Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Grubość lakieru a praca woblera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 16 marzec 2013 - 18:49

swoje to inna bajka.można lakieru nawalić a w tańcu agresywnym rapalki przebiją.



#22 OFFLINE   spidi

spidi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 363 postów
  • Lokalizacjaleńczester

Napisano 16 marzec 2013 - 19:07

oczywiste jest że zmiana grubości lakieru zmienia prace wobka bo to dodatkowe obciążenie ,

zawsze mi się chce śmiiać jak ktoś pisze że kupił dwa takie same woblery i jeden łowi a drugi nie według mnie nie ma dwóch takich samych woblerów może inaczej ciężko żeby jeden wędkarz trafił na dwa takie same :)



#23 OFFLINE   Parf

Parf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1013 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 16 marzec 2013 - 21:45

To jest w woblerach zaje...fajne, że drobna zmiana w nim czegokolwiek, potrafi zmienić jej  "łowność"(przereklamowane słowo), a ta już zależy od wędkarza.



#24 OFFLINE   krzyko

krzyko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 marzec 2013 - 07:00

A z firmowymi, to jak Pan Krzyko napisał, wystarczy troszkę pomajdrować przy uszku czasem też ciut przy sterze i będzie "taki lakierowaniec" zaiwaniał jak przed malunkami (a czasem i lepiej :D ).

Tak Panie Zorro :D ,wszystko by było takie proste jak napisałem gdyby wątek założył człowiek o zerowej bądź nikłej wiedzy w temacie budowy woblera. Ale w przypadku Spinermana to już nie jest takie proste.Zastanawia mnie bardzo co się mogło stać? Ja bym w takim wypadku wymienił ster na troszkę szerszy i może troszkę dłuższy od oryginału i wobek nabierze życia.Tylko trzeba pamiętać o ukształtowaniu "łyżeczki" jaka jest w oryginale bo to wgłębienie bardzo wzmaga ruchy woblujące :)



#25 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 10:20

Ja swoje ShadRap'y też lakierowałem ale natryskowo więc warstwy były super cienkie i łowiły dalej :)

 

W takim razie zapytam, rozumiem że do lakierowania natryskowego używasz osobnego pistoletu, jakim środkiem można rozrzedzić HartzLacka aby dało się go przecisnąć przez urządzenie natryskowe ?

Czym później czyścisz pitolet natryskowy ?



#26 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 17 marzec 2013 - 14:32

Tak psikałem pistoletem, lakier rozcieńczałem rozpuszczalnikiem chyba Dragona do wyrobów poliuretanowych i tym samym rozpuszczalnikiem czyściłem pistolet



#27 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 17 marzec 2013 - 20:02

@piotro82 zdradź mi jeszcze +/- proporcje rozcieńczania, wiadomo i tak trzeba dobrać samemu, ale przynajmniej jakaś odnośnia będzie.