpg
e037b001eabe.jpg

mogę prosić o ponowne uploadowanie tych fotek? jestem bliski kupna tego kija, a go nie widziałem

#1697 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 15 wrzesień 2017 - 09:37

mogę prosić o ponowne uploadowanie tych fotek? jestem bliski kupna tego kija, a go nie widziałem

Proszę bardzo.

Załączone pliki



#1698 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:06

Kijek pod ciężkiego bolka na blanku CDBR 832MH. (2,52m, 20lb ,do 35g) Kijek uzbrojony klasycznie. Rękojeść z korka naturalnego, uchwyt DPS 18, Przelotki Fuji Alconite ,szczyt Sic.

 

Załączone pliki


  • szpiegu, Krzysiek Rogalski, malinabar i 1 inna osoba lubią to

#1699 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:12

Kijek na blanku Talon VIplus 86MF2. Rekojeść raczej tradycyjna z naturalnego korka z korkogumą, uchwyt DPS 18 gun smoke, przelotki S6 KLH RS ,szczyt Torzite T2 F

Załączone pliki


  • malinabar i pmiszk1 lubią to

#1700 OFFLINE   filser

filser

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Lokalizacjamazowsze
  • Imię:Piotr

Napisano 21 wrzesień 2017 - 10:50

hej Rafał jaka to nić na Talonie







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych