Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Promocje wędkarskie (około wędkarskie...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5482 odpowiedzi w tym temacie

#4641 OFFLINE   12345

12345

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaZ Piątnicy, no bo skąd! ;)

Napisano 05 styczeń 2022 - 11:45

Założę się że to przekręt ...
  • aw3rs lubi to

#4642 OFFLINE   aw3rs

aw3rs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCw

Napisano 05 styczeń 2022 - 11:46

Tak to przekręt miał dużo ofert, zdjęcia pochodziły z Facebooka z różnych forum wędkarskich. Zgłosiłem wszystkie ogłoszenia olx tylko kilka usunęło .

Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka

#4643 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 05 styczeń 2022 - 12:19

Wałek whooy
Jako, że wzglednie blisko mam do. Żukowa(100km)to zaproponowałem odbiór osobisty przez wiadomosć(juz sam brak numeru troche daje do myslenia, ale z racji botow,oszustiw etc mozna to zrozumiec). No ale gosc sam oddzowonil, bo pare rzeczy wystwawiam to nr w profilu jest.
No i zaczela sie standardowa akcja oszustow:
Kolowrotek jest w DE, ale moge wyslac. albo inna opcja, wysle do znajomego w Toruniu(gosc liczyl ze za daleko bedzie na odbior, to zrezygnuje i bede chcial wysylke, ale ze mam prawie tyle samo co do Żukowa to mowie spoko nawet lepiej). To gosc mowi, dobra moment zadzwonie do kolegi czy odbierze. Oddzwania i oczywiscie nie moze. No i dalsza sciamniana gadka: no to zostaje wysylka. Mowie ok ale jak to ogarniemy.
(w miedzczasie zauważylem ze ma TP wystawiony, to napisalem ze tez chce i czy jest w DE czy w PL to odbiore jak w PL).
No to gada ze w DE.i tylko wysylka, ja tam glupio podtrzymuje rozmowe i udaje zainteresowanego. No to dalej drąży, ze jak dwa wezme to taniej, ze rozumie ze sie boje to polowe teraz przelewem, polowe po odbiorze etc. Ewidentnie cisnie na wysylke byle cokolowiek wyrwać.
To mowie ze odpadam, bo ryzyko itd. Ale.oddzwaniam za 10 min i oferuje ze zaliczke na przesyl 100 przeleje a reszta.pobranie. Oczywiscie nalega, ze zalezy na czasie i moze sie uwiarygodni sie etc. Ze nawet mi expresem wysle. Dobra mowie to jak sie uwiarygodni to kupie. Wyslal dane do przelewu na niby swoja "kobiete" a dowod pewnie kradziony na kogo innego, wiec mowie inne dane, to uwarygodni tez kobiete. Mowie ok. Dosłał zdj prawo jazdy kobiety(pewnie tez zgubione/kradzione)
Na razie mam nr tel, jakies zdjecia dowodu zapewne nie sprzedajacego, i pewne fikcyjne dane na przelew jego kobiety i zdj prawo jazdy. I prawdziwy nr konta zapewne.
Wrzucilbym screeny ale jakies rodo srodo nie wiem czy nie mialbym z tym problemow.
Wie ktos gdzie to mozna zglosic zeby dziada pocisnęli?


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
  • ŁukaszK, kostom63 i 100icki lubią to

#4644 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 05 styczeń 2022 - 13:14

Wałek whooy
Jako, że wzglednie blisko mam do. Żukowa(100km)to zaproponowałem odbiór osobisty przez wiadomosć(juz sam brak numeru troche daje do myslenia, ale z racji botow,oszustiw etc mozna to zrozumiec). No ale gosc sam oddzowonil, bo pare rzeczy wystwawiam to nr w profilu jest.
No i zaczela sie standardowa akcja oszustow:
Kolowrotek jest w DE, ale moge wyslac. albo inna opcja, wysle do znajomego w Toruniu(gosc liczyl ze za daleko bedzie na odbior, to zrezygnuje i bede chcial wysylke, ale ze mam prawie tyle samo co do Żukowa to mowie spoko nawet lepiej). To gosc mowi, dobra moment zadzwonie do kolegi czy odbierze. Oddzwania i oczywiscie nie moze. No i dalsza sciamniana gadka: no to zostaje wysylka. Mowie ok ale jak to ogarniemy.
(w miedzczasie zauważylem ze ma TP wystawiony, to napisalem ze tez chce i czy jest w DE czy w PL to odbiore jak w PL).
No to gada ze w DE.i tylko wysylka, ja tam glupio podtrzymuje rozmowe i udaje zainteresowanego. No to dalej drąży, ze jak dwa wezme to taniej, ze rozumie ze sie boje to polowe teraz przelewem, polowe po odbiorze etc. Ewidentnie cisnie na wysylke byle cokolowiek wyrwać.
To mowie ze odpadam, bo ryzyko itd. Ale.oddzwaniam za 10 min i oferuje ze zaliczke na przesyl 100 przeleje a reszta.pobranie. Oczywiscie nalega, ze zalezy na czasie i moze sie uwiarygodni sie etc. Ze nawet mi expresem wysle. Dobra mowie to jak sie uwiarygodni to kupie. Wyslal dane do przelewu na niby swoja "kobiete" a dowod pewnie kradziony na kogo innego, wiec mowie inne dane, to uwarygodni tez kobiete. Mowie ok. Dosłał zdj prawo jazdy kobiety(pewnie tez zgubione/kradzione)
Na razie mam nr tel, jakies zdjecia dowodu zapewne nie sprzedajacego, i pewne fikcyjne dane na przelew jego kobiety i zdj prawo jazdy. I prawdziwy nr konta zapewne.
Wrzucilbym screeny ale jakies rodo srodo nie wiem czy nie mialbym z tym problemow.
Wie ktos gdzie to mozna zglosic zeby dziada pocisnęli?


Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

na policje

 

przestepstwo internetowe jest ściagne od 1 zł

 

zadzwoń najpierw na Komende policji i powiedz dyzurnemu że Pan chce Ci sprzedac z ogłoszenia kołowrotek i podaje z ogłoszenia papiery dla uwiarygodnienia  i chciałbyś sprawdzic czy nie sa skradzione bo sprzedaje facet a papiery kobiety

dyzurny na policji musi Ci przełaczyc do przestepstw internetowych albo poda numer gdzie dzwonic bo w kazdej komendzie oddziału internetowych nie ma


  • szpaczek23 lubi to

#4645 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 styczeń 2022 - 13:45

Ja bym do efbiaj dzwonił. Nie doszło do żadnego oszustwa a jedynie domysły że może być to oszustwo co by trzeba było udowodnić w sądzie. Ale dzwoń na komende na pewno sprawdzą dane kobiety kto to jest i jeszcze adres podadzą, punkty karne w ruchu drogowym sprawdzą etc, bo policja może tak sobie sprawdzać kogo chce. Co za odrealniona akcja. No i najlepiej jak coś się dzieje to dzwonić a nie udawać się osobiście. Ślub, sprawy urzędowe czy nawet zapisanie się do PZW to najlepiej telefonicznie załatwiać. 

Cyberprzestępczość - Cyfryzacja KPRM - Portal Gov.pl (www.gov.pl)


Użytkownik hvast87 edytował ten post 05 styczeń 2022 - 13:52


#4646 OFFLINE   Sailfish

Sailfish

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaTurawa
  • Imię:Cezary

Napisano 05 styczeń 2022 - 13:56

Bez sprawdzania, jak ktoś sprzedaje nówkę za pół ceny to albo wariat, albo oszust.



#4647 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 05 styczeń 2022 - 13:58

Ja bym do efbiaj dzwonił. Nie doszło do żadnego oszustwa a jedynie domysły że może być to oszustwo co by trzeba było udowodnić w sądzie. Ale dzwoń na komende na pewno sprawdzą dane kobiety kto to jest i jeszcze adres podadzą, punkty karne w ruchu drogowym sprawdzą etc, bo policja może tak sobie sprawdzać kogo chce. Co za odrealniona akcja. No i najlepiej jak coś się dzieje to dzwonić a nie udawać się osobiście. Ślub, sprawy urzędowe czy nawet zapisanie się do PZW to najlepiej telefonicznie załatwiać.

Dzieki za dobra rade. Idac Twoim tokiem to najpierw powinienem(czy ktokolwiek inny) dac sie oszukac, a potem udac na komende.
Ewidentnie gość chce wyłudzić kase, ale jeśli Cie dobrze rozumie to mamy sobie odpuścić bo nas jeszcze nie oszukał? A ja wole się narazić na Twoje wątpliwe błyskotliwe, sarkastyczne uwagi i zgloszę się na komendę, pomimo ze mnie nie oszukał bo się nie dałem i może trafi się ktoś kompetentny by coś z tym zrobić, Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
Edit nadmienie, ze jak dalem mu znac ze rezygnuje to dzwonił i natrętnie namawiał na kupno, nawet jak powiedzialem ze nie mam pewnoaci ze to ori dane etc to mowi ze moze za pobraniem ale 100 euro :lol:  takze probuje cokolwiek wyrwać....


Użytkownik Jano edytował ten post 05 styczeń 2022 - 19:39

  • aw3rs i Sailfish lubią to

#4648 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 styczeń 2022 - 14:34

Nie powinieneś dać się oszukać aczkolwiek łatwiej by to było udowodnić. Usiłowanie popełnienia przestępstwa jest zagrożone karą jednak trudniejsze do udowodnienia i nie chodzi mi o to abyś nie robił tego co uważasz że chcesz czy powinieneś tylko byś wiedział na co się porywasz. Udaj się do jednostki podległej terenowo twojemu miejscu zamieszkania z dowodem osobistym i złóż zawiadomienie. Z doświadczenia mojego wiem że to szkoda czasu i szanse marne aby go chociażby znaleźli. Dla mnie czy dla Ciebie koleś to ewidentny naciągacz. Zrobisz jak zechcesz.



#4649 OFFLINE   szpaczek23

szpaczek23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • LokalizacjaSztum
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 05 styczeń 2022 - 14:56

Koniec końców, pofatyguje się zobaczyć jak potoczy się ta akcja tj zgłoszenie.

Btw
Całkiem miły ten pan oszust  :lol:  po tym jak napisałem mu ze odpuszczam, spodziewałem sie niewybrednych epitetow, ale pan oszust postanowil nie palić mostów i zejsć z ceny oszustwa na chociażby te biedne 100e. A na koniec rozwalił system jak napisał,:
"Trudna, pana strata."
No samych takich strat sobie życzę.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka


  • cyprys19 lubi to

#4650 OFFLINE   neronhell

neronhell

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 15:06

Też do niego pisałem.
Przelew lub odbiór osobisty, że mam daleko to odpuściłem.

Co do nie podawania numeru telefonu na OLX to też nie podaję w ogłoszeniu. Dostawałem dużo wiadomości od oszustów przez Whatsapa.
Jak ktoś jest zainteresowany to podaję w wiadomości priv.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#4651 OFFLINE   aw3rs

aw3rs

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCw

Napisano 05 styczeń 2022 - 15:10

Akurat w tym przypadku wszystko wskazuje że to wałek . Nowe konto , brak numeru , zaniżona cena we wszystkich ogłoszeniach . Zdjęcia Salmo były z profilu Salmo fanatic na FB , Stelli z jakiejś giełdy na FB . Wszystkie zdjęcia z jego ogłoszeń można znaleźć w kilka minut w internetach

Wysłane z mojego RMX2193 przy użyciu Tapatalka

#4652 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 05 styczeń 2022 - 18:30

Ja bym do efbiaj dzwonił. Nie doszło do żadnego oszustwa a jedynie domysły że może być to oszustwo co by trzeba było udowodnić w sądzie. Ale dzwoń na komende na pewno sprawdzą dane kobiety kto to jest i jeszcze adres podadzą, punkty karne w ruchu drogowym sprawdzą etc, bo policja może tak sobie sprawdzać kogo chce. Co za odrealniona akcja. No i najlepiej jak coś się dzieje to dzwonić a nie udawać się osobiście. Ślub, sprawy urzędowe czy nawet zapisanie się do PZW to najlepiej telefonicznie załatwiać.
Cyberprzestępczość - Cyfryzacja KPRM - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Człowieku myśl zanim coś napiszesz. Jak papiery są kradzione to policja to sprawdzi. I tak moze sobie sprawdzic na podstawie zgloszenia. Gdyby nie mogli sprawdzic to jak by stwierdzili czy dowod ktory okazujesz jest Twòj ?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#4653 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 styczeń 2022 - 20:00

Co do kradzionych "papierów":jeśli chodzi o dokument to sprawdzi pod warunkiem że był wcześniej zgłoszony.
Na podstawie zgłoszenia co mają sprawdzać? Ja się odnosiłem że przez telefon nic nie sprawdzą jak im podasz jakieś dane.
Dowód sprawdza się bo ma takie coś jak zdjęcie z wizerunkiem osoby do której należy i tak najlepiej sprawdzić.

#4654 OFFLINE   md30

md30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:C&R

Napisano 05 styczeń 2022 - 20:31

Jak ktoś chętny na sweepery 14cm, to pojawiły się w Fishing-Mart

 

https://www.fishing-...sweeper/s/11136



#4655 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 05 styczeń 2022 - 21:12

Co do kradzionych "papierów":jeśli chodzi o dokument to sprawdzi pod warunkiem że był wcześniej zgłoszony.
Na podstawie zgłoszenia co mają sprawdzać? Ja się odnosiłem że przez telefon nic nie sprawdzą jak im podasz jakieś dane.
Dowód sprawdza się bo ma takie coś jak zdjęcie z wizerunkiem osoby do której należy i tak najlepiej sprawdzić.

W tych czasach dowod ze zdjeciem z wygladu identyczny jak oryginal da sie kupic nawet nie tak drogo. Organoleptyczna weryfikacje przejdzie. Dokladnejszej chyba nie do konca
Nie wiem jak policja to weryfikuje jak mnie legitymuje ale jesli tylko tak popatrzy na dowod i odda to widze ze trzeba o taki dowod sie postarac. Natomiast bylem legitymowany kilka lat temu po zatrzymaniu auta i dam glowe ze policjant weryfikowal przez radio dane w dowodzie, nie wiem czy przesylal kopie do weryfikacji ale czekal na jakies potwierdzenie autentycznosci. Trwalo to ze 30 min zanim mnie puscili
Natomiast fakt jesli dokumenty nie byly zgloszone jako kradzione to policja nic nie potwierdzi . Zakladam jednak ze jak sie gubi dokumenty to sie to zglasza.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

#4656 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Napisano 05 styczeń 2022 - 21:41

Policjant weryfikował tylko dane z dokumentu który mu podałeś bądź z oświadczenia ustnego. Nie miał mobilnego terminala noszonego więc musiał robić to na radiu. Ale to jest sprawdzenie tylko czy taka osoba istnieje i czy nie jest poszukiwana. Jak chcesz podrobić dowód musiałbyś mieć dostęp do RDO i wprowadzić tam dane z dowodu łącznie ze zdjęciem na dowodzie, raczej nie możliwe. Jak się zgubi dokumenty i się zgłosi to jest widoczne jako utracone w SIS w tym terminalu o którym wyżej pisałem i nie jest to przedmiot pochodzący z kradzieży a zagubiony.

#4657 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 05 styczeń 2022 - 22:23

Policjant weryfikował tylko dane z dokumentu który mu podałeś bądź z oświadczenia ustnego. Nie miał mobilnego terminala noszonego więc musiał robić to na radiu. Ale to jest sprawdzenie tylko czy taka osoba istnieje i czy nie jest poszukiwana. Jak chcesz podrobić dowód musiałbyś mieć dostęp do RDO i wprowadzić tam dane z dowodu łącznie ze zdjęciem na dowodzie, raczej nie możliwe. Jak się zgubi dokumenty i się zgłosi to jest widoczne jako utracone w SIS w tym terminalu o którym wyżej pisałem i nie jest to przedmiot pochodzący z kradzieży a zagubiony.

...


Użytkownik selk edytował ten post 05 styczeń 2022 - 22:28


#4658 ONLINE   selk

selk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 808 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Zbyszek

Napisano 05 styczeń 2022 - 22:39

Co do kradzionych "papierów":jeśli chodzi o dokument to sprawdzi pod warunkiem że był wcześniej zgłoszony.
Na podstawie zgłoszenia co mają sprawdzać? Ja się odnosiłem że przez telefon nic nie sprawdzą jak im podasz jakieś dane.
Dowód sprawdza się bo ma takie coś jak zdjęcie z wizerunkiem osoby do której należy i tak najlepiej sprawdzić.

mi chodzi że kolega pisał że dostał zdjecia czy skany tych papierów kobiety wiec do zgłoszenia ma podkładke



#4659 OFFLINE   dekosz

dekosz

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 905 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 06 styczeń 2022 - 00:17

Witam.
Dzisiaj w na Biedronce kupiłem komin Buff-a po 12zł za szt. przy kupnie 2 szt. z kartą. Kolory d... nie urywają, ale w tej cenie chyba warto. UPF50...


Dzięki za info i mi sie udalo kupic :) w tej cenie rewelacja

#4660 ONLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 06 styczeń 2022 - 12:03

Napisz mu, że wpłacisz mu 100% na kartę, niech tylko Ci poda numer karty i kod z karty. Ludzie, czy większość z was jest ślepa? Nie ma możliwości odbioru osobistego to w 110% wał. To tak jak z firmowymi butami na olx, zmieniam sobie na olx miejsce mojego pobytu i piszę do gościa skąd jest wysyłka, pisze mi że z Gdańska to ja że jestem w Gdańsku i podjadę to nie, tylko wysyłka. Fakt mój znajomy kupił zimowe atki u niego, za coś poniżej 200zł, ale buty w biedronce łatwiej by było upozorować na timberlandy i wyszło by wiarygodniej. Szmelc kupiony w chinach z naklejkami a ludzie jak karpie ...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych