Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Rodbuilding Skalka - choroba nieuleczalna

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3485 odpowiedzi w tym temacie

#1941 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 kwiecień 2018 - 11:36

Wyżej pokazane kijki zostały zbudowane jeden dla mojego kolegi a drugi dla mnie. Po ostatniej wyprawie na pstrągi mogę coś więcej już o nich napisać.

W skrócie ,możliwości tych kijków przerosły nasze wyobrażenia i oczekiwania. Jeżeli chodzi o połączenie szybkości ,celności rzutów i amortyzację holowanych rybek (a trochę ich było ;) ) to jest po prostu bajka. Kijki świetnie współpracowały z gumami typu żaba ok 5cm na czeburaszce 3-6g, obrotówkami od 1 do 3 comet jak i woblerkami 5-6cm  schodzącymi na ok 1m głębokości.

W drodze powrotnej z "pstrągowania" jednomyślnie stwierdziliśmy ,że nie łowiliśmy do tej pory pstrągów tak uniwersalnym i wszechstronnym kijkiem który sprawia tyle frajdy z holu każdej  (nie koniecznie dużej ) rybki w kropki.

I nasze poszukiwania "super kijka na kropki" właśnie się zakończyły :)

A to kilka fotek z wyprawy

Załączone pliki



#1942 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1019 postów

Napisano 14 kwiecień 2018 - 12:15

Fajnie dobrany kolor omotki do insertu angler japan 😊.
Ciekawe że ludzie wybierają takie długości do wspomnianych warunków. Do rzucania spod siebie to często i 1,83m jest za duzo.

#1943 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 14 kwiecień 2018 - 12:33

Samo rzucanie to nie wszystko. Trzeba jeszcze mieć kontrolę nad przynętą i rybką w tych krzakach. W/G mnie 2,13m to idealna długość i gdybym miał  ewentualnie coś zmieniać z długością to w górę do powiedzmy 2,2m . Krócej nie ma mowy. Próbowałem 1,98m i jest za krótko zdecydowanie.



#1944 ONLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 14 kwiecień 2018 - 17:36

Na "drugim" kiju z przelotkami Seaguide KLH-RS i torzite na szczycie set zaczyna się od 20 czy 16 ????

#1945 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:28

Fajnie dobrany kolor omotki do insertu angler japan .
Ciekawe że ludzie wybierają takie długości do wspomnianych warunków. Do rzucania spod siebie to często i 1,83m jest za duzo.

 

Ten kijek, o którym piszesz należy do mnie :) . To co napisał Rafał potwierdzam w 101%. kijek miazga, rzuty z nadgarstka, super. Amortyzacja podczas holu super. Nawet rybka 15-20 cm sprawia frajdę na tym kiju. A w dniu dzisiejszym, wyjechało na niego kilka ryp z przedziału 40+. Bez problemu dał radę :D .

Co do kolorystyki, to specjalnie wszystko staraliśmy się dobrać w jak najbardziej stonowanych kolorach (nic rażącego), dylemat mieliśmy jedynie w kolorystyce uchwytu Angler Japan, ale stanęło na jaśniejszym.

Rafał dzięki na ekspresowe wykonanie. :good: :good:



#1946 OFFLINE   adis

adis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:40

Marcin, napisz proszę czy ten Angel jest wygodny w użyciu. Czy metalowe nakrętki nie są wyczuwalne podczas lowienia i jak generalnie z jego ergonomią ?

#1947 OFFLINE   Marcin Ostróda

Marcin Ostróda

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 491 postów
  • LokalizacjaOstróda
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:G

Napisano 14 kwiecień 2018 - 18:52

Po pierwsze jest ładny, i pasuje do typowej wędki pstrągowej. Taki klasowy :P. Zaznaczam mam go tylko przy tym kiju, jakoś dla siebie nie widzę go przy okoniówce czy szczupakówce. Ale to jest wyłącznie moje zdane.

Po drugie jest bardzo ale to bardzo lekki, co mnie niewątpliwe zdziwiło.

Nakrętki nie przeszkadzają wcale, trzeba tylko dobrze obsadzić kołowrotek i go potem dokręcić nakrętkami dosyć mocno.

W ręku leży bardzo dobrze, wizualnie wydaje się być ciepły. Ręka się nie ślizga.

 

Fajna rzecz. Gorąco polecam.


  • adis lubi to

#1948 OFFLINE   pawelstu

pawelstu

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 90 postów
  • LokalizacjaOpatowek - Wielkopolska
  • Imię:Paweł

Napisano 15 kwiecień 2018 - 12:09

Jakies 3 tygodnie temu kurier dostarczyl mi od kolegi Rafala kijek zrobiony wlasnie na tym blanku ( suzuki RXF-5lb-702 ). Póki co byl raz nad woda , ale ten jeden raz wystarczyl na to ze w 100% zgadzam sie z opiniami wyzej. Kijek rewelacja.

Użytkownik pawelstu edytował ten post 15 kwiecień 2018 - 12:13


#1949 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 15 kwiecień 2018 - 13:35

Myślę że klienci powinni sami robić zdjęcia:) bo Rafał się opierdziela ;)
  • Voiteh lubi to

#1950 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 15 kwiecień 2018 - 19:45

Jakies 3 tygodnie temu kurier dostarczyl mi od kolegi Rafala kijek zrobiony wlasnie na tym blanku ( suzuki RXF-5lb-702 ). Póki co byl raz nad woda , ale ten jeden raz wystarczyl na to ze w 100% zgadzam sie z opiniami wyzej. Kijek rewelacja.

 

Nie gniewaj się, ale po pierwszym "razie", nigdy nie można napisać, że było rewelacyjnie... ;)



#1951 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 16 kwiecień 2018 - 10:43

Witam

 

czy  Twórca   może  porównać  wspomniane  kije    do  702   6   7 gramów  chodzi  mi  o  ugięcie / akcję  inne  walory     ?     Różnica  średnicy /  szczyt      jest  mi  znana  ....



#1952 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:18

Na "drugim" kiju z przelotkami Seaguide KLH-RS i torzite na szczycie set zaczyna się od 20 czy 16 ????

Obydwa kijki maja startowe  20H



#1953 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:40

Witam

 

czy  Twórca   może  porównać  wspomniane  kije    do  702   6   7 gramów  chodzi  mi  o  ugięcie / akcję  inne  walory     ?     Różnica  średnicy /  szczyt      jest  mi  znana  ....

Różnica między RXF-5lb-702 a 6lb -702 jest zauważalna .Ogólnie rzecz biorąc 5lb jest delikatniejszy od tego 6lb. Największa różnica jest w szczytówce . W modelu 5lb jest wyraźnie subtelniejsza i delikatniejsza



#1954 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 17 kwiecień 2018 - 17:49

CHAPTER V

expectancy

 

Czekam czekam i się kur... doczekać nie mogę … siedząc w pracy czas leci szybko … najgorzej jest w weekendy, w ramach walki z oczekiwaniem postanowiłem znalesc dowód na potwierdzenie hipotezy Riemanna … po godzinie się poddałem ( chyba mnie to przerosło ) zabrałem się za cos mniej mniej ambitnego … oglądam Koronę Królów  … poddałem się po 20 min … ( serial TV bardziej zorał mi mozg niż próba rozkminienia funkcji dzeta L ) … no nic myślę sobie – IDE NA RYBY …

Tanecznym krokiem popierdzielam nad wodę … zakładam przynętę i łowię … i tu pojawia się kolejny problem … stare wędki już tak nie cieszą jak kiedyś , myśl o nowym kiju nie pozwala się skupić  na przechytrzeniu tych małych pasiastych skurczybykow …wtym momencie znów uświadomiłem sobie ze zostałem oszukany przez PZW bo zapomnieli zarybić mojej wody L ( na pewno przypadkiem bo to przecież tacy dobrzy młodzi ambitni ludzie co wcale nie siedzą przy korycie tylko całymi dniami ciężko pracują żeby dogodzić nam wędkarzom ) wracam do domu na zero … w akcie rozpaczy znów zasiadam przed TV i jak prawdziwy patriota oglądam jedyny słuszny kanał  … tam  oczekuje wiadomości  kiedy będzie mój kij gotowy – ale widać nie była to ważna informacja bo nic nie wspomnieli o moim wędce, ale za to dowiedziałem się jak nam rośnie PKB  i jak wszystkim żyje się cudownie  … po niespełna 30 minutach  gaszę TV i idę układać przynęty ( sam nie wiem po co ) zona mi mówi, że przynęty to mam kolorystycznie poukładane a w szafie koszulek poukładać nie umiem …- cos w tym jest … od razu wyczułem pismo nosem, że rozmowa idzie w niekorzystnym dla mnie kierunku wiec obracam się na pietach i lecę  znów tam skad przyszedłem  tym razem poukładać kije i zobaczyć czy wszystko z nimi w porządku   ;)

 

Nadchodzi noc … przed snem lubię sobie pooglądać głupoty na yt lub poczytać  jakąś gownoburze na  „dżerkbajcie”- to mnie bardzo relaksuje …


Użytkownik radmac5 edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 17:51


#1955 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 17 kwiecień 2018 - 17:57

Tekst mistrzowski :D  :lol:  :good:  :clappinghands:

Polecam program trudne sprawy :D 


Użytkownik Michał. edytował ten post 17 kwiecień 2018 - 17:58


#1956 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 18 kwiecień 2018 - 07:15

CHAPTER V

expectancy

 

Czekam czekam i się kur... doczekać nie mogę … siedząc w pracy czas leci szybko … najgorzej jest w weekendy, w ramach walki z oczekiwaniem postanowiłem znalesc dowód na potwierdzenie hipotezy Riemanna … po godzinie się poddałem ( chyba mnie to przerosło ) zabrałem się za cos mniej mniej ambitnego … oglądam Koronę Królów  … poddałem się po 20 min … ( serial TV bardziej zorał mi mozg niż próba rozkminienia funkcji dzeta L ) … no nic myślę sobie – IDE NA RYBY …

Tanecznym krokiem popierdzielam nad wodę … zakładam przynętę i łowię … i tu pojawia się kolejny problem … stare wędki już tak nie cieszą jak kiedyś , myśl o nowym kiju nie pozwala się skupić  na przechytrzeniu tych małych pasiastych skurczybykow …wtym momencie znów uświadomiłem sobie ze zostałem oszukany przez PZW bo zapomnieli zarybić mojej wody L ( na pewno przypadkiem bo to przecież tacy dobrzy młodzi ambitni ludzie co wcale nie siedzą przy korycie tylko całymi dniami ciężko pracują żeby dogodzić nam wędkarzom ) wracam do domu na zero … w akcie rozpaczy znów zasiadam przed TV i jak prawdziwy patriota oglądam jedyny słuszny kanał  … tam  oczekuje wiadomości  kiedy będzie mój kij gotowy – ale widać nie była to ważna informacja bo nic nie wspomnieli o moim wędce, ale za to dowiedziałem się jak nam rośnie PKB  i jak wszystkim żyje się cudownie  … po niespełna 30 minutach  gaszę TV i idę układać przynęty ( sam nie wiem po co ) zona mi mówi, że przynęty to mam kolorystycznie poukładane a w szafie koszulek poukładać nie umiem …- cos w tym jest … od razu wyczułem pismo nosem, że rozmowa idzie w niekorzystnym dla mnie kierunku wiec obracam się na pietach i lecę  znów tam skad przyszedłem  tym razem poukładać kije i zobaczyć czy wszystko z nimi w porządku   ;)

 

Nadchodzi noc … przed snem lubię sobie pooglądać głupoty na yt lub poczytać  jakąś gownoburze na  „dżerkbajcie”- to mnie bardzo relaksuje …

 

Uff... 

Myślałem, że coś ze mną nie tak a okazuje się, że to chyba cecha wrodzona Radków... ;)

 

Rafał jest zdecydowanie skutecznym lekarstwem na nasze dolegliwości... Zawsze coś doradzi. A jak już pomacasz na miejscu to nie ma h... we wsi... ;)

 

Przy okazji - pozdrowienia dla Rafała... ;)



#1957 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 kwiecień 2018 - 13:48

Kijek na blanku ST. Croix  5S76MLXF ( 2,28m w jednym kawałku, 10lb mocy ,c.w opisane do 10,5g  ale myślę ,że więcej da rade). Kijek na tym blanku to rasowy X-fast, czyli bardzo subtelna i delikatna szczytówka, ugięcie bardzo szczytowe i spory zapas mocy w dolniku.

Kijek uzbrojony raczej skromnie jeżeli chodzi o rękojeść ( uchwyt SKSS insert wovwen i bardzo twarda pianka w kolorze grafitowym wszystko dopełnione pierścionkami w kolorze gun smoke. Przelotki fuji Torzite.

 

Załączone pliki


Użytkownik skalek-77 edytował ten post 24 kwiecień 2018 - 13:49


#1958 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 24 kwiecień 2018 - 14:00

Kijek na szczupaki na blanku Suzuki RXF-20lb-702. ( 2,13m w dwuskładzie, moc 25lb , c.w opisany do 41g ). Realnie kijek daje radę do ok 55g. Czyli świetnie sprawdzi się przy łowieniu na większe gumy myślę ,że do 20cm i średnie jerki w okolicach 10-12cm. 

Kijek został uzbrojony w przelotki Fuji Torzite T2, uchwyt VSS 16 z polimerowym adapterem Fuji, nakrętkę zabudowaną rurką woven od SKSS 16, oraz piankę Matagi

Świetny kijek pod nieco cięższe łowienie szczupali ;)

Załączone pliki



#1959 OFFLINE   skalek-77

skalek-77

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2247 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 26 kwiecień 2018 - 12:28

Kijek zbudowany na "majówkę" , na szczupaki i bolki z pływadła jak i z brzegu. 

Blank Suzuki RXF-12lb-762. ( 2,28m mocy 16lb ,c.w do 18g ,realnie nie co więcej). Kijek został uzbrojony w uchwyt Delfin i przelotki Fuji Sic w systemie delta.

Załączone pliki


  • Radek_Z, Michał. i Voiteh lubią to

#1960 OFFLINE   radmac5

radmac5

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • Imię:Radek

Napisano 26 kwiecień 2018 - 15:57

CHAPTER VI

Expectancy cd

 

Czekam dalej … telewizji już nie mogę oglądać wiec siedzę na kanapie zamykam oczy i czekam … wpada zona …. Pyta się, co robie … odpowiadam, że czekam … a ona się pyta, na co ?? … ( w tym momencie o mało co się nie wydałem- bo tu warto wspomnieć, że jestem zakonspirowany totalnie :) ) krople potu pojawiły się na czole … ( na szybko musze cos wymyśleć)  odpowiadam poważnym głosem: „na lepsze jutro” żona patrzy jak na idiote … odchodzi … uff jestem bezpieczny – wybrnelem … 1:0 dla mnie.

Przynęty poukładane, wędki tez … układam wiec koszulki( kolorystycznie) – zona jest dumna …2:0 dla mnie.

Wymieniam kabinę w łazience … zona dumna … 3:0 dla mnie

Wchodzę na giełdę na jerkbaicie … zupełnie przypadkiem pod wpływem chwili kupuje kolejny kij… ( tak naprawdę nie potrzebny … zona żeby wiedziała to na pewno nie była by dumna … 3:1 … w tym momencie uświadamiam sobie ze jestem zakupoholikiem … wpadam na pomysł założenia klubu nie tetryka a zakupoholika … ale ze jestem zbyt zajęty czekaniem nie mam czasu założyć klubu …

PS. Czekanie jest bardzo męczące, no może wymiana kabiny prysznicowej bardziej, ale i tak myślę ze czekanie to ciężka robota …

Znów siadam na kanpe … kontem oka spoglądam na telefon z nadzieja ze Rafał zadzwoni i powie ze mogę przyjechać po kij … Rafał nie dzwoni …

Po paru dniach bezczynnej wegetacji mam już w rekach nowy kij z giełdy … lecę z nim nad wode –cały ten proces testów nowej wędki sprawił, że zapomniałem o zamówionej wędce … ale tylko na 2 dni … później znow czekam … 

To be continued.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Google (1)