Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Początki jerkowania - Slider 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 10 wrzesień 2007 - 16:56

Jak wiadomo łowię na casting od niedawna. Chciałbym spróbować lekkiego jerkowania (bo tylko na takie pozwala mi moje TRC66MF). Mam pytanie odnośnie pracy Slidera 7 w wersji pływającej. Czy podczas podszarpywania przynęta zanurza się czy pracuje na powierzchni wody? Czy lepiej sprawdzają się wam kolory naturalne (EP, RHP, RPH, RR, RS), czy może jaskrawe? Proszę o kilka wskazówek, jak łowić na jerki.


Dziękuję i pozdrawiam :D

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:02

Tutaj na portalu jest kilka artykułów napisanych przez Remka opisujących twój problem. Proponuję przeczytać. Sam z tego korzystam.
pozdrawiam

#3 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:05

Dzięki :D

Mam tylko pytanie odnośnie Slidera F i o skuteczność kolorów.

#4 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:18

ja też zacząłem jerkowanie od tego maja ale najlepiej na starorzeczu sprawdza mi się kolor RR i ten z niebieskim grzbietem(na tego nawet usiadł mi sandacz 73 cm :D ) a schodzą tak max do metra pod powierzchnie. :D

#5 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:30

Mówimy o pływających?:D

#6 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:45

jo :D

#7 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 10 wrzesień 2007 - 17:46

sliderki 7Si F to doskonała przynęta,choc rownie dobre a niekiedy duuuuuużo lepsze są Sławki 7S :mellow:
kolory generalnie raczej płocio podobne,mam z 12 sliedków 7 i najskuteczniejsze są własnie te ubarwione na płotki,no i okonka też wmiarę.pływajace wersje przy szybszym prowaczeniu ze szczytówką w dół zejdą na jakis 0,5m ja generalnie proponuję wersję tonąca bardziej uniwersalna,bo i wysoko da radę poprowadzić ,a jak trzeba głebiej to tylko czekasz hwilke i już powolo tonie,dodatkowo lusterkująć(kołysząć sie na boki)wabi szczypaki,często w trakcie takiego opadu ruby GO atakują

pozdro i udanych połowów
hasior

#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 10 wrzesień 2007 - 18:56

tak, slider 7 plywajacy zanurza sie podczas jerkowania, w zaleznosci od tego jakie haki (koleczka lacznikowe) zalozysz i jak szybko (z jaka sila i jak czesto podszarpujesz) go prowadzisz, schodzi od 30 cm do maksymalnie 1 metra, w przerwach sie wynurza, predkosc wynurzania jest podyktowana ciezarem hakow, im dluzej wabik 'wisi' w kolumnie wody, tym wiecej bedziesz mial bran w pierwszym szarpnieciu po przerwie

kolor prawie zawsze zalezy od lowiska, pogody, przejzystosci wody i humoru ryb, troche duzo skladowych ;)
najlepszy jaki znam to GRS




#9 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 10 wrzesień 2007 - 19:02

@dawid jak będziesz na zlocie to pewnie wiele o jerkowaniu się dowiesz :D

#10 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 wrzesień 2007 - 20:46

Dzięki :D

Mam tylko pytanie odnośnie Slidera F i o skuteczność kolorów.


Co do kolorów to zależy od wielu innych czynników i również od humorów szczupłych. Osobiście dla mnie numerem 1 jest real perch :D

btw - jeśli używasz trc66mf, to spokojnie możesz również połowić na wersją tonącą

Co do prowadzenia to polecam np.: artykuł, film King of the jerkbait, przejrzenie forum lub zjazd Jerkbait - koledzy na pewno Tobie pokażą co można zrobić z woblerem bez steru :mellow:
Zachęcam również do testowania i bawienia się przynętą (np. prowadzenie na płytkiej wodzie, abyś sam widział jak ona pracuje)
Ja zwykle zaczynam raczej od powolnego (z niską częstotliwością) podciągania slidera, jak nie skutkuje, a spodziewam się ryby w okolicach, to zwiększam częstotliwość, aż do bardzo szybkiego podciągania (glider szybko zmienia kierunek z prawo na lewo itd. - tak właśnie najbardziej lubię jak pracuje )

ps - i tak na koniec, powiem Ci, że bardzo lubię wersję 7cm, bo uważam ją za bardzo uniwersalną przynętę :D

#11 OFFLINE   dawid_

dawid_

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 623 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Dawid

Napisano 11 wrzesień 2007 - 11:41

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych