Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wody w okolicy Koszalina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   flyfisher33

flyfisher33

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 82 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Michał

Napisano 04 styczeń 2021 - 13:14

Panowie i Panie. Zwracam się z zapytaniem co mogę łowić w styczniu w okolicach Mielna. Prawdopodobnie pojawię się na tydzień czasu, i zastanawiam się czy zabrać ze sobą sprzęt i jaki. Interesuje mnie spining

 

Troć w morzu na spining.


  • SzymonP lubi to

#22 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 04 styczeń 2021 - 19:06

Dziękuję bardzo z jakąś informację. Rozumiem opłacam wody morskie i przemieszczam się brzegiem morza. A tak naprawdę to czego szukać specjalnie - tzn. jakich miejsc ? Są jakieś specyficzne miejsca ? I jakas specyficzna przynęta? 🤗 Jeszcze nie próbowałem spiningowac w morzu więc wszystkie rady mile widziane😁

#23 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 355 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 09 styczeń 2021 - 09:59

Zobacz sobie na mapach Google zdjęcia satelitarne wytypowanego odcinka plaży. Da Ci to mniej więcej ogląd na to jaką dana plaża ma specyfikę. Sztormy zmieniają ukształtowanie dna ale z reguły nie jakoś drastycznie.
Ryb szuka się w dołach pomiędzy mieliznami (rewami). Szukaj też np. miejsc gdzie względnie blisko brzegu, w zasięgu rzutu jest duży uskok dna i głęboka rynna. Zimą szukaj ryb raczej aktywnie, przemieszczając się co jakiś czas na inne miejsce np. jeśli dana miejscówka nie daje ryby +/- przez 40 minut rzucania. Warto także obserwować ptactwo wodne np. jeśli mewy krążą uporczywie w danym obszarze i co chwilę atakują wodę to prawdopodobnie jest tam jakaś drobnica, a za drobnicą idzie także troć.
  • gryzon i M a r a s lubią to

#24 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 09 styczeń 2021 - 22:32

Super. A jakąś przynęta? Przeglądając neta jest tego bardzo dużo " jak zwykle zresztą" więc może jakaś podpowiedź? Słyszałem o mosach i westinach a coś jeszcze? Pozdrawiam

#25 OFFLINE   2haj

2haj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaDrawno
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2021 - 22:52

Dosyć popularną jest teraz przynęta typu SAVAGE GEAR LINE THRU SANDEEL, gdzie plecionka przechodzi przez przynętę. Niemniej jednak można kupić zwykłe wahadłówki trociowe o smukłym kształcie. Smukły kształt podobny jest do tobiasza, który jest teraz przy brzegu i którym żywią się trocie.
Problemem podczas połowu w morzu jest dostanie się na pierwszą rewę, która ułatwia wędkowanie dając lepsze efekty. I morze nie zawsze pozwala nam na tą rewę dojść. Tak więc wodery neoprenowe lub zwykle plus ciepłe dresy to raczej konieczność.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
  • gryzon lubi to

#26 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 10 styczeń 2021 - 12:01

No cóż jak nie wezmę sprzętu to nie spróbuję. Moz być tak że cały tydzień będzie falowanie i też nie da się połowić. Ale sprzęt wezmę zobaczę co się będzie działo na miejscu. Czy kij sandaczowy do 30 gram ogarnie temat?

#27 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 10 styczeń 2021 - 12:06

 

A tak naprawdę to czego szukać specjalnie - tzn. jakich miejsc ? Są jakieś specyficzne miejsca ? I jakas specyficzna przynęta? Jeszcze nie próbowałem spiningowac w morzu więc wszystkie rady mile widziane

 

Super. A jakąś przynęta? Przeglądając neta jest tego bardzo dużo " jak zwykle zresztą" więc może jakaś podpowiedź? Słyszałem o mosach i westinach a coś jeszcze? Pozdrawiam

 

Czy kij sandaczowy do 30 gram ogarnie temat?

 

http://jerkbait.pl/t...-i-na-co-łowić/

 

Dla takich pytań i wątpliwości jest odpowiedni temat. Jaki jest sens powielać to samo w kolejnym?


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 10 styczeń 2021 - 12:07

  • Jano lubi to

#28 OFFLINE   Stanley 47

Stanley 47

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Raczyński

Napisano 10 styczeń 2021 - 15:24

Panowie i Panie. Zwracam się z zapytaniem co mogę łowić w styczniu w okolicach Mielna. Prawdopodobnie pojawię się na tydzień czasu, i zastanawiam się czy zabrać ze sobą sprzęt i jaki. Interesuje mnie spining, jeśli nie będzie możliwości to grunt. Na co mogę się nastawić co ewe. zabrać ze sobą? Jakieś ograniczenia występujące? Dziękuję za odpowiedzi i wszystkim Szczęśliwego nowego roku!

z Mielna masz 25 minut samochodem nad Parsętę Wrzosowo, Miechęcino, Bardy.


  • gryzon lubi to

#29 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 10 styczeń 2021 - 19:44

http://jerkbait.pl/t...-i-na-co-łowić/
 
Dla takich pytań i wątpliwości jest odpowiedni temat. Jaki jest sens powielać to samo w kolejnym?


Zawsze warto jeśli uzyska się tylko interesującą odpowiedź. Jeśli nie zauważyłeś w linku tym co podałeś to praktycznie same posty dotyczą kołowrotków.
Jeśli bym mieszkał blisko morza mógł bym zakupić wiadro przynęt jeśli to jest wyjazd 2-3 razy w roku to zakup wogole nie przydatnych przynęt wogole się nie kalkuluje.
Dla mnie było by szkoda czasu na pisanie w sumie nic nie wnoszącego do tematu.
Mimo wszystko pozdrawiam. I dziękuję innym zainteresowanym i dzielącym się swoją wiedzą.

#30 OFFLINE   KamilZatoń

KamilZatoń

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • Lokalizacjakoszalin
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Zatoń

Napisano 29 marzec 2022 - 09:37

Witam. Zastanawiam się nad spróbowaniem swoich sił w wędkowaniu w morzu. Chciałem zacząć w okolicach od ujścia kanału Jamneńskiego do okolic Łaz. Może jest ktoś na forum kto wędkuje w tamtych okolicach i mógłby podpowiedzieć co w okolicy można złowić. Dodam , że chciałem brodzić w spodniobutach i łowic na spining :)



#31 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 849 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 30 marzec 2022 - 21:16

Witam. Zastanawiam się nad spróbowaniem swoich sił w wędkowaniu w morzu. Chciałem zacząć w okolicach od ujścia kanału Jamneńskiego do okolic Łaz. Może jest ktoś na forum kto wędkuje w tamtych okolicach i mógłby podpowiedzieć co w okolicy można złowić. Dodam , że chciałem brodzić w spodniobutach i łowic na spining :)

 

 

Jeżeli masz na myśli łowienie w okresie wiosennym, do końca długiego weekendu majowego, to...

http://jerkbait.pl/t...co-łowić/page-1