Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Gruzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_DAWIDspinn_*

Guest_DAWIDspinn_*
  • Guests

Napisano 10 marzec 2013 - 14:10

Witam! Łowił ktoś w Gruzji? Zbieram informacje na temat wędkowania tam i kompletnie nic nie moge znaleźć w necie, przede wszystkim chodzi mi o ceny licencji, ryby występujące tam, dozwolone metody, w sumie to interesuje mnie wszystko na ten temat jeśli chodzi oczywiście o rzeki górskie, będę wdzięczny za każde info ;)



#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 marzec 2013 - 14:34

Skontaktuj sie z Mario, przez niego z Tamaz'em o trudnym do wymówienia i zapamiętania nazwisku

Przy cenach jakie dostałem "po znajomości" to można się co najwyżej roześmiać i pogratulować oderwania od realu, chyba miną przeciwpancerną...

Wychodzi jedna z droższych imprez, flatsy mogą wyjść taniej...



#3 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 10 marzec 2013 - 20:43

Tamaz (Ulumboeli) raczej się nie zajmuje organizacją takich imprez.

Natomiast Shota Jokhadze , czy Sandro, to i owszem. Cena o jakiej rozmawialiśmy, to około 80 eurasiów za dzień all inclusive w tym alkoholu do bólu.

Skontaktuj się z Shotą. e-mail wysyłam na pw, bo ta ichnia strona jak zwykle nie chodzi. Teraz chyba tylko na facebooku funkcjonują, ale ja na FB nie zaglądam.



#4 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 11 marzec 2013 - 06:16

Czytalem ostatnio artukul o wyprawie grupy Amerykanskich muszkarzy do Gruzji. Lowili w slicznych rzeczkach plynacych w cudownych gorach. Niestety pstragow ponoc zostalo tam niewiele a jak juz sa to drobniutkie.

Pozdrawiam,
Tomek
  • Guzu i pokmir lubią to

#5 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 11 marzec 2013 - 22:40

Rzeki pstrągowe w Gruzji w ogromnej większości płyną z lodowców i są tak śliczne... jak te płynące z lodowców ;)



#6 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 05:22

Czytalem ostatnio artukul o wyprawie grupy Amerykanskich muszkarzy do Gruzji. Lowili w slicznych rzeczkach plynacych w cudownych gorach. Niestety pstragow ponoc zostalo tam niewiele a jak juz sa to drobniutkie.

Pozdrawiam,
Tomek

Chyba sie zgadza co do rybek, na ostatnim Fly Fishing Festival byl filmik o muchowaniu w Gruzji

Tu tylko zwiastun



#7 OFFLINE   WiktorK

WiktorK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • Lokalizacja

Napisano 12 marzec 2013 - 08:23

byłem w gruzji w 2007 roku. nie wędkowałem, ale rzeki na kaukazie płyną wodą lodowcową. są piękne, ale ludzie tam smieci do rzeki bezpośrednio wyrzucają. woda ma kolor szaro mleczny, szczególnie w rzece Terek w miejscowości Kazbegi.  na mnie duże wrażenie zrobiła rzeka Kura niedaleko upliscyche, z tego co pamietam miała charakter roztokowy, była dość czysta  i dzieciaki na patyki łowily tam cos ala nasz kleń, były to małych rozmiarów rybki wiec nie mogłem dokładnie określic.

ładne rzeki są w rejonie Adjara. ale czy jest tam dużo pstrągów to nie wiem. chociaż z ich folderu reklamowego wychodzi ze jest ;)

co do aktualnych cen to nie mam rozeznania, w 2007 roku ogolnie było tanio, ale od tamtej pory gruzja jest na komercyjnym podróżniczym topie. co mnie osobiscie smuci.



#8 OFFLINE   Mari

Mari

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 466 postów

Napisano 12 marzec 2013 - 21:24

Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Piękniejsza jest podobno Abchazja, kiedyś (jeszcze niedawno) część Gruzji.. Przejście z klimatu śródziemnomorskiego w lodowce Kaukazu jest bardzo bliskie. Zabytki rzucają na kolana. Gościnność ludzi może zabić. Oczywiście tych, którzy nie żyją z turystów. Muszkarza, koledzy ugoszczą i uhonorują tak, jak jeszcze w życiu nie zaznał.

Natomiast z rybami (pstrągami) jest marnie, chociaż widziałem takie 60-70 cm. Jeden nawet mi brał, ale wtedy jeszcze nie wierzyłem, że takie tam są. Rzeki takie jak na filmie, generalnie szare, o bardzo niskiej przezroczystości. Mam sporo zdjęć, ale sposób wrzucania fotek na to forum skutecznie mnie zniechęca od ich zamieszczania.

Rzeczywiście, gdyby mieć śmigłowiec, to dałoby się fajne ryby złowić, bo chociaż kraj jest niewielki, to miejsca praktycznie niedostępne cały czas tam są.



#9 OFFLINE   flytier

flytier

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaMadison (Wiscosnin)

Napisano 13 marzec 2013 - 00:34

Chyba sie zgadza co do rybek, na ostatnim Fly Fishing Festival byl filmik o muchowaniu w Gruzji
Tu tylko zwiastun

No I mi sie przypomnialo, gdzie czytalem ten artykul- w magazynie "The Drake"- wspoltworcy filmu.

Pozdrawiam,
Tomek

#10 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1933 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 12:30

Odświeżę troszkę temat. Czy ktoś tam wędkował ostatnio? Sporo podróżujemy po Gruzji ostatnio więc może i tym się ktoś zainteresował?


  • Luckyguliver lubi to

#11 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:17

Odświeżę troszkę temat. Czy ktoś tam wędkował ostatnio? Sporo podróżujemy po Gruzji ostatnio więc może i tym się ktoś zainteresował?

To moze chociaz jakis link...?



#12 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 13 wrzesień 2023 - 07:36

Kolega szuka info o wędkowanie w Kutaisi i Batumi.
Jakieś podstawy typu ogarnianie pozwoleń, co łowić, jak łowić, o czym warto wiedzieć... :)

Pozdrawiam,
Paweł




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych