Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Promocje wędkarskie (około wędkarskie...)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5482 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   radek gliwice

radek gliwice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 287 postów
  • Lokalizacjaśląsk
  • Imię:Radek

Napisano 06 wrzesień 2014 - 15:02

Ostatnio zamawiałem sześć sztuk wędek z promocji w FM i radził bym uważać towar wyglądał jak po za gatunek .Jedną sztukę odesłałem bo blank uciekał w lewo i to sporo .Oczywiście na własny koszt wysyłka bo nie zwracają kasy , a powinni bo chciałem ten kij i nie moja wina , że coś takiego sprzedają .Nie raz w tym sklepie kupowałem i nie wiem czy już będę tam się zaopatrywał po ostatnim razie.Byłem bardzo rozczarowany .



#702 OFFLINE   prezes77

prezes77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • Lokalizacjabieszczady
  • Imię:Artur

Napisano 06 wrzesień 2014 - 19:43

Jestem i nie widzę ;(

To znaczy widzę promocje, które tu linkujecie, ale czy oni mają tam jakąś zakładkę, która prowadzi do wszystkich.

Zaloguj się i kliknij stronę główną "home" i masz promocje ;)



#703 OFFLINE   Mosteque

Mosteque

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Mosteque

Napisano 07 wrzesień 2014 - 07:19

:)

#704 OFFLINE   hozel79

hozel79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 143 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:49

Witam, mam pytanie do użytkowników wędek St.Croix. Czy faktycznie są takie czułe w porównaniu do innych wędek. Czy ktoś łowiąc wcześniej inną wędką i przechodząc na St. Croix czuje różnice w czułości. Ja obecnie posiadam Robinsona diaflexa i zastanawia się nad zmianą na St. Croix. Chciałbym wiedzieć czy różnica w czułość będzie zauważalna tak jak cena. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam


  • tomaszGD lubi to

#705 OFFLINE   NocnyLowca

NocnyLowca

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 521 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:53

Będzie zauważalna, ale polecam od Avida w góre.



#706 OFFLINE   Matiz992

Matiz992

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:J. bo RODO

Napisano 10 wrzesień 2014 - 15:27

Moim zdaniem Triumph i Wild River jeżeli chodzi o czułość tyłka nie urywają, jednak są to nadal bardzo świetne wędki do określonych zastosowań. Przynajmniej ja nie odczułem różnicy w porównaniu do innych, nieco tańszych konstrukcji konkurencji.

Avid jest pod tym względem lepszy, dużo lepszy. A czym wyższa seria to powinno być tylko lepiej :)


  • sojerw lubi to

#707 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 10 wrzesień 2014 - 16:49

Tak jak Matiz992 napisał, mam takie same odczucia co do Triumpha 260 do 21 g - dla mnie super kij pod szczupaczka z wody stojącej, WildRiver 260 do 35 to wędka pod nieco cięższe łowienie o super mocy i tutaj uważam, że czułość jest akurat zadowalająca.Materiał SCII jest nieco oldschoolowy, ale dla mnie bardzo ok.Mam jeszcze Avida do 28 g i tutaj już czuć przepaść technologiczną , super wędka, jednak ja teraz żałuję , że z miejsca nie kupiłem LegendElite, na którą to zbieram kasę a interesują mnie aż dwa modele :) Ja postawiłem na te blanki , nie ważne jaka półka czy Triumph czy LegendElite , wszystkie pod określone warunki są genialne.
Aha istnieje opinia, że STC to średnia półka w USA ...Proszę mi podać w takim razie coś z wysokiej co znacząco powali np. LegendElite , bardzo mnie to zawsze ciekawiło.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 10 wrzesień 2014 - 16:52

  • Riqelme lubi to

#708 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 687 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:02

.Proszę mi podać w takim razie coś z wysokiej co znacząco powali np. LegendElite , bardzo mnie to zawsze ciekawiło.

Proszę uprzejmie: Legend Extreme  :D  w wykonaniu któregoś z naszych rodbuilderów.

Poważnie, fabryczne nie są rewelacją. Natomiast dobry zbrojmistrz wyciąga z tych blanków wszystko co najlepsze.


  • Wiktor, Riqelme i Manniek66 lubią to

#709 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 10 wrzesień 2014 - 19:07

WildRivera przezbroiłem bo fabryczne przelotki faktycznie straszyły , Triumph kapke lepiej , ale co takiego jest nie tak z uzbrojeniem Avida czy Legend Elite , chodzi mi tutaj zarówno o spacing jak i rozmiary.Te kije są wg. mnie uzbrojone doskonale.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 10 wrzesień 2014 - 20:47


#710 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2014 - 19:14

Avid i Legend szczególnie te krótkie modele do 2,10 i 1,5 oz maja jedną podstawową wadę poza ceną. Strasznie krótki dolnik do rzutów oburacz. Teraz właśnie kupiłem takiego Legenda i mimo tego, że to doskonały kijek pójdzie do ludzi lub przedłużę mu uchwyt o 4-5 cm.

Miałem wcześniej Avida i było to samo. Co to za baran wymysla taki uchwycik przy kijku który miota lekko 40-50 gram ???


  • Little Wing lubi to

#711 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 wrzesień 2014 - 19:19

dlatego lepiej kupic blank - uzbrojenie wyjdzie podobnie jak seryjny kij a mamy kij pod siebie :)



#712 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 10 wrzesień 2014 - 19:19

Avid i Legend szczególnie te krótkie modele do 2,10 i 1,5 oz maja jedną podstawową wadę poza ceną. Strasznie krótki dolnik do rzutów oburacz. Teraz właśnie kupiłem takiego Legenda i mimo tego, że to doskonały kijek pójdzie do ludzi lub przedłużę mu uchwyt o 4-5 cm.

Miałem wcześniej Avida i było to samo. Co to za baran wymysla taki uchwycik przy kijku który miota lekko 40-50 gram ???

Te kije są projektowanie do łowienia bassów a nie miotanie za horyzont. My je adaptujemy do swoich zastosowań. Mam dwa seryjne Tournamenty w których przesuwałem uchwyt aby wydłużyć dolnik.



#713 OFFLINE   BGM

BGM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 20:01

ja kupilaem kilka od ltbs w gore ale tylko z elitki jestem zadowolony teraz mysle o aetosie moze bedzie wieksze zadowolenie mam na mysli czulosc wedki a pozniej to juz chyba do bamusikow wroce  :D bo przerobilem  pol rynku wedek i zawsze cos nie tak



#714 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15634 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 wrzesień 2014 - 20:17

Te kije są projektowanie do łowienia bassów a nie miotanie za horyzont. My je adaptujemy do swoich zastosowań. Mam dwa seryjne Tournamenty w których przesuwałem uchwyt aby wydłużyć dolnik.Nadal uważam, że kijek o takiej mocy powinien mieć dłuższy uchwyt. O

Nadal uważam, że kijek o mocy 25 Lb powinien mieć dłuższy dolnik do rzutów oburącz. A swoja drogą po co taka moc przy łowieniu bassów?



#715 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1288 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 10 wrzesień 2014 - 20:26

Nadal uważam, że kijek o mocy 25 Lb powinien mieć dłuższy dolnik do rzutów oburącz. A swoja drogą po co taka moc przy łowieniu bassów?

Kije 25lb przeważnie są używane do "pitchin/lite flippin" czyli precyzyjne podanie jiga w gąszcz konarów lub zanurzonych roślin i po braniu praktycznie wyjęcie ryby na pokład. Do tej techniki używa się jednej ręki. Do łowienia bassów używane są też kije 30lb.


Użytkownik jbk edytował ten post 10 wrzesień 2014 - 20:27

  • Predatorhunter i kotwitz lubią to

#716 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 wrzesień 2014 - 20:26

Nadal uważam, że kijek o mocy 25 Lb powinien mieć dłuższy dolnik do rzutów oburącz. A swoja drogą po co taka moc przy łowieniu bassów?

Poniewaz bassy czasem wyrywa sie z zarosli, galezi itp - i tam ta moc sie przydaje :)

Jbk szybszy byłes :D


Użytkownik meme174 edytował ten post 10 wrzesień 2014 - 20:27

  • Predatorhunter lubi to

#717 OFFLINE   Urko

Urko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaKPN
  • Imię:Marek

Napisano 10 wrzesień 2014 - 20:29

dlatego lepiej kupic blank - uzbrojenie wyjdzie podobnie jak seryjny kij a mamy kij pod siebie :)


Zakładając,oczywiście, że wiemy co chcemy :-) . Ja po 10 latach przerwy w wędkowaniu,wiosną, nabyłem seryjnego Avida 260 cm do 28 gr. i jestem człowiekiem zadowolonym. Inna sprawa, że kilkanaście lat temu, też do końca nie wiedziałem, czego mi trzeba ale z mych nieskładnych życzeń, wnioski wyciągał Pan L. Świdlicki i stworzył z pozornie nijakich blanków dwa cudeńka. Ufam, iż osiągnę kiedyś wiedzę pozwalającą na świadome zamówienia.

#718 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 10 wrzesień 2014 - 20:33

Ale jak kupujesz juz uzbrojonego to tez musisz wiedziec czego chcesz, albo do czego te blanki są użytkowane w USA. Reszta komponentów bądźmy szczerzy to juz nie jest az takie trudne i zawsze rodbuilder doradzi Ci :)



#719 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 21:23

Mam wrazenie, że Avidy mają najlepszy "stosunek ceny do czułości" ;)

Przechodząc ze "zwykłych" kijów tą różnicę czuć, choć wiele z "chrustu" ma dobrą czułość. Różnicy w czułości miedzy Avidami a wyższymi modelami STC często nie  czułem.

 

Warto, moim zdaniem, przy sandaczowaniu bo tu i czułosć i moc i wytrzymałość potrzebna. Przy innym łowieniu to często korzystam ze zwykłych, tanich wędek.

 

Edytka: Korzystam, korzystam, korzystam, korzystam, korzystam, korzystam...

Edyta druga: faktyka, nie połamałem STC a wieeeeele połamałem...


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 10 wrzesień 2014 - 21:54

  • Fatso lubi to

#720 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 10 wrzesień 2014 - 21:24

Przy innym łowieniu to często kożystam ze zwykłych, tanich wędek.

Bo nie żal, jak się robią z nich travele :D


  • sucks_one i witoldn lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych